feytah
19.12.11,19:37
Dobrý den potrebovala by som poradit ako napísat odvolanie na ZP ked manželovi nepriznali splátkový kalendár a zaplatit jednorazovo 200€ z minimálnej mzdy s dvoma nezaopatrenými detmi pričom s tým jedným som na Rodičovskom sa mi zdá divné.Dakujem za každú jednu radu
draik
19.12.11,18:52
Nie je povinnosťou veriteľa poskytnúť dlžníkovi splátkový kalendár.
feytah
19.12.11,19:42
ani v prípade že zarába minimálnu mzdu? viete všade píšu že ak neviete zaplatit treba požiadat o splátkový kalendár ved oni vidia že má minimálku tak ja neviem
Mária27
19.12.11,21:00
Napíš im normálny list a všetko vysvetli. Budete splácať koľko sa dá, čo ti môžu urobiť? Veď aj exekútor by musel nechať minimum.
U nás sa vždy hovorilo, že "kde nič nie je, ani čert neberie", resp."z jalovej kravy teľa nevytiahneš". Oni majú viac takých prípadov, sú radi, že sa spláca.
draik
20.12.11,09:50
ani v prípade že zarába minimálnu mzdu? viete všade píšu že ak neviete zaplatit treba požiadat o splátkový kalendár ved oni vidia že má minimálku tak ja neviem
Ani v tomto prípade. Je to len na ich rozhodnutí a ako ste písali, splátkový kalendár bol zamietnutý (možno kvôli nízkej dlžnej sume; predpokladám, že v žiadosti ste ich o svojej súčasnej situácii informovali). Skúste si požičať od rodiny, známych, nie je to taká čiastka, ktorá by sa nedala zohnať. V prípade zapojenia exekútora sa suma zbytočne navýši.
misoft
20.12.11,13:01
U nás sa vždy hovorilo, že "kde nič nie je, ani čert neberie" lenže dnešní "čerti" uplatňujú - zober aj to nič!", resp."z jalovej kravy teľa nevytiahneš" teľa síce nevytiahneš, ale z človeka, ktorého majú za jalovú kravu vytiahnú nielen teľa, ale skoro všetko - nehľadiac na to, že tá ich "jalová" krava môže aj skapať. Oni majú viac takých prípadov, sú radi, že sa spláca. Oni nie sú takí radi, že sa to spláca - sú radi, keď to je už zaplatené (aj s úrokami).
;)