Zavrieť

Porady

Zakladateľská listina,s.r.o.

Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ahojte.
Neskoro ale predsa som objavila túto stránku. Je výborná vďaka všetkým, ktorý sa podelia o informácie.
Prosím vás nemá niekto vzor zakladateľskej listiny pre založenie
s.r.o. s jedným spoločníkom. Našla som tu veľa dobrých informácií ale táto sa mi nedarí.
Usporiadat
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Dobrý večer,
aj ja mám otázku ohľadom založenia s.r.o. Ide o to,že je to slovenská s.r.o.
ale jeden zo spoločníkov je Nemec. Zdržiava s v Nemecku, ide o podpisy,musí aj on prísť na Slovensko a podpísať pred notárom. Myslím,že nestačí, keď potrebné doklady podpíše len tak dopredu.
A potom, neviete niekto ako je to s Výpisom z Registra trestov. Má výpis z Nemecka, ale vraj potrebuje aj výpis zo Slovenska
Ďakujem
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Podpisy musia byt uradne osvedcene, tzn. nasledovne moznosti:
1. pride na slovensko, podpise, overi
2. pojde v nemecku na slovensky konzulat, podpise, overi
3. pojde v nemecku k notarovi, podpise, overi, vyziada sa apostila, spravi sa uradny preklad.
Vypis z registra trestov> musis sa informovat na zivnostenskom, vsade to je inak.
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Ďakujem, teda vyberie si jednu z možností, ktoré si mi tu vypísala.
Už som sa tiež rozhodla, že pôjdem na živnostenský úrad a tam pozisťujem.
Ešte raz ďakujem.
0 0
makusko makusko

makusko je offline (nepripojený) makusko

ahojte

prosim vas ako postupovat...dostal som odmietnutie na zapis a to z tychto dovodov:

1. nebola predlozena listina ktorou sa preukazuje vlastnicke pravo, poslal som im len najomnu zmluvu bez overenych podpisov a chcu este list vlastnictva
2. nezhoduju sa udaje v spolocenskej zmluve, spravil sa preklep a v rodnom cisle konatela je ine jedno cislo

prosim vas staci podat namietku a dolozit overenu listinu ktora preukazuje vlastnicke pravo prenajimatela? a ako postupovat so spolocenskou zmluvou? to mam teraz znova napisat novu a overit a poslat? ale to tam uz bude iny datum ako je na zivnostenskom. prosim pomozte dakujem
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
makusko Pozri príspevok
ahojte

prosim vas ako postupovat...dostal som odmietnutie na zapis a to z tychto dovodov:

1. nebola predlozena listina ktorou sa preukazuje vlastnicke pravo, poslal som im len najomnu zmluvu bez overenych podpisov a chcu este list vlastnictva
2. nezhoduju sa udaje v spolocenskej zmluve, spravil sa preklep a v rodnom cisle konatela je ine jedno cislo

prosim vas staci podat namietku a dolozit overenu listinu ktora preukazuje vlastnicke pravo prenajimatela? Áno, stačí podať námietku a doložiť LV, ale v nájomnej zmluve musí byť výslovne uvedené, že prenajímateľ (teda vlastník nehnuteľnosti) súhlasí so zriadením sídla spoločnosti v prenajímanej nehnuteľnosti. a ako postupovat so spolocenskou zmluvou? to mam teraz znova napisat novu a overit a poslat? Napísať novú so správnymi údajmi. ale to tam uz bude iny datum ako je na zivnostenskom. To nevadí, že tam bude iný dátum - a de facto môžeš dať aj ten istý dátum, ako máš na pôvodnej SZ, len dátum overenia podpisov bude neskorší. prosim pomozte dakujem
Odpovede sú v texte.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

LV ani nájomná zmluva nemusí byť overená.
0 0
michaela25 michaela25

michaela25 je offline (nepripojený) michaela25

Včera som podala spoločenskú zmluvu na ŽU živnosti som si s nimi upravila dopredu takže to bude ok a ŽL vydajú.
Problém je že ja som dnes zistila že som v spoločenskej spravila preklep (aspoň 5x som to kontrolovala a nevšimla som si) v časti ZI som uviedla

1.spoločník
100.000,- Sk, splatené 100.000,- Sk, t. j. podiel 50%, 100 hlasov

2.spoločník
100.000,- Sk, splatené 100.000,- Sk, t.j podiel 50 %, 50 hlasov

a dalšia vec že som krstné meno spoločníka písala všade z dĺžňom a on ma v OP bez

mám to opraviť a dať overiť ešte raz pred podaním zápisu ?
Ak spravím novu nevadí že na ŽU bude iná ako keď podám návrh?



0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
michaela25 Pozri príspevok
Včera som podala spoločenskú zmluvu na ŽU živnosti som si s nimi upravila dopredu takže to bude ok a ŽL vydajú.
Problém je že ja som dnes zistila že som v spoločenskej spravila preklep (aspoň 5x som to kontrolovala a nevšimla som si) v časti ZI som uviedla

1.spoločník
100.000,- Sk, splatené 100.000,- Sk, t. j. podiel 50%, 100 hlasov

2.spoločník
100.000,- Sk, splatené 100.000,- Sk, t.j podiel 50 %, 50 hlasov

a dalšia vec že som krstné meno spoločníka písala všade z dĺžňom a on ma v OP bez

mám to opraviť a dať overiť ešte raz pred podaním zápisu ?
Ak spravím novu nevadí že na ŽU bude iná ako keď podám návrh?



Urob novú SZ, oprav tam tie hlasy a aj dĺžeň - nevadí, že na ŽU bude iná, oni to aj tak iba založia a nekontrolujú.
0 0
michaela25 michaela25

michaela25 je offline (nepripojený) michaela25

Ďakujem veľmi pekne
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Prosím o pomoc:
Dali sme zapísať novú sro na Obchodný register. Všetko prebehlo v poriadku. Po mesiaci nám volala pani zo živnostenského úradu, že máme nesprávny zápis v obch. registri. Máme tam mať názov spoločnosti ČIARKA s.r.o., pretože tak to máme i v spoločenskej zmluve aj na živnostenskom liste. Vraj to není naša chyba, že sa máme obrátiť na obch.register a nech nám to tam bez poplatku zmenia. Máte s niečím podobným skúsenosti????

Každá rada pomôže....
VĎAKA
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Ak ste v navrhu na zapis udajov o SRO mali uvedene tak, ako v spolocenskej zmluve, tak im napiste iba list, ze ziadate opravit zapis v zmysle podaneho navrhu.
Ak ste to mali v navrhu zle, tak je to vasa chyba, reklamujte u pravnika, ktory vam tie podklady vyhotovil, nech to da do poriadku na vlastne naklady.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Ďakujem pekne za radu. A v akej výške by mali byť tie náklady???
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

A druhá vec, musí sa to opravovať???
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
toria Pozri príspevok
A druhá vec, musí sa to opravovať???

Čo myslíš, ten zápis. Áno , zápis musí byť právne perfektný.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Ak je to v navrhu zle, podal by som navrh na zapis zmien a prilozil 2000sk kolok.
0 0
Caesar Caesar

Caesar je offline (nepripojený) Caesar

jaja99 Pozri príspevok
Ahojte, dnes mi zapísali sro - jedniný spoločník a konateľ, tak píšem, čo som podávala na OR SR/Trnava/ spolu s návrhom na zápis:
živnostenský list 2x
zakladateľská listina 2x
podpisový vzor konateľa 2x
vyhlásenie správcu vkladu 2x
vyhlásenie jediného spoločníka 2x
10.000 SKK v kolkoch

K zmene ObchZák od 1.2.2007 mi povedali asi toľko, že Obch.zákonník sa síce zmenil, ale vyhláška (25/2004) určujúca obsah príloh sa zatiaľ nezmenila, takže netreba zdokladovať na OR SR súhlas majiteľa budovy s umiestnením sídla.
Len pri vybavovaní ŽL som predkladala súhlas manžela s umiestnením sídla.
Prajem príjemný deň, zajtra teda 22.6.2007 idem dávať návrh na zápis s.r.o. no OR SR v Trnave. chcel by som sa ešte niečo spýtať. Prosím ak tu budete napíšte mi na mail jaroslav.krajcovic@automenu.sk . Ďakujem Veľmi pekne
0 0
IBL IBL

IBL je offline (nepripojený) IBL

Bol mi odmietnutý návrh na zápis spoločnosti z nasledovných dôvodov:

- Návrh nebol podaný na ustanovenom tlačive - týmto by som chcel upozorniť všetkých poraďákov, že na www.orsr.sk je nové tlačivo

- spôsob konania štatutárneho orgánu uvedený v návrhu nevyplýva z predložených príloh

- spoločenská zmluva neobsahuje spôsob akým konajú konatelia v mene spoločnosti - chýba určenie či konatelia konajú samostatne alebo spoločne

myslím, že by som vedel tieto nedostatky odstrániť (návrh prepíšem do nového tlačiva a doplním zakladateľskú listinu, prosil by som však poradiť:

1. V zozname príloh v novom tlačive uviesť znova všetky prílohy, keď už boli uvedené v predchádzajúcom návrhu a súd ich už má ? týka sa to aj ich počtu ? Alebo je potrebné zaslať všetky prílohy znovu?

2. Kolok bol nalepený na predchádzajúcom návrhu - predpokladám, že to nevadí

3. V pôvodnom návrhu som navrhol zápis do OR k 15.6.2007. Mám v novom návrhu dať ten istý dátum, aj keď už uplynul ?

4. Pôvodný návrh som podpísal 1.6.2007. Ponechať tento dátum v novom návrhu alebo dať aktuálny ?

5. Mám spísať novú zakladateľskú listinu alebo len jej zmenu ? Taktiež otázka, či s pôvodným dátumom alebo aktuálnym ?

Vopred ďakujem všetkým poraďákom za ich cenné rady.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

IBL Pozri príspevok
1. V zozname príloh v novom tlačive uviesť znova všetky prílohy, keď už boli uvedené v predchádzajúcom návrhu a súd ich už má ? týka sa to aj ich počtu ? Alebo je potrebné zaslať všetky prílohy znovu?
Prilohy v navrhu zvyknem uvadzat presne tie, ktore boli v predchadzajucom navrhu (ak neprikladam ine). Nezasielam ich znova. Ak prikladam nove, uvadzam stare (neprikladam) + nove (prikladam).

IBL Pozri príspevok
2. Kolok bol nalepený na predchádzajúcom návrhu - predpokladám, že to nevadí
nevadi.

IBL Pozri príspevok
3. V pôvodnom návrhu som navrhol zápis do OR k 15.6.2007. Mám v novom návrhu dať ten istý dátum, aj keď už uplynul ?
neuvadzaj ziadny datum radsej

IBL Pozri príspevok
4. Pôvodný návrh som podpísal 1.6.2007. Ponechať tento dátum v novom návrhu alebo dať aktuálny ?
ked das datum skutocneho podpisania, nic nepokazis.

IBL Pozri príspevok
5. Mám spísať novú zakladateľskú listinu alebo len jej zmenu ? Taktiež otázka, či s pôvodným dátumom alebo aktuálnym ?
Odporucam rozhodnutie zakladatela o zmene zakladatelskej listiny + jej uplne znenie po zmenach.
0 0
IBL IBL

IBL je offline (nepripojený) IBL

Srdečná vďaka josh
0 0
Caesar Caesar

Caesar je offline (nepripojený) Caesar

Dobrý deň. Potreboval by som poradiť dnes mi odmietnutie vykonania zapisu sro do OR z nasledujúcich dôvodov.
cit: ....konkrétne navrhovatelia spolu s návrhom na zápis nepredložili súdu spoločenskú zmluvu o založení spoločnosti s ručením obmedzením v súlade s §57 ods. 1 Obchodného zákonníka a § 10 ods. 4 zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní v znení neskorších predpisov, nakoľko navrhovatelia predložili spoločenskú zmluvu, v ktorej podpisy zakladateľov sú úradne overené dňom 22.06.2007 a z uvedeného vyplýva, že spoločnosť nebola ku dňu vydania živnostenského listu založená, nakoľko k založeniu spoločnosti prichádza až momentom úradného osvedčenia pravosti podpisov všetkých zakladateľov na spoločenskej zmluve a živnostenský list bol vydaný dňa 18.06.2007.

No bolo to asi takto, pred tým ako sme išli na živnostenský dali sme overiť 4 kópie zakladateľskej listiny. A jednu z nich dali na živnostenskom. Kým nám vydali ZL zistil som tu na porade, že spoločenská zmluva nie je úplne v poriadku a zápisom by neprešla tak som ju upravil a keď sme dostali ZL išili sme overiť novú zakladateľskú listinu. a tú sme priložili k návrhu na zápis preto tam bol dátum 22.6. a ZL máme od 18.6. ako mám teraz postupovať?
Za rady už teraz ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať