martm001
27.11.11,19:45
Ahojte,
chcel by som si prenajat parkovacie priestory. Jedna sa o dvor rodinneho domu patriaci FO nepodnikatelovi, chcem si to vydlazdit(majitel s tym suhlasi) a dat do nakladov , uplatnit vratenie DPH(dlazba, ...).
Musi sa nieco riesit aj so stavebnym uradom(obcou) - nejake preklasifikovanie na podnikatelske priestory aby sa z toho potom platila vyssia dan z nehnutelnosti? Alebo staci len ak sa spise najomna zmluva a do 30 dni sa to nahlasi na danovom urade?
Vopred dakujem za odpoved.
Economic
28.11.11,06:05
Dôjde k zmene spôsobu užívania na podnikateľské účely.
Tu treba mať veľmi dobre urobenú zmluvu z daňového hľadiska a uznaniu nákladov. Investuješ do cudzieho majetku, pozor !
martm001
28.11.11,07:39
Toho som si vedomy. A ten sposob uzivania treba zrejme nahlasit na stavebny urad (obec)? Cize najprv podpisem najomnu zmluvu a na stavebny urad zmenu uzivania mam nahlasit ja, na danovy urad sa prihlasi majitel ktory mi to prenajal?
Economic
28.11.11,07:42
Toho som si vedomy. A ten sposob uzivania treba zrejme nahlasit na stavebny urad (obec)? Cize najprv podpisem najomnu zmluvu a na stavebny urad zmenu uzivania mam nahlasit ja, na danovy urad sa prihlasi majitel ktory mi to prenajal?

Podľa môjho úsudku tie ohlasovačky a zmeny by mal robiť vlastník nehnuteľnosti /eventuálne ak Ty, tak by Ťa mal na to riadne splnomocniť/