adka2001
26.01.06,08:40
Už som tu prišla na odpovede na moje otázky, potrebujem vedieť odpoved na takúto otázku, čo je pravdy na tom, že nemôžem založiť sro bez právneo zástupcu? Nemám na mysli spísanie spoločenskej zmluvy - tú už mám hotovú, ale proces na OR - vraj tam musím byť zastúpená právnikom. Zakladal niekto v poslednej dobe sro? Dá sa to aj bez právnika, alebo koho k tomu potrebujem?
Daska
26.01.06,07:55
Je tu toho vela o tom popisane a pokial viem uz vela poradakov zalozilo sro bez pravnika, aj vsetky tlaciva tu najdes...

Napr.: http://www.porada.sk/t2017-p7-zakladatesk-listinasro.html
rada
26.01.06,10:23
Podľa zákona o obchodnom registri návrh na zápis, zmenu, výmaz údajov do OR podáva navrhovateľ, ktorým je
1.zapísaná osoba
2.osoba oprávnená podľa osobitného zákona (napr. ObchZ)
Na základe splnomocnenia sa tieto osoby môžu dať zastúpiť právnikom. Ale tiež nemusia.
pepo_p
26.01.06,11:03
žiadneho právneho zástupcu nepotrebuješ, najlepšie je ak to zanesie konateľ a ten to potom pôjde aj vyzdvihnúť (alebo ti to pošlú poštou).
rada
26.01.06,11:52
Z právneho hľadiska nie je podstatné kto návrh odnesie do podateľne OR. Môže to urobiť hocikto. Ale podstatné je kto návrh predkladá, teda kto je navrhovateľom v zmysle zákona o obchodnom registri a len kto je uvedený v návrhu ako navrhovateľ môže rozhodnutie osobne vyzdvihnúť z registrového súdu alebo v návrhu si možno žiadať tak ako je uvedené v predchádzajúcom príspevku zaslanie poštou.