Zavrieť

Porady

Zakladateľská listina,s.r.o.

Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ahojte.
Neskoro ale predsa som objavila túto stránku. Je výborná vďaka všetkým, ktorý sa podelia o informácie.
Prosím vás nemá niekto vzor zakladateľskej listiny pre založenie
s.r.o. s jedným spoločníkom. Našla som tu veľa dobrých informácií ale táto sa mi nedarí.
Usporiadat
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
smith Pozri príspevok
Zakladal som sro v 01/2007, sídlo som uviedol byt svojich rodičov. Na registráciu stačila nájomná zmluva, LV nechceli ani vydieť. Je pravda, že v nájomnej zmluve bolo uvedené prehlásenie, že rodičia sú vlastníkmi, aj s uvedením čísla LV.

Asi to závisí od výkladu právnych predpisov OÚ, živnostenský odbor. V KE to chcú tak, ako som napísal - zakladám s.r.o. teraz, teda ide o čerstvý poznatok z 20.2.2007.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Ak si zakladá sro vo vlastnom byte tak stačí LV,ak v cudzích priestoroch tak nájomná zmluva.
0 0
uin uin

uin je offline (nepripojený) uin

pozri www.uin.sk
0 0
bobo1 bobo1

bobo1 je offline (nepripojený) bobo1

Môžem byť správcom vkladu a zároveň jediným zakladateľom sro?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

bobo1 Pozri príspevok
Môžem byť správcom vkladu a zároveň jediným zakladateľom sro?
áno, môžeš
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Prosím o pomoc. Urobili sme podklady na novú sro, dali sme ju zapísať na živnostenskom a teraz by sme mali ísť na obchodný register zapísať sro, lenže ani jeden zo spoločníkov a zároveň konateľov nemôže cca 2 týždne - sú v zahraničí. Nebude to problém??? Do koľkých dní musí byť sro zapísana v OR keď už má vystavený ŽL??? A druhá vec, keď sa teraz rozhodli dopísať ešte nejaké predmety činnosti aký je postup??? Je potrebné na remeselné živnosti nejaké oprávnenie???

VĎaka
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
toria Pozri príspevok
Prosím o pomoc. Urobili sme podklady na novú sro, dali sme ju zapísať na živnostenskom a teraz by sme mali ísť na obchodný register zapísať sro, lenže ani jeden zo spoločníkov a zároveň konateľov nemôže cca 2 týždne - sú v zahraničí. Nebude to problém??? Do koľkých dní musí byť sro zapísana v OR keď už má vystavený ŽL??? A druhá vec, keď sa teraz rozhodli dopísať ešte nejaké predmety činnosti aký je postup??? Je potrebné na remeselné živnosti nejaké oprávnenie???

VĎaka
K 1. veci:
Obchodný zákonník:
§ 62
Vznik spoločnosti
(1) Spoločnosť vzniká dňom, ku ktorému bola zapísaná do obchodného registra. Návrh na zápis do obchodného registra sa musí podať do 90 dní od založenia spoločnosti (§ 57) alebo od doručenia listiny, ktorou sa preukazuje živnostenské alebo iné podnikateľské oprávnenie.

T.j. - návrh na zápis spoločnosti musíš na OR SR podať do 90 dní od prevzatia právoplatného živnostenského listu.

K 2.veci - musia sa vyjadriť iní.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

toria Pozri príspevok
Prosím o pomoc..............
A druhá vec, keď sa teraz rozhodli dopísať ešte nejaké predmety činnosti aký je postup??? Je potrebné na remeselné živnosti nejaké oprávnenie???VĎaka
Viki, na 1. strane porady je živnostenský zákon tam to určite nájdeš.
0 0
okikoo okikoo

okikoo je offline (nepripojený) okikoo

Žofa Pozri príspevok
Zdravím všetkých,
mala by som otázku k výpisom z registra trestov. Na vydanie ŽL potrebujem jeden výpis z registra trestov. Na obchodný register 2 kusy, môžem urobiť iba kópie z výpisu registra trestov alebo musia byť aj overené notárom?
Ďakujem
Výpis z RT sa NEOVERUJE!!! t.j. nikto Ti ho neoverí!
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
toria Pozri príspevok
Prosím o pomoc. Urobili sme podklady na novú sro, dali sme ju zapísať na živnostenskom a teraz by sme mali ísť na obchodný register zapísať sro, lenže ani jeden zo spoločníkov a zároveň konateľov nemôže cca 2 týždne - sú v zahraničí. Nebude to problém??? Do koľkých dní musí byť sro zapísana v OR keď už má vystavený ŽL??? A druhá vec, keď sa teraz rozhodli dopísať ešte nejaké predmety činnosti aký je postup??? Je potrebné na remeselné živnosti nejaké oprávnenie???

VĎaka
Ak chceš zapísať nové živnosti, tak musíš dať nový ŽL s novými živnosťami.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

ajobs Pozri príspevok
Nie je tam žiadna zmena, stačí súhlas majiteľa bytu o umiestnení sídla firmy a list vlastníctva na predmetný byt.
Toto je potrebné predložiť už vo fáze vybavovania ohlásenia živnosti na OÚ, živnostenský odbor.
Súhlas majiteľa nehnuteľnosti musí byť výslovne na zriadenie budúceho sídla zakladanej spoločnosti. Platí od 01.02.2007.
0 0
denisa0 denisa0

denisa0 je offline (nepripojený) denisa0

Ahojte, vie mi niekto povedať, čo všetko potrebujem k predloženiu na zápis do OR pri vzniku spoločnosti s 1 zakladateľom. A v koľkých vyhotoveniach ?

-Zakladateľskú listinu
-živnostenský list
-výpis z registra trestov
-vyhlásenie správcu vkladov
-vyhlásenie spoločníka, že nie je spoločníkom v inej spoločnosti

Potrebujem a z Rozhodnutie jediného spoločníka o založení spoločnosti ? (zápisnica z val.zhromaždenia)

Veľmi pekne ďakujem
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
denisa0 Pozri príspevok
Ahojte, vie mi niekto povedať, čo všetko potrebujem k predloženiu na zápis do OR pri vzniku spoločnosti s 1 zakladateľom. A v koľkých vyhotoveniach ?

-Zakladateľskú listinu
-živnostenský list
-výpis z registra trestov
-vyhlásenie správcu vkladov
-vyhlásenie spoločníka, že nie je spoločníkom v inej spoločnosti

Potrebujem a z Rozhodnutie jediného spoločníka o založení spoločnosti ? (zápisnica z val.zhromaždenia)

Veľmi pekne ďakujem
Skús aj tento link :http://podnikanie.etrend.sk/34469/fi...nim-obmedzenym
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž

To denisa0: Alebo prečítať túto tému od začiatku, viď Etiketa Porady http://www.porada.sk/showpost.php?p=...&postcount=241
Naposledy upravil ajobs : 05.03.07 at 18:30
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Viete mi poradiť v tomto:
Dnes sme boli dať zapísať novú sro do OR, sro sa zakladala s dvomi konateľmi a spoločníkmi zároveň. Avšak títo sa cez víkend zvadili tak, že sa odhodli, že jeden z nich nebude konateľom. Keďže sro potrebujú, dali sme ju zapísať, ale teraz chceme po zapísaní požiadať o zmenu konateľa a toho jedného vymazať aby ako konateľ nefiguroval. Ako sa to robí?? Na základe akej dohody??? Je to vzdanie sa konateľstva??? A aký poplatok bude predstavovať táto zmena na obchodnom registri???

ďakujem pekne.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

toria Pozri príspevok
Viete mi poradiť v tomto:
Dnes sme boli dať zapísať novú sro do OR, sro sa zakladala s dvomi konateľmi a spoločníkmi zároveň. Avšak títo sa cez víkend zvadili tak, že sa odhodli, že jeden z nich nebude konateľom. Keďže sro potrebujú, dali sme ju zapísať, ale teraz chceme po zapísaní požiadať o zmenu konateľa a toho jedného vymazať aby ako konateľ nefiguroval. Ako sa to robí?? Na základe akej dohody??? Je to vzdanie sa konateľstva??? A aký poplatok bude predstavovať táto zmena na obchodnom registri???

ďakujem pekne.

Ešte dobre že sa povadili na začiatku. Nie je nič horšieho ako dvaja rozvadení spoločníci s podielmi 50/50. Nikdy sa nedohodnú.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Je mi to jasné, aj ja som rada, že na to prišli na začiatku, ale čo teraz robiť???
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

toria Pozri príspevok
Je mi to jasné, aj ja som rada, že na to prišli na začiatku, ale čo teraz robiť???
Na porade sú v tomto smere všetky rady už viackrát podané, treba vhodné témy "prelistovať".
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

skús na www.orsr.sk je tam modelový príklad na zápis novej spoločnosti a aj modelový príklad na zmeny počas fungovania.
0 0
okikoo okikoo

okikoo je offline (nepripojený) okikoo

ajobs Pozri príspevok
Asi to závisí od výkladu právnych predpisov OÚ, živnostenský odbor. V KE to chcú tak, ako som napísal - zakladám s.r.o. teraz, teda ide o čerstvý poznatok z 20.2.2007.
Môžete mi potvrdiť, či treba pre založenie jednoosobovej sro teraz (3/2007)
* podpisový vzor konateľa (podľa mňa to je na tlačive č.7)
* vyhlasenie podľa §136

Prečital som vyhlašku 25/2004, stranky min. sprav., orsr -nikde sa to nepožaduje. Ale staršie linky tu, na Porade to odporučaju. Tak ako to je. Ma niekto praktickú skusenosť- hlavne čerstvu? Je to ešte treba?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať