Zavrieť

Porady

Zakladateľská listina,s.r.o.

Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ahojte.
Neskoro ale predsa som objavila túto stránku. Je výborná vďaka všetkým, ktorý sa podelia o informácie.
Prosím vás nemá niekto vzor zakladateľskej listiny pre založenie
s.r.o. s jedným spoločníkom. Našla som tu veľa dobrých informácií ale táto sa mi nedarí.
Usporiadat
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

Dobrý deň, chcem sa spýtať aké postavenie a právomoci má manželka spoločníka v jednoosobovej sro. Ide mi o prípad, keď je spoločník dlhodobo neočakávane mimo. Manželka nie je zamestnancom. Keď niekto vie, budem rada, vďaka.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Maya1
Dobrý deň, chcem sa spýtať aké postavenie a právomoci má manželka spoločníka v jednoosobovej sro. Ide mi o prípad, keď je spoločník dlhodobo neočakávane mimo. Manželka nie je zamestnancom. Keď niekto vie, budem rada, vďaka.
Žiadne. Pokiaľ nemá nejaké splnomocnenie.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
benka
Žiadne. Pokiaľ nemá nejaké splnomocnenie.
Súhlasím s predchádzajúcim príspevkom. Môže sa to vyriešiť generálnym splnomocnením - to znamená splnomocnením na všetky právne úkony za spoločnosť, alebo udelením prokúry.
0 0
Mayflower Mayflower

Mayflower je offline (nepripojený) Mayflower

Skvelá stránka Prešla som si skoro celú kominikáciu k tejto téme, takže vďaka Vašim príspevkom mám v mnohom jasnejšie.
Chcem sa však opýtať - Má niekto skúsenosť so založením s.r.o., kde bude jediným zakladateľom už 5 rokov existujúca s.r.o.? Treba v tomto prípade nejaké ustanovenie valného zhromaždenia, ktoré súhlasí so založením dcérskej s.r.o. ? Ako je to potom s vyhlásenim podľa § 105a? Sú oproti bežnému založeniu jednoosobovej s.r.o., kde je zakladateľom fyzická osoba, potrebné nejaké ďalšie dokumenty navyše?
Ďakujem za pomoc,
Zuzana
0 0
KONTAKT KONTAKT

KONTAKT je offline (nepripojený) KONTAKT

Je postačujuce ak spravca vkladu jediny spoločnik s.r.o. prvy a jediny konateľ s.r.o. nevloži peňažny vklad 200000 Sk na učet v komerčnej banke pred podaním na zapis do OR ale ponecha v pokladni? Vzor zakladateľskej listiny je vyborny.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Áno, môže. Treba len do vyhlásenia správcu vkladu uviesť, že peniaze boli zložené do pokladne.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
KONTAKT
Je postačujuce ak spravca vkladu jediny spoločnik s.r.o. prvy a jediny konateľ s.r.o. nevloži peňažny vklad 200000 Sk na učet v komerčnej banke pred podaním na zapis do OR ale ponecha v pokladni? Vzor zakladateľskej listiny je vyborny.
Za zloženie vkladu a jeho správu v požadovanej výške je zodpovedný správca vkladu - vloženie peňazí do pokladne spoločnosti je rovnocenné s vkladom na účet v banke.
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Doplňujúca otázka k prvozápisu s.r.o. do ORSR - dvojosobová s.r.o. založená spoločenskou zmluvou, v ktorej sú 2 konatelia, ktorí konajú každý samostatne.

Otázka:
Návrh na prvozápis s.r.o. (tlačivo) do obchodného registra musia podpísať všetci konatelia bez ohľadu na to, že môžu konať samostatne ?

Ďakujem.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
chlap
Doplňujúca otázka k prvozápisu s.r.o. do ORSR - dvojosobová s.r.o. založená spoločenskou zmluvou, v ktorej sú 2 konatelia, ktorí konajú každý samostatne.

Otázka:
Návrh na prvozápis s.r.o. (tlačivo) do obchodného registra musia podpísať všetci konatelia bez ohľadu na to, že môžu konať samostatne ?

Ďakujem.
V zmysle § 112 Obchodného zákonníka návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra podávajú a podpisujú všetci konatelia. A to aj v prípade, keď spoločenská zmluva určuje, že každý z konateľov je oprávnený za spoločnosť konať samostatne.
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Danila
V zmysle § 112 Obchodného zákonníka návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra podávajú a podpisujú všetci konatelia. A to aj v prípade, keď spoločenská zmluva určuje, že každý z konateľov je oprávnený za spoločnosť konať samostatne.
Hmmm, tak už jasnejšie to tam nemohlo byť napísané. Nechápem, ako som to prehliadol.

Vďaka.
0 0
denato denato

denato je offline (nepripojený) denato

Dobry den, sledujem poradu uz dlhsi cas, ale pisem prvy raz. K teme zakladatelska listina s.r.o. Velmi pekne by som sa chcela podakovat vsetkym prispievatelom, vdaka ktorym som na prvykrat absolutne bez problemov uplne sama zalozila svoju s.r.o. a usetrila som nemale peniazky, ktore si pytaju firmicky za svoje "know-how" pri zakladani sro. Este raz vrela vdaka.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
aj sa chcem veľmi pekne podakovať prispevateľom tejto témy.

už mám aj ja za sebou "Svoje prvé založenie" s.r.o. - bez problémov.

dakujem
0 0
belia belia

belia je offline (nepripojený) belia

Prosím o pomoc, už mám vydaný ŽL a idem na OR založiť 2-osobovú s.r.o. s týmito dokladmi:
Návrh na vklad-1x, Spoločenská zmluva-2x,Podpisové vzory konateľov po 2x,Vyhlásenie správcu vkladu-2x, ŽL - 2x.Mám takú nejasnosť či netreba vyhlásenie podľa §105 a vyhlásenie podľa §136 a taktiež výpisy z registra trestov.Viete mi poradiť.Ďakujem.
0 0
Viera.M. Viera.M.

Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

hlavná účtovníčka
Katarína STR
No ja som zvedaná, či ju aj mne odmietne Okresný súd v Žiline. Už ju mám notársky overenú.


Výhody? To počujem prvý raz.
Predpokladané náklady spoločnosti ? A to mám ako vedieť. To sa mi nezdá, že by to malo byť v zakladateľskej listine.


No som zvedaná ako dopadnem.
Musia byť predpokladané náklady spoločnosti...
0 0
Viera.M. Viera.M.

Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

hlavná účtovníčka
belia
Prosím o pomoc, už mám vydaný ŽL a idem na OR založiť 2-osobovú s.r.o. s týmito dokladmi:
Návrh na vklad-1x, Spoločenská zmluva-2x,Podpisové vzory konateľov po 2x,Vyhlásenie správcu vkladu-2x, ŽL - 2x.Mám takú nejasnosť či netreba vyhlásenie podľa §105 a vyhlásenie podľa §136 a taktiež výpisy z registra trestov.Viete mi poradiť.Ďakujem.
Ešte potrebuješ kolky.
0 0
belia belia

belia je offline (nepripojený) belia

A čo tie §105 a 136 a register trestov,
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
belia
A čo tie §105 a 136 a register trestov,
Nič, čo by sa týkalo spomínaných paragrafov k prvozápisu nepotrebuješ. Takisto nepotrebuješ výpisy z registra trestov. Doklady, ktoré si spomenula vyššie, ti stačia.

Len pripomínam, že podpisy na vyhlásení a podpisovom vzore musia byť overené, kópie ŽL detto overené. Na žiadosti musia byť podpisy všetkých konateľov (aj keď konajú samostatne) a musia byť takisto úradne overené.
Na žiadosť musíš nalepiť 10.000,- Sk kolky.

Veľa šťastia.
0 0
nola nola

nola je offline (nepripojený) nola

chcem sa spytat, ci mozem do zakladatelskej listiny uviest jedneho spolocnika, kedze je to zakladatelska listina, ale dvoch konatelov, pricom ten druhy ani nechce byt spolocnikom.
Pytam sa, lebo zakon hovori, ze konatelov ustanovuje valne zhromazdenie a VZ vznika az vznikom s.r.o.
Chcem predist tomu, aby ma na OR neotocili kvoli tejto veci. Myslim, ze na tomto fore uz niekto takyto problem spominal, len to nebol konatel ale prokurista.

Vdaka za odpoved.

Nola
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
nola
chcem sa spytat, ci mozem do zakladatelskej listiny uviest jedneho spolocnika, kedze je to zakladatelska listina, ale dvoch konatelov, pricom ten druhy ani nechce byt spolocnikom.
Pytam sa, lebo zakon hovori, ze konatelov ustanovuje valne zhromazdenie a VZ vznika az vznikom s.r.o.
Chcem predist tomu, aby ma na OR neotocili kvoli tejto veci. Myslim, ze na tomto fore uz niekto takyto problem spominal, len to nebol konatel ale prokurista.

Vdaka za odpoved.

Nola
Áno, môžeš. Pozri napr. http://www.orsk.sk/vypis.asp?ID=27179&SID=2&P=1
0 0
nola nola

nola je offline (nepripojený) nola

vdaka Gido
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať