macko001
22.10.11,20:08
dobry den, prosim o radu v nasledovnom pripade:
planujem poziadat o rozvod, a kedze byt je pisany na manzela (ja a dcera v nom mame len trvaly pobyt), riesim aj buduce byvanie pre mna a dcerku. Poziadala som o pridelenie druzstevneho bytu v Rakusku, Kittsee, a byt mi bol prideleny. Jednou z podmienok druzstva je vsak zmena trvaleho pobytu do bytu, pri nastahovani sa.
A moja otazka znie: moze manzel na sude napadnut nase odstahovanie sa do Rakuska, kedze predpokladam, ze s rozvodom nebude suhlasit?
Mam 1) najprv pockat kym nas rozvedu, a na sude upravime aj styk dietata s otcom a potom sa odstahovat, alebo 2) sa najprv odstahovat zo spolocnej domacnosti a az potom poziadat o rozvod?
Mohlo by konanie v pripade 2) byt napadnute manzelom ako unos dcerky do zahranicia, aj ked uz o byte vie?
Samozrejme, ze by som sa s nim najradsej dohodla, ale predpokladam, ze dohoda nebude v jeho pripade mozna a bude sa riesit vsetko na sude...
Dakujem vopred za vsetky rady!
misoft
23.10.11,09:00
Očami laika:

planujem poziadat o rozvod, a kedze byt je pisany na manzela (ja a dcera v nom mame len trvaly pobyt tebe môže po rozvode zrušiť, dcére asi ťažko), riesim aj buduce byvanie pre mna a dcerku chvályhodné. Poziadala som o pridelenie druzstevneho bytu v Rakusku, Kittsee, a byt mi bol prideleny. Jednou z podmienok druzstva je vsak zmena trvaleho pobytu do bytu, pri nastahovani sa zrušíš sebe trvalý pobyt na Slovensku, dáš trvalý pobyt v AT - ako to potom bude s občianstvom? Dcére asi ťažko zrušíš, ak budúci ex- sa zatne.
A moja otazka znie: moze manzel na sude napadnut nase odstahovanie sa do Rakuska tvoje nie, dcéry ÁNO, kedze predpokladam, ze s rozvodom nebude suhlasit?
Mam 1) najprv pockat kym nas rozvedu, a na sude upravime aj styk dietata s otcom a potom sa odstahovat čo je na papieri, to platí, alebo 2) sa najprv odstahovat zo spolocnej domacnosti a az potom poziadat o rozvod? aj tak sa dá, ale čo potom? A následky?
Mohlo by konanie v pripade 2) byt napadnute manzelom ako unos dcerky do zahranicia ak nebude súhlasiť - bude to únos!, aj ked uz o byte vie? vie, ale nesúhlasí - si únosca - zločinec, kriminálnik! Rakúska polícia (ak podá tr. oznámenie ex- a slovenská polícia začne konať) na základe medzinárodného zatykača ťa okamžite zabásne. Potom sa rozlúč s možnosťou, že budeš mať dcéru u seba - súd ju prisúdi ex-. A budeš to mať v registri trestov.
Samozrejme, ze by som sa s nim najradsej dohodla, ale predpokladam, ze dohoda nebude v jeho pripade mozna a bude sa riesit vsetko na sude..
arizona
23.10.11,10:21
Asi ti ine nezostava,iba presvedcit manzela, ze Kitsse nie je tak daleko a ze pre dceru to moze byt do dalsieho zivota prinosom,aby suhlasil s prestahovanim do zahranicia.
Mam znamu,ktora sa vydala za cudzinca,maju spolu dalsie dieta, za zahranici by mala vytvorene velmi dobre zazemie pre novu rodinu,ale ex mazel stale nesuhlasi s prestahovanim ich dietata s prveho manzelstva. Tahaju sa po sudoch uz dva roky,v zahranici maju velky dom,firmu,ale ziju stale na Slovensku v podnajme a cakaju na rozhodnutie sudu,aby mohli odcestovat...