kassiopeia
09.11.11,18:49
chcela by som sa opytat. v oktobri som nastupila do prace ako nahradna dorucovatelka. v noci som dostala teploty a sla som k lekarke. lekarka ma vypisala.papiere som odniesla do prace a tam mi veduca povedala ze od stvrku mam vypoved.( ze mi je povinna 3dni pred vypovedou oznamit) moze ma zamestnavatel prepustit ak som chora a na PN-ke??? beriem antibiotika. naco mam pravo???
Xanti
09.11.11,17:50
Ak si v skúšobnej dobe, tak s tebou môžu skončiť PP aj počas trvania PN. Kedže si len teraz nastúpila predpokladám, že bol PP skončený v skúšobnej dobe.
Mila123
09.11.11,17:52
výpoveď ti nemá prečo dať....ukončili s tebou PPV v skúšobnej dobe, máš nejaký doklad o tom?
v skúšobnej dobe sa dá ukončiť PPV aj cez PN......
kassiopeia
09.11.11,18:03
veduca mi povedala ze od stvrtku mam vypoved takze papiere este nemam ziadne. musim podpisat vypoved??
Xanti
09.11.11,18:06
Ty nepodpisuješ súhlas s výpovedou alebo skončením PP ale podpisuješ len prevzatie.
Ak neprevezmeš, a vedúca bude mať svedkov, tak oni tam napíšu odmietla prevziať podpíšu sa a aj tak si skončila v PP a nemáš o tom žiaden doklad. Akurát Ti dajú poslednú výplatu, a zápočtový list a doklady pre úrad práce.
pepsikova
09.11.11,18:07
...si predsa v skúšobnej 3 mesačnej dobe, tak výpoveď ti môžu dať, kedy chcú, ak ťa nechcú...dostaneš poštou, ak si PN...keby si nebola, dajú ti ju v robote...čítaj odpovede!..
terezamaria
09.11.11,18:09
veduca mi povedala ze od stvrtku mam vypoved takze papiere este nemam ziadne. musim podpisat vypoved??
To nie je výpoveď, vedúca to asi nevedela povedať so správnym textom. Je to skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe. Pokiaľ to nepodpíšeš, zavolajú svedka a napíšu na doklad - odmietla podpísať. Skončenie pracovného pomeru ale bude i tak platné.