Zavrieť

Porady

Zakladateľská listina,s.r.o.

Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ahojte.
Neskoro ale predsa som objavila túto stránku. Je výborná vďaka všetkým, ktorý sa podelia o informácie.
Prosím vás nemá niekto vzor zakladateľskej listiny pre založenie
s.r.o. s jedným spoločníkom. Našla som tu veľa dobrých informácií ale táto sa mi nedarí.
Usporiadat
profi-t profi-t

profi-t je offline (nepripojený) profi-t

JOSH - Ďakujem.
0 0
makusko makusko

makusko je offline (nepripojený) makusko

Ahojte takže treba k podaniu na ORSR aj predbežnú zmluvu o najme? original alebo staci aj kopia? a prosim vás treba aj doložiť doklad podľa § 11 odsek e) kde sa pise o listine ktorou sa preukazuje podnikatelske opravnenie na vykonavanie cinnosti ktora sa do ORSR zapisuje ako predmet podnikania. naco je potom Zivn. register ked to musim aj tak vsetko znova dokladovat na ORSR? please poradte ci to treba najlepsie do ziliny kto vie
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Na ORSR sa podávajú originálne písomnosti. Zmluvou o nájme je v podstate zabezpečené sídlo spoločnosti, takže treba. A načo preukázanie podnikateľského /žvinostenského / oprávnenia? Lebo Tvoja spoločnosť sa uchádza o zápis do OR, a je povinná preukázať, že najneskôr dňom zápisu jej v z n i k n e živnostenské oprávnenie na činnosť, ktorá má byť p r e d m e t o m jej podnikania.
0 0
makusko makusko

makusko je offline (nepripojený) makusko

Danila Pozri príspevok
Na ORSR sa podávajú originálne písomnosti. Zmluvou o nájme je v podstate zabezpečené sídlo spoločnosti, takže treba. A načo preukázanie podnikateľského /žvinostenského / oprávnenia? Lebo Tvoja spoločnosť sa uchádza o zápis do OR, a je povinná preukázať, že najneskôr dňom zápisu jej v z n i k n e živnostenské oprávnenie na činnosť, ktorá má byť p r e d m e t o m jej podnikania.
aha teda podnikatelske / zivnostenske/ opravnenie je vlastne zivnostensky list? mal som zato ze chcu po mne doklad o vzdelani a potrebnej praxi tak dakujem za vysvetlenie
0 0
makusko makusko

makusko je offline (nepripojený) makusko

este poprosim odpovedat na dve otazky ohladom tlaciva " navrh spolocnosti sro do ORSR". Chcel by som sa spytat pri strane P7/3 o konatelovi je tam "den vzniku funkcie"...to znamena datum podpisania spoločenskej zmluvy? a druha otazka boli tam asi pridane dalsie stranky P7/8 ako spoluvlastnictvo obchodneho podielu a vo vzore na www.orsr.sk to nieje. Je to potrebné vyplnovat? alebo teda co je tam potrebné vyplnit? dakujem
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Vyplnis iba to, co sa zapisuje. Odporucam si precitat pokyny na vyplnovanie tlaciv.
A konatelovi vznika funkcia dnom vzniku spolocnosti.
0 0
makusko makusko

makusko je offline (nepripojený) makusko

josh Pozri príspevok
Vyplnis iba to, co sa zapisuje. Odporucam si precitat pokyny na vyplnovanie tlaciv.
A konatelovi vznika funkcia dnom vzniku spolocnosti.

ano viem ze vznika dnom vzniku spolocnosti len som chcel vediet ci tam napisat konkretny datum vzniku alebo text: "den vzniku spolocnosti" a pokyny som si presiel a nic tam nebolo o tom pisane.



OPRAVA: dakujem uz som to nasiel na porade...treba tam pisat text
Naposledy upravil makusko : 24.04.07 at 18:46
0 0
Fufo Fufo

Fufo je offline (nepripojený) Fufo

Ďakujem všetkým za príspevky v tejto téme, aj vďaka nim som založil s.r.o. úplne samostatne bez problémov a opráv. Úspešne som včas doložil aj zmluvu na sídlo spoločnosti s overenými podpismi (sám so sebou). Po prihlásení sa na daňovom úrade ma už boli osobne preveriť, či naozaj na danej adrese máme sídlo. Dobrá informácia: všetky podpisy a listiny rovnocenne overujú na každej matrike, netreba notára - je to zvyčajne aj lacnejšie.
0 0
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

Ahojte, potrebujem ešte vedieť jednu vec. Ak zakladám sama s.r.o.-čku a dávam overovať u notára vyhlásenie správcu vkladu, musím mu fyzicky predložiť aj peniaze, aby veril, že ich mám?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Šelinka Pozri príspevok
Ahojte, potrebujem ešte vedieť jednu vec. Ak zakladám sama s.r.o.-čku a dávam overovať u notára vyhlásenie správcu vkladu, musím mu fyzicky predložiť aj peniaze, aby veril, že ich mám?

Nie, nemusíš. Ty predsa u notára overuješ podpis správcu vkladu, a nie to, či peniaze naozaj máš. Je na tebe ako správcovi vkladu, že zodpovedáš za skutočnosti uvedené v tomto vyhlásení.
0 0
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

Ďakujem, ešte sa chcem spýtať.
1. Keď chcem sama založiť s.r.o., musím mať živnostenský list? jaja99 vo svojom príspevku uviedla doklady potrebné pri založení jednoosobovej s.r.o. a medzi nimi bol aj doklad na ohlásenie živnosti.

2. Vsetky doklady ktoré uviedla si vyhotovím duplicitne a podpisujem pred notárom?

3. A k návrhu na zápis do OR SR predkladám len jeden z každého overeného dokladu?

Ďakujem
0 0
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

Teraz ma napadla ešte jedna otázka ohľadne IČA.
Kto a kedy ho prideľuje?
Jedna známa mi poradila, vraj si to mám žiadať na štatistickom úrade ešte pred podaním návrhu na zápis do OR SR.
Ako to je vlastne?
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

ad 1. nie, zivnostensky list ti vyda zivnostensky urad na zaklade platnej zakladatelskej listiny, vypisu z registra trestov, najomnej zmluvy a dalsich sránd,
ad 2. ano, ale odporucam 3x vsetky podpisat kvoli tomu, ze:
ad 3. predkladas dva kusy z kazdeho, ktore maju byt ulozene do zbierky listin a jeden kus z tych, ktore sa neukladaju do zbierky listin,
ad 4. ico ti prideli obchodny register, na statistickom nevybavis vobec vobec nic.
(Poznamka: zalozenie sro u notara pri zakladom imani 200.000sk by malo nemalo stat viac ako 5-6tisic korun, skus sa ich niektorych spytat. A budes to mat tie listiny urcite v poriadku.)
0 0
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

ad 1. nie, zivnostensky list ti vyda zivnostensky urad na zaklade platnej zakladatelskej listiny, vypisu z registra trestov, najomnej zmluvy a dalsich sránd,

Ak som správne pochopila tvoju odpoveď na moju prvú otázku, tak k založeniu jednoosobovej s.r.o. nepotrebujem živnostenský list.
To znamená, že ja len dám notársky overiť doklady potrebné k podaniu návrhu na zápis do OR, podám návrh na zápis do OR a potom už ohľadom s.r.o. nemusím vybavovať nič? Už mi len príslušný okresný súd pridelí IČO a môžem fungovať?
0 0
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

Živnostenský list teda vôbec nepotrebujem?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Šelinka Pozri príspevok
Živnostenský list teda vôbec nepotrebujem?
Potrebuješ ŽL. IČO ti prideluje Registrový súd. Keď budeš mať výpis z OR tam to bude uvedené. A do 15 dní musíš pridelené IČO nahlásiť živnostenskému úradu.
0 0
gogina gogina

gogina je offline (nepripojený) gogina

Nie netreba, notár to aspoň podľa mojej skúsenosti nepožadoval, od mňa . Mal k tomu vlažný postoj. A robia to vraj tak aj ostatný.
0 0
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

Začínam mať z toho zmätok, josh vo svojom príspevku napísal, že kzaloženiu s.r.o. nepotrebujem ŽL. Napíšte mi, prosím, presne postup, čo mám robiť, aby bolo všetko v poriadku. Mám tieto listiny:
- Zakladateľská listina
- Podpisový vzor konateľa
- Vyhlásenie správcu vkladu
- Vyhlásenie §105a OZ
- Návrh na zápis do OR
Toto všetko v troch vyhotoveniach dám overiť u notára a potom čo ďalej?
0 0
gogina gogina

gogina je offline (nepripojený) gogina

IČo predsa prideľuje OR , ked´všetky potrebné listny sú na príslučnom OR , DO 15 dní by malo byť IČO na svete.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Šelinka Pozri príspevok
Začínam mať z toho zmätok, josh vo svojom príspevku napísal, že kzaloženiu s.r.o. nepotrebujem ŽL. Napíšte mi, prosím, presne postup, čo mám robiť, aby bolo všetko v poriadku. Mám tieto listiny:
- Zakladateľská listina
- Podpisový vzor konateľa
- Vyhlásenie správcu vkladu
- Vyhlásenie §105a OZ
- Živnostenský list bez IČO
- Návrh na zápis do OR
Toto všetko v troch vyhotoveniach dám overiť u notára a potom čo ďalej?
Zakladal som sro v 01/2007 a mal som tieto doklady. Zápis do OR bolo do 5 dní aj s prideleným IČO, ktorý som musel potom nahlásiť na živn.úrad.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať