Zavrieť

Porady

Nákup na splátky v skúšobnej dobe

Chcela by som sa s vami poradiť ohladom kúpy počítača na splátky. Problém je v tom že som v skúšobnej dobe. Tovar síce v konkrétnej predajni dávajú na splátky len na základe dvoch preukazov totožnosti (do 1000€), ale stále je háčik v tej skúšobnej dobe. Śtretol sa s týmto niekto niekedy ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Barticek je offline (nepripojený) Barticek

    Barticek
    Len si nebete na splatky od quatra oni si tu overuje, bral som mini notebook týžden pred koncom skusobnej doby a zamietli mi to stal 300 eur, aj ked tam dávas iba dva doklady musis dat aj kde robis kontakt na firmu a oni si vsetko overuju na socialnej poistovni

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Lucka1707 Pozri príspevok
    Chcela by som sa s vami poradiť ohladom kúpy počítača na splátky. Problém je v tom že som v skúšobnej dobe. Tovar síce v konkrétnej predajni dávajú na splátky len na základe dvoch preukazov totožnosti (do 1000€), ale stále je háčik v tej skúšobnej dobe. Śtretol sa s týmto niekto niekedy ?
    TO ti v tomto prípade asi prejde- takéto menšie nákupy až tak nepreverujú a myslím, že to nebude vadiť...
    Len im to zbytočne nehovor, ked sa nebudú pýtať...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Lucka1707 Pozri príspevok
    Chcela by som sa s vami poradiť ohladom kúpy počítača na splátky. Problém je v tom že som v skúšobnej dobe. Tovar síce v konkrétnej predajni dávajú na splátky len na základe dvoch preukazov totožnosti (do 1000€), ale stále je háčik v tej skúšobnej dobe. Śtretol sa s týmto niekto niekedy ?
    Dnes pri menších sumách nepýtajú potvrdenie zamestnávateľa o príjme. A sama píšeš, že na splátky predajú na základe 2 dokladov. To vybavíš na počkanie.

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Niektoré spoločnosti až pri úvere (nákupe na splátky) nad 1.000,-€ požadujú potvrdenie o výške príjmu, ktoré o.i. obsahuje údaje aj o pracovnom pomere. Na tlačive/žiadosti o úver, ktoré má predajňa, však môžu byť požadované údaje, ktoré žiadateľ o úver vypĺňa a ich správnosť potvrdzuje svojím podpisom.
    My máme inú skúsenosť. Je to už dávnejšie, keď sme chceli niečo kúpiť na splátky (ešte v Sk a za cca 15 tisíc) a stačili tiež len dva doklady (totožnosti) bez potvrdenia o príjme. Veľká reklama v predajni, dva doklady totožnosti bez problémov pri sebe .... V žiadosti/tlačive však bolo okrem iného potrebné uviesť zdroj príjmu. Pracovník predajne to išiel telefonicky preveriť u danej spoločnosti a spoločnosť poskytnutie úveru zamietla kvôli zdroju príjmu (príjem bol dostatočný a pravidelný). Z predajne sme odišli akurát tak dosť prekvapení a viac sme sa o to nezaujímali. Aj keď odvtedy sa podmienky zmenili a tento zdroj príjmu býva dnes akceptovaný.
    Môžem Ti odporúčať – choď do predajne, pozri si, čo chcú vyplniť v tlačive a uvidíš. O pracovnom pomere tam nemusí byť nič, ale aj keď by tam náhodou bolo v tej veci, na ktorú sa pýtaš, nemusí to ešte znamenať, že úver nedostaneš. Rôzne splátkové spoločnosti môžu mať rôzne údaje na tlačivách, ktoré rôzne posudzujú a niektoré predajne zabezpečujú splátkový predaj na výber aj cez niekoľko spoločností ....

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Uvery su veľmi dostupné,

    hlavne tie s úrokom 12 % a viac

    NO PROBLEM

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ja som kedysi strašne dávno kupoval púočítač v Metre na splátky.Úroky na tom začali plynúť až po trch mesiacoch.Do trch mesiacov som to splatil tak som to mal ešte aj s nejakým malým bonusom za rýchle splatenie.Určite na to vtedy nepýtali žiadny príjem lebo manželka bola na materskej a ja som bmal prvý nesiac na živ list.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Barticek Pozri príspevok
    Len si nebete na splatky od quatra oni si tu overuje, bral som mini notebook týžden pred koncom skusobnej doby a zamietli mi to stal 300 eur, aj ked tam dávas iba dva doklady musis dat aj kde robis kontakt na firmu a oni si vsetko overuju na socialnej poistovni
    Overuju iba nového zakaznika, potom Ti daju QUATTRO kartu a možeš brať čo len chceš... Stači sa preukázať Q-kartou + doklad totožnosti.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    .... a keď dostaneš striebornú Quatro kartu, nemusíš dávať ani akontáciu - rovno splátky. Vtedy môžeš ísť "nakupovať" len s Q-kartou a OP .

    Barticek je offline (nepripojený) Barticek

    Barticek
    no jasne ja ju mám len neviem ci aj požičku automaticky schvalia. či sa to nejak preveruje alebo nie

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak máš striebornú a OP - nepýtajú sa. Zaznačia číslo OP (zároveň kontaktné údaje pre doručenie zloženiek) a číslo Q-karty. Urobia to rovno v predajni, hodíš podpis, pod pazuchu hodíš počítač a ideš . Potom ti príde domov len hrubá obálka s druhopisom zmluvy a "sada" poukážok. Ale podľa ich údajov môžeš platiť aj cez IB (dôležité údaje sú suma splátky, číslo účtu, banka, variabilný symbol = číslo zmluvy [poväčšine]).

    Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

    Ľubomír
    Lucka1707 Pozri príspevok
    Chcela by som sa s vami poradiť ohladom kúpy počítača na splátky. Problém je v tom že som v skúšobnej dobe. Tovar síce v konkrétnej predajni dávajú na splátky len na základe dvoch preukazov totožnosti (do 1000€), ale stále je háčik v tej skúšobnej dobe. Śtretol sa s týmto niekto niekedy ?

    Poradím ti ináč. Peniaze, ktoré by si dala na splátky si odlož. Viem, že nebudeš mať PC hneď ale až po čase. Vyhneš sa stresu a úrokom.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Poradím ti ináč. Peniaze, ktoré by si dala na splátky si odlož. Viem, že nebudeš mať PC hneď ale až po čase. Vyhneš sa stresu a úrokom.
    Rozumné riešenie. Stačí mesačne si ukladať určitú sumičku do pančušky a na budúci rok sa nazbiera toľko, že kúpi na hotovosť - kľudne, bez papierovačiek. Okrem toho - nepreplatí ani cent navyše (ako pri splátkovom spôsobe).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.