Zavrieť

Porady

Zakladateľská listina,s.r.o.

Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ahojte.
Neskoro ale predsa som objavila túto stránku. Je výborná vďaka všetkým, ktorý sa podelia o informácie.
Prosím vás nemá niekto vzor zakladateľskej listiny pre založenie
s.r.o. s jedným spoločníkom. Našla som tu veľa dobrých informácií ale táto sa mi nedarí.
Usporiadat
alicina alicina

alicina je offline (nepripojený) alicina

Po prečítaní predchádzajúcich príspevkov mám vo všetkom trochu guláš.
Chcem podať návrh na zápis jednoosobovej sro do OR a mám k nemu prichystané tieto prílohy:
1. zakladateľská listina s overenými podpismi 2x
2. overená kópia živnostenského listu 2x
3. vyhlásenie správcu vkladu s overenými podpismi 2x
4. podpisový vzor konateľa s overeným podpisom 2x
5. vyhlásenie jediného zakladateľa s overeným podpisom 2x
6. list vlastníctva k nehnuteľnosti, v ktorej bude sídlo sro 2x
7. súhlas vlastníka nehnuteľnosti s overeným podpisom 2x

Pre istotu všetko podávam 2x. Radšej viac ako málo.
Dúfam,že teraz to už je všetko! V tomto zložení som to tu ešte nevidela.
Poradí niekto, prosím?
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
alicina Pozri príspevok
Po prečítaní predchádzajúcich príspevkov mám vo všetkom trochu guláš.
Chcem podať návrh na zápis jednoosobovej sro do OR a mám k nemu prichystané tieto prílohy:
1. zakladateľská listina s overenými podpismi 2x
2. overená kópia živnostenského listu 2x
3. vyhlásenie správcu vkladu s overenými podpismi 2x
4. podpisový vzor konateľa s overeným podpisom 2x
5. vyhlásenie jediného zakladateľa s overeným podpisom 2x
6. list vlastníctva k nehnuteľnosti, v ktorej bude sídlo sro 2x
7. súhlas vlastníka nehnuteľnosti s overeným podpisom 2x

Pre istotu všetko podávam 2x. Radšej viac ako málo.
Dúfam,že teraz to už je všetko! V tomto zložení som to tu ešte nevidela.
Poradí niekto, prosím?
Máš tam všetko nevyhnutné pre úspešný zápis. Samozrejme, musí byť správne aj vypísané tlačivo na zápis do OR SR.
0 0
alicina alicina

alicina je offline (nepripojený) alicina

To ma potešilo, teraz už stačí len vyskúšať, či budú mať rovnaký názor aj na registrovom súde.
0 0
dreki dreki

dreki je offline (nepripojený) dreki

konateľ amatér
Dobrý deň. Niekde v diskusii som sa dočítal, že je podstatné aby bola zhoda vo vymedzení predmetu činnosti medzi zakladateľskou listinou a živnostenským listom. Na živnostenskom úrade mi bolo povedané, že do zakladateľskej listiny si môžem dať viacero živností, konkrétne mi išlo o živnosti koncesované, a o vydanie živnosti požiadam len na tie na ktoré spĺňam podmienky (odborná spôsobilosť a pod.) Obchodný register potom zapíše len tie, ktoré sú v živnostenskom liste bez ohľadu na to, že v zakl.listine ich je viac.

Aká je teda pravda? Je podstatné čo je v zakladateľskej listine alebo nie?

Logicky by to mohlo byť tak, že musí presne sedieť to, čo je v návrhu na zápis do OR a to čo je v živnostenskom liste. Následne po obdržaní koncesie už nebude treba zmenu zakl.listiny len zápis zmien v OR. Prosím o odpovede ak je to možné čím skôr, žiadosť o živnosť by som potreboval podať najlepšie už včera. Ďakujem všetkým.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
dreki Pozri príspevok
Dobrý deň. Niekde v diskusii som sa dočítal, že je podstatné aby bola zhoda vo vymedzení predmetu činnosti medzi zakladateľskou listinou a živnostenským listom. Na živnostenskom úrade mi bolo povedané, že do zakladateľskej listiny si môžem dať viacero živností, konkrétne mi išlo o živnosti koncesované, a o vydanie živnosti požiadam len na tie na ktoré spĺňam podmienky (odborná spôsobilosť a pod.) Obchodný register potom zapíše len tie, ktoré sú v živnostenskom liste bez ohľadu na to, že v zakl.listine ich je viac.

Aká je teda pravda? Je podstatné čo je v zakladateľskej listine alebo nie?

Logicky by to mohlo byť tak, že musí presne sedieť to, čo je v návrhu na zápis do OR a to čo je v živnostenskom liste. Následne po obdržaní koncesie už nebude treba zmenu zakl.listiny len zápis zmien v OR. Prosím o odpovede ak je to možné čím skôr, žiadosť o živnosť by som potreboval podať najlepšie už včera. Ďakujem všetkým.
Musí byť zhoda medzi zakladateľskou listinou a živnostenským listom na ohlásenie právnickej osoby. Ak to tak nie je, registrový súd odmietne zapísať takýto subjekt do OR.
0 0
dreki dreki

dreki je offline (nepripojený) dreki

konateľ amatér
ajobs Pozri príspevok
Musí byť zhoda medzi zakladateľskou listinou a živnostenským listom na ohlásenie právnickej osoby. Ak to tak nie je, registrový súd odmietne zapísať takýto subjekt do OR.
Ďakujem za príspevok. Takže to zhrniem: Zakladáme s.r.o. na medzinárodnú nákladnú dopravu. Ako taká musí mať koncesiu, ktorú však vydajú len jestvujúcej s.r.o. Takže najskôr založiť s.r.o. s ostatnými (voľnými) predmetmi činnosti, potom valné zhromaždenie a zápisnica o doplnení zakladateľskej listiny o predmet podnikania medzinárodná cestná nákladná doprava. Následne požiadať o koncesiu a po jej vydaní dať návrh na zápis zmien do obchodného registra.


Nevyhnem sa tomu valnému zhromaždeniu? Ak je to takto vedel by mi prosím niekto dať tip kde nájdem nejakú zápisnicu z VZ ktorou sa mení spoločenská zmluva (zakladateľská listina) a prípadne ako by mal vyzerať návrh na zápis zmien do OR? Ďakujem.
0 0
dreki dreki

dreki je offline (nepripojený) dreki

konateľ amatér
Ešte jednu drobnosť poprosím - pre istotu. Môže vadiť pri zápise do OR že objekt, v ktorom by mala mať s.r.o. sídlo je na LV zapísaný ako garáž? Ďakujem.
Naposledy upravil dreki : 21.09.07 at 03:25
0 0
dreki dreki

dreki je offline (nepripojený) dreki

konateľ amatér
Tak pre tých čo by mali rovnaký problém ako ja. Zistil som že v BB na OR to funguje takto: Nemusia byť totožné predmety činnosti v zakladateľskej listine (spoloč.zmluve). Podstatné je aby boli totožné v návrhu na zápis a vo vydanom živnostenskom liste. V zakladateľskej listine teda môžte mať uvedené aj tie, s ktorými perspektívne počítate. Dúfam, že sa pri zápise neprekvapím. Budem Vás informovať.
0 0
lastovicka lastovicka

lastovicka je offline (nepripojený) lastovicka

Prosim vas,ake mate skusenosti.podali sme na oR v BB navrh na zapis 1osobovej sro 26.09.2007 s navrhom na zapis 1.10.07,zaskrtla som abz nam to bola ziadost o doruceni zaslana postou...no dnes je uz 8.10.07 a este nam neprisla zaidna odpoved..Prosim vas co treba robit..na koho sa treba obratit? dakujem za kazdu vasu radu
0 0
dreki dreki

dreki je offline (nepripojený) dreki

konateľ amatér
Zavolajte si na 0484143957, nechajte si spojiť Obchodný register - informačné. Jedna milá pani Vám tam na základe čísla spisovej značky ktoré by ste mali mať na potvrdení o prijatí návrhu povie či bola spoločnosť zapísaná alebo nie a snáď aj to, v akom štádiu je odoslanie Vášho prvého výpisu. To môže aj meškať ale určite máte už o podaní rozhodnuté.
0 0
lastovicka lastovicka

lastovicka je offline (nepripojený) lastovicka

dreki,vdaka velka vdaka...idme tam hned volat..
0 0
lastovicka lastovicka

lastovicka je offline (nepripojený) lastovicka

Ahojte,prosim vas o radu,ja som ani volat uz nemusela lebo dnes prislo odmietnutie vykonat zapis.Nesplanme ze vraj tieto podmienky: "Navrh nesplna podmienky podla par.6ods.1 pism.c)zakona c.530/2003 Z.z. o obchodnom registri a o zmene a doplnení niektorych zakonov v zneni neskorsich predpisov:
-spolu s navrhom na zapis nebola predlozena listina,ktorou sa preukazuje vlastnicke pravo alebo uzivacie pravo k nehnutelnosti,alebo jej casti,ktore uzivanie nehnutelnosti alebo jej casti ako sidla alebo miesta podnikania nevylucuje,alebo suhlas vlastnika nehnutelnosti alebo jej casti so zapisom nehnutelnosti alebo jej casti ako sidla alebo miesta podnikania do obchodneho registra podla osobitneho predpisu(par.4 ods.2 vyhlasky č.25/2004 Z.z. ktorou sa ustanovuju vzory tlaciv na podavanie navrhov na zapis do obchodneho registra a zoznam listin,ktore je potrebne k navrhu na zapis prilozit v zneni neskorsich predpisov) "

Prosim vas co treba ?jedna sa o jednoosovu sro...a sidlo firmy je jeho trvalzm pobytom.Jeho matka je vlastnikom bytu.Ma s nou podpisanu najomnu zmluvu,ktora ale nie je ovoerena...a tu sme udavali na zivnostenskom...treba tu zmluvu poslat aj na obch.register?dakujem za kazdu vasu radu....Lehotu na podanie namietok mame 5 dni.Prosim vas mozete mi poradit ako to ma vyzerat a co vsetko tam mame teda prilozit????? DAKUJEM vopred za kazdu vasu radu.

P.S.ked sme sa boli pytat na katastri na list vlastnictva,tak nam odporucili pouzit net.Jedna sa o to,ze matka konatela ktora nehnutelnost prenajima nema list vlastnictva...a ked bola ziadat o vydanie noveho tak jej odporucili ich stranku na internete
0 0
katarinqua katarinqua

katarinqua je offline (nepripojený) katarinqua

Ahojte,
potrebujem poradiť pri zakladaní Slovenskej s.r.o., ktorá bude mať jediného spoločníka - Českú s.r.o.(PO) a jediného konateľa - slovenského občana. Treba výpis z OR ČR, prípadné iné dokumenty, vyhlásenia atd?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

katarinqua Pozri príspevok
Ahojte,
potrebujem poradiť pri zakladaní Slovenskej s.r.o., ktorá bude mať jediného spoločníka - Českú s.r.o.(PO) a jediného konateľa - slovenského občana. Treba výpis z OR ČR, prípadné iné dokumenty, vyhlásenia atd?
Ja vyjadrím len svoj názor:
v tomto prípade by som sa obrátila na advokátsku kanceláriu, tá zariadi všetko od A po Z tak ako má byť. Česká sro určite na to peniaze nájde.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

liba2 Pozri príspevok
Ja vyjadrím len svoj názor:
v tomto prípade by som sa obrátila na advokátsku kanceláriu, tá zariadi všetko od A po Z tak ako má byť. Česká sro určite na to peniaze nájde.
alebo na notára, mozno to tam vyjde lacnejsie a budete mat verejne listiny.
0 0
AGS AGS

AGS je offline (nepripojený) AGS

v prilohe sa nachadza UZ zakladatelskej zmluvy ak chcete nieco vo firme menit pripadne odstrante zaciatok a mate vzor zakladatelskej zmluvy
0 0
zamako zamako

zamako je offline (nepripojený) zamako

[-spolu s navrhom na zapis nebola predlozena listina,ktorou sa preukazuje vlastnicke pravo alebo uzivacie pravo k nehnutelnosti,alebo jej casti,ktore uzivanie nehnutelnosti alebo jej casti ako sidla alebo miesta podnikania nevylucuje,alebo suhlas vlastnika nehnutelnosti alebo jej casti so zapisom nehnutelnosti alebo jej casti ako sidla alebo miesta podnikania do obchodneho registra podla osobitneho predpisu(par.4 ods.2 vyhlasky č.25/2004 Z.z. ktorou sa ustanovuju vzory tlaciv na podavanie navrhov na zapis do obchodneho registra a zoznam listin,ktore je potrebne k navrhu na zapis prilozit v zneni neskorsich predpisov) "

Treba doplnit list vlastnictva - staci aj z internetu. A dolozit najomnu zmluvu, tu istu co ste davali na zivnostenskom registri.
0 0
Božena Božena

Božena je offline (nepripojený) Božena

Ahojte. Ak zakladá sro jedná osoba, kto má byť správcom vkladu? Môže byť správcom vkladu aj zakladateľ, alebo musí byť iná osoba ?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Božena Pozri príspevok
Ahojte. Ak zakladá sro jedná osoba, kto má byť správcom vkladu? Môže byť správcom vkladu aj zakladateľ, alebo musí byť iná osoba ?
Zakladateľ je aj správcom vkladu.
0 0
Wampa Wampa

Wampa je offline (nepripojený) Wampa

Mozem mat pri zakladani sro podpisanu zmluvu o prenajme priestorov iba s niekym kto ma dane priestory tiez iba v prenajme alebo musim mat zmluvu o prenajme podpisanu iba s majitelom nehnutelnosti ???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať