Zita5
23.01.06,19:55
Nechcen vnášať do porady zármutok , ale som dojatá, keď vidím plačúce matky,otcov , manželky deti a ostatnú smútiacu rodinu nad smrťou svojich synov,manželov,otcov ...... Je hrozné sledovať bezmocnosť rodín, ktoré prišli o svojich blízkych . Venujme im minútku ticha .
Nika
23.01.06,19:15
Aj ja súhlasím. Ale toho smajlíka keby si odtial nejako odstránila.
Zita5
23.01.06,19:21
Nika a ostatní kolegovia , prepáčte, to som si ani neuvedomila, pretože to mám v podpise uložené.Myslím , že tým smajlíkom už nemôžem horšie spraviť, ako sa stalo .
Nika
23.01.06,19:53
Nika a ostatní kolegovia , prepáčte, to som si ani neuvedomila, pretože to mám v podpise uložené.Myslím , že tým smajlíkom už nemôžem horšie spraviť, ako sa stalo .

OK, keď to máš v podpise... Len ma to v prvom momente zarazilo, že niekto si z takýchto vecí robí žarty.
durisovad
24.01.06,10:44
V Ciernej Hore sa vykolajil vlak. Zahynulo vyse 40 ludi. Minister podal demisiu. Som velmi zvedava, ci si nasi celmi predstavitelia budu aspon trochu spytovat svedomie za tragediu, ktora sa stala mozno aj preto, ze pre ludi, ktori su tam v ich zaujmoch (nasich politikov v zahranici chvalia, ako sa Slovensko dobre zapaja v zaujmoch NATO), poslali stroj, ktory uz snad nepatri ani na srotovisko. Spominam si, ze pred casom, kde sa nasi Cigani mali vratit z "vyletu" do Finska domov, poslali pre nich vladny special.
pyton
24.01.06,10:58
Kdeže u nás demisia, už sa stihli vyjadriť, že nikto necíti politickú zodpovednosť.
AlaNR
24.01.06,11:08
Oni sú schopni nakoniec uzatvoriť vyšetrovanie tak, že zvalia vinu na pilotov...
Dúfam, že sa tak nestane. Neviem si predstaviť, čo by ešte len potom prežívali ich rodiny.

No, a veď cigani sú asi dôležitejší ako mierové misie. Tých tak veľmi potrebujeme, že si ich budeme na náklady daňových poplatníkov zvážať z celého sveta. Keby boli tie peniaze radšej dali na zakúpenie nejakých poriadnych lietadiel a tamtie staré šroty mohli vyradiť.
otázka
24.01.06,11:22
Mňa vždy fascinovalo a fascinovať bude, že na taký Opern-bal /či ako to volajú/, plesy, súťaže Miss, reality šou sú peniaze vždy. Ale v akom stave a vybavení sú naše zdravotné zariadenia, detské domovy, školy, to ich nezaujíma. Oni majú iné problémy.
emily
24.01.06,11:27
Oni sú schopni nakoniec uzatvoriť vyšetrovanie tak, že zvalia vinu na pilotov...

.....už to k tomu smeruje....čítala som dnešnú tlač :mee:
Barbara
24.01.06,11:42
Mňa vždy fascinovalo a fascinovať bude, že na taký Opern-bal /či ako to volajú/, plesy, súťaže Miss, reality šou sú peniaze vždy. Ale v akom stave a vybavení sú naše zdravotné zariadenia, detské domovy, školy, to ich nezaujíma. Oni majú iné problémy.


no predsa tie plesy a ostatné podujatia robia pre tých bohatých nie????? či ste už tam videli nejakého obyčajného smrteľníka???????,, robia okolo toho veľké halo, reklamy v telke aj na bilbordoch- to je pre sponzoroch reklama no nie????????/ ......................mediální a reklamní partneri sú.........................................
a kto sa bude že starať o detské domovy atd........., ale prosím Vás..... z toho by nemali ništ..... to pre nich nie je reklama....ale podľa mňa práveže to by bola pre nich dobrá reklama, že niečo, alebo nejaké to auto darujú deťom, alebo zdravotníctvu
ale to v našej republike nebude nikdy!!!!!!!! iba súťaže Miss, plesy atd.........
toto je vše bizniss!!!!!!!!!!!! a s tým nič nenadeláme

:mad: :mad:
durisovad
24.01.06,12:29
Kdeže u nás demisia, už sa stihli vyjadriť, že nikto necíti politickú zodpovednosť.
Politicka zodpovednost je vec akosi imaginarna. Ale ja keby som bola na mieste pozostalych, asi by som apelovala na ich zodpovednost nielen moralnu (ktora je u niekoho asi tiez pojmom neznamym) ale aj trestno-pravnu. Ved niekto je asi zodpovedny za to, ze sa nakupuju milionove opancierovane auta, ze sa za drahe peniaze upravuju vladne budovy, ze sa automaticky valorizuju vladnym a statnym cinitelom platy a potom nieto penazi na zakladne vybavenie toho, co sluzi pre ludi a to, ako sme videli, nielen nas obycajnych, ale ani takych, ktori siria slavu tym, ktori na nich zabudaju. Ved ti vojaci nemaju ani poriadne vybavenie na prezitie.
anto
24.01.06,12:53
Protestujem proti tejto vláde, ktorá nemá peniaze na poriadnú výzbroj pre vojakov, ale vozí ich v truhlách. Pýtam sa ako občan tejto republiky, kde sú peniaze z predaja majetku, ktorý sa sprivatizoval.? Za tie sprivatizované majetky sme mali mať postavené diaľnice do každej väčšej dediny a perfektne vyzbrojenú armádu.
ormika
24.01.06,13:01
Za tie 1 Sk čo sa privatizoval majetok, alebo len niekoľko málo korún.... tak za tie veru my občania nebudeme mať nikdy nič. Hlavne že sprivatizovaným podnikom to vynáša! Resp. ich majiteľom.
durisovad
24.01.06,13:21
Anton z Oravy, suhlasim s tebou, ale si myslim, ze z nasho protestu si ti zodpovedni nerobia nic. Asi by bolo treba proti nim vystupit razantnejsie. Mozno nejaka obcianska korporacia by mohla dat generalnemu prokuratorovi podnet na trestne stihanie. Generalny prokurator sa mi zatial javi ako poriadny clovek.
Janka6685
24.01.06,13:50
Ja fakt neviem pochopiť, ako mohli televízie robiť rozhovor s rodinnými príslušníkmi obetí. Veď to bola hrôza pozerať na manželky, matky, deti,...ako plačú, že sa im už ich milovaný nevráti. Viem, že nám chceli ukázať, ako to prežívajú, ale myslím si, že každý si vie sám predstaviť, ako sa cítia a nemuseli ich preto vkuse otravovať. To sa mi zdá nefér voči nim.

Ako ste tu písali, že by sa mali predstavitelia vlády zodpovedať...hej, mali by, ale nebudú, pretože si budú aj naďalej držať svoje teplé miestečko zubami-nechtami. V našej krajine sa môže stať všetko...môžu poslať do vzduchu šrot, môže existovať korupcia aj na najvyšších miestach, poslanci môžu šoférovať pod vplyvom alkoholu...hlavne, že im je dobre a my si môžme akurát tak pískať.....:eek: :confused: :( :mad: :mee:
Mikla
24.01.06,14:27
To čo naše médiá stvárajú pri naháňaní si zisku je už podľa mňa hyenizmus a vtierať sa do súkromia ľúdí, ktorí stratili najbližších je vrcholne nevkusné. Každý súdny človek si vie predstaviť čo najbližší obetí prežívajú a nečudujem sa ani manželke vojaka čo prežil, že sa schovala pred médiami. Je nešťastím tohto národa, že sa nedokáže vzchopiť a žiadať svoju vládu o zloženie účtov. Kam sa strácajú peniaze, kam sa stráca ľudská dôstojnosť. Vláda si neváži svoj ľud. Žiaľ nevieme im to spočítať ani pri voľbách, lebo sú všetci rovnakí. Ide im o moc a peniaze. Naše vojsko je požierač financií, ale kam sa podeli, veď je hanba že nám lietajú nad hlavami predpotopné lietadlá a náš minister obrany je s nimi spokojný. Ministri necítia vinu ani zodpovednosť a ešte to hrdo prezentujú pred verejnosťou:mee: . Už by bolo načase dať im pocítiť, že tú zodpovednosť majú!!!!!:confused: :confused:
Zita5
24.01.06,15:02
mimotemy Smajlík na ktorého som bola upozornená , sa nedá vymazať .Myslela som , že vadia moje smajlíky pri podpise , až dnes s hrôzou som zistila o akého smajlíka sa jedná. Takže Vás prosím , ak niekto má znalosti o tom , ako sa tam mohol dostať,nakoľko mám tému zadanú " BEZ IKÓN" NECH MA POSUNIE DO PREDU , AKO TO ODSTRÁNIM.Už som sa vracala cez "uprav" ale nie je spôsob na vymazanie , lebo sa to nedá . To upozornenie mám hneď v príspevku č.2 . Nedá mi to pokoja , že ako sa tam dostal . Vypadám ako puk , že pri takej smutnej téme mám smajla .:rolleyes: :rolleyes:
Simonab
24.01.06,16:09
Zitka, skús poprosiť Richarda, určite Ti pomôže. A nerob si z toho ťažkú hlavu, veď všetci vieme, že si to myslela dobre. Súhlasím so všetkými prispievateľmi a tiež ma štve, že sa z toho chcú tí hore ( nenapadne ma v tejto chvíli lepší výraz, aby som nebola neslušná ) vyzuť.
Zita5
24.01.06,16:22
Simonka veľké Ď za podporu .:) ;)
liba2
24.01.06,16:25
Prepáčte mimotemy , neviem o akom smajlíkovi je tu reč, ale ja v príspevku č.1 nemám žiadneho smajlíka - alebo nechápem?
Zita5
24.01.06,16:33
Liba uvidíš ho v PORADE v zozname tém .Nie vo vnútri témy .:)
ondrejvla
24.01.06,17:55
Umiera plameň, nemôže vidieť toľký bôľ,
umiera život, nikdy už neuvidí slnko.
Stačilo tak málo, dať životu, čo patrí mu
a bol by tu dnes s nami, videl by slnko i mesiac
plameň by nikdy nezhasol.
Slzy primŕzajú na líci, bolesť sa nedá utíšiť
žiadnym slovom.
Nech pyká vinník, čo zabil život
a zamkol dvere ku slnku…
Evanka
24.01.06,18:29
Vlastička, krásne, ale smutné. Myslím, že táto tragédia je takého rozmeru, že dlho na ňu nezabudneme a všetci veľmi cítime s pozostalými. Skutočne som zvedavá ako sa s ňou vysporiadá vláda.
dodino
24.01.06,18:45
Vsimol som si, ze sa tu rozbehla ziva tema o veku a technickom stave lietadla slovenskej armady AN-24V, ktore sa zrutilo.
Rad by som niektorych diskutujucich upozornil, ze vek lietadla hra len minimalnu ulohu pri hodnoteni technickeho stavu. Dolezita je technicka udrzba (TU) a technicka diagnostika (TD) lietadla. TU aj TD maju svoje predpisane intervali. Podla druhu TU a TD sa jedna o intervali od 1 motohodiny respektive letohodiny, az po stovky ci tisice letohodin. Generalna oprava (GO ako najvyssi stupen TU a TD) tohto typu lietadla bola stanovena vyrobcom (na zaklade testov a vedeckych poznatkov o zivotnosti) na 5000 letohodin. Toto konkretne lietadlo malo nieco cez 500 letohodin od poslednej GO. Zaroven tu ale plati aj pravidlo o max pocte rokov medzi GO (nieco podobne ako pri zaruke ci servise auta). Najblizsia GO mala byt v maji tohto roku. Samotna GO znamena, ze vsetky sucasti stroja sa uvedu do takeho stavu, aby bola znova zarucena doba ich zivostnosti (az po najblizsiu GO). Cize oprava na opravny rozmer, oprava na povodny rozmer alebo vymena suciastok. Teda stav stroja sa z tochto pohladu povazuje za stav ako u noveho lietadla (plati doba zabehu a podobne).
Co sa tyka stupna vyvoja techniky lietadla, teda jeho modernosti. Toto konkretne lietadlo ako stroj na prepravu osob musi splnat prisne medzinarodne kriteria. Okrem toho v roku 2004 preslo kompletnou modernizaciou (postupne sa modernizuju vsetky lietadla slovenskych vzdusnych sil doporucujem moj clanok tu (http://filko.blog.sme.sk/c/2465/Balsaja-technika-alebo-Slovensky-MiG-29.html)). Zaroven musim dodat ze lietadla z dielne Antonov su spickove stroje. Konstrukcia, motory, mechanika, atd su na spickovej urovni. Ako priklad uvediem, ze rada AN-24V je "vyzbrojena" tretim prudovym motorom (turbinou o tahu 8.82kN), ktora sluzi ako pomoc pri vzlete, pristani a inych manevroch a napr. zasobuje stroj el. prudom ci pomaha pri starte hlavnych motorov. Za slabsi clanok moze byt povazovana navigacna technika, ale to neznamena, ze by lietadlo nemohlo presne navigovat (je to len o malo zlozitejsie). Pokial su moje informacie spravne, tak toto lietadlo malo osadeny aj GPS prijimac.
Celkovo je podla statistiky najslabsi clanok ludsky (mechanici, operatori, navigatori a aj piloti). Nechcem zvalovat vinu na pilota ci posadku. Najma kapitan lietadla mal vysoky nalet hodin a preto to bol urcite vysoko kvalifikovany odbornik. Ak aj urobil chybu, tak jej musel predchadzat subor nestastnych nahod.
Tak ci onak, musime si na definitivny vysledok vysetrovania pockat este par tyzdnov. Tvrdit vsak, ze Slovenske vzdusne sily disponuju zastaralou technikou, najma ak o tom nemame ocividne ponatia, je tak na urvoni krcmovych reci. Nie je to ani prilis zalezitost vlady. Ta zostavy rozpocet (na aky mame), ale zalezi na velitelstve armady ako pripravi plan obnovy technickeho parku (kam tie peniaze vrazi). Slovensko ma staru techniku, ale nie zlu techniku. Zalezi ako sa bude dalej obnovovat. Stale mame rezervy, ale mame aj cas na obnovu. A najma v poslednej dobe sa postupuje dost rozumne. Dolezite je, aby sa neurobili podobne stupidne politicke rozhodnutia ako v Ceskej republike a nenakupili ci neprenajali sa hracky typu Gripen namiesto spickovych F-16.
Uz len dodam, ze Boening 747 bol vyvinuty v 60.rokoch a pouziva sa dodnes. Boening 707 bol pouzivany vladou USA do zaciatku 90. rokov, v letke na prepravu "najvyssich statnych predstavitelov" (vyvinute a vyrobene v 50.rokoch). Co myslite, v ako starych lietadlach lietaju ludia na komercnych letoch po celom svete dnes?
spring
24.01.06,19:06
som veľmi smutná z tejto tragedie. Je mi veľmi ľúto rodín ktoré zostali bez otcov a matiek ale aj rodičov čo prišli o svoje deti.
emily
25.01.06,07:12
Len v Prešove ostalo 5 malých detí bez otcov a matky. A v blízkej dedinke nevesta pred výdajom. Keby pred rokom boli vyhrali v Svatbe snov, už by to bola manželka, ale boli druhí....a ona ostala ako nikto...nemá papier na vzťah.
......Okolo mestskej haly sa vysáva sneh, chystá sa graciózny pohreb .... pomôže to pozostalým?
Bolí to cudzích ľudí, ako musí byť blízkym?
Priateľ mojej dcéry mal to "šťastie", že tesne pred štátnicami mal tak vážne zdravotné poblémy, že vojenskú leteckú školu ukončil ako civil.... v lietadle ostali jeho spolužiaci a kamaráti.
bepo
25.01.06,07:35
Neštastia sa stávajú vo svete bežne,keď sa predstavoval prvýkrát na verejnosti nový Airbus A321 tak na leteckom veľtrhu spadol fungl nový stroj preto niekoho obviňovať nie je na mieste.Najčastejšou príčinou býva zlyhanie ľudí-či pilota alebo pozemného personálu.A americkému prezidentovi tiež nemenia lietadlo každých 5 rokov,ten súčasný ma vyše 20
elli
25.01.06,07:39
Protestujem proti tejto vláde, ktorá nemá peniaze na poriadnú výzbroj pre vojakov, ale vozí ich v truhlách. Pýtam sa ako občan tejto republiky, kde sú peniaze z predaja majetku, ktorý sa sprivatizoval.? Za tie sprivatizované majetky sme mali mať postavené diaľnice do každej väčšej dediny a perfektne vyzbrojenú armádu.

- cast v zdravych slovenskych bankach. Nepamatas, ako sme sa vsetci poskladali na to, aby sa banky pred privatizaciou ozdravili od "zlych" uverov, z ktorych vacsina bola privatizacnych?
- cast v zdravych (slovenskych?) bankach - na kontach privatizacnych poradcov
- cast na kontach podnikatelov, ktori maju na rozdiel od vacsiny to privilegium, ze funguju voci ministerstvam na baze dodavok bez akychkolvek vyberovych tendrov (vid zistenia NKU) - a cast zrejme na uctoch tych, ktori taketo obchody odklepli, lebo ved bez toho by to neslo
-aby som nezabudla - par milionov aj na konte riaditela vojenskych opravarenskych zavodov Trencin, ktory zabezpecuje udrzbu lietadiel..........
emily
25.01.06,07:40
myslím, že také nešťastia sú čosi medzi nebom a zemou, tak ako prežitie to jedného vojaka.....je to zhluk náhod ako ktosi vyššie napísal.
elli
25.01.06,07:59
Anton z Oravy, suhlasim s tebou, ale si myslim, ze z nasho protestu si ti zodpovedni nerobia nic. Asi by bolo treba proti nim vystupit razantnejsie. Mozno nejaka obcianska korporacia by mohla dat generalnemu prokuratorovi podnet na trestne stihanie. Generalny prokurator sa mi zatial javi ako poriadny clovek.

Vacsina doterajsich "kauz" skoncila zastavenim trestneho stihania - s odovodnenim, ze sa "nepodarilo preukazat umysel" , nepodarilo sa preukazat konkretnu zodpovednost jednotlivych obvinenych, alebo skutok nebol trestnym cinom. V podstate je vsetko v pohode, nikto za nic nemoze a peniaze sa samovolne vyparili.... ale to asi nepatri do tejto temy, sorry.
elli
25.01.06,15:05
[quote=AlaNR]Oni sú schopni nakoniec uzatvoriť vyšetrovanie tak, že zvalia vinu na pilotov...
Dúfam, že sa tak nestane. Neviem si predstaviť, čo by ešte len potom prežívali ich rodiny.

podľa bývalého štátneho tajomníka rezortu obrany Jozefa Pivarčiho je z doterajších zistení pravdepodobné, že si posádka nevšimla kopec, do ktorého lietadlo narazilo.

Vojenská prokuratúra v prípade havárie začala trestné stíhanie vo veci pre trestný čin všeobecného ohrozenia už podľa nového trestného práva. "Ak sme chceli začať vyšetrovanie, museli sme takto postupovať," vysvetlil Gardecký. Ako dodal, stíhanie umožňuje vykonať súdne pitvy či výsluchy. Trestné stíhanie voči osobe sa nezačalo.

Prokuratúra však bude skúmať aj zodpovednosť personálu na zemi, či si splnila všetky povinnosti a to aj napriek tomu, že posádka AN-24 prešla pred pristávaním na vlastnú navigáciu. Zodpovednosť za pristátie bola teda na pilotoch. Momentálne ešte stále nie je známe, akú malo lietadlo výšku v čase, keď žiadalo o priblíženie na základe vizuálneho kontaktu. "Je to predmetom vyšetrovania, ale ešte sme tak ďaleko nedošli," uviedol Gardecký. (z: www.markiza.sk (http://www.markiza.sk))
ondrejvla
25.01.06,15:23
Vlastička, krásne, ale smutné. Myslím, že táto tragédia je takého rozmeru, že dlho na ňu nezabudneme a všetci veľmi cítime s pozostalými. Skutočne som zvedavá ako sa s ňou vysporiadá vláda.

Áno smutné, ale žiadne slovo nevyjadrí bolesť, ani prázdne miesto v rodine.
Máme všetci stiahnuté hrdlá už len pri myšlienke na túto tragédiu, vyjadrujem úprimnú sústrasť všetkým pozostalým.
Pánu Farkašovi, ktorý túto hroznú tragédiu prežil, želám skoré uzdravenie, počula som výrok : " Pán Boh má s ním svoje plány, keď ho zachránil" Verím, že to budú plány, ktoré mu budú pomáhať prežiť ťažký duševný bôľ, ktorý si so sebou ponesie celý život.
ajacik
26.01.06,10:19
Pozerala som na STV od 11,00 rozlúčku s nebohými vojakmi. Poviem Vám, vydržala som hodinu. Musela som to vypnúť, pretože........... Ja som tých ľudí ani nepoznala, ale ako som sa cítila. Mala som pocit, že sa lúčim s niekym blízkym. Po tvári mi tiekli slzy prúdom. Preto sa nikto nemôže diviť, že som sa na to nedokázala dívať.
A to ešte niekto pozeral, nech dá vedieť, čo sa dialo potom. Ja som to vypla po tom, čo dohovoril minister Liška (naozaj pekný príhovor).
Zita5
26.01.06,10:39
Včera som pozerala výpoveď p. Farkaša , čo prežil . Bolo mi ho ľúto . Tie média sú veľmi nedočkavé vyvíjajú taký tlak , že musel robiť rozhovory .
Mala som normálne zimomriavky po tele , keď som ho zbadala a vytiekla aj slzička . Má dobrého anjela strážneho , nech ho sprevádza celý život . To mu zo srdca želám .
Bubika
26.01.06,10:51
... Co myslite, v ako starych lietadlach lietaju ludia na komercnych letoch po celom svete dnes?

Ak mozem usudit podla svojho posledneho letu zaciatkom tohto mesiaca, tak na hodne starych a za slusne peniaze. Nastupovala som do lietadla s hroznym strachom avsak s vedomim, ze ani posadka (pilot a letusky) by nenastupili s vedomim, ze idu na smrt ... prisli sme v poriadku ... avsak srdco mam v gacoch este dnes pri spomienke ako sa cele lietadielko (pre 50 ludi) triaslo pri vysuvani podvozku ...
anto
26.01.06,11:30
Ja som zažil tento rok strašný let v rok starom lietadle z Kolína do Krakova. Malé deti plakali, ostatní sa zdržiavali, aby nevznikla panika. Velmi silné turbulencie v súvislosti s prechodom frontu, bočný vietor 150 km/hod.

Všetkým pozostalým i tomu čo to prežil hlboká úcta a spolutrpenie s nimi ......................
adrika
26.01.06,11:46
Pozerala som na STV od 11,00 rozlúčku s nebohými vojakmi. Poviem Vám, vydržala som hodinu. Musela som to vypnúť, pretože........... Ja som tých ľudí ani nepoznala, ale ako som sa cítila. Mala som pocit, že sa lúčim s niekym blízkym. Po tvári mi tiekli slzy prúdom. Preto sa nikto nemôže diviť, že som sa na to nedokázala dívať.
A to ešte niekto pozeral, nech dá vedieť, čo sa dialo potom. Ja som to vypla po tom, čo dohovoril minister Liška (naozaj pekný príhovor).
Ja som vydržala pozerať to celé, aj som počula salvy a videla prelet lietadiel rovno ponad hlavu - som z PO - avšak aj teraz keď to píšem, mám stiahnuté hrdlo a na tvári slzy....neviem sa na nič sústrediť....Prajem všetkým pozostalým veľa sily..... a zo srdca si želám, asi ako my všetci, aby sa takéto či iné tragédie už NIKDY neopakovali !!!....ale asi by som chcela byť viac než Boh.....
pyton
26.01.06,11:59
k tým lietadlám - niekde na internete som dnes čítala, že 50 takýchto istých lietadiel, /aké mali tí vojaci/ z 1000 vyrobených spadlo...
ajacik
26.01.06,12:14
Ja som vydržala pozerať to celé, aj som počula salvy a videla prelet lietadiel rovno ponad hlavu - som z PO - avšak aj teraz keď to píšem, mám stiahnuté hrdlo a na tvári slzy....neviem sa na nič sústrediť....Prajem všetkým pozostalým veľa sily..... a zo srdca si želám, asi ako my všetci, aby sa takéto či iné tragédie už NIKDY neopakovali !!!....ale asi by som chcela byť viac než Boh.....

Ja sa Vám priznám, že na mňa to prišlo až dnes, ked som pozerala tú rozlúčku v TV. Odvtedy, ako píše Adrika, nemyslím na nič iné a stále sa mi tlačia slzy do očí. Ako to povedal už spomínanýmin. Liška: Namiesto svetla letisk ich privítalo večné svetlo.......
durisovad
26.01.06,12:54
Posledna rozlucka bola naozaj dojimava, pripravena a odbavena velmi dostojne. Len je skoda, ze k takemuto aktu vobec muselo dojst.
Mozno sa to nepatri v tejto chvili, ale neda mi nespomenut si na vysvetlovanie p. Packu, preco musia po 3-4 rokoch menit auta pre vladnych cinitelov - vraj kvoli bezpecnosti. Nevie nahodou niekto, v ktorej odpisovej skupine je lietadlo?
ALDA
26.01.06,14:26
Odpisová skupina 2 KP 35.3-lietadlá a kozmické lode-6 rokov
spring
26.01.06,17:03
zučastnila som sa dnes pohrebu v Prešove . Bola to veľký žiaľ aj ked som nikoho z nich nepoznala ,mala som nejaký zvláštný pocit v srdci. Som veľmi sklamaná z našich predstaviteľov. Prekvapilo ma ked vychadzali zo siene a pripadali mi celkom v pohode akokeby to bolo ok. Neviem či sa ich to netýkalo alebo čo? Urobili si svoje a hotovo. Viem že životy ľudí to už nevráti ale predsa. A súhlasim s vami ohľadom tých plesov, súťaží atd.......
ajobs
26.01.06,17:58
...... ale Liškov smútočný prejav bola naozaj veľmi pôsobivý a dojímavý, myslím to vážne, nie pejoratívne.
Česť pamiatke našich vojakov.
pyton
26.01.06,18:23
to spring: tento pocit som mala aj pred TV
Maya1
26.01.06,19:11
...... ale Liškov smútočný prejav bola naozaj veľmi pôsobivý a dojímavý, myslím to vážne, nie pejoratívne.
Česť pamiatke našich vojakov.

Veď si zaň určite aj poriadne zaplatil!!! Nemyslíte??
PS: Nemôžem a ani si nechcem predstaviť tú bolesť v srdci. A tie deti...
evuša
26.01.06,19:25
Myslím, že smútok v duši má každý Slovák odo dňa, keď sa stala táto tragédia, ale dnes na Slovensku neostalo ani jedno oko suché. Slováci plačú a cítia s pozostalými. Aj napriek tomuto žiaľu viním z tejto tragédie vládu Slovenskej republiky, ktorá kašle na zdravie a životy ľudí, ktorí im do rúk vložili dôveru. Takúto vládu si nezaslúži nikto na tomto svete a ani my. Všetci by mali zložiť svoje mandáty a nikdy viac sa neuchádzať o žiadnu verejnú funkciu. To ich odškodné, ktoré chcú narýchlo vyplatiť nikomu nevráti manžela, ani otecka a ani syna či dcéru.
evina
26.01.06,19:31
[quote=Maya1]Veď si zaň určite aj poriadne zaplatil!!! Nemyslíte??

Prepáč, nedá mi nenapísať:
Nemyslím, že by sme mali vyslovovať takéto slová. Hlboký smútok cítil každý normálny človek. Pozerala som túto rozlúčku v TV, ministrov prejav bol skutočne dôstojný a ľudský, vyslovil aj prosbu o odpustenie...bolo na ňom vidieť, že je dojatý. Vôbec si myslím, že vojaci pripravili celú rozlúčku na úrovni a dôstojne si uctili pamiatku zosnulých...
Maya1
26.01.06,19:35
[quote=Maya1]Veď si zaň určite aj poriadne zaplatil!!! Nemyslíte??

Prepáč, nedá mi nenapísať:
Nemyslím, že by sme mali vyslovovať takéto slová. Hlboký smútok cítil každý normálny človek. Pozerala som túto rozlúčku v TV, ministrov prejav bol skutočne dôstojný a ľudský, vyslovil aj prosbu o odpustenie...bolo na ňom vidieť, že je dojatý. Vôbec si myslím, že vojaci pripravili celú rozlúčku na úrovni a dôstojne si uctili pamiatku zosnulých...

Ja viem, prepáč, len som dosť nasr....á na tých našich ústavných. Jednoducho sa s tým neviem zmieriť...
ALDA
26.01.06,21:41
So všetkým, čo ste písali v tejto smutnej téme súhlasím!..Ale ak v zahraničí sa zrazia dva vlaky, minister dopravy podá demisiu..Aj napriek dojímavému a určite úprimnému prejavu ministra obrany pri poslednej rozlúčke so zosnulými, mám pocit, že minister obrany by mal podať demisiu.
durisovad
26.01.06,22:38
Ministrov prejav bol naozaj velmi dobre vypracovany aj dobre predneseny. Ale akosi mi nesedel z jeho ust. Omnoho lepsie by som ho vnimala, keby ho bol predniesol napr. pan prezident.
babetka
27.01.06,09:13
Práve hlásili, že Liška po stretnutí s Dzurindom oznámil, že podá demisiu.
evina
27.01.06,09:42
Svojím príspevkom 47 som chcela vyjadriť o.i. aj to, aby sme nesúdili dopredu nič, čo ešte nie je vyriešené ....
http://www.bleskovky.sk/cl/10/99735/Minister-obrany-Juraj-Liska-poda-demisiu
AlaNR
27.01.06,10:03
Práve hlásili, že Liška po stretnutí s Dzurindom oznámil, že podá demisiu.


UŽ JU PODAL!
Simonab
27.01.06,10:05
Naozaj už ju podal a aj pri tom plakal. Neznášam ho, ale prišlo mi ho v tejto chvíli ľúto. mimotemy Aj Zajac by sa mohol nad sebou zamyslieť.
AlaNR
27.01.06,10:12
Naozaj už ju podal a aj pri tom plakal. Neznášam ho, ale prišlo mi ho vtejto chvíli ľúto. mimotemy Aj Zajac by sa mohol nad sebou zamyslieť.

Keby len on...

Ale aj tak by "sme si zvolili " im podobných, tak načo...
Palino
27.01.06,10:18
Nemyslíte si, že táto diskusia je v tejto téme nemiestna? mimotemy :confused: :mee:
ajobs
27.01.06,10:34
Aj napriek dojímavému a určite úprimnému prejavu ministra obrany pri poslednej rozlúčke so zosnulými, mám pocit, že minister obrany by mal podať demisiu.

Vidíš ALDA, a to sme nevedeli, že aj Liška chodí na Poradu.
Podľa tvojho odporúčania ju aj podal.
durisovad
27.01.06,16:17
Nemyslíte si, že táto diskusia je v tejto téme nemiestna? mimotemy :confused: :mee:
Myslim si, ze vsetko so vsetkym suvisi.
Zita5
27.01.06,17:04
..................Toto nie je politické rozhodnutie , toto je rozhodnutie srdca , povedal Líška so slzami v očiach .Nemohol som tomu zabrániť ............
Ja toho Líšku aj ľutujem .Je statočný , že konal tak ako konal .:) :mee:
pyton
27.01.06,19:32
Prezident ešte nemusí tú demisiu prijať...
evuša
27.01.06,20:19
Možno to bude trochu surové, ale iste si na pohrebe vypočul, čo si o tom všetkom ľudia myslia. Ani najväčší žiaľ niektorým ľuďom nedokáže zavrieť ústa. Ale kto je vlastne zodpovedný za to, že armáda lieta na takýchto lietadlách? Toto nebolo prvé letecké nešťastie ktoré sa stalo z dôvodu zastaralej techniky - aj keď podľa názoru našej vlády funkčnej. Odstúpenie p. Lišku svedčí o tom, že má chrbtovú kosť na rozdiel od ostatných pánov ministrov. Myslím že veľa ľudí jeho rozhodnutie o odstúpení neberie ako satisfakciu, ale ako prejav slušnosti. A toto sa nedá povedať o zvyšku tejto vlády - teda, že má v tele aspoň kúsok slušnosti. O p. Liškovi si myslím, že ju v sebe má a mojich očiach značne stúpol.
durisovad
27.01.06,22:28
Na ministrovi Liskovi dnes bolo vidiet, ze ho boli dusa. Ten jeho dnesny prejav, to sa nedalo zahrat. Kvitujem jeho rozhodnutie, asi si uvedomil, ze chyby, ktore sa stali nie je schopny ani pri najlepsej voli sam napravit a pomoc asi od tych druhych cakat nemoze.
ALDA
28.01.06,07:29
Táto tragédia je pre mňa o to horšia, že jeden z tých chlapcov- Orlický, bol z nášho mesta a poznám jeho rodinu.
A demisia p.Lišku je pre mňa dôkazom ľudskosti...
abel
28.01.06,10:48
Nemôžem nezareagovať, aj keď do rečí o politike sa nerada púšťam, lebo sú nekonečné. I keď odborníkom bude trvať niekoľko mesiacov, kým zistia príčinu tragédie, my ju už vieme. Starý stroj. Aký by sme našli dôvod, keby to bol najmodernejší typ a havaroval by. O Titanicu asi nikto nepovedal, že to bol starý stroj, a predsa sa stalo... Je to veľmi smutná tragédia vo veľkom rozsahu, ktorá pohla srdcom každého ČLOVEKA, ale boli to profesionáli, ktorí tam šli dobrovoľne a museli rátať s tým, že v tomto povolaní sa neriskujú krátené prémie, ale vlastné životy. Vypočuli sme si Liškov prejav, súhlasili sme, že bol úprimný, ľudský, šiel zo srdca a nie z predpísaného protokolu, ale predsa len, keď sme si utreli slzy, došli sme k záveru, že by mal podať demisiu, tým by sa polovica problému vyriešila. Ale že to bol práve on, kto po 150 rokoch zrušil povinnú vojenskú službu, na to sme zabudli, lebo v tejto chvíli nám to nevyhovuje, Máme všetci pozametané pred vlastným prahom?

Teraz ľutujem, že som sa zapojila do tejto diskusie, ale nedalo mi nereagovať.
Chvojkova
28.01.06,16:05
Tažko sa mi píše do tejto debaty, ale v každom z nás sa mieša smútok s obrovským hnevom. Je to určitý spôsob ako sa vyrovnať s takouto tragédiou. Ja niesom zastancom žiadneho politika , ale p.Líška mal aspon nejaký záujem o našich vojakov. Dosť aktívne sa zaujmal o nich. Myslím, že nech jeho rozhodnutie bolo politické , alebo morálne, klobúk dolu. Čo sa týka samotnej havárie niesom až taká dôverčivá , čo sa týka vyšetrovania.Nech bolo príčinou čo koľvek armáda určite nezverejní pravdivé informácie.Tie kusé , ktoré boli podávané počas týchto dní sa tak rozchádzajú , že neviem ako sa z toho vymotajú. Ja si myslím , že oni vedia presne čo sa stalo. Vojenské lietadlo má taký sprísnený režim pri prelete štátnych hraníc , že každá strana presne vedela čo sa deje.Bolí ma v duši , keď si predstavím ako tý chlapci museli riešiť tú vážnu situaciu v lietadle. To nebola sekundová záležitosť ani minútová. Verte, že trošku viem o čom hovorím.
Zita5
28.01.06,16:41
Ale že to bol práve on, kto po 150 rokoch zrušil povinnú vojenskú službu, na to sme zabudli, lebo v tejto chvíli nám to nevyhovuje, Máme všetci pozametané pred vlastným prahom?

Teraz ľutujem, že som sa zapojila do tejto diskusie, ale nedalo mi nereagovať.[/quote]

Ja nechcem držať stránku exministrovi Liškovi/hoci je mi ho veľmi ľúto ako človeka/ , ale to že zrušil povinnú vojenskú službu , tým on nezhrešil . Tieto veci sa diali ešte keď Liška ministrom nebol .Môj syn bol u letcov v Malackách na základnej vojenskej službe a viem čo sa tam dialo ,za akých podmienok slúžil ,ako matka som dostala šok ,keď v tej dobe sa konal v Bratislave letecký deň , kde povinne môj syn aj so spoluvojakmi musel ísť na letisko robiť stráž - usporiadateľa a podobne . V ten deň sa zrútilo lietadlo tam priamo a zabilo tam jednu ženu , teraz si presne nepamätám , ale mala pri sebe aj dieťa . V tú chvíľu keď som to počula v TV okamžite som volala do kasárni , čo je s mojim synom .Chvaľa Bohu nič sa mu nestalo .Chcem povedať len toľko , že tragédie sa diali aj pred tým a nie len za vedenia rezortu obrany Lišku.Ťažko mu prisudzovať nejakú vinu , lebo on sám si nezmôže nič , čo sa týka toho, aby armáda dostala lietadlá v dobrom stave možno i nové .S tým majú dočinenia aj ostatní naši činitelia , najviac ministerstvo financií . Kam idú naše dane , nestavajú sa cesty , nestavajú sa byty ,všetko je rozbomardované ako sa len dá , sústavne zvyšovanie cien . Čo vlastne chceme ?Nie je to tak trochu aj naša vina , celého národa ?
Však je to na hambu celé naše zriadenie , zbytočne budeme viniť niehoho , kto nemá páky na to , aby to tak nebolo .Policajti nemajú na benzín , daňoví kontrolóri keď požijú svoje osobne MV na kontrolu , preplatia im cestu iba v hodnote cestovného lístka , hygienici žobrú po podnikateľoch , aby im prispeli na perá , papier , náplň do tlačiarničiek a mohla by som ďalej menovať . Takže je ťažké niekoho obvinovať , keď to vôbec nebude v prospech veci .
pyton
28.01.06,17:49
Teraz v správach zas hovorili o šikane v ruskej armáde. To je tiež strašné, chudák chlapec a že bol aj znásilnený + zlynčovaný. To tam teda musí vyzerať.
VeronikaŠ
28.01.06,19:11
Ja si ani neviem predstaviť zmýšľanie takého násilníka. Nechápem, že to vôbec dokáže niekto urobiť. To nemôže byť normálne - je to agresívne a choré. A potom je tu ešte tá "davová psychóza". Keď to urobil on, musím aj ja. V takýchto prípadoch mám chuť povedať OBRAZNE :Kradol? - aby viac nekradol odťať!
Je mi ho veľmi ľúto. Násilie fyzické aj psychické je nezlúčiteľné s ospravedlňovaním.
abel
29.01.06,07:22
[/quote]

Ja nechcem držať stránku exministrovi Liškovi/hoci je mi ho veľmi ľúto ako človeka/ , ale to že zrušil povinnú vojenskú službu , tým on nezhrešil .

Zita5, nechcem sa už k tejto téme viac vracať, len mám dojem, že si ma celkom nepochopila. K napísaniu ma vyprovokovali asi 3 či 4 príspevky od autorov, čo "všade boli a všetko vedia". Chcela som povedať, že demisiu podal človek, ktorý ako jeden z mála bol na svojom mieste, a práve taký odišiel. A to že zrušil ZVS som nemyslela ako jeho zhrešenie, ale obdiv, že vykonal niečo, o čo sa od čias Rakúsko-Uhorska nikto ani nepokúsil.
Zita5
29.01.06,08:31
Ja nechcem držať stránku exministrovi Liškovi/hoci je mi ho veľmi ľúto ako človeka/ , ale to že zrušil povinnú vojenskú službu , tým on nezhrešil .

Zita5, nechcem sa už k tejto téme viac vracať, len mám dojem, že si ma celkom nepochopila. K napísaniu ma vyprovokovali asi 3 či 4 príspevky od autorov, čo "všade boli a všetko vedia". Chcela som povedať, že demisiu podal človek, ktorý ako jeden z mála bol na svojom mieste, a práve taký odišiel. A to že zrušil ZVS som nemyslela ako jeho zhrešenie, ale obdiv, že vykonal niečo, o čo sa od čias Rakúsko-Uhorska nikto ani nepokúsil.[/quote]

Bolo to vyjadrenie môjho názoru , ako som to pociťovala, inak všetko v pohode abel .;) :)
janasv
29.01.06,13:24
www.mosr.sk - cast misie - 27.01.2006 - Birds of paradise - text a preklad.
Zita5
29.01.06,15:23
Oplatí sa Vám skutočne otvoriť odporúčanú www.mosr.sk (http://www.mosr.sk)
Hlinkovx
29.01.06,15:51
je to nádherná pesnička...u mňa ide stále dokola, odkedy som ju počula na pohrebe našich vojakov a veru dosť aktuálna
Zita5
29.01.06,16:13
Aj ja som už počula túto pesničku , ale k srdcu mi prirástla až v tejto dobe , ale je škoda , že pri takejto tragédii.
bepo
31.01.06,07:05
Ministrov prejav bol naozaj velmi dobre vypracovany aj dobre predneseny. Ale akosi mi nesedel z jeho ust. Omnoho lepsie by som ho vnimala, keby ho bol predniesol napr. pan prezident.
Na štastie sa prezident do toho nemontoval,jeho prejavy začínajú byť slávne.Keď spadlo lietadlo,tak povedal-"Mohli sa radovať za spoločným stolom.Bude to radosť iná-bude to smútok." Zvláštny štýl
durisovad
31.01.06,07:23
To mas pravdu. Ale pri smutocnom prejave by si snad dal lepsi pozor, zvlast ak by ho cital. V kontexte dalsich udalosti uznavam, ze minister svoj prejav predniesol dobre a ze mu do ust patril.
Hlinkovx
31.01.06,16:18
toto mi prišlo od pán Rebera, autora pesničky Birds of Paradise
keď som mu písala, že jeho pieseň je nádherná a či by ju nemohol poskytnúť na stiahnutie...
Hallo Silvia
Zuerst einmal möchte ich dir und allen Slowaken mein Beileid ausdrücken. Eine schreckliche Tragödie, dass diese Soldaten, welche Friedensdienst geleistet haben, bei diesem Unfall ums Leben gekommen sind. Das slowakische Fernsehen hat mir dann mitgeteilt, dass das Peter, Sue & Marc Lied "Birds of Paradise" die Hymne dieser Soldaten war und dass es auch bei der Aufzeichnung des Staatsbegrägnisses im Fernsehen im Hintergrund gespielt wurde. Viele Menschen wollten dann diese Musik haben. Ich habe dem Fernsehen mitgeteilt, dass sie über das Lied frei verfügen können. Ich sende dir ein mp3 file mit "Birds of Paradise". Du kannst es gerne weitersagen, dass das Lied hier abgeholt werden kann, bis in der Slowakei eine Platform installiert ist.
Liebe Grüsse in die Slowakei,
Peter Reber
ajobs
31.01.06,16:27
toto mi prišlo od pán Rebera, autora pesničky Birds of Paradise
keď som mu písala, že jeho pieseň je nádherná a či by ju nemohol poskytnúť na stiahnutie...
Hallo Silvia
Zuerst einmal möchte ich dir und allen Slowaken mein Beileid ausdrücken. Eine schreckliche Tragödie, dass diese Soldaten, welche Friedensdienst geleistet haben, bei diesem Unfall ums Leben gekommen sind. Das slowakische Fernsehen hat mir dann mitgeteilt, dass das Peter, Sue & Marc Lied "Birds of Paradise" die Hymne dieser Soldaten war und dass es auch bei der Aufzeichnung des Staatsbegrägnisses im Fernsehen im Hintergrund gespielt wurde. Viele Menschen wollten dann diese Musik haben. Ich habe dem Fernsehen mitgeteilt, dass sie über das Lied frei verfügen können. Ich sende dir ein mp3 file mit "Birds of Paradise". Du kannst es gerne weitersagen, dass das Lied hier abgeholt werden kann, bis in der Slowakei eine Platform installiert ist.
Liebe Grüsse in die Slowakei,
Peter Reber

Ahoj Slivia, to je tá pieseň Flying Home ???:confused: :cool:
Mohla by si hodiť nejaký translate, pre nás angličtinárov.:)
Hlinkovx
31.01.06,16:41
Tono..
áno..to je tá pesnička volá sa Birds of Paradise a spieva ju švajčiarske trio Peter, Sue & Marc
taký skrátený preklad je:
že p. Reber chce vyjadriť sústrasť celému Slovensku nad tou tragédiou, ktorá zastihla našich vojakov vracajúcich sa zo služby vlasti. Televízia ho informovala o tom, že túto pesničku majú letci ako svoju hymnu a chceli by ju zahrať na tom pohrebe. Veľa ľudí chcelo túto pesničku. A pán Reber sa rozhodol, že ju poskytne zadarmo nielen na pohrebe, ale všetkým slovákom...
A jednoducho mi tú pesničku na môj e-mail poslal.
ajobs
31.01.06,16:58
Tono..
áno..to je tá pesnička volá sa Birds of Paradise a spieva ju švajčiarske trio Peter, Sue & Marc
taký skrátený preklad je:
že p. Reber chce vyjadriť sústrasť celému Slovensku nad tou tragédiou, ktorá zastihla našich vojakov vracajúcich sa zo služby vlasti. Televízia ho informovala o tom, že túto pesničku majú letci ako svoju hymnu a chceli by ju zahrať na tom pohrebe. Veľa ľudí chcelo túto pesničku. A pán Reber sa rozhodol, že ju poskytne zadarmo nielen na pohrebe, ale všetkým slovákom...
A jednoducho mi tú pesničku na môj e-mail poslal.

Vďaka Silvi, a nemohla by si tú pieseň tu niekde prilepiť ( asi to bude mp3 ?).:)
malina
31.01.06,19:13
Tú pesničku si môžete stiahnuť tu:

http://www.gemerinfo.sk/
KEJKA
31.01.06,19:30
Tú pesničku si môžete stiahnuť tu:

http://www.gemerinfo.sk/
vďaka malina za link, z toho skôr uvedeného sa to už vymazalo.