Zavrieť

Porady

ODVOLANIE NA ZP

Dobrý den potrebovala by som poradit ako napísat odvolanie na ZP ked manželovi nepriznali splátkový kalendár a zaplatit jednorazovo 200€ z minimálnej mzdy s dvoma nezaopatrenými detmi pričom s tým jedným som na Rodičovskom sa mi zdá divné.Dakujem za každú jednu radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    feytah je offline (nepripojený) feytah

    feytah
    ani v prípade že zarába minimálnu mzdu? viete všade píšu že ak neviete zaplatit treba požiadat o splátkový kalendár ved oni vidia že má minimálku tak ja neviem

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Napíš im normálny list a všetko vysvetli. Budete splácať koľko sa dá, čo ti môžu urobiť? Veď aj exekútor by musel nechať minimum.
    U nás sa vždy hovorilo, že "kde nič nie je, ani čert neberie", resp."z jalovej kravy teľa nevytiahneš". Oni majú viac takých prípadov, sú radi, že sa spláca.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    feytah Pozri príspevok
    ani v prípade že zarába minimálnu mzdu? viete všade píšu že ak neviete zaplatit treba požiadat o splátkový kalendár ved oni vidia že má minimálku tak ja neviem
    Ani v tomto prípade. Je to len na ich rozhodnutí a ako ste písali, splátkový kalendár bol zamietnutý (možno kvôli nízkej dlžnej sume; predpokladám, že v žiadosti ste ich o svojej súčasnej situácii informovali). Skúste si požičať od rodiny, známych, nie je to taká čiastka, ktorá by sa nedala zohnať. V prípade zapojenia exekútora sa suma zbytočne navýši.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Mária27
    U nás sa vždy hovorilo, že "kde nič nie je, ani čert neberie" lenže dnešní "čerti" uplatňujú - zober aj to nič!", resp."z jalovej kravy teľa nevytiahneš" teľa síce nevytiahneš, ale z človeka, ktorého majú za jalovú kravu vytiahnú nielen teľa, ale skoro všetko - nehľadiac na to, že tá ich "jalová" krava môže aj skapať. Oni majú viac takých prípadov, sú radi, že sa spláca. Oni nie sú takí radi, že sa to spláca - sú radi, keď to je už zaplatené (aj s úrokami).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.