Zavrieť

Porady

vypoved???

chcela by som sa opytat. v oktobri som nastupila do prace ako nahradna dorucovatelka. v noci som dostala teploty a sla som k lekarke. lekarka ma vypisala.papiere som odniesla do prace a tam mi veduca povedala ze od stvrku mam vypoved.( ze mi je povinna 3dni pred vypovedou oznamit) moze ma zamestnavatel prepustit ak som chora a na PN-ke??? beriem antibiotika. naco mam pravo???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    kassiopeia Pozri príspevok
    veduca mi povedala ze od stvrtku mam vypoved takze papiere este nemam ziadne. musim podpisat vypoved??
    To nie je výpoveď, vedúca to asi nevedela povedať so správnym textom. Je to skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe. Pokiaľ to nepodpíšeš, zavolajú svedka a napíšu na doklad - odmietla podpísať. Skončenie pracovného pomeru ale bude i tak platné.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ak si v skúšobnej dobe, tak s tebou môžu skončiť PP aj počas trvania PN. Kedže si len teraz nastúpila predpokladám, že bol PP skončený v skúšobnej dobe.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    výpoveď ti nemá prečo dať....ukončili s tebou PPV v skúšobnej dobe, máš nejaký doklad o tom?
    v skúšobnej dobe sa dá ukončiť PPV aj cez PN......

    kassiopeia je offline (nepripojený) kassiopeia

    kassiopeia
    veduca mi povedala ze od stvrtku mam vypoved takze papiere este nemam ziadne. musim podpisat vypoved??

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ty nepodpisuješ súhlas s výpovedou alebo skončením PP ale podpisuješ len prevzatie.
    Ak neprevezmeš, a vedúca bude mať svedkov, tak oni tam napíšu odmietla prevziať podpíšu sa a aj tak si skončila v PP a nemáš o tom žiaden doklad. Akurát Ti dajú poslednú výplatu, a zápočtový list a doklady pre úrad práce.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...si predsa v skúšobnej 3 mesačnej dobe, tak výpoveď ti môžu dať, kedy chcú, ak ťa nechcú...dostaneš poštou, ak si PN...keby si nebola, dajú ti ju v robote...čítaj odpovede!..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.