Zavrieť

Porady

Usporiadat
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

do 7 dni priestupok proti obcianskemu spolunazivaniu, nad 7 dni trestny cin ublizenia na zdravi
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

No údajne policajti nepozerajú na počet dní PN ale na posudok lekára,ako by ten lekár čo vypisuje PN nebol kompetentný
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

deha Pozri príspevok
No údajne policajti nepozerajú na počet dní PN ale na posudok lekára,ako by ten lekár čo vypisuje PN nebol kompetentný
znalec sa priberá v trestnom konaní
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Vsak tam bolo uvedene že nad 7 dni je to trestný čin,nie?
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Chcem sa opýtať trošku od témy, ked v trestnom konaní vystupuje subjekt ako poškodený, napr. pri fyzickom útoku a žiada vyšetrovatela ako poškodený o kopiu zápisnice z vysetrovania, može mu ju odmietnuť vydať a na základe čoho?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Trestný čin je od 6 týždňov maródky(automaticky to ide prokurátorovi) nie od 7 dní liečenia.Neviem či je vám povinný dať kópiu ale nahliadnuť môžete.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
deha Pozri príspevok
Chcem sa opýtať trošku od témy, ked v trestnom konaní vystupuje subjekt ako poškodený, napr. pri fyzickom útoku a žiada vyšetrovatela ako poškodený o kopiu zápisnice z vysetrovania, može mu ju odmietnuť vydať a na základe čoho?
Trestný poriadok - Zákon č. 301/2005 Z. z.
§ 208

(1) Ak policajt považuje vyšetrovanie alebo skrátené vyšetrovanie za skončené a jeho výsledky za postačujúce na podanie návrhu na obžalobu alebo na iné rozhodnutie, umožní obvinenému, obhajcovi, poškodenému, jeho splnomocnencovi alebo opatrovníkovi, zúčastnenej osobe a jej splnomocnencovi v primeranej lehote preštudovať spisy a podať návrhy na doplnenie vyšetrovania alebo skráteného vyšetrovania; týchto práv sa môžu tieto osoby výslovne vzdať, o čom musia byť poučené. Ak nejde o konanie podľa § 204 ods. 1, obvineného a obhajcu upozorní policajt na práva podľa prvej vety najmenej tri dni vopred. Túto lehotu možno s ich súhlasom skrátiť. Návrh na doplnenie vyšetrovania alebo skráteného vyšetrovania môže policajt odmietnuť, ak ho nepovažuje za potrebný.

(2) O úkonoch, využití alebo odmietnutí práv podľa odseku 1 vykoná policajt záznam do spisu.


...kópiu by mal vyšetrovateľ dať ...
Teda , ja som ju obdržal ..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

keď je PN do 7 dní je to priestupok,tak nato netreba posudok lekára ak myslíš tým lekárom znalca, ale PN môže byť aj 14 dní a tiež to môže to byť priestupok, ale také rozhodnutie už dáva znalec, ktorý bol vo veci pribratý
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Ja som si dva krat dôrazne pýtala tú kopiu zapisnice a odmietol mi ju vydať, tak teraz idem hladať paragrafy ako to od neho dostat
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

deha Pozri príspevok
Chcem sa opýtať trošku od témy, ked v trestnom konaní vystupuje subjekt ako poškodený, napr. pri fyzickom útoku a žiada vyšetrovatela ako poškodený o kopiu zápisnice z vysetrovania, može mu ju odmietnuť vydať a na základe čoho?
http://moje.hnonline.sk/node/2677
1 0
henrich111 henrich111

henrich111 je offline (nepripojený) henrich111

Dobri den chcem sa opitat ked som spachal v minulosti 2 tresne ciny a teraz som sa dopustil pristupku hrozi mi vezenie za odpoved vopred dakujem.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
henrich111 Pozri príspevok
Dobri den chcem sa opitat ked som spachal v minulosti 2 tresne ciny a teraz som sa dopustil pristupku hrozi mi vezenie za odpoved vopred dakujem.
...aké činy...?
...aký priestupok... ?
0 0
henrich111 henrich111

henrich111 je offline (nepripojený) henrich111

no tak 1 som bol spolupachatel pri kradezi a druhiraz to blola bitka za ktoru som dostal podmienku,ta sa mi skoncila davnejsie no a teraz je to zase koli bitke co som spolupachatel a ten chlapec ma marodku 5 dni takze to bude asi pristupok??,?ako som na tom dik.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
henrich111 Pozri príspevok
no tak 1 som bol spolupachatel pri kradezi a druhiraz to blola bitka za ktoru som dostal podmienku,ta sa mi skoncila davnejsie no a teraz je to zase koli bitke co som spolupachatel a ten chlapec ma marodku 5 dni takze to bude asi pristupok??,?ako som na tom dik.
...maródka menej ako 7 dní je považovaná za priestupok ...
...no ak to má v rukách vyšetrovateľ , tak ten to môže postúpiť na ďalšie vyšetrovanie ...
...jedno hrá v Tvoj neprospech , bol si už trestaný a to môže ( nemusí ) zavážiť v konečnom dôsledku ...
...ak tam ešte bol aj nejaký alkohol , tak ten len pridá na tých negatívnych skutočnostiach ...

...no záver je aj tak vo hviezdach , nik dopredu nevie povedať , že ako sa príslušné úrady rozhodnú ...
0 0
henrich111 henrich111

henrich111 je offline (nepripojený) henrich111

no to s tim priestupkom mas pravdu tak preco mi prislo ze to je tresni cin ???na to hned som sa odvolal
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

A neplatí náhodou
3 krát a dosť?
U teba je to tretí čin, tak možno preto to kvalifikovali ako trestný čin.
0 0
henrich111 henrich111

henrich111 je offline (nepripojený) henrich111

no a ten alkohol tam nebol
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
henrich111 Pozri príspevok
no tak 1 som bol spolupachatel pri kradezi a druhiraz to blola bitka za ktoru som dostal podmienku,ta sa mi skoncila davnejsie no a teraz je to zase koli bitke co som spolupachatel a ten chlapec ma marodku 5 dni takze to bude asi pristupok??,?ako som na tom dik.
henrich111 Pozri príspevok
no to s tim priestupkom mas pravdu tak preco mi prislo ze to je tresni cin ???na to hned som sa odvolal
...pozor na pár § ...

§ 14
Pokus trestného činu
§ 15
Zavinenie
§ 20
Spolupáchateľ
§ 21
Účastník

...preštuduj...
http://ww.vyvlastnenie.sk/predpisy/trestny-zakon/

Trestný čin a jeho následky ( maródka ) nemusia spolu súvisieť ...
Aj krádež ( napríklad ) je trestný čin a nemusí pri nej k násiliu dôjsť ....a ak áno , tak je to potom o level vyšia sadzba - lúpež .....atď...

Rozlíšenie je následne malina .... rok- dva hore - dole .........na tvrdo ...

...a Ty máš už flajster , dokonca dva ....sorry , no na Teba zákon už inak pozerá , čoby na recidivistu ...a mám dojem , že register ešte nie je vymazaný ...
Naposledy upravil buchač : 08.04.12 at 15:51
1 0
henrich111 henrich111

henrich111 je offline (nepripojený) henrich111

no tak k tej kradezi nedoslo k nasiliu tak a nemozem dojst k podminke abo tak?,??
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač Pozri príspevok
...
...no záver je aj tak vo hviezdach , nik dopredu nevie povedať , že ako sa príslušné úrady rozhodnú ...
henrich111 Pozri príspevok
no tak k tej kradezi nedoslo k nasiliu tak a nemozem dojst k podminke abo tak?,??
...abo aj inak.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať