FunThomas_TM
29.12.11,15:18
Byvam v Petrzalke a zazivam dlhodobejsie "problemy" alebo skor neprijemnosti so susedou. Bohuzial som sa o nej dozvedel, az ked som byt kupil. Totiz uz byvaly majitel s nou mal problemy a ona bola aj hlavny dovod, kvoli ktoremu byt predal.
Zacalo to samozrejme pri prerabke bytu. Spomeniem jej kopanie do mojich dveri, petardy na chodbe a podobne zalezitosti. Robili sa stavebne upravy, ktore vyzadovali stavebne povolenie, ale vsetko som mal vybavene, takze vsetky jej staznosti na stavebny urad, hygienu, ombucmana, clanok v novinach a neviem kde vsade jej velmi nepomohli. Nakoniec som mal aj statny stavebny dohlad, ale vsetko bolo OK. Upravy sme robili v case, aby sa minimalizovalo obtazovanie susedov, takze pracujuci ani nevedeli, ze sa tam nieco robilo. Lenze suseda je invalidny dochodca, ktory je doma stale. Po nedobrovolnej navsteve referatu verejneho poriadku sme sa s nou snazili dohodnut, na casoch, kedy mozme robit upravy, ale s nou sa komunikovat neda. Neotvara dvere, neodpoveda atd.
Bohuzial aj po ukonceni stavebnych uprav jej obtazovanie neskoncilo. Spociva v ohlasovani rusenia nocneho kludu na statnu a mestsku policiu. Neviem uz ani spocitat, kolkokrat sme tam taku navstevu mali. Naposledy minuly tyzden, tusim 20.12 o cca 0:30. Ja aj priatelka v pyzame sme pozerali na policajtov, ktory nam oznamili, ze rusime nocny klud. Podobne navstevy policajtov maval aj byvaly majitel.
V podstate vadi aj chodenie po byte (ziadne podpatky, 6mm hruba podlozka pod plavajucou podlahou). Jasne, ze cloveku niekedy nieco spadne na zem alebo si dovoli prejst sa po byte v nocnych hodinach, ale kvoli tomu hned zdravy clovek nevola policiu.
Ak taketo problemy niekto nezazil, tak si to nevie predstavit. Mna osobne to dost stresuje a pri kazdom naznaku hluku uz len cakam trieskanie do stropu od susedy, pripadne navstevu policajtov.
Moja otazka znie, ako sa mozem branit (oficialne, ziadne maskovane prepady na ulici :)? Ved pri susedoch musim vyzerat ako arogantny a permanentny narusatel nocneho kludu. Cele ma to stoji nervy a dobre meno.
Dakujem za rady.
pepsikova
29.12.11,14:24
...a to len tebe toto robí, alebo aj ostatným susedom?..tí dolu, zboku , ju nerušia?..čo výťah?..nehrkoce?..ostatní nemajú problém s policajtami na dverách po polnoci?..
..lebo je tu zopár tém o podobných spoluobčanoch, sú tam dobré rady, pokukaj...
...lebo fakt dva dni pred silvestrom si sa prihlásil a tu čakáš pomoc?..
alaya1
29.12.11,14:49
Urcite by som tuto zenu ignorovala, policajtov poziadala o dokaz mojho rusenia nocneho kludu, ak ho naozaj od 22.00 nerusite. Cez den by som si v byte zila ako ini ludia. Ak uvidi, ze nemate zaujem a neriesite to, urcite ju to prestane bavit, mozno za par mesiacov, rok, ale najde niekoho ineho, koho bude iritovat. Ona sa podla mna nudi, alebo hlada akykolvek socialny kontakt s okolim.
lujza.j
29.12.11,14:49
FunThomas_TM
29.12.11,15:12
Ona byva podo mnou, takze ini ju asi nerusia, nepytal som sa ich. Ale vacsina vedia, ze co je zac. Myslim, ze je invalidna prave kvoli nejakym psychickym problemom. Neviem, co by robila, keby som mal deti a tie by tam pobehovali.
Snazim sa to ignorovat, ale podvedome to proste stale riesim a vadi mi to. Nechcem sa stresovat kvoli nejakemu psychicky narusenemu jedincovi, ale bohuzial zatial stale taham za kratsi koniec. Ona proste pride na urad, mila starsia pani a stazuje sa na mladeho a arogantneho suseda. No komu asi tak daju za pravdu :mad:
Urcite ju to neprejde, ved tam byvam uz skoro 6 rokov a ziadne upravy sa tam uz nejaky ten piatok nerobili. Je mi jasne, ze sa doma nudi a stazovanie na uradoch jej prinasa aspon nejaky kontakt s okolim.
Pohladam teda nejake uz podobne a riesene temy. Diky za odkaz.
alaya1
29.12.11,15:19
No, vies, ludia su rozni a spolocne byvanie prinasa tie najroznejsie problemy. Bud sa naucis to ignorovat, alebo sa odstahujes ty.

P.S. preco by si na uradoch mali mysliet, ze si arogantny? Spravas sa snad tak?
FunThomas_TM
29.12.11,20:17
Nemam v plane sa odstahovavat kvoli psychicky narusenemu cloveku. A ignorovat to nie je take jednoduche.
Nemyslim si, ze by som sa spraval arogantne, ale tazko sa uradom vysvetluje, ze to tak nie je, ked uplakana starsia pani vysvetluje, ako sa u suseda do noci upratuje a pravidelne rusi nocny klud.
Ignoracie a usmievanie sa na nu nefunguje. Viem, ze to asi nebude uspesne a taketo spory sa natahuju, ale mozem ju udat na nejakom urade alebo podat nejaku staznost/zalobu? Myslim, ze kym ju fakt niecim takymto nevystrasim, tak proste neskonci. Najradsej by som jej dal preplatit vsetky tie zbytocne vyjazdy policie :-)
Flinstone
30.12.11,07:54
brat mal problémy s manželmi, ktorí tiež sa doma nudili a vadilo im ešte aj to, že cez deň pustil práčku. Raz som bol u neho na návšteve a deti sa naháňali... samozrejme za chvíľu buchot na dvere (trieskal bakuľou). Brat v strese, tak som vstal, že to vybavím. Otvoril som dvere a vyvrieskal sa na nich asi tlakom 130 dB dúfajúc že ma tou bakuľou udrie. Nestalo sa. Zrejme si uvedomil, že na to čakám. Odvtedy vždy keď ma stretol úctivo pozdravil a snažil sa byť milý. Ani brat s ním už potom nemal také problémy.
Možno aj v tvojom prípade by pomohlo prehovoriť jazykom jej kmeňa. A vo svojom byte ži kľudne ako keby neexistovala.
Mária27
30.12.11,08:12
Zdokladuj si každé sťažovanie, aktuálny počet si daj na svoje dvere zvonka:D, aby to každý policajt uvidel prvé. Ak kontrola vojde dnu, podstrč jej album sťažností ...

Ale vážne, sťažovať sa môžeš ty na ňu, pretože obťažuje ona, zasahuje do tvojej dobrej povesti ... Využiť môžeš napr. § 13 občianskeho zákonníka.


§ 13
(1) Fyzická osoba má právo najmä sa domáhať, aby sa upustilo od neoprávnených zásahov do práva na ochranu jej osobnosti, aby sa odstránili následky týchto zásahov a aby jej bolo dané primerané zadosťučinenie.

(2) Pokiaľ by sa nezdalo postačujúce zadosťučinenie podľa odseku 1 najmä preto, že bola v značnej miere znížená dôstojnosť fyzickej osoby alebo jej vážnosť v spoločnosti, má fyzická osoba tiež právo na náhradu nemajetkovej ujmy v peniazoch.

(3) Výšku náhrady podľa odseku 2 určí súd s prihliadnutím na závažnosť vzniknutej ujmy a na okolnosti, za ktorých k porušeniu práva došlo.
FunThomas_TM
30.12.11,09:26
Tiez ma napadlo navrieskat na nu, aj ked nie som zrovna ten typ. Dufam, ze mi tam zinfarktuje :-) Ale viem, ze ked dcera byvaleho majitela na nu takto vybehla, tak sa postazovala susedom, ze na nu zautocili atd. Proste nechcem jej davat nejaku zamienku.
Rozmyslal som, ze jej napr. sprijemnim zivot tym, ze ma zaskleny balkon a urcite to nie je ten certifikovany sposob a dost pochybujem, ze si splnila povinnost ohlasit to na stavebnom. Neviem, co jej v takom pripade hrozi, mozno odstranenie na vlastne naklady. Na stavebnom ma uz vdaka nej poznaju, takze by mi mozno vysli v ustrety :-)
Mária27: Presne nieco take som myslel. Poradim sa s nejakym pravnikom, ze co treba dat dokopy. Je mi jasne, ze uspech je vo hviezdach, ale ked tam pohrozim nejakou dostatocnou sumou, tak si mozno nabuduce rozmysli, ci zavolat policajtov.
buchač
30.12.11,09:26
No, vies, ludia su rozni a spolocne byvanie prinasa tie najroznejsie problemy.Bud sa naucis to ignorovat, alebo sa odstahujes ty.
P.S. preco by si na uradoch mali mysliet, ze si arogantny? Spravas sa snad tak?
...to určite ....

Zdokladuj si každé sťažovanie, aktuálny počet si daj na svoje dvere zvonka:D, aby to každý policajt uvidel prvé. Ak kontrola vojde dnu, podstrč jej album sťažností ...

Ale vážne, sťažovať sa môžeš ty na ňu, pretože obťažuje ona, zasahuje do tvojej dobrej povesti ... Využiť môžeš napr. § 13 občianskeho zákonníka.
...

...a poriadne ...


..." kontrola " vojde , až keď pekne požiada .....ani polišov nemusíš pustiť do bytu len tak , na základe sťažovania sa susedky ...;)
misoft
30.12.11,14:37
... a spýtať sa policajtov, či ich poslala tá "milá" pani :D od vedľa? Ak bude odpoveď pozitívna - spýtať sa, či môžeš na ňu podať tr. oznámenie pre krivé obvinenie.

Aký požič, taký vráť!
Klin klinom vyrážaj!
marleau
30.12.11,14:45
Koľko má rokov?Možno je vo veku,keď sa oplatí byť trpezlivý.
misoft
30.12.11,14:49
Všetkého priveľa škodí - aj tej trpezlivosti!
nika.sum
30.12.11,15:30
Poziciam Vam nasho syna, velmi rad hra v hale hokej. My nastastie byvam na prvom poschodi:D. Ale teraz vazne, nezavidim vam. Tiez by som rozmyslala nad tym tresnym oznamenim za ohovaranie, obtazovanie a obmedzovanie (urcite vam aj niekto so susedov bude vediet dosvedcit ) a tiez by ma zaujimalo, ci zasahy policie su zadarmo?
misoft
30.12.11,15:39
Zo strany susedky - po taliansky - satarmo - zo strany FunThomasa - zacvaká to v daniach (aj za babku!)
alaya1
31.12.11,09:33
myslim si, ze kazda minca ma dve strany.....
FunThomas_TM
31.12.11,11:24
Policajti neposkytnu informaciu, ze kto ich zavolal. Nikdy mi to nechceli povedat.
Kolko ma rokov? Presne neviem, ale raz som sa jej taky nasr... spytal, ze kolko sa taky invalidny dochodca doziva a ona povedala, ze dost :-) Odhadujem, ze ma tak 60+.
Take zive decko, ktore cely den beha po byte by asi nepredychala. Pocitam, ze by doslo na kopanie do dveri.
Ak by sa jej dalo napr. napadnut ten invalidny dochodok, nech si pobeha po uradoch, tak ako ja po vsetkych moznych institutoch, o ktorych som ani nevedel, ze existuju. Ale asi to trestne za ohovaranie.
buchač
31.12.11,13:18
Policajti neposkytnu informaciu, ze kto ich zavolal. Nikdy mi to nechceli povedat.
Kolko ma rokov? Presne neviem, ale raz som sa jej taky nasr... spytal, ze kolko sa taky invalidny dochodca doziva a ona povedala, ze dost :-) Odhadujem, ze ma tak 60+.
Take zive decko, ktore cely den beha po byte by asi nepredychala. Pocitam, ze by doslo na kopanie do dveri.
Ak by sa jej dalo napr. napadnut ten invalidny dochodok, nech si pobeha po uradoch, tak ako ja po vsetkych moznych institutoch, o ktorych som ani nevedel, ze existuju. Ale asi to trestne za ohovaranie.

.......len raz .....len ....................................viac by si nik netrúfol ......teda , akože mne ...:rolleyes:
misoft
31.12.11,14:01
Pocitam, ze by doslo na kopanie do dveri.
....ale potom by "dokopala", až by klopala na dverách poriadkovej komisie na vároš úrade. A potom JPP - "Reku, očuli ste? Tá XYZ dostala pokutu od vároša, lebo ..........."
Tuším, že by radšej aj dôchodok si nechala posielať na Mars.
wagner
31.12.11,16:30
Pokiaľ má 60+ tak už má určite aj starobný dôchodok. Tiež mám milého:(:confused: suseda a nezávidím Ti takú susedu. Bolo by ju treba nejako zamestnať. Čo tak jej zabezpečiť psa a nebude mať čas na hovadiny. To vieš, ľudia v jej veku keď nemajú čo robiť, tak iba vymýšlajú. Skús ju milo pozdraviť a ponúknuť sa, že by si jej zabezpečil psa. Vieš, že pes potrebuje pohyb a hýbala by sa aj ona. Na hrubé vrece musí ísť iba hrubá záplata.
Mária27
31.12.11,16:38
Ale možno by s tým psom išla len raz von - a nechala ho tam.:mad::eek:
misoft
31.12.11,16:54
A nie čivavu - je malá a "jedovatá" :D:D
wagner
31.12.11,17:00
Ale možno by s tým psom išla len raz von - a nechala ho tam.:mad::eek:

Potom by ju mohol chodiť bonzovať on za týranie zvieraťa.
lujza.j
31.12.11,18:23
Pokiaľ má 60+ tak už má určite aj starobný dôchodok. Tiež mám milého:(:confused: suseda a nezávidím Ti takú susedu. Bolo by ju treba nejako zamestnať. Čo tak jej zabezpečiť psa a nebude mať čas na hovadiny. To vieš, ľudia v jej veku keď nemajú čo robiť, tak iba vymýšlajú. Skús ju milo pozdraviť a ponúknuť sa, že by si jej zabezpečil psa. Vieš, že pes potrebuje pohyb a hýbala by sa aj ona. Na hrubé vrece musí ísť iba hrubá záplata.

títo ľudia v prvom rade žijú tým, že druhým strpčujú život tak, že sedia doma a načúvajú kde sa čo šustne:( sú ich plné sídliská a len ich pribúda, poprípade majú aj nejakú psych. dg., len dnes dostať niekoho na psychiatriu nie je jednoduché, lebo je to dobrovolné, čiže rodinný príslušník už nikoho nestrčí do "cvokárne" ked dotyčný chorý nechce:( verím to že policajná štatistika u teba v obvode má pani "podchytenú" tak sa určite na teba "nekukajú" divno, len ako na ďalšieho ktorému tá stará strpčuje život. toto nie je útecha to je fakt;)