Zavrieť

Porady

Zakladateľská listina,s.r.o.

Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ahojte.
Neskoro ale predsa som objavila túto stránku. Je výborná vďaka všetkým, ktorý sa podelia o informácie.
Prosím vás nemá niekto vzor zakladateľskej listiny pre založenie
s.r.o. s jedným spoločníkom. Našla som tu veľa dobrých informácií ale táto sa mi nedarí.
Usporiadat
katarinqua katarinqua

katarinqua je offline (nepripojený) katarinqua

Kto je vlastne zakladateľ spoločnosti, ak sa vytvorí z konateľa(FO) a jediného spoločníka, ktorým je s.r.o.-čka?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
katarinqua Pozri príspevok
Kto je vlastne zakladateľ spoločnosti, ak sa vytvorí z konateľa(FO) a jediného spoločníka, ktorým je s.r.o.-čka?
Zakladateľom je s.r.o.-čka.
0 0
k.i.n.o. k.i.n.o.

k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

Wampa Pozri príspevok
Mozem mat pri zakladani sro podpisanu zmluvu o prenajme priestorov iba s niekym kto ma dane priestory tiez iba v prenajme alebo musim mat zmluvu o prenajme podpisanu iba s majitelom nehnutelnosti ???
Stačí iba zmluva s nájomcom priestoru, potom ide o podnájom a zmluvu o podnájme - vy ste podnájomca, ale:
nájomca musí mať v zmluve o nájme uvedené, že smie priestory poskytnúť tretej osobe do podnájmu a prenajímateľ - vlastník priestorov s tým tým pádom súhlasí,
alebo
nájomca má od prenajímateľa osobitne písomne povolené, aby vám poskytol priestory do podnájmu.

Na preukázanie sídla potom doložíte pôvodnú zmluvu o nájme, súhlas s podnájmom a vašu zmluvu o podnájme.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

k.i.n.o. Pozri príspevok
Stačí iba zmluva s nájomcom priestoru, potom ide o podnájom a zmluvu o podnájme - vy ste podnájomca, ale:
nájomca musí mať v zmluve o nájme uvedené, že smie priestory poskytnúť tretej osobe do podnájmu a prenajímateľ - vlastník priestorov s tým tým pádom súhlasí,
alebo
nájomca má od prenajímateľa osobitne písomne povolené, aby vám poskytol priestory do podnájmu.

Na preukázanie sídla potom doložíte pôvodnú zmluvu o nájme, súhlas s podnájmom a vašu zmluvu o podnájme.
Na zriadenie sídla je potrebný súhlas so zriadením sídla. Nájomnú, či podnájomnú zmluvu vôbec nemusí subjekt mať.
0 0
Wampa Wampa

Wampa je offline (nepripojený) Wampa

STRELEC Pozri príspevok
Na zriadenie sídla je potrebný súhlas so zriadením sídla. Nájomnú, či podnájomnú zmluvu vôbec nemusí subjekt mať.
A ten Súhlas so zriadením sídla ma byť podpísany s majitelom priestoru ci moze byt aj uz s podnajomcom ???
0 0
katarinqua katarinqua

katarinqua je offline (nepripojený) katarinqua

Treba vyžiadať list vlastníctva -
a s vlastníkom tam uvedeným treba mať spísanú nájomnú zmluvu, príp. stačí aj podpísaný súhlas vlastníka s umiestnením sídla sro.
0 0
k.i.n.o. k.i.n.o.

k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

STRELEC Pozri príspevok
Na zriadenie sídla je potrebný súhlas so zriadením sídla. Nájomnú, či podnájomnú zmluvu vôbec nemusí subjekt mať.
Súhlasím, len s malým upresnením: na potvrdenie sídla stačí aj súhlas so zriadením sídla od vlastníka nehnuteľnosti, čiže nie že je potrebný. Je to môj názor, vychádzam z vlastnej praxe a osobných skúseností. Tento súhlas môže nahradiť platná nájomná alebo podnájomná zmluva.

Otázka, na ktorú som odpovedal, znela tak, že či je možné uzavrieť zmluvu aj s nájomcom priestoru, alebo len s vlastníkom. Tam platí to, čo som uviedol. Samozrejme súhlasím, že pokiaľ ide iba o zdokladovanie sídla, je jednoduchšie a asi aj lepšie použiť písomný súhlas od vlastníka nehnuteľnosti. Ale niektoré firmy sú naozaj v nájme alebo podnájme, platia nájomné a uplatňujú si ho ako výdavok OZD, takže tam taká zmluva nie je na zahodenie.
0 0
eurocasa eurocasa

eurocasa je offline (nepripojený) eurocasa

zijem teda som..
Ahojte potrebujem zalozit sro cku pomoze mi niekdo dakujem velmi pekne
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
eurocasa Pozri príspevok
Ahojte potrebujem zalozit sro cku pomoze mi niekdo dakujem velmi pekne
http://www.porada.sk/t2858-p15-zalozenie-s-r-o.html
0 0
qwery551 qwery551

qwery551 je offline (nepripojený) qwery551

dobry

mam taku otazku je momentalne nutne dolozit k zapisu sro aj

vyhlasenie

Vyhlásenie
(v zmysle § 136 Obchodného zákonníka)
Zakladateľskou listinou zo dňa 16.01.2008 bola založená obchodná spoločnosť xxx. so sídlom xxx, xxx.


Ako konateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem, že nebudem :

a) vo vlastnom mene alebo na vlastný účet uzavierať obchody, ktoré súvisia s podnikateľskou činnosťou spoločnosti,
b) sprostredkúvať pre iné osoby obchody spoločnosti,
c) zúčastňovať sa na podnikaní inej spoločnosti ako spoločník s neobmedzeným ručením,
d) vykonávať činnosť ako štatutárny orgán alebo člen štatutárneho orgánu alebo iného orgánu inej právnickej osoby s podobným predmetom podnikania, ibaže pôjde o právnickú osobu, na ktorej podnikaní sa bude zúčastňovať spoločnosť xxx


ked som zakladal sro v auguste 2006 daval som to
0 0
zamako zamako

zamako je offline (nepripojený) zamako

qwery551 Pozri príspevok
dobry

mam taku otazku je momentalne nutne dolozit k zapisu sro aj

vyhlasenie

Vyhlásenie
(v zmysle § 136 Obchodného zákonníka)
Zakladateľskou listinou zo dňa 16.01.2008 bola založená obchodná spoločnosť xxx. so sídlom xxx, xxx.


Ako konateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem, že nebudem :

a) vo vlastnom mene alebo na vlastný účet uzavierať obchody, ktoré súvisia s podnikateľskou činnosťou spoločnosti,
b) sprostredkúvať pre iné osoby obchody spoločnosti,
c) zúčastňovať sa na podnikaní inej spoločnosti ako spoločník s neobmedzeným ručením,
d) vykonávať činnosť ako štatutárny orgán alebo člen štatutárneho orgánu alebo iného orgánu inej právnickej osoby s podobným predmetom podnikania, ibaže pôjde o právnickú osobu, na ktorej podnikaní sa bude zúčastňovať spoločnosť xxx


ked som zakladal sro v auguste 2006 daval som to
áno je potrebné aj vyhlásenie podľa § 136...zakladali sme s.r.o. k 01.01.2008.
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

zamako Pozri príspevok
áno je potrebné aj vyhlásenie podľa § 136...zakladali sme s.r.o. k 01.01.2008.
ano, ale iba pri prvozápise. pri zmenách už nie
0 0
qwery551 qwery551

qwery551 je offline (nepripojený) qwery551

Dakujem za odpoved

Este si chcem overit zoznam dokumentov ktori budem posielat na sud:

vyhlasenie o rozsahu splatenia vkladu
Vyhlasenie podla par. 105 OZ
Podpisový vzor konatela
Vyhlasnenie podla par. 136 OZ
Zakladatelska listina
Zmluva o najme
Vyhlasenie s umiestnenim sidla spolocnosti (nova sro bude mat sidlo v prenajatej budove od inej sro)
List vlastnictva

je to ok ?
0 0
qwery551 qwery551

qwery551 je offline (nepripojený) qwery551

a este data otazka ma trapi.

Co ak v pripade ze sro chce zalozit obcan ineho statu mimo EU.

Chce mat jednoosobovu sro a a bude tam jediny konatel.

Kedze sa momentalne nenachadza na uzemi Slovenska a chce zalozit firmu poziadal ma o to.

Neviete co vsetko musi obsahovat splnomocnenie aby bolo akceptovane?

uz si vybavuje vypis z registra trestov vo svojej krajine na nasej ambasade mu to prelozia officialne do slovenciny. Co potom ? spravia sa kopie a budu sa vsade predkladat? alebo to treba dat do nasho registra? a v buducnosti uz nu vyda vypis nas register?


dik
0 0
qwery551 qwery551

qwery551 je offline (nepripojený) qwery551

dik
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

je to podla aktualneho zakonnika 105 alebo 105a ???
0 0
qwery551 qwery551

qwery551 je offline (nepripojený) qwery551

dik mal som 105 ma byt asi 105a vsak ?
0 0
cybersquat cybersquat

cybersquat je offline (nepripojený) cybersquat

zamako Pozri príspevok
áno je potrebné aj vyhlásenie podľa § 136...zakladali sme s.r.o. k 01.01.2008.
Toto vyhlasenie nie je potrebne.
0 0
cybersquat cybersquat

cybersquat je offline (nepripojený) cybersquat

qwery551 Pozri príspevok
uz si vybavuje vypis z registra trestov vo svojej krajine na nasej ambasade mu to prelozia officialne do slovenciny. Co potom ? spravia sa kopie a budu sa vsade predkladat? alebo to treba dat do nasho registra? a v buducnosti uz nu vyda vypis nas register?
dik
IMHO zavisi od toho z ktorej krajiny je - vypis musi mat apostil a preklad by som riesil v SR u sudneho prekladatela.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Prosím o upresnenie v tomto probléme....
Mám splnomocnenie na konanie pred ŽÚ aj OR - zakladám sro pre spoločníka, ktorý nie je momentálne v SR. Idem dať návrh na zápis.
NAVRHOVATEĹ - mám v tomto prípade napísať seba?, lebo návrh podpisujem ja ako splnomocnenec.
Alebo musí byť navrhovateľ biudúci spoločníka konateľ a ja iba návrh na základe splnomocnenia podpíšem?
Vdaka...... rada
====================
odpoviem si sama

Navrhovateľ je vždy konateľ, a ak koná v jeho mene splnomocnenec, tak uvedie do príloh "Plná moc" a predloží ju spolu s návrhom.
Svoje meno uvedie len na strane, kde sa podpíše (overený podpis).
Naposledy upravil KEJKA : 20.02.08 at 11:02
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať