Zavrieť

Porady

Zakladateľská listina,s.r.o.

Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ahojte.
Neskoro ale predsa som objavila túto stránku. Je výborná vďaka všetkým, ktorý sa podelia o informácie.
Prosím vás nemá niekto vzor zakladateľskej listiny pre založenie
s.r.o. s jedným spoločníkom. Našla som tu veľa dobrých informácií ale táto sa mi nedarí.
Usporiadat
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Ja som otvárala jednoosobovku v novembri minulého roka (11/2006) a chceli to. Najlepšie je keď si to pripravíš a oni ti potom povedia čo všetko im máš dať. Napríklad teraz som otvárala sro v inom meste a tam kopu vecí nechceli.
0 0
Fufo Fufo

Fufo je offline (nepripojený) Fufo

[quote=nola;372620]chcem sa spytat este na niektore veci ohladom navrhu na zapis... ak chcem uviest titul pri meno, mam to dat kam? Za priezvisko oddelene ciarkou, alebo radsej nedavat vobec?

Prosím,
1. ako je to s tými titulmi "Ing." v jednotlivých tlačivách? V návrhu na zápis do OR je okienko len na "meno" a "priezvysko",
2. môže byť v spol. zmluve za vzorový podpis konateľov prehlásený podpis týchto konateľov na konci zmluvy? (napr text: " Podpisy spoločníkov, ktorí sú súčasne prvými konateľmi spoločnosti, slúžia zároveň ako ich podpisové vzory pre všetky právne úkony.") Alebo musí byť osobitný papier?
Ďakujem
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
[quote=Fufo;421540]
nola Pozri príspevok
chcem sa spytat este na niektore veci ohladom navrhu na zapis... ak chcem uviest titul pri meno, mam to dat kam? Za priezvisko oddelene ciarkou, alebo radsej nedavat vobec?

Prosím,
1. ako je to s tými titulmi "Ing." v jednotlivých tlačivách? V návrhu na zápis do OR je okienko len na "meno" a "priezvysko",
2. môže byť v spol. zmluve za vzorový podpis konateľov prehlásený podpis týchto konateľov na konci zmluvy? (napr text: " Podpisy spoločníkov, ktorí sú súčasne prvými konateľmi spoločnosti, slúžia zároveň ako ich podpisové vzory pre všetky právne úkony.") Alebo musí byť osobitný papier?
Ďakujem
1. Titul Ing. napíšeš do kolonky k menu (alebo aj k priezvisku, ak ti to tam lepšie vyhovuje),
2. Vzorový podpis konateľa(ov) musí byť na osobitnom liste s overením tohto podpisu(ov).
0 0
Fufo Fufo

Fufo je offline (nepripojený) Fufo

Ďakujem TONO ...
- A koľko kusov (vzorový podpis konateľov) nám ich treba na zápis do OR? V tlačive P7/11 návrhu na zápis do OR (v modelovom príklade) také niečo ako príloha nie je.
- Ani o počte kópií "znaleckého posudku o výške nepeňažného vkladu" som sa nikde nedozvedel...
Za radu vopred vďaka
Fufo
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Fufo Pozri príspevok
Ďakujem TONO ...
- A koľko kusov (vzorový podpis konateľov) nám ich treba na zápis do OR? V tlačive P7/11 návrhu na zápis do OR (v modelovom príklade) také niečo ako príloha nie je.
- Ani o počte kópií "znaleckého posudku o výške nepeňažného vkladu" som sa nikde nedozvedel...
Za radu vopred vďaka
Fufo
Všetky dokumenty k návrhu na zápis alebo zmeny v OR SR sa dávajú 2x (z toho 1x do zbierky listín).

Takto sa to aj uvádza v zozname príloh - napr. uvedieš ako prílohu: "Podpisový vzor konateľov 2x, z toho 1x do zbierky listín."
0 0
Fufo Fufo

Fufo je offline (nepripojený) Fufo

V OR prezerám jednotlivé zápisy - čerstvé z tohto roka a v zbierke listín jednotlivé sro skoro nikdy nič nemajú. To ma mätie, že všetky prílohy dávať 2x
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Fufo Pozri príspevok
V OR prezerám jednotlivé zápisy - čerstvé z tohto roka a v zbierke listín jednotlivé sro skoro nikdy nič nemajú. To ma mätie, že všetky prílohy dávať 2x
Aj keď to tam nie je uvedené, v zbierke listín (tej papierovej) by mali byť prílohy fyzicky priložené. Napr. v ČR už začali so scanovaním všetkých príloh v zbierke listín, takže sa k nim dá dostať už aj v e-podobe.
0 0
renatka.zem renatka.zem

renatka.zem je offline (nepripojený) renatka.zem

Prosím, vie mi niekto poradiť, či môžem zaúčtovať príjem do pokladne na základe vyhlásenia správcu vkladu, ak je jediný spoločník a peňažný vklad nechce uskutočniť do banky, ale do pokladne?
Nenašla som na toto odpoveď, ak som zle hľadala budem rada ak ma usmerníte.
ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

renatka.zem Pozri príspevok
Prosím, vie mi niekto poradiť, či môžem zaúčtovať príjem do pokladne na základe vyhlásenia správcu vkladu, ak je jediný spoločník a peňažný vklad nechce uskutočniť do banky, ale do pokladne?
Nenašla som na toto odpoveď, ak som zle hľadala budem rada ak ma usmerníte.
ďakujem
Áno, môže ho vložiť aj v hotovosti do pokladne - určite .
0 0
renatka.zem renatka.zem

renatka.zem je offline (nepripojený) renatka.zem

liba2, veľmi pekne dakujem
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Ahojte, dnes mi zapísali sro - jedniný spoločník a konateľ, tak píšem, čo som podávala na OR SR/Trnava/ spolu s návrhom na zápis:
živnostenský list 2x
zakladateľská listina 2x
podpisový vzor konateľa 2x
vyhlásenie správcu vkladu 2x
vyhlásenie jediného spoločníka 2x
10.000 SKK v kolkoch

K zmene ObchZák od 1.2.2007 mi povedali asi toľko, že Obch.zákonník sa síce zmenil, ale vyhláška (25/2004) určujúca obsah príloh sa zatiaľ nezmenila, takže netreba zdokladovať na OR SR súhlas majiteľa budovy s umiestnením sídla.
Len pri vybavovaní ŽL som predkladala súhlas manžela s umiestnením sídla.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

nema niekto vzor vyhlasenia statutarneho organu o zmene rozsahu splatenia zakladneho imania? vytvorila som si taky vlastny, ale na OR mi ho neuznali a uz ma suri cas dakujem
0 0
bobo1 bobo1

bobo1 je offline (nepripojený) bobo1

Prišlo mi oznámenie o odmietnutí vykonania zápisu ( Okr. súd Košice ) z dôvodov :
1. navrhovateľ nepredložil doklad v zmysle §2 ods.3 Obch. zák. ... t.j. sídlo spoločnosti ( pričom jaja99 z príspevku 352 to nepredkladala a prešiel jej zápis ). Na živno úrade pri vybavovaní ŽL po mne nechceli LV, len mi dali taký vzor : Vyhlásenie, kde vlastník nehnuteľnosti súhlasí so sídlom na uvedenej adrese. ( sídlo sro bude na adrese trvalého bydliska majiteľa nehnuteľnosti ) Toto Vyhlásenie som však na súd nepredkladala - sídlo v živno liste bolo uvedené, tak som myslela, že to tak stačí.
Tak prosím o radu čo súd "uspokojí" - list vlastníctva, Vyhlásenie o sídle spoločnosti, či niečo iné ?
2. Nesúlad v návrhu v časti predmet činnosti so živnostenským listom (§6 ods.1.písm. e zák.č. 530/2003 ZZ )
Neviem prečo to urobili, ale pani na živno úrade mi na živnostenskom liste prehodila prvý a posledný predmet podnikania v porovnaní so zakladateľskou listinou. Ja som na "formulári č. 7" dodržala postup so zakladateľskej listiny a vrátilo sa to. Takže to teraz prepíšem podľa živno. listu. Ale ešte potrebujem radu, či na nový formulár pre súd uvádzať aj zodpovedného zástupcu tam kde je na živno.liste. - prvý krát som ho tam nemala. A vlastne, mám vôbec podať nový návrh ? - teda to isté tlačivo?
3. Ako mám podať námietku na súd ?
Nemá niekto nejaký vzor "listu" ?
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

[quote=bobo1;437340]Prišlo mi oznámenie o odmietnutí vykonania zápisu ( Okr. súd Košice ) z dôvodov :
1. navrhovateľ nepredložil doklad v zmysle §2 ods.3 Obch. zák. ... t.j. sídlo spoločnosti ( pričom jaja99 z príspevku 352 to nepredkladala a prešiel jej zápis ). Na živno úrade pri vybavovaní ŽL po mne nechceli LV, len mi dali taký vzor : Vyhlásenie, kde vlastník nehnuteľnosti súhlasí so sídlom na uvedenej adrese. ( sídlo sro bude na adrese trvalého bydliska majiteľa nehnuteľnosti ) Toto Vyhlásenie som však na súd nepredkladala - sídlo v živno liste bolo uvedené, tak som myslela, že to tak stačí.
Tak prosím o radu čo súd "uspokojí" - list vlastníctva, Vyhlásenie o sídle spoločnosti, či niečo iné ? List vlastníctva ešte nehovorí o tom, že majiteľ nehnuteľnosti súhlasí so zriadením sídla zakladanej spoločnosti v jeho nehnuteľnosti - preto treba predložiť súhlas (vyhlásenie, prehlásenie...je jedno aká slovná forma sa použije)
2. Nesúlad v návrhu v časti predmet činnosti so živnostenským listom (§6 ods.1.písm. e zák.č. 530/2003 ZZ )
Neviem prečo to urobili, ale pani na živno úrade mi na živnostenskom liste prehodila prvý a posledný predmet podnikania v porovnaní so zakladateľskou listinou. Ja som na "formulári č. 7" dodržala postup so zakladateľskej listiny a vrátilo sa to. Takže to teraz prepíšem podľa živno. listu. Ale ešte potrebujem radu, či na nový formulár pre súd uvádzať aj zodpovedného zástupcu tam kde je na živno.liste. - prvý krát som ho tam nemala. A vlastne, mám vôbec podať nový návrh ? - teda to isté tlačivo? Ti isté tlačivo - poradie podľa rozhodnutia živn. úradu. Súd predsa nebude "odfajfkávať" živnosti "na preskáčku". Zrejme by to bolo náročné. Ale vážne: prehodenie poradia sa považuje za rozpor, nesúla s úradnou listinou.
3. Ako mám podať námietku na súd ? Zdá sa mi, že je osobitné tlačivo na doplnenie návrhu na zápis spoločnosti, to ale fakt nie som si istý.
Nemá niekto nejaký vzor "listu" ?[/quo]
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

LV sa predklada ak zakladatel je vlastnikom nehnutelnosti, v opacnom pripade treba suhlas vlastnika na umiestnenie sidla sro. Podpisovy vzor staci dat iba 1 krat pre zbierku listin ale ak sa da 2 krat tiez sa nic nestane.
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Ani mne nezapísali spoločnosť na súde, pretože som nedokladovala sídlo firmy. Vraj nastala zmena od 1. 2. 2007 a majú veľa takých prípadov, ktoré vracajú naspäť. Na živnostenský som dávala list vlastníctva aj súhlas mňa a manžela so sídlom firmy. Tak som si to dala overiť a s námietkou som to včera podala na súde. Námietku som napísala ako list a priložila prílohy. Neviem, či je to správne, uvidím v pondelok. A ani neviem, dokedy sa to dá s tou námietkou opravovať, dvakrát aj trikrát?

Predmet podnikania v zakladateľskej listine som opravila podľa ŽL, až keď bol vydaný, lebo na živnostenskom mi opravili niektoré body a niektoré vynechali. A až potom som si dala overiť zakladateľskú listinu.
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

prikladám vzor námietky
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

prikladám doklady pri založení jednoosobovej sro

v súbore - návrh na zápis 2. časť - použiť len stranu P 7/2

nezabudnite všade pri menách spoločníka, konateľa, správcu vkladu uvádzať rodné číslo
0 0
profi-t profi-t

profi-t je offline (nepripojený) profi-t

Ahoj. Mám otázku. Čo sa stane ak pri jednoosobovej sro-čke napíše niekto spoločenskú zmluvu a nie zakladateľskú? Prosím odpoveď. Ďakujem.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Listiny by sa mali posudzovat podla obsahu, ale boli uz pripady, ze (v presove) obchodny register kvoli tomuto uz robil problemy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať