Zavrieť

Porady

Zakladateľská listina,s.r.o.

Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ahojte.
Neskoro ale predsa som objavila túto stránku. Je výborná vďaka všetkým, ktorý sa podelia o informácie.
Prosím vás nemá niekto vzor zakladateľskej listiny pre založenie
s.r.o. s jedným spoločníkom. Našla som tu veľa dobrých informácií ale táto sa mi nedarí.
Usporiadat
dejna dejna

dejna je offline (nepripojený) dejna

elPi
otvor si napr. www.orsr.sk, vyhladaj hocijakú sro - alebo aj viac a pozri a porovnaj si tam tie formulácie
Tiež tam nájdeš vzor vypläovania formulárov
ja som tam vzory nenasla. no moc mi to nepomohlo.
0 0
dejna dejna

dejna je offline (nepripojený) dejna

elPi
otvor si napr. www.orsr.sk, vyhladaj hocijakú sro - alebo aj viac a pozri a porovnaj si tam tie formulácie
Tiež tam nájdeš vzor vypläovania formulárov

som slepa uz som to nasla, aky mam dat predpokladany datum zapisu do Or.
ma or nej.lehotu na zapisanie?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
dejna
som slepa uz som to nasla, aky mam dat predpokladany datum zapisu do Or.
ma or nej.lehotu na zapisanie?
Lehota na zápis s.r.o. do OR je 5 pracovných dní od podania návrhu. Ak sa tam uvedie neskorší termín, registrový súd vykoná zápis k tomuto dňu ( § 8, ods.1 zákona č.530/2003 Z.z.
0 0
Petra79 Petra79

Petra79 je offline (nepripojený) Petra79

ahojte ja mam vsetko pripravene na zapis do OR ale zistila som ze namiesto § 105 mam §112.
nemohol by mi niekto pomoct a zaslat vyhlasenie §105...budem mu velmi vdacna...velmi
dakujem
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Petra79
ahojte ja mam vsetko pripravene na zapis do OR ale zistila som ze namiesto § 105 mam §112.
nemohol by mi niekto pomoct a zaslat vyhlasenie §105...budem mu velmi vdacna...velmi
dakujem
Pozri link
http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik.html#105
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, mám otázočku: Zakladateľská listina je to isté ako spoločenská zmluva?
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o odpovede na pár otázok. Klient (SZČO) si chce od októbra 2006 otvoriť prevádzku, kde by zamestnával cca 6 ľudí, do prevádzky chce nakúpiť všetko zariadenie nové, čiže zo svojej živnosti tam neprenesie nič. Na toto si chce zobrať úver. Zároveň sa chce stať aj platcom DPH a prejsť na podvojné účtovníctvo. Spoločne sme dospeli k tomu, že by preňho bolo asi najlepšie založiť si s.r.o. a všetko zariadenie, ktoré bude teraz nakupovať nakúpiť už ako s.r.o. (len neviem či to do toho októbra všetko stihne) aj zamestnancov prijať ako s.r.o.
1. Neviem či je to problém, ale uzatvoril už Budúcu zmluvu o nájomnej zmluve na túto novú prevádzku ako SZČO, myslíte, že je probém v tej zmluve len prepísať jeho údaje na s.r.o. (keď už ňou bude), alebo sa spraví nejaký dodatok kde by sa to upresnilo?

2. Tak isto, ak by si zobral úver ako SZČO s tým už sa nedá asi nič robiť, musel by ho splácať ako SZČO? Alebo sa dá spraviť nejaká zmluva o "pôžičke", kde by ako SZČO požičal peniaze z tohto úveru S.R.O. a táto by mu ju splácala?

3. Živnosť si chce ponechať na niektoré jeho osobné aktivity. Ak som to správne pochopila pre s.r.o. si musí dať vystaviť nový Živnostenský list? A nedostane sa do nejakého konfliktu, ak tá jeho s.r.o. bude podnikať v rovnakých predmetoch, ako on ako živnostník?

4. A môže si nahlásiť sídlo spoločnosti na adrese, kde nemá trvalé bydlisko? On má totiž bydlisko aj sídlo SZČO nahlásené na jednej adrese, ale teraz si kúpil byt, ktorý je písaný na neho, môže si udať ako sídlo spoločnosti s.r.o. túto adresu? alebo to musí byť tam, kde má trvalé bydlisko?

Ešte nikdy som s.r.o. nezakladala, tak Vás prosím o pomoc
Naposledy upravil sta : 07.09.06 at 09:44 Dôvod: doplnenie
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

nikulik
Ahojte, mám otázočku: Zakladateľská listina je to isté ako spoločenská zmluva?
Zakladateľská listina sa spisuje, ak s.r.o. zakladá jeden človek a Spoločenskú zmluvu, keď tých zakladateľov je viac.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ano, dakujem, uz som si to zistila.
0 0
Petra79 Petra79

Petra79 je offline (nepripojený) Petra79


Je treba to prekopirovat podpisat a overit? Zakladame totiz s.r.o. s dvoma spolocnikmi a §105 a, je o jednom spolocnikovi tak teraz neviem ako to ma vyzerat?
dakujem
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Petra79
Je treba to prekopirovat podpisat a overit? Zakladame totiz s.r.o. s dvoma spolocnikmi a §105 a, je o jednom spolocnikovi tak teraz neviem ako to ma vyzerat?
dakujem
Napíšeš vyhlásenie v zmysle § 105 Obchodného zákonníka, že túto podmienku spĺňaš, teda že nie si si zakladateľom ani spoločníkom v inej spoločnosti.
0 0
brute brute

brute je offline (nepripojený) brute

dejna
brute uz to mas spat z OR?
hej uz som zapisany ale predsalen som to tam musel niest 2x. Mozes byt jedinym spolocnikom v max 3 s.r.o., ale na vyhlaseni musis napisat ze nie si clenom vo viac ako dvoch (predchadzajuce prispevky som opravil).. tak som prepisal jedno slovko, podal namietku a siel na dovolenku po dovolnke pokracujem.. podnikatelsky ucet, najomna zmluva, danovy urad atd.
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Mám taký dotaz: Manželia zakladajú s.r.o, už dali návrh na zápis do OR. Kedy sa datuje vznik s.r.o.? Chcú totiž kúpiť na budúcií týždeň auto na firmu ojazdené od súkromnej osoby, ale ešte nemajú vypis z OR. Ako to urobiť, aby sa auto mohlo zaradiť do majetku a odpisovať?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

gita
Mám taký dotaz: Manželia zakladajú s.r.o, už dali návrh na zápis do OR. Kedy sa datuje vznik s.r.o.? Chcú totiž kúpiť na budúcií týždeň auto na firmu ojazdené od súkromnej osoby, ale ešte nemajú vypis z OR. Ako to urobiť, aby sa auto mohlo zaradiť do majetku a odpisovať?
Spoločnosť je založená dňom uvedeným v spoločenskej zmluve.
Spoločnosť vzniká dňom zápisu do OR - zistíš ho z výpisu OR.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Vznik s.r.o. - zápisom do obchodného registra. Ak auto kúpia skôr, bude to majetok nadobudnutý medzi založením a vznikom spoločnosti. Zaúčtuješ po vzniku ako dlhodobý hmotný majetok a budeš odpisovať.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Mám otázky k Formuláru pre zápis s.r.o. do OR:
1) Kde zistim presnú adresu na OR súd ŽILINA, mne to tam totiž nedopisalo ako sa píše...
už som ju zistila:p
2) Konateľ a spoločník a zároveň aj navrhovateľ v prípade 1 osobovej s.r.o. je to isté - vypisujem to 3x, alebo sa vypisuje iba kolonka konateľ?
3) Deň vzniku funkcie je deň vypísania zakladateľskej listiny, alebo deň zápisu s.r.o. do OR?
4) Spôsob konania ľtatutárneho orgánu v mene spoločnosti - múže byť Konateľ bude spoločnosť zastupovať samostatne?


Viem, že mám toho veľa, ale už to chcem dnes dorobiť.
Srdečná vďaka všetkým.

PAPA
Naposledy upravil toria : 26.09.06 at 11:12
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

2. musíš ho vypísať aj v položke "navrhovateľ", "konateľ", aj ako "spoločník"
3. do tejto kolónky napíš toto - "deň vzniku spoločnosti"
4. tu sa píše nasledujúci text: "V mene spoločnosti koná každý z konateľov samostatne. Pri právnych úkonoch vykonaných v písomnej forme pripojí k obchodnému menu spoločnosti svoj podpis.

Inak skús pozrieť na stránke www.orsr.sk, alebo www.justice.gov.sk sú tam vyplnené vzory vyplnených tlačív na zápis spoločnosti do OR. Tam nájdeš presne ako ktoré kolónky vyplniť :-)
Naposledy upravil sta : 26.09.06 at 11:27
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

A ešte jedna prosba koľkokrát musím mať overený podpis na:
Zakladateľskej listine
Vyhlásenie o sídle s.r.o.
Podpisový vzor
Vyhlásenie správca vkladu???

Kujéééééééééééééém!!!
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

toria
A ešte jedna prosba koľkokrát musím mať overený podpis na:
Zakladateľskej listine - túto musíš priložiť k návrhu 2x takže na obidvoch musia byť overené podpisy
Vyhlásenie o sídle s.r.o. - ??? tomuto nerozumiem, prehlásenie o sídle sa dáva pri žiadosti o vydanie ŽL
Podpisový vzor - tiež treba 2 x (overené notárom)
Vyhlásenie správca vkladu??? - 2 x (overené notárom)
+ ešte 2 x kópiu ŽL (overenú notárom)
+ vyhlásenie podľa §105a 1x (overené notárom)

Kujéééééééééééééém!!!
Nemáš za čo :-)
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

na živnostenskom liste to nemusí byť overené, teda podpisané pred notárom keď žiadame o ŽL????


Kujeeeeeeeeeeeeeeeeem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať