Karida
16.11.11,13:38
Druhy rok zijem s dcerou-6r. (kt. mam v os. starostlivosti) v CR, zivnost mam ale slovensku (teda poistenie mam ja i dcera na SR, platim tam zdravotku, socialku, dane...). Od augusta 2011 mam prac. zmluvu na dobu neurcitu s ceskou firmou, no pracujem tam na slov. zivnost. Volala mi pani z uradu prace, ze mi pozastavila vyplacanie pridavkov, ze to chce presetrit, kt. stat mi ich vlastne ma vyplacat. Mne sa ale nezda, ze by mi v CR mali davat pridavky na dceru, ked si vsetko platime na SR. Dcera tu v CR jedine navstevuje statnu skolku. Dakujem vopred za rady..
Karida
18.11.11,15:59
:confused::confused::confused:
Karida
10.01.12,14:38
Nevie mi nikto poradit? Na urade prace v mieste bydliska pani uradnicka stale nema vyjadrenie z BA a mam pocit ze s tym ani nic nerobi... :(
misoft
10.01.12,16:39
Druhy rok zijem s dcerou-6r. (kt. mam v os. starostlivosti) v CR, zivnost mam ale slovensku (teda poistenie mam ja i dcera na SR, platim tam zdravotku, socialku, dane...). Od augusta 2011 mam prac. zmluvu na dobu neurcitu s ceskou firmou, no pracujem tam na slov. zivnost. Volala mi pani z uradu prace, ze mi pozastavila vyplacanie pridavkov, ze to chce presetrit, kt. stat mi ich vlastne ma vyplacat. Mne sa ale nezda, ze by mi v CR mali davat pridavky na dceru, ked si vsetko platime na SR. Dcera tu v CR jedine navstevuje statnu skolku. Dakujem vopred za rady..
Bez toho, aby som bol odborník, keď čítam - tak asi zo Slovenska -tu všetko odvádzaš, tu si všetky náležitosti (odvody) platíš, tu ti musí štát vyplatiť! A pani z úradu práce by to mala vedieť!
Karida
11.01.12,08:28
Presne to si myslím i ja, ale pani z úradu to očividne nevie a odvoláva sa na BA. Pokúšam sa aj ja zistiť kde je problém, ale všade ma odbijú, že to potrebujú "prešetriť" na príslušnom úrade. Díky za odpoveď, budem pátrať ďalej, ak sa dozviem odpoveď, napíšem.