Zavrieť

Porady

Zakladateľská listina,s.r.o.

Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ahojte.
Neskoro ale predsa som objavila túto stránku. Je výborná vďaka všetkým, ktorý sa podelia o informácie.
Prosím vás nemá niekto vzor zakladateľskej listiny pre založenie
s.r.o. s jedným spoločníkom. Našla som tu veľa dobrých informácií ale táto sa mi nedarí.
Usporiadat
dejna dejna

dejna je offline (nepripojený) dejna

ajobs
Stačí list, podpisy nemusia byť overené. Treba priložiť kópiu listu vlastníctva - neoverenú, že rodičia sú vlastníci bytu - nehnuteľnosti.

ok dakujem. takze napisem ten list, dam im ho podpisat a na katastri vypytam list vlastnictva ten neovereny na ktorom je napisane ze nie je pouzitelny pre pravne ucely, dobre?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
dejna
ok dakujem. takze napisem ten list, dam im ho podpisat a na katastri vypytam list vlastnictva ten neovereny na ktorom je napisane ze nie je pouzitelny pre pravne ucely, dobre?
Ak máš doma nejaký LV staršieho dáta, tak ho kľudne použi, na tom sa veľmi nebazíruje.
0 0
dejna dejna

dejna je offline (nepripojený) dejna

ajobs
Ak máš doma nejaký LV staršieho dáta, tak ho kľudne použi, na tom sa veľmi nebazíruje.
dakujem si mila.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
dejna
dakujem si mila.
Som síce muž, ale ďakujem.
A môžeš stlačiť aj tlačítko Oceňujem, to sa poteším ešte viac.
0 0
dejna dejna

dejna je offline (nepripojený) dejna

ajobs
Ak máš doma nejaký LV staršieho dáta, tak ho kľudne použi, na tom sa veľmi nebazíruje.
ESTE JEDNU OTAZKU MOZEM MAT NA ZAKL.LISTINE,VYHLASENI O SPRAVCOVI VKLADU,USTANOVENI KONATELA DO FUNKCIE A VYHLASENIA PODLA PARAG.136 A 105A ROVNAKE DATUMY?
TERAZ SI VYPLNAM OHLASENIE ZIADOST O VYDANIE ZL-TAM MOZE BYT TEN ISTY DATUM?
0 0
brute brute

brute je offline (nepripojený) brute

noo takze, takto som to robil ja:

Zivnostensky list:
1. zakladatelska listina, datum 31.7. (1x original, stacil s overenym podpisom, nepotreboval som mat ju previazanu notarom)
2. vypis z registra trestov nie starsi ako 3 mesiace (original, 100 Sk)
3. ziadost o vydanie ZL na PO, datum 31.7.
4. kopia vypisu z listu vlastnictva s pisomnym suhlasom majitelov objektu (priamo napisane na kopii s podpismi) z 30.12.2005. Kopia nemusi byt overena, ale pozor, musis mat so sebou aj original vypisu z listu vlastnictva k nahliadnutiu (kvoli tomu som sa otacal :-))
5. nezabudni sa pred napisanim zakladatelskej listiny alebo spolocenskej zmluvy poradit o predmetoch podnikania. ja som mal smolu, v piatok som sa bol radit a v pondelok sa zmenil nazov predmetu v ktorom budem podnikat takze zase otocka :-)))

Zivnostensky list mi bol udeleny 4.8.2006

OR:
1. 2x Prehlasenie spravcu vkladu 31.7. (not. overene)
2. 2x Podpisovy vzor konatela 4.8. (not. overene)
3. 1x Prehlasenie ze nie som vo viac ako dvoch sro 4.8. (not. overene.)
4. 2x zakladatelska listina 31.7. (not. overene + previazane notarom)
5. 2x kopia ZL 4.8. (not. overena)
6. 1x ziadost o zapis do OR 4.8. (not. overene + previazane)

v pondelok uvidime ci mi to preslo :-)
Naposledy upravil brute : 22.08.06 at 17:40 Dôvod: Upravene datumy, spomenul som si, ze som prvy krat utekal na OR uz v piatok, len som nestihol uradne hodiny :)
0 0
brute brute

brute je offline (nepripojený) brute

Este jedna dolezita vec! Zakladatelsku listinu musis mat notarsky overenu pre OR skor ako zaziadas o ZL (alebo v ten isty den ako ja). Takze najprv poradit sa s precovnickami na zivnostenskom (mam len dobru skusenost), potom doplnit do zakl. listiny predmenty podnikania, spravit 4 kopie (1x ZR, 2x OR, 1x pre vlastnu potrebu) a co najskor na zivnostensky urad nech sa nezmeni nazov predmetu podnikania :-)
0 0
dejna dejna

dejna je offline (nepripojený) dejna

brute
noo takze, takto som to robil ja:

Zivnostensky list:
1. zakladatelska listina, datum 31.7. (1x original, stacil s overenym podpisom, nepotreboval som mat ju previazanu notarom)
2. vypis z registra trestov nie starsi ako 3 mesiace (original, 100 Sk)
3. ziadost o vydanie ZL na PO, datum 31.7.
4. kopia vypisu z listu vlastnictva s pisomnym suhlasom majitelov objektu (priamo napisane na kopii s podpismi) z 30.12.2005. Kopia nemusi byt overena, ale pozor, musis mat so sebou aj original vypisu z listu vlastnictva k nahliadnutiu (kvoli tomu som sa otacal :-))
5. nezabudni sa pred napisanim zakladatelskej listiny alebo spolocenskej zmluvy poradit o predmetoch podnikania. ja som mal smolu, v piatok som sa bol radit a v pondelok sa zmenil nazov predmetu v ktorom budem podnikat takze zase otocka :-)))

Zivnostensky list mi bol udeleny 4.8.2006

OR:
1. 2x Prehlasenie spravcu vkladu 7.8. (not. overene)
2. 2x Podpisovy vzor konatela 7.8. (not. overene)
3. 1x Prehlasenie ze nie som vo viac ako 3 sro 31.7. (not. overene.)
4. 2x zakladatelska listina 31.7. (not. overene + previazane notarom)
5. 2x kopia ZL 4.8. (not. overena)
6. 1x ziadost o zapis 7.8. (not. overene + previazane)

v pondelok uvidime ci mi to preslo :-)
dakujem mam zopar otazok:

to kde si bol na ziv.urade ze ti to tak rychle vybavili ?

OR
3. preco len jeden kus? toto si nezakladaju do zbierky listin? a preco je datum ako na zakl.listine, to by potom aj pod.vzor konatela mohol byt z toho datumu nie?

inak prajem vela stastia,predmet podnikania mam uz porieseny
0 0
dejna dejna

dejna je offline (nepripojený) dejna

brute
Este jedna dolezita vec! Zakladatelsku listinu musis mat notarsky overenu pre OR skor ako zaziadas o ZL (alebo v ten isty den ako ja). Takze najprv poradit sa s precovnickami na zivnostenskom (mam len dobru skusenost), potom doplnit do zakl. listiny predmenty podnikania, spravit 4 kopie (1x ZR, 2x OR, 1x pre vlastnu potrebu) a co najskor na zivnostensky urad nech sa nezmeni nazov predmetu podnikania :-)
ostatne doklady mi netreba pre vlastnu potrebu overene?
tu Zakl.list. co si nechavas mas previazanu tiez.
ja mam predmet iba maloobchod ,velkoobchod v ramci volnej ziv.a sprostredk.obch.v rozhsahu volnej ziv.
idem si dnes overit tiez zakl.list. tak preto sa pytam na datumy ci sa neda dat k tomu istemu datumu aj vsetky ostatne veci ,ktore sa nesu az na OR.
0 0
dejna dejna

dejna je offline (nepripojený) dejna

brute
noo takze, takto som to robil ja:

Zivnostensky list:
1. zakladatelska listina, datum 31.7. (1x original, stacil s overenym podpisom, nepotreboval som mat ju previazanu notarom)
2. vypis z registra trestov nie starsi ako 3 mesiace (original, 100 Sk)
3. ziadost o vydanie ZL na PO, datum 31.7.
4. kopia vypisu z listu vlastnictva s pisomnym suhlasom majitelov objektu (priamo napisane na kopii s podpismi) z 30.12.2005. Kopia nemusi byt overena, ale pozor, musis mat so sebou aj original vypisu z listu vlastnictva k nahliadnutiu (kvoli tomu som sa otacal :-))
5. nezabudni sa pred napisanim zakladatelskej listiny alebo spolocenskej zmluvy poradit o predmetoch podnikania. ja som mal smolu, v piatok som sa bol radit a v pondelok sa zmenil nazov predmetu v ktorom budem podnikat takze zase otocka :-)))

Zivnostensky list mi bol udeleny 4.8.2006

OR:
1. 2x Prehlasenie spravcu vkladu 7.8. (not. overene)
2. 2x Podpisovy vzor konatela 7.8. (not. overene)
3. 1x Prehlasenie ze nie som vo viac ako 3 sro 31.7. (not. overene.)
4. 2x zakladatelska listina 31.7. (not. overene + previazane notarom)
5. 2x kopia ZL 4.8. (not. overena)
6. 1x ziadost o zapis 7.8. (not. overene + previazane)

v pondelok uvidime ci mi to preslo :-)
a vyhlasenie podla paragrafu 136 tam nie je potrebne (na OR)
je to nieco v tomto zmysle:
Ako konateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem, že nebudem :

a) vo vlastnom mene alebo na vlastný účet uzavierať obchody, ktoré súvisia s podnikateľskou činnosťou spoločnosti,
b) sprostredkúvať pre iné osoby obchody spoločnosti,
c) zúčastňovať sa na podnikaní inej spoločnosti ako spoločník s neobmedzeným ručením,
d) vykonávať činnosť ako štatutárny orgán alebo člen štatutárneho orgánu alebo iného orgánu inej právnickej osoby s podobným predmetom podnikania, ibaže pôjde o právnickú osobu, na ktorej podnikaní sa bude zúčastňovať spoločnosť
0 0
brute brute

brute je offline (nepripojený) brute

dejna
a vyhlasenie podla paragrafu 136 tam nie je potrebne (na OR)
je to nieco v tomto zmysle:
Ako konateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem, že nebudem :

a) vo vlastnom mene alebo na vlastný účet uzavierať obchody, ktoré súvisia s podnikateľskou činnosťou spoločnosti,
b) sprostredkúvať pre iné osoby obchody spoločnosti,
c) zúčastňovať sa na podnikaní inej spoločnosti ako spoločník s neobmedzeným ručením,
d) vykonávať činnosť ako štatutárny orgán alebo člen štatutárneho orgánu alebo iného orgánu inej právnickej osoby s podobným predmetom podnikania, ibaže pôjde o právnickú osobu, na ktorej podnikaní sa bude zúčastňovať spoločnosť
Podla mna nie. Tym, ze prijmes statut konatela musis tieto podmienky splnat bez ohladu na to ci to vyhlasenie spises alebo nie. Takze je zbytocne. Ale na 100% ti to poviem az v utorok ked zistim ci ma zapisali
0 0
dejna dejna

dejna je offline (nepripojený) dejna

dejna
ostatne doklady mi netreba pre vlastnu potrebu overene?
tu Zakl.list. co si nechavas mas previazanu tiez.
ja mam predmet iba maloobchod ,velkoobchod v ramci volnej ziv.a sprostredk.obch.v rozhsahu volnej ziv.
idem si dnes overit tiez zakl.list. tak preto sa pytam na datumy ci sa neda dat k tomu istemu datumu aj vsetky ostatne veci ,ktore sa nesu az na OR.
a ktym predtym otazkam ?
0 0
dejna dejna

dejna je offline (nepripojený) dejna

brute
Podla mna nie. Tym, ze prijmes statut konatela musis tieto podmienky splnat bez ohladu na to ci to vyhlasenie spises alebo nie. Takze je zbytocne. Ale na 100% ti to poviem az v utorok ked zistim ci ma zapisali
o nejak som to tu doplietla. preco podpis.vzor musi mat datum az po vydani ZListu?
a tiez spravca vkladu datum az po vydani ZL.a preco z tohoto len 1kopiu
0 0
brute brute

brute je offline (nepripojený) brute

dejna
dakujem mam zopar otazok:

to kde si bol na ziv.urade ze ti to tak rychle vybavili ?

OR
3. preco len jeden kus? toto si nezakladaju do zbierky listin? a preco je datum ako na zakl.listine, to by potom aj pod.vzor konatela mohol byt z toho datumu nie?

inak prajem vela stastia,predmet podnikania mam uz porieseny
Ziv. urad ma zakonnu lehotu 7 dni na vydanie/nevydanie opravnenia. Ja som sa siel spytat po 5 a bolo.. Bolo to v BA.

Nemyslim si ze prehlasenie treba zakladat do zbierky listin. Niako to totiz nesuvisi so spolocnostou ako takou. Proste som nikde nenasiel zmienku o tom, ze by to bolo potrebne.

Ano aj podpisovy vzor konatela moze byt z daumu zalozenia spolocnosti. Avsak ja som s tym tlacivom isiel k notarovi az neskor, to ze ho potrebujem som sa dozvedel az dodatocne.
Naposledy upravil brute : 11.08.06 at 14:49
0 0
brute brute

brute je offline (nepripojený) brute

dejna
ostatne doklady mi netreba pre vlastnu potrebu overene?
tu Zakl.list. co si nechavas mas previazanu tiez.
ja mam predmet iba maloobchod ,velkoobchod v ramci volnej ziv.a sprostredk.obch.v rozhsahu volnej ziv.
idem si dnes overit tiez zakl.list. tak preto sa pytam na datumy ci sa neda dat k tomu istemu datumu aj vsetky ostatne veci ,ktore sa nesu az na OR.
Zakladatelsku listinu by som urcite nechal previazat aj pre vlastnu potrebu. Nikdy totiz nevies kedy sa moze zist a take drahe to zase nie je

Mozes dat vsetko k jednemu datumu, len prehlasenie, ze nie si jedinym spolocnikom vo viac ako dvoch sro by som odlozil az k datumu zapisu do OR (len pre istotu). K notarovi musis ist aj tak 2x, druhy krat po tom co bude vydany zivnostensky list, nechat si overit kopiu a podpisat ziadost o zapis do OR.
Naposledy upravil brute : 22.08.06 at 17:42
0 0
brute brute

brute je offline (nepripojený) brute

Pridavam link na uzitocny clanok na eTrend

http://www.etrend.sk/34469/podnikani...nim-obmedzenym

Dolezite z toho je najma:

Čo treba k žiadosti o vydanie živnostenského oprávnenia pre s.r.o.
  • Kópia spoločenskej zmluvy či zakladateľskej listiny, ktorú pracovníci odboru živnostenského podnikania príslušného obvodného úradu porovnajú s originálom
  • Dokumenty dokladujúce odbornú spôsobilosť v prípade, že to pre zvolený predmet činnosti vyžaduje živnostenský zákon (napr. vysokoškolský diplom alebo výučný list)
  • Negatívny výpis z registra trestov každého budúceho konateľa (nie starší ako 3 mesiace)
  • Kolková známku za 1 000 Sk ako správny poplatok za vydanie živnostenského listu, respektíve 2 000 Sk v prípade koncesnej listiny
  • Doklad o sídle spoločnosti, napríklad nájomná zmluva, či list vlastníctva, ak sa sídlo s.r.o. zhoduje s bydliskom konateľa
Čo treba na podanie návrhu na zápis s.r.o. do obchodného registra
  • Formulár návrhu na zápis spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra (Príloha č. 7 k Vyhláške č. 25/2004 Z.z.) s notárskym osvedčením pravosti podpisov všetkých konateľov
  • Dve vyhotovenia spoločenskej zmluvy s úradne overenými podpismi spoločníkov, respektíve zakladateľskej listiny pri jednoosobovej s.r.o. (jeden rovnopis do Zbierky listín)
  • Dve notárom overené kópie živnostenského listu alebo koncesnej listiny (jedna kópia do Zbierky listín)
  • Vyhlásenie správcu vkladu o rozsahu splatenia vkladov spoločníkov s úradne overeným podpisom (v dvoch vyhotoveniach, jedno do Zbierky listín)
  • Notársky osvedčený podpisový vzor budúcich konateľov
  • V prípade jednoosobovej s.r.o. notársky overené vyhlásenie, že podnikateľ nie je jediným spoločníkom vo viac ako dvoch s.r.o.
  • Kolkové známky za 10 000 Sk (súdny poplatok za zápis do obchodného registra)
Naposledy upravil brute : 22.08.06 at 17:41
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
brute
Podla mna nie. Tym, ze prijmes statut konatela musis tieto podmienky splnat bez ohladu na to ci to vyhlasenie spises alebo nie. Takze je zbytocne. Ale na 100% ti to poviem az v utorok ked zistim ci ma zapisali
Nie je potrebné.
0 0
dejna dejna

dejna je offline (nepripojený) dejna

brute
Pridavam link na uzitocny clanok na eTrend

http://www.etrend.sk/34469/podnikani...nim-obmedzenym

Dolezite z toho je najma:

Čo treba k žiadosti o vydanie živnostenského oprávnenia pre s.r.o.
  • Kópia spoločenskej zmluvy či zakladateľskej listiny, ktorú pracovníci odboru živnostenského podnikania príslušného obvodného úradu porovnajú s originálom
  • Dokumenty dokladujúce odbornú spôsobilosť v prípade, že to pre zvolený predmet činnosti vyžaduje živnostenský zákon (napr. vysokoškolský diplom alebo výučný list)
  • Negatívny výpis z registra trestov každého budúceho konateľa (nie starší ako 3 mesiace)
  • Kolková známku za 1 000 Sk ako správny poplatok za vydanie živnostenského listu, respektíve 2 000 Sk v prípade koncesnej listiny
  • Doklad o sídle spoločnosti, napríklad nájomná zmluva, či list vlastníctva, ak sa sídlo s.r.o. zhoduje s bydliskom konateľa
Čo treba na podanie návrhu na zápis s.r.o. do obchodného registra
  • Formulár návrhu na zápis spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra (Príloha č. 7 k Vyhláške č. 25/2004 Z.z.) s notárskym osvedčením pravosti podpisov všetkých konateľov
  • Dve vyhotovenia spoločenskej zmluvy s úradne overenými podpismi spoločníkov, respektíve zakladateľskej listiny pri jednoosobovej s.r.o. (jeden rovnopis do Zbierky listín)
  • Dve notárom overené kópie živnostenského listu alebo koncesnej listiny (jedna kópia do Zbierky listín)
  • Vyhlásenie správcu vkladu o rozsahu splatenia vkladov spoločníkov s úradne overeným podpisom (v dvoch vyhotoveniach, jedno do Zbierky listín)
  • Notársky osvedčený podpisový vzor budúcich konateľov
  • V prípade jednoosobovej s.r.o. notársky overené vyhlásenie, že podnikateľ nie je jediným spoločníkom vo viac ako dvoch s.r.o.
  • Kolkové známky za 10 000 Sk (súdny poplatok za zápis do obchodného registra)
brute uz to mas spat z OR?
0 0
dejna dejna

dejna je offline (nepripojený) dejna

[quote=brute]Pridavam link na uzitocny clanok na eTrend

http://www.etrend.sk/34469/podnikani...nim-obmedzenym

Dolezite z toho je najma:

Čo treba k žiadosti o vydanie živnostenského oprávnenia pre s.r.o.
  • Kópia spoločenskej zmluvy či zakladateľskej listiny, ktorú pracovníci odboru živnostenského podnikania príslušného obvodného úradu porovnajú s originálom
  • Dokumenty dokladujúce odbornú spôsobilosť v prípade, že to pre zvolený predmet činnosti vyžaduje živnostenský zákon (napr. vysokoškolský diplom alebo výučný list)
  • Negatívny výpis z registra trestov každého budúceho konateľa (nie starší ako 3 mesiace)
  • Kolková známku za 1 000 Sk ako správny poplatok za vydanie živnostenského listu, respektíve 2 000 Sk v prípade koncesnej listiny
  • Doklad o sídle spoločnosti, napríklad nájomná zmluva, či list vlastníctva, ak sa sídlo s.r.o. zhoduje s bydliskom konateľa
Čo treba na podanie návrhu na zápis s.r.o. do obchodného registra
  • Formulár návrhu na zápis spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra (Príloha č. 7 k Vyhláške č. 25/2004 Z.z.) s notárskym osvedčením pravosti podpisov všetkých konateľov
  • Dve vyhotovenia spoločenskej zmluvy s úradne overenými podpismi spoločníkov, respektíve zakladateľskej listiny pri jednoosobovej s.r.o. (jeden rovnopis do Zbierky listín)
  • Dve notárom overené kópie živnostenského listu alebo koncesnej listiny (jedna kópia do Zbierky listín)
  • Vyhlásenie správcu vkladu o rozsahu splatenia vkladov spoločníkov s úradne overeným podpisom (v dvoch vyhotoveniach, jedno do Zbierky listín)
  • Notársky osvedčený podpisový vzor budúcich konateľov
  • V prípade jednoosobovej s.r.o. notársky overené vyhlásenie, že podnikateľ nie je jediným spoločníkom vo viac ako dvoch s.r.o.
  • Kolkové známky za 10 000 Sk (súdny poplatok za zápis do obchodného registra)
caute je tu niekto kto by pomohol s vyplnenim navrhu na zapis spol.s.r.o. do obch.reg.
nie je mi jasne co mam napisat do kolonky:
sposob konania stat.organu v mene spolocnosti: to akoze tam mam napisat osobne? alebo ze v plnom rozsahu, alebo co sa tam pise?
Spolocnici: tam mam vyplnit zase to iste ako pri konatelovi (jedna sa o jednoosobvu s.r.o.)
a v bode rozsah splatenia vkladu- tam napisem sumu alebo ze vsetko naraz?
a vkolonke zakl.imanie staci len suma 2000000alebo aj nieco ine tam treba pisat a zase je tam ten rozsah splatenia.

Pomozte mi niekto,pani na OR bola velmi neochotna a neprijemna.
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

otvor si napr. www.orsr.sk, vyhladaj hocijakú sro - alebo aj viac a pozri a porovnaj si tam tie formulácie
Tiež tam nájdeš vzor vypläovania formulárov
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať