Zavrieť

Porady

Ok ktoreho statu mam pravo na pridavky na dieta? SR ci CR?

Druhy rok zijem s dcerou-6r. (kt. mam v os. starostlivosti) v CR, zivnost mam ale slovensku (teda poistenie mam ja i dcera na SR, platim tam zdravotku, socialku, dane...). Od augusta 2011 mam prac. zmluvu na dobu neurcitu s ceskou firmou, no pracujem tam na slov. zivnost. Volala mi pani z uradu prace, ze mi pozastavila vyplacanie pridavkov, ze to chce presetrit, kt. stat mi ich vlastne ma vyplacat. Mne sa ale nezda, ze by mi v CR mali davat pridavky na dceru, ked si vsetko platime na SR. Dcera tu v CR jedine navstevuje statnu skolku. Dakujem vopred za rady..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Karida je offline (nepripojený) Karida

    Karida
    Nevie mi nikto poradit? Na urade prace v mieste bydliska pani uradnicka stale nema vyjadrenie z BA a mam pocit ze s tym ani nic nerobi...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Druhy rok zijem s dcerou-6r. (kt. mam v os. starostlivosti) v CR, zivnost mam ale slovensku (teda poistenie mam ja i dcera na SR, platim tam zdravotku, socialku, dane...). Od augusta 2011 mam prac. zmluvu na dobu neurcitu s ceskou firmou, no pracujem tam na slov. zivnost. Volala mi pani z uradu prace, ze mi pozastavila vyplacanie pridavkov, ze to chce presetrit, kt. stat mi ich vlastne ma vyplacat. Mne sa ale nezda, ze by mi v CR mali davat pridavky na dceru, ked si vsetko platime na SR. Dcera tu v CR jedine navstevuje statnu skolku. Dakujem vopred za rady..
    Bez toho, aby som bol odborník, keď čítam - tak asi zo Slovenska -tu všetko odvádzaš, tu si všetky náležitosti (odvody) platíš, tu ti musí štát vyplatiť! A pani z úradu práce by to mala vedieť!

    Karida je offline (nepripojený) Karida

    Karida
    Presne to si myslím i ja, ale pani z úradu to očividne nevie a odvoláva sa na BA. Pokúšam sa aj ja zistiť kde je problém, ale všade ma odbijú, že to potrebujú "prešetriť" na príslušnom úrade. Díky za odpoveď, budem pátrať ďalej, ak sa dozviem odpoveď, napíšem.

    Ok ktoreho statu mam pravo na pridavky na dieta? SR ci CR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.