jano0007
30.11.11,12:08
Dobry den.
Prosim o radu. Pred casom ma napadla jedna osoba. Policia zpisala zapis o priestutupku i ked som ziadal zapisat ako tresny cin. Tvrdili mi ze ked budem PN viac ako 7 dni je to automaticky tresny cin. Ked ze som zapis podpisal odmetli to neskorsie preklasifikovat. Bol som PN mesiac. Mam i po 1/2 roku zdravotne problemy a pri odvolani mi odpovedali, ze dobu liecenia umyselne predlzujem. Pritom je na liste uvedena ina doba liecenaia ako je v skutocnosti v dokumentacii.
Kto poradi ako postupovat?
Dakujem za odpoved.

Jano
viktorviktor
30.11.11,11:23
Doba liečenia a PN je rozdiel v posudzovaní, obráť sa na prokuratúru
jano0007
30.11.11,11:41
Toto prisiel list z prokuratury ked som podal staznost na presetrenie postupu policajta. Ked ze policajt asi nedolozil vsetky dokumenty, ktore sa na policii zahadne stratili.
Viem ze doba liecenia a PN je rozdielny pojem. PN bolo 4 tyzdne a Doba liecenia je doteraz.
Tak tam mnemohol byt uvedeny datum liecenia 2 a 1/2 mesiaca.
buchač
30.11.11,11:53
GabiZ
30.11.11,12:29
Na posúdenie celého postupu je to veľmi málo informácii. Je potrebné vedieť nasledovné:
- polícia spísala zápis o priestupku - v tomto prípade sa i priestupok musí prešetriť a ak v priebehu vyšetrovania boli dokladané lekárske správy z vašej strany, že ste boli PN viac ako 7 dní (dovtedy určite priestupok nebol došetrený) a doba liečenia stále trvá, v priebehu konania môže byť priestupok preklasifikovaný ako trestný čin ublíženia na zdraví. Dokladali ste tieto dôkazy v priebehu vyšetrovania? Ak áno akou formou? V akej lehote bolo vyšetrovanie ukončené (koľko dní od spísania záznamu?)
- máte tieto doklady o dĺžke PN a liečení k dispozícii?
- odvolanie ste poslali na základe čoho? (uznesenie polície alebo oznámenie o postúpení veci - priestupku na obvodný úrad?.....konkretizujte).
Ak ani prokurátor okresnej prokuratúry podnetu alebo sťažnosti nevyhovie, možno podať podnet na nadriadenú prokuratúru – krajskú prokuratúru na preskúmanie zákonnosti postupu okresnej prokuratúry. Nadriadený prokurátor prijatie podnetu potvrdí a mal by ho vybaviť do 2 mesiacov. Ak podnetu nevyhovie ani krajská prokuratúra, možno sa ešte obrátiť na Generálnu prokuratúru, ktorá preskúma postup krajskej prokuratúry a rozhodne o ďalšom postupe. Ale to je na dlhé lakte.
jano0007
01.12.11,18:11
Ano, lekarske spravy som dokladal po prepusteni z nemocnice, osobne. jasne ze len kopie. Ked mi po stanovenej lehote Policajti nedali vediet, odvolal som sa na presetrenie postupu policajta. Nadriadeny organ setrenim zistil, ze priestupok bol vedeny voci mne :-( Nariadil znovu presetrenie, no policiou opat presetrovany ako priestupok. I ked mam lekarske spravy ktore tvrdia ze mam zdravotne problemy i dnes. Ako bolesti hlavy, poskodeny chrup...... Mam pocit ze prokuratorovi a lekarovi znalcovi ktory to presetroval, neboli opat dodane vsetky dokumentacie, lebo nesedi doba liecenia ani z PN ani zo skutocnou dobou liecenia. Preto prokurator zamietol setrenie, a neklasifikoval to ako tresny cin :-(