Zavrieť

Porady

planovany rozvod a zmena trv. pobytu mna a dietata do zahranicia

dobry den, prosim o radu v nasledovnom pripade:
planujem poziadat o rozvod, a kedze byt je pisany na manzela (ja a dcera v nom mame len trvaly pobyt), riesim aj buduce byvanie pre mna a dcerku. Poziadala som o pridelenie druzstevneho bytu v Rakusku, Kittsee, a byt mi bol prideleny. Jednou z podmienok druzstva je vsak zmena trvaleho pobytu do bytu, pri nastahovani sa.
A moja otazka znie: moze manzel na sude napadnut nase odstahovanie sa do Rakuska, kedze predpokladam, ze s rozvodom nebude suhlasit?
Mam 1) najprv pockat kym nas rozvedu, a na sude upravime aj styk dietata s otcom a potom sa odstahovat, alebo 2) sa najprv odstahovat zo spolocnej domacnosti a az potom poziadat o rozvod?
Mohlo by konanie v pripade 2) byt napadnute manzelom ako unos dcerky do zahranicia, aj ked uz o byte vie?
Samozrejme, ze by som sa s nim najradsej dohodla, ale predpokladam, ze dohoda nebude v jeho pripade mozna a bude sa riesit vsetko na sude...
Dakujem vopred za vsetky rady!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Očami laika:
    planujem poziadat o rozvod, a kedze byt je pisany na manzela (ja a dcera v nom mame len trvaly pobyt tebe môže po rozvode zrušiť, dcére asi ťažko), riesim aj buduce byvanie pre mna a dcerku chvályhodné. Poziadala som o pridelenie druzstevneho bytu v Rakusku, Kittsee, a byt mi bol prideleny. Jednou z podmienok druzstva je vsak zmena trvaleho pobytu do bytu, pri nastahovani sa zrušíš sebe trvalý pobyt na Slovensku, dáš trvalý pobyt v AT - ako to potom bude s občianstvom? Dcére asi ťažko zrušíš, ak budúci ex- sa zatne.
    A moja otazka znie: moze manzel na sude napadnut nase odstahovanie sa do Rakuska tvoje nie, dcéry ÁNO, kedze predpokladam, ze s rozvodom nebude suhlasit?
    Mam 1) najprv pockat kym nas rozvedu, a na sude upravime aj styk dietata s otcom a potom sa odstahovat čo je na papieri, to platí, alebo 2) sa najprv odstahovat zo spolocnej domacnosti a az potom poziadat o rozvod? aj tak sa dá, ale čo potom? A následky?
    Mohlo by konanie v pripade 2) byt napadnute manzelom ako unos dcerky do zahranicia ak nebude súhlasiť - bude to únos!, aj ked uz o byte vie? vie, ale nesúhlasí - si únosca - zločinec, kriminálnik! Rakúska polícia (ak podá tr. oznámenie ex- a slovenská polícia začne konať) na základe medzinárodného zatykača ťa okamžite zabásne. Potom sa rozlúč s možnosťou, že budeš mať dcéru u seba - súd ju prisúdi ex-. A budeš to mať v registri trestov.
    Samozrejme, ze by som sa s nim najradsej dohodla, ale predpokladam, ze dohoda nebude v jeho pripade mozna a bude sa riesit vsetko na sude..

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Asi ti ine nezostava,iba presvedcit manzela, ze Kitsse nie je tak daleko a ze pre dceru to moze byt do dalsieho zivota prinosom,aby suhlasil s prestahovanim do zahranicia.
    Mam znamu,ktora sa vydala za cudzinca,maju spolu dalsie dieta, za zahranici by mala vytvorene velmi dobre zazemie pre novu rodinu,ale ex mazel stale nesuhlasi s prestahovanim ich dietata s prveho manzelstva. Tahaju sa po sudoch uz dva roky,v zahranici maju velky dom,firmu,ale ziju stale na Slovensku v podnajme a cakaju na rozhodnutie sudu,aby mohli odcestovat...

    planovany rozvod a zmena trv. pobytu mna a dietata do zahranicia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.