Lucka1707
18.11.11,07:42
Chcela by som sa s vami poradiť ohladom kúpy počítača na splátky. Problém je v tom že som v skúšobnej dobe. Tovar síce v konkrétnej predajni dávajú na splátky len na základe dvoch preukazov totožnosti (do 1000€), ale stále je háčik v tej skúšobnej dobe. Śtretol sa s týmto niekto niekedy ?
Stanislav 1975
18.11.11,06:54
Chcela by som sa s vami poradiť ohladom kúpy počítača na splátky. Problém je v tom že som v skúšobnej dobe. Tovar síce v konkrétnej predajni dávajú na splátky len na základe dvoch preukazov totožnosti (do 1000€), ale stále je háčik v tej skúšobnej dobe. Śtretol sa s týmto niekto niekedy ?
TO ti v tomto prípade asi prejde- takéto menšie nákupy až tak nepreverujú a myslím, že to nebude vadiť...
Len im to zbytočne nehovor, ked sa nebudú pýtať...
Chobot
18.11.11,09:53
Chcela by som sa s vami poradiť ohladom kúpy počítača na splátky. Problém je v tom že som v skúšobnej dobe. Tovar síce v konkrétnej predajni dávajú na splátky len na základe dvoch preukazov totožnosti (do 1000€), ale stále je háčik v tej skúšobnej dobe. Śtretol sa s týmto niekto niekedy ?

Dnes pri menších sumách nepýtajú potvrdenie zamestnávateľa o príjme. A sama píšeš, že na splátky predajú na základe 2 dokladov. To vybavíš na počkanie.
luja5
18.11.11,09:55
Niektoré spoločnosti až pri úvere (nákupe na splátky) nad 1.000,-€ požadujú potvrdenie o výške príjmu, ktoré o.i. obsahuje údaje aj o pracovnom pomere. Na tlačive/žiadosti o úver, ktoré má predajňa, však môžu byť požadované údaje, ktoré žiadateľ o úver vypĺňa a ich správnosť potvrdzuje svojím podpisom.
My máme inú skúsenosť. Je to už dávnejšie, keď sme chceli niečo kúpiť na splátky (ešte v Sk a za cca 15 tisíc) a stačili tiež len dva doklady (totožnosti) bez potvrdenia o príjme. Veľká reklama v predajni, dva doklady totožnosti bez problémov pri sebe ...:). V žiadosti/tlačive však bolo okrem iného potrebné uviesť zdroj príjmu. Pracovník predajne to išiel telefonicky preveriť u danej spoločnosti a spoločnosť poskytnutie úveru zamietla kvôli zdroju príjmu (príjem bol dostatočný a pravidelný). Z predajne sme odišli akurát tak dosť prekvapení a viac sme sa o to nezaujímali. Aj keď odvtedy sa podmienky zmenili a tento zdroj príjmu býva dnes akceptovaný.
Môžem Ti odporúčať – choď do predajne, pozri si, čo chcú vyplniť v tlačive a uvidíš. O pracovnom pomere tam nemusí byť nič, ale aj keď by tam náhodou bolo v tej veci, na ktorú sa pýtaš, nemusí to ešte znamenať, že úver nedostaneš. Rôzne splátkové spoločnosti môžu mať rôzne údaje na tlačivách, ktoré rôzne posudzujú a niektoré predajne zabezpečujú splátkový predaj na výber aj cez niekoľko spoločností ...;).
Indeed
18.11.11,10:11
Uvery su veľmi dostupné,

hlavne tie s úrokom 12 % a viac

NO PROBLEM
Barticek
18.11.11,10:14
Len si nebete na splatky od quatra oni si tu overuje, bral som mini notebook týžden pred koncom skusobnej doby a zamietli mi to stal 300 eur, aj ked tam dávas iba dva doklady musis dat aj kde robis kontakt na firmu a oni si vsetko overuju na socialnej poistovni
220870
18.11.11,10:15
Ja som kedysi strašne dávno kupoval púočítač v Metre na splátky.Úroky na tom začali plynúť až po trch mesiacoch.Do trch mesiacov som to splatil tak som to mal ešte aj s nejakým malým bonusom za rýchle splatenie.;)Určite na to vtedy nepýtali žiadny príjem lebo manželka bola na materskej a ja som bmal prvý nesiac na živ list.
Indeed
18.11.11,10:47
Len si nebete na splatky od quatra oni si tu overuje, bral som mini notebook týžden pred koncom skusobnej doby a zamietli mi to stal 300 eur, aj ked tam dávas iba dva doklady musis dat aj kde robis kontakt na firmu a oni si vsetko overuju na socialnej poistovni

Overuju iba nového zakaznika, potom Ti daju QUATTRO kartu a možeš brať čo len chceš... Stači sa preukázať Q-kartou + doklad totožnosti.
misoft
18.11.11,16:46
.... a keď dostaneš striebornú Quatro kartu, nemusíš dávať ani akontáciu - rovno splátky. Vtedy môžeš ísť "nakupovať" len s Q-kartou a OP :D.
Barticek
18.11.11,16:56
no jasne ja ju mám len neviem ci aj požičku automaticky schvalia. či sa to nejak preveruje alebo nie
misoft
18.11.11,17:35
Ak máš striebornú a OP - nepýtajú sa. Zaznačia číslo OP (zároveň kontaktné údaje pre doručenie zloženiek) a číslo Q-karty. Urobia to rovno v predajni, hodíš podpis, pod pazuchu hodíš počítač a ideš :D. Potom ti príde domov len hrubá obálka s druhopisom zmluvy a "sada" poukážok. Ale podľa ich údajov môžeš platiť aj cez IB (dôležité údaje sú suma splátky, číslo účtu, banka, variabilný symbol = číslo zmluvy [poväčšine]).
Ľubomír
20.11.11,13:17
Chcela by som sa s vami poradiť ohladom kúpy počítača na splátky. Problém je v tom že som v skúšobnej dobe. Tovar síce v konkrétnej predajni dávajú na splátky len na základe dvoch preukazov totožnosti (do 1000€), ale stále je háčik v tej skúšobnej dobe. Śtretol sa s týmto niekto niekedy ?


Poradím ti ináč. Peniaze, ktoré by si dala na splátky si odlož. Viem, že nebudeš mať PC hneď ale až po čase. Vyhneš sa stresu a úrokom.
misoft
20.11.11,19:30
Poradím ti ináč. Peniaze, ktoré by si dala na splátky si odlož. Viem, že nebudeš mať PC hneď ale až po čase. Vyhneš sa stresu a úrokom. Rozumné riešenie. Stačí mesačne si ukladať určitú sumičku do pančušky a na budúci rok sa nazbiera toľko, že kúpi na hotovosť - kľudne, bez papierovačiek. Okrem toho - nepreplatí ani cent navyše (ako pri splátkovom spôsobe).