Zavrieť

Porady

Prenajom parkovacich priestorov

Ahojte,
chcel by som si prenajat parkovacie priestory. Jedna sa o dvor rodinneho domu patriaci FO nepodnikatelovi, chcem si to vydlazdit(majitel s tym suhlasi) a dat do nakladov , uplatnit vratenie DPH(dlazba, ...).
Musi sa nieco riesit aj so stavebnym uradom(obcou) - nejake preklasifikovanie na podnikatelske priestory aby sa z toho potom platila vyssia dan z nehnutelnosti? Alebo staci len ak sa spise najomna zmluva a do 30 dni sa to nahlasi na danovom urade?
Vopred dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Dôjde k zmene spôsobu užívania na podnikateľské účely.
    Tu treba mať veľmi dobre urobenú zmluvu z daňového hľadiska a uznaniu nákladov. Investuješ do cudzieho majetku, pozor !

    martm001 je offline (nepripojený) martm001

    martm001
    Toho som si vedomy. A ten sposob uzivania treba zrejme nahlasit na stavebny urad (obec)? Cize najprv podpisem najomnu zmluvu a na stavebny urad zmenu uzivania mam nahlasit ja, na danovy urad sa prihlasi majitel ktory mi to prenajal?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    martm001 Pozri príspevok
    Toho som si vedomy. A ten sposob uzivania treba zrejme nahlasit na stavebny urad (obec)? Cize najprv podpisem najomnu zmluvu a na stavebny urad zmenu uzivania mam nahlasit ja, na danovy urad sa prihlasi majitel ktory mi to prenajal?
    Podľa môjho úsudku tie ohlasovačky a zmeny by mal robiť vlastník nehnuteľnosti /eventuálne ak Ty, tak by Ťa mal na to riadne splnomocniť/

    Prenajom parkovacich priestorov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.