Zavrieť

Porady

Odvolanie...

Podali sme žiadost do Obchodneho registra na zápis novej s.r.o., ale neprijali nám to kvoli jednej technickej chybycke. Na ďalší deň sme hneď podali odvolanie. Moja otázka znie...Neviete do koľkch dní nám majú poslať odpoveď? Aké máte skúsenosti? Vopred ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    S.Skrabakova
    Haloo...nikto sa tu nenajde kto s tým mal skúsenosť?
    Podľa zákona o obchodnom registri - 530/2003 obchodný register vykoná zápis do 5 pracovných dní (§ 8 odst. 1). Ak zápis zamietne, oznámi to v tej istej lehote navrhovateľovi. Navrhovateľ môže podať námietky podľa § 200b ods. 1.

    Registrový súd roznodne o námietkách do 5 pracovných dní - § 200b ods. 2.

    Ja som tiež dával nejaké veci na zápis do OR. Tiež nám to zamietli a oznámili, že môžeme podať námietky do 15 dní. Opravili sme prílohu - zápisnicu z DR a do dvoch dní to bolo zmenené (17. 2. sme podali námietky, 20.2. to bolo zmenené - pozeral som to na internetovom obchodnom registri. Oznámenie však ešte neprišlo. Takže termíny dodržujú.
    Chobot
    Podľa zákona o obchodnom registri - 530/2003 obchodný register vykoná zápis do 5 pracovných dní (§ 8 odst. 1). Ak zápis zamietne, oznámi to v tej istej lehote navrhovateľovi. Navrhovateľ môže podať námietky podľa § 200b ods. 1.

    Registrový súd roznodne o námietkách do 5 pracovných dní - § 200b ods. 2.

    Ja som tiež dával nejaké veci na zápis do OR. Tiež nám to zamietli a oznámili, že môžeme podať námietky do 15 dní. Opravili sme prílohu - zápisnicu z DR a do dvoch dní to bolo zmenené (17. 2. sme podali námietky, 20.2. to bolo zmenené - pozeral som to na internetovom obchodnom registri. Oznámenie však ešte neprišlo. Takže termíny dodržujú.
    My sme námietky poslali 15.2. a este nam nic neprislo..musim sa teda tiez pozriet do OR....

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    S.Skrabakova
    My sme námietky poslali 15.2. a este nam nic neprislo..musim sa teda tiez pozriet do OR....
    Musíš ísť na Obchodný register, a tam ti vydajú zápis (ak to zapísali), alebo rozhodnutie o odmietnutí zápisu (ak tam nejaké vady pretrvávajú).

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ajobs
    Musíš ísť na Obchodný register, a tam ti vydajú zápis (ak to zapísali), alebo rozhodnutie o odmietnutí zápisu (ak tam nejaké vady pretrvávajú).
    Ak v tlačive - žiadosť o vykonanie zápisu v OR- navrhovateľ uvedie, že chce vykonanie zmeny a výpis zaslať poštou, tak tam nemusí ísť, oni to pošlú na adresu navrhovateľa. Jedine ak uvedie, že si rozhodnutie a výpis vyzdvihne osobne, tak tam musí ísť.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Chobot
    Ak v tlačive - žiadosť o vykonanie zápisu v OR- navrhovateľ uvedie, že chce vykonanie zmeny a výpis zaslať poštou, tak tam nemusí ísť, oni to pošlú na adresu navrhovateľa. Jedine ak uvedie, že si rozhodnutie a výpis vyzdvihne osobne, tak tam musí ísť.
    Vďaka, že si ma doplnil.

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    AK ste podali 15.2.2006, nie Ste už na internete, posledná aktualizácia je 20.2.2006
    Peterka
    AK ste podali 15.2.2006, nie Ste už na internete, posledná aktualizácia je 20.2.2006
    Pozerala som sa a nikde som to tam nenasla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.