pukesm
27.11.11,19:46
Dobry vecer,

chcel by som Vas poprosit o radu, ako mam postupovat v pripade, ze som predajcovi na Slovensku odoslal tovar na reklamaciu dna 26.10.
On ho dalej posiela na opravu do Talianska, ale kedze v piatok uz ubehlo 30 dni + boli dva statne.

Moja otazka by teda znela, mam pravo odstupit od zmluvy na zaklade nedodania funkcneho tovaru do 30 dni?
30 dnova lehota na vybavenie reklamacie sa pocita od chvile ako som tovar vratil predajcovi alebo ako ho on doruci do servisu?

Dakujem
arizona
27.11.11,19:16
Teba ako zakaznika nemusi nezaujimat,ako ma predajca zabezpeceny servis. Predajca ma 30 dni na vybavenie reklamacie,ak to nestihne,mozes odstupit od zmluvy.
pukesm
27.11.11,19:38
A tie dva sviatky sa rataju do tej 30 dnovej lehoty alebo nie?

Mozem uz zajtra napisat dopis, ze chcem odstupit od zmluvy?
jurmiro
27.11.11,21:06
Zákon hovorí 30 dní, to znamená kalendárnych dní ...
misoft
27.11.11,21:40
Moja otazka by teda znela, mam pravo odstupit od zmluvy na zaklade nedodania funkcneho tovaru do 30 dni? Máš!
30 dnova lehota na vybavenie reklamacie sa pocita od chvile ako som tovar vratil predajcovi alebo ako ho on doruci do servisu? Ty si uzavrel kúpou zmluvu s predajcom, nie so servisom - doba sa počíta od doby, kedy si to v reklamácii vložil do ruky predajcovi. Ostatné ťa nemá čo zaujímať.
;)
pukesm
28.11.11,03:12
Dakujem za pomoc