Zavrieť

Porady

Zakladateľská listina,s.r.o.

Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ahojte.
Neskoro ale predsa som objavila túto stránku. Je výborná vďaka všetkým, ktorý sa podelia o informácie.
Prosím vás nemá niekto vzor zakladateľskej listiny pre založenie
s.r.o. s jedným spoločníkom. Našla som tu veľa dobrých informácií ale táto sa mi nedarí.
Usporiadat
Twill Twill

Twill je offline (nepripojený) Twill

Ahojte.

Rad by som sa opytal. Chcem zalozit sr.o. kde ja budem konatel a budem mat este dvoch spolocnikov, iba ja budem konatel, oni iba spolocnici.

V navode od Katky su tieto body:
__________________________________________________ ______________

1. vyžiadala som si výpis z registra trestov na Okresnej prokuratúre - 50,- Sk kolok

1) Je potrebne to mat pre vsetkych troch vo vseovbecnosti? Alebo iba pre konatelov?

2. išla som na živnostenský register - 1.000,- Sk kolok
tu potrebuješ :
zakladateľskú alebo spoločenskú zmluvu originál - 1 ks

2) Videl niekto ten vzor spol. zmluvy, ktory sa da kupit na stranke Trendu? Je to aktualne a plne zhodne so vsetkymi poziadavkami zakona? Alebo je tu na fore niekde link na aktualne spravnu a platnu spolocensku zmluvu?

výpis z registra trestov - 1 ks

3) Znova, ak vsetkych troch, tak tuto to treba prilozit?

nájomnú zmluvu - 1 ks
kolok vhodnote tých 1.000,- Sk - 1 ks

4) Tieto vsetky potrebne dokumenty iba nahliadnu a vratia alebo si ich ponechaju? Od toho zavisi finalny pocet, coho kolko kopii potrebujem.

Na druhý deň som mala hotový živnostenský list, ktorý mi dala 2x, jeden pre mňa a jeden pre obchodný register.

5) Som uz v tejto chvili SZCO - fyzicka osoba, mam zivnostensky list, nekoliduje to s tymto s.r.o.-ckovym zivnostenskym listom nejako?

3. v ten deň som išla na obchodný register, kde som si zobrala tlačivo č. 7 - zápis spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra
tu potrebuješ :
zakladateľskú alebo spoločenskú zmluvu - 2ks / 1x do zbierky listín/

6) Kde sa nachadza zbierka listin, na OR SR alebo u mna "vo firme v sufliku"? Ked sa pise 2 x - znamena ze jedno pre nich a jedno pre mna?

nájomnú zmluvu - 2ks / 1x do zbierky listín/

7) Ako mozem urobit najomnu zmluvu ked este neexistuje spolocnost, ktora bude najomnikom?

8)Staci na najomnej zmluve podpis konatela?

živnostenský list - 2ks /1x do zbierky listín/
výpis z registra trestov - 2ks /1x do zbierky listín/
vyhlásenie podľa § 112 - 2ks /1x do zbierky listín/
vyhlásenie podľa § 136 - 2ks /1x do zbierky listín/
vyhlásenie správcu vkladu o splatení ZI - 2ks /1x do zbierky listín/
podpisový vzor konateľa - 2ks /1x do zbierky listín/
kolok v hodnote 10.000,- Sk - 1 ks
okrem tohto vypísať to tlačivo č. 7, kde napíšeš všetky tieto prílohy aj s tým čo som uviedla v zátvorke. Musí byť notársky overený podpis.

Na všetkých listinách okrem nájomnej zmluvy musíš mať notársky overené podpisy.

9) Je to teda tento zoznam s potrebnym notarskym overenim?

Spolocenska zmluva
vyhlásenie podľa § 112
vyhlásenie podľa § 136
vyhlásenie správcu vkladu o splatení ZI
podpisový vzor konateľa
nevidim zmysel v overovani podpisu na vypise z registra trestov ani zivnostenskeho listu.

Všetko si sprav toľkokrát, aby si ešte zo všetkého zostalo po jednom kuse.

Do 3 dní som mala hotový zápis na obchodnom registri. Išla som si preň osobne. Neplatíš nič. Dajú ti potvrdenie o vykonaní zápisu a to budeš potrebovať na DU.
Pridelia ti IČO

4. Išla som na DU, zoberieš tlačivo na zápis SRO ako daňovníka, tlačivo na zápis platcu DPH.
tu potrebuješ :
potvrdenie z obchodného registra o vykonaní zápisu
kópiu z obchodného registra, originál k nahliadnutiu

10) Mysli sa tu kopia tohoto potvrdenia? Musi byt notarsky overena?

nájomnú zmluvu /ak budeš podnikať vo svojom trvalom bydlisku nájomnú zmluvu nebudeš potrebovať/
musíš mať už zriadený podnikateľský účet

Do 7 dní ti pošlu kartičky, že si zaregistrovaný ako daňovník - dostaneš DIČ
že si zaregistrovaný ako platca DPH - dostaneš IČ DPH

11) co v tomto Katkinom navode je uz neakutalne? Pribudlo pripadne nieco nove?

Prosim vas, ked budete odpovedat, aby ste uviedli pre dobru orientaciu cislo otazky, ktorej sa odpoved tyka.

Vdaka
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Čo už raz odovzdáš štátnemu molochovi tak to už nevráti späť takže všetky počty kusov sú pre úrady ktoré to nevrátia,niekde kde sa píše kópia+originál k nahliadnutiu tak tam sa ti podarí uchrániť originál.
Nájomnú zmluva-bez nej ťa nezapíšu lebo nemajú podľa čoho vedieť kde bude sídlo, ak SRO ešte neexistuje treba to dokladovať nejakou dohodou o budúcej zmluve.
Výpis z registra trestov sa robí pre konateľa.
Tvoj živnostenský list nekoliduje so ZL pre SRo.
Zbierka listín sa nachádza na Obchodnom registri,nie " vo firme v šuflíku ".
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
K bodu 1. - stačí výpis z RT iba pre konateľa, prípadne ak firma bude mať zodpovedného zástupcu (pri koncesovaných,viazaných a remeselných živnostiach) tak aj u tohto. Stačí 1x pre živnostenský úrad,

K bodu 4. - všetky dokumenty pre živnostenský register tam zostanú, nič ti nevrátia, živnostenský list vydávajú len v 1 origináli, daj si urobiť aspoň 3 notársky overené kópie,

K bodu 5. - ŽL ako SZČO nekoliduje so zápisom právnickej osoby (s.r.o.) do živnostenského registra, lebo ide len o ohlásenie živnosti pre právnickú osobu. Právnická osoba môže mať v predmete podnikania aj činnosti, ktoré nie sú živnosťami, ale vyžazuje sa na nich osobitné povolenie,

K bodu 6. - zbierka listín sa nachádza na OR, to znamená, že potrebné dokumenty musíš podať 2x,

K bodu 7. - načo chceš robiť nájomnú zmluvu ? Na podnikateľské priestory (kanceláriu) alebo na výrobné priestory (prevádzkáreň) ? K návrhu na vydanie ŽL ani na zápis do OR nepotrebuješ žiadnu nájomnú zmluvu. Ak nemáš sídlo spoločnosti vo vlastnom dome alebo byte, musíš mať pre živnostenský úrad súhlas vlastníka na umiestnenie sídla - bez overeného podpisu,

Nikde nevidím poplatok 10.000 Sk pre obchodný register, ktorý musíš zaplatiť buď kolkami alebo vkladom hotovosti do pokladne registrového súdu.


K bodu 10. - na DÚ potrebuješ kópiu výpisu z OR (originál dostaneš pri registrácii bezplatne) - nemusí byť notársky overená, a taktiež uznesenie o vykonaní zápisu do OR (originál dostaneš pri registrácii bezplatne) - taktiež nemusí byť notírsky overené.
Naposledy upravil ajobs : 10.11.05 at 08:37
0 0
hopeco hopeco

hopeco je offline (nepripojený) hopeco

Super porada. Nevie mi prosim niekto poskytnut vzor zakladatelskej zmluvy, kt. by mal prejist v dnesnej dobe t.j. Oktober 2005?

Dakujem vopred.

Mozte poslat na hopeco@stonline.sk.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
hopeco
Super porada. Nevie mi prosim niekto poskytnut vzor zakladatelskej zmluvy, kt. by mal prejist v dnesnej dobe t.j. Oktober 2005?

Dakujem vopred.

Mozte poslat na hopeco@stonline.sk.
Chceš vzor zakladateľskej listiny pri s.r.o. s jediným spoločníkom ?
0 0
asarm asarm

asarm je offline (nepripojený) asarm

Neviete mi prosím niekto poradiť, kde nájdem presne popísané predmety činnosti pri zakladaní živnosti ?





0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Príloha č. 1 k zákonu č. 455/1991 Zb. v znení neskorších predpisov: Remeselné živnosti
Príloha č. 2 k zákonu č. 455/1991 Zb. v znení neskorších predpisov: Viazané živnosti
Príloha č. 3 k zákonu č. 455/1991 Zb. v znení neskorších predpisov: Koncesované živnosti
Príloha č. 4 k zákonu č. 455/1991 Zb. v znení neskorších predpisov: Živnosti,ktoré môžu vykonávať iba osoby s osobitnou odbornou spôsobilosťou
Príloha č. 5 k zákonu č. 455/1991 Zb. v znení neskorších predpisov: Zoznam preberaných právnych aktov európskych spoločenstiev a európskej únie
0 0
asarm asarm

asarm je offline (nepripojený) asarm

Rada by som sa ešte spýtala, či existuje aj konkrétny zoznam k volnym živnostiam:

Voľné živnosti (z § 25)
(1) Voľné živnosti sú živnosti, ktoré nie sú uvedené v prílohách č. 1 až 3 k zákonu.
(2) Na prevádzkovanie týchto živností musia byť splnené všeobecné podmienky. Preukazovanie odbornej ani inej spôsobilosti sa nevyžaduje.

Tisíckrát vďaka.

A,
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
asarm
Rada by som sa ešte spýtala, či existuje aj konkrétny zoznam k volnym živnostiam:

Voľné živnosti (z § 25)
(1) Voľné živnosti sú živnosti, ktoré nie sú uvedené v prílohách č. 1 až 3 k zákonu.
(2) Na prevádzkovanie týchto živností musia byť splnené všeobecné podmienky. Preukazovanie odbornej ani inej spôsobilosti sa nevyžaduje.

Tisíckrát vďaka.

A,
Taký zoznam neexistuje, ale niektoré príklady sú uvedené v živnostenskom zákone, a ostatné si tam doplníš také, ktoré ti budú vyhovovať. Ale pozor, niektoré možno nebudú vyhovovať živnostenskému úradu....
0 0
spitfire spitfire

spitfire je offline (nepripojený) spitfire

to bol omyl jasne ze nesuhlasim...
dnes xcel odo mna pravnik za zakladatelsku listinu 20.000,-SK.....
NO COMMENT

na eTrend som nasiel niektore vzory zmluv, ale tuto nie a cena je prijatelna 600,- resp. za balicek 1.200,- SK a da sa platit aj online, ale som nasiel tu co som potreboval ....inak ak by si niekto rozbehol takyto online business a poskytoval by to za rozumnu cenu pravnici mozu pobalit svoje "vydieracske" poplatky
0 0
skatja skatja

skatja je offline (nepripojený) skatja

Poradí mi dobrá duša, čo nám treba vložiť do OR ?
V našej SRO spoločník prevádza obch.podiel druhému spoločníkovi.Ostane 1.
Treba zmeniť spol.zmluvu na zakladateľskú? Stačí návrh na výmaz a zápis?
Vďaka
Naposledy upravil skatja : 14.12.05 at 21:07 Dôvod: Prosím poradiť
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
skatja
Poradí mi dobrá duša, čo nám treba vložiť do OR ?
V našej SRO spoločník prevádza obch.podiel druhému spoločníkovi.Ostane 1.
Treba zmeniť spol.zmluvu na zakladateľskú? Stačí návrh na výmaz a zápis?
Vďaka
1. Spoločenská zmluva sa nemení automaticky na zakladateľskú listinu, mení sa v časti spoločníci a výška vkladu,
2. Musí existovať zmluva o prevode obchodného podielu, ktorá (ak to spoločenská zmluva vyžaduje) musí byť ex ante, alebo ex post schválená valným zhromaždením spoločnosti,
3. Musí existovať zápis z valného zhromaždenia s.r.o., ktoré odsúhlasilo predaj obchodného podielu druhému spoločníkovi,
4. Je potrebné vyhotoviť na predpísanom tlačive zmenový formulár na zápis do OR, vypísať ho podľa predtlače ( zmenia sa ustanovenia v časti Zápis a Výmaz spoločníkov a výška ZI ), priložiť k tomuto 2x úplné znenie spoločenskej zmluvy, ktorá rešpektuje uvedené zmeny (tento dokument podpisuje iba konateľ a jeho podpis sa overuje), 2x zápis z VZ, 2x zmluva o prevode obchodného podielu (overené podpisy)+1500 Sk kolok (platí ešte v tomto roku).
Tu je link na formulár do OR http://www.justice.gov.sk/h.aspx?pg=...v.sk/or/or.htm
0 0
Čembo Čembo

Čembo je offline (nepripojený) Čembo

Chcel by som niekoho poprosiť, či by mi vedel poskytnúť aktuálnu zakladateľskú listinu ( 25.12.2005) pre 1 osobu, ktorá obsahuje všetky náležitosti na adresu:
kacka@stonline.sk
0 0
Čembo Čembo

Čembo je offline (nepripojený) Čembo

Chcel by som niekoho ochotného poprosiť o aktuálnu zakladateľskú listinu jednoosobovú, pretože už je na stránkach Porady viac možností. A keby priložil i aktuálny postup vybavenia s.r.o., tak by som mal druhé Vianoce. Keby to malo ostatných účastníkov otravovať, tak prosím na adresu:
kacka@stonline.sk
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Čembo
Chcel by som niekoho ochotného poprosiť o aktuálnu zakladateľskú listinu jednoosobovú, pretože už je na stránkach Porady viac možností. A keby priložil i aktuálny postup vybavenia s.r.o., tak by som mal druhé Vianoce. Keby to malo ostatných účastníkov otravovať, tak prosím na adresu:
kacka@stonline.sk
Musíš pohľadať na stránkach Porady, sú tu aj aktuálne zakladateľské zmluvy a presný postup na založenie s.r.o. - pozri moje príspevky v novembra 2005.
0 0
Čembo Čembo

Čembo je offline (nepripojený) Čembo

Chcem požiadať ešte o jednu radu. Podal som dnes(27.12.2005) žiadosť na ŽU o vydanie živnostenského listu. Zo 7 predmetov podnikania my vyhodili:
prenájom nehnuteľností a nebytových priestorov
sprostredkovateľské služby( zmenili na sprostredkovateľské služby v rozsahu voľnej živnosti)
Avšak v Zakladateľskej listine ich mám uvedené v pôvodnom znení. Môže to byť dôvod na zamietnutie registrácie súdom. Keď áno, čo sa dá ešte s tým robiť. ŽL dostanem za týždeň. Potom by som mal požiadať o registráciu jednoosobovej s.r.o. na súde. Dajú sa ešte robiť zmeny v zakladateľskej listine, aj po overení u notára.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Urýchlene si daj do poriadku znenie zakl. listiny so ŽL. Ak to nebude sedieť, OR Ti odmietne vykonať zápis.
Podľa mňa si urobil chybu v tom, že si najprv overil podpis na ZL a až potom šiel na žvnostak. Ja som si najprv overil znenia jednotl. živností na živnosťáku, až potom som podpisoval u notára.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Čembo
Chcem požiadať ešte o jednu radu. Podal som dnes(27.12.2005) žiadosť na ŽU o vydanie živnostenského listu. Zo 7 predmetov podnikania my vyhodili:
prenájom nehnuteľností a nebytových priestorov
sprostredkovateľské služby( zmenili na sprostredkovateľské služby v rozsahu voľnej živnosti)
Avšak v Zakladateľskej listine ich mám uvedené v pôvodnom znení. Môže to byť dôvod na zamietnutie registrácie súdom. Keď áno, čo sa dá ešte s tým robiť. ŽL dostanem za týždeň. Potom by som mal požiadať o registráciu jednoosobovej s.r.o. na súde. Dajú sa ešte robiť zmeny v zakladateľskej listine, aj po overení u notára.
Dodávam len k tomu, že prenájom nehnuteľností a nebytových priestorov nie je živnosťou (preto ti to vyhodili zo ŽL), a sprostredkovateľské služby musia mať dôvetok "v rozsahu voľných živností", aby nedošlo k zámene s nejakou viazanou alebo koncesovanou živnosťou.
Ostatné je tak, ako píše benka, najprv si treba preveriť, čo a v akom rozsahu zapíše ObÚ-ŽO do ŽL, a až potom ísť overovať podpisy na spoločenskú zmluvu alebo zakladateľskú listinu. V opačnom prípade to registrový súd odmietne zapísať, a nič s tým neurobíš - máš na to ovšem 15-dňovú lehotu, aby si to opravil do perfektnej podoby a potom to zapíšu.
0 0
Roman80 Roman80

Roman80 je offline (nepripojený) Roman80

Zdravim,
zakladam jedoosobovu s.r.o., nasiel som tu skoro vsetko co som potreboval az na to, ze v predmete cinnosti mam aj nakladnu autodopravu, a k tomu je potrebne rucenie vo vyske 9000 EUR za jedno nakladne auto, budem to riesit formou navysenia zakl. imania a to tak ze vlozim do toho samotne nakladne auto, ktoreho hodnota pokryje aj minimalne ZI aj pozadovane rucenie a moja otazka je:
1) ako to mam zakomponovat do zakladacej listiny? a
2) ako do formulara "ohlasanie živnosti" a k tomu pod-otazka: do tohto formulara sa znovu prepisuju vsetky predmety cinnosti zo zakladtelskej listiny?

Vopred dik
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Roman80
Zdravim,
zakladam jedoosobovu s.r.o., nasiel som tu skoro vsetko co som potreboval az na to, ze v predmete cinnosti mam aj nakladnu autodopravu, a k tomu je potrebne rucenie vo vyske 9000 EUR za jedno nakladne auto, budem to riesit formou navysenia zakl. imania a to tak ze vlozim do toho samotne nakladne auto, ktoreho hodnota pokryje aj minimalne ZI aj pozadovane rucenie a moja otazka je:
1) ako to mam zakomponovat do zakladacej listiny? a
2) ako do formulara "ohlasanie živnosti" a k tomu pod-otazka: do tohto formulara sa znovu prepisuju vsetky predmety cinnosti zo zakladtelskej listiny?

Vopred dik
Musíš začať od konca - najprv vypíš formulár "ohlásenie živnosti", kde uvedieš všetky predmety činnosti - dovtedy neoveruj podpisy na zakladateľskej listine - pretože keď ti z toho niečo ObÚ-ŽO vyhodí, budeš musieť prepisovať odznova celú zakladateľskú listinu a nanovo overovať podpisy. Ak máš nákladnú autodopravu, neviem, či nejde o koncesovanú živnosť - pozri v zozname živností, napr. tu http://www.obcan.sk/Default.aspx?catID=13&eventID=310

Do zakladateľskej listiny musíš zakomponovať vloženie nepeňažného vkladu, ktorý musí byť ocenený v peňažnom ekvivalente. Ak sám zakladáš s.r.o., ZI musíš splatiť v celom rozsahu pred zápisom do OR.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať