jarka32
30.12.11,14:19
Ahojte,mam velky problem a potrebujem poradit.Moja sesternica si nasla na facebooku Nigerijca do ktoreho sa strasne zamilovala a chce sa za neho vydat.Ide sa koli nemu rozviest ,ma aj deti....chysta sa za nim vystahovat do Svajciarska kde on momentalne zije.Ja viem ze je to podvodnik a chce ju vyuzit ale ona si to neda vyhovorit z hlavy a my cela rodina sme totalne bezmocni.Nevieme co mame robit a ako postupovat dalej,chcela by som to niekam nahlasit alebo nechat ho sledovat,neviem kde zacat.Nigerijci su strasne znami podvodmi sobasnymi ci financnymi..neviem co robit poradte prosim vas.....pred nedavnom isla za nim lebo ju poprosil aby sla za svedka na svadbu jednemu jeho kamaratovy tiez nigerijcovi nakolko potreboval svedka niekoho z EU...no neviem....ona sa chysta za neho vydat v lete....:mad::mad::mad:
danushka
30.12.11,13:27
...mam velky problem a potrebujem poradit.Moja sesternica si nasla na facebooku Nigerijca do ktoreho sa strasne zamilovala a chce sa za neho vydat....

...brala by som len taký problém, keby som už nemala čo riešiť, len také ptákoviny v rodine ;)
Inak to Tvoj problém vôbec nie je, vynášaš súd nad niečím, čo sa Ťa ani netýka a sú to len a len Tvoje domnienky...
Keď má Tvoja sesternica dve deti tak je asi dospelá a svojprávna, nech naloží so svojim životom ako chce a nech si sama búcha hlavu o múr, ak pochybí...
jarka32
30.12.11,13:30
Urcite si tu hlavu buchat bude jedneho dna...len som chcela a snazim sa tomu nejako predist,je mi strasne luto jej deti,su este malicke....uz teraz maju v tom zmatok...
Stanislav 1975
30.12.11,13:31
Ahojte,mam velky problem a potrebujem poradit.Moja sesternica si nasla na facebooku Nigerijca do ktoreho sa strasne zamilovala a chce sa za neho vydat.Ide sa koli nemu rozviest ,ma aj deti....chysta sa za nim vystahovat do Svajciarska kde on momentalne zije.Ja viem ze je to podvodnik a chce ju vyuzit ale ona si to neda vyhovorit z hlavy a my cela rodina sme totalne bezmocni.Nevieme co mame robit a ako postupovat dalej,chcela by som to niekam nahlasit alebo nechat ho sledovat,neviem kde zacat.Nigerijci su strasne znami podvodmi sobasnymi ci financnymi..neviem co robit poradte prosim vas.....pred nedavnom isla za nim lebo ju poprosil aby sla za svedka na svadbu jednemu jeho kamaratovy tiez nigerijcovi nakolko potreboval svedka niekoho z EU...no neviem....ona sa chysta za neho vydat v lete....:mad::mad::mad:

:eek:-čo??? sestra sa asi zbláznila- však to je iná mentalita, iný svet- všetko a navyše ho vobec nepozná!!! akože určite jej to vybite z hlavy lebo bude veľmi nešťastná...-a to ešte keby šli bývať tam,tak tam bude len obyčajná slúžka a bude prosiť o pomoc...
ježíš, mária, józef- to už kam sme dobačovali...
a to nehovorím o chúdiatkach jej malých deťoch...
Stanislav 1975
30.12.11,13:34
...brala by som len taký problém, keby som už nemala čo riešiť, len také ptákoviny v rodine ;)
Inak to Tvoj problém vôbec nie je, vynášaš súd nad niečím, čo sa Ťa ani netýka a sú to len a len Tvoje domnienky...
Keď má Tvoja sesternica dve deti tak je asi dospelá a svojprávna, nech naloží so svojim životom ako chce a nech si sama búcha hlavu o múr, ak pochybí...
danuš, nesúhlas s tebou - berieš to veľmi lahkú váhu...-moj názor, toto je doležitá a nebezpečná vec...
220870
30.12.11,13:37
...brala by som len taký problém, keby som už nemala čo riešiť, len také ptákoviny v rodine ;)
Inak to Tvoj problém vôbec nie je, vynášaš súd nad niečím, čo sa Ťa ani netýka a sú to len a len Tvoje domnienky...
Keď má Tvoja sesternica dve deti tak je asi dospelá a svojprávna, nech naloží so svojim životom ako chce a nech si sama búcha hlavu o múr, ak pochybí...
No svojprávna asi nebude.Ale súhlasím kto chce kam pomôžme mu tam.
Stanislav 1975
30.12.11,13:40
No svojprávna asi nebude.Ale súhlasím kto chce kam pomôžme mu tam.
no ja sa obávam, aby ju potom niekde nenašli zakopanú v lese...
marleau
30.12.11,13:41
Vykašľal by som sa na takú sesternicu,keby opustila muža aj deti kvoli negrovi.Nechaj tak,o rok tu bude písať,čo má robiť,keď sa ho nabaží...ak to skor nestihne TV s obligátnym únosom detí do Afriky.Nemám slov.
marleau
30.12.11,13:42
no ja sa obávam, aby ju potom niekde nenašli zakopanú v lese...
Alebo rituálne naporciovanú pri nejakom kultovom tanci.
danushka
30.12.11,13:43
danuš, nesúhlas s tebou - berieš to veľmi lahkú váhu...-moj názor, toto je doležitá a nebezpečná vec...

Však nech ju nechajú, keď niekomu v bedničke prepne, hormóny sa zaktivizujú,lýtka zapália - ťažká rada...
Zadávateľka potrebuje poradiť v zmysle, kam to postúpiť ďalej, aby sa veci riešili podľa predstáv rodiny. No leda ak na lampáreň môžem odporúčať.

Môjtybože, ochraňuj ma pred takým nešťastím keď moja dcéra dorastie, zabijem ju!
Sesternicu by som ale neriešila, to by už fakt môj problém nebol.
lujza.j
30.12.11,13:45
....no niečim jej každopádne rozum opantal.....
Stanislav 1975
30.12.11,13:47
....no niečim jej každopádne rozum opantal.....

to vieš cez ten fejs lahko ženu nahovoríš, sladké rečičky a pod.- však už kopu mladých pozabíjali náhodné známosti z fejsu...- je tam dosť všelijakých úchylov- tým nemysli mňa :-)))
220870
30.12.11,13:48
80% černochov ja nakazených AIDS-om .Nepochybujem o tom ,že černoško mal väčší chobot s ktorým dokázal viac ,ako jej manžel.Ja byť jej maželom tak takú suku nepustím do domu anie ,ešte ju odhovárať.
Máme takú susedu (bývalú)nechala tri deti 1-2-4 ročné a šla sa ku.viť do BA .Čo chcete s takým čosi robiť len vyhnať z domu ,ako prašivú suku.To isté platí opačne na chlapov.
lujza.j
30.12.11,13:50
Stanko, ale keď " hlas" vagíny je pred rozumovými pochodmi s tým neurobíš nič......
Stanislav 1975
30.12.11,13:51
80% černochov ja nakazených AIDS-om .Nepochybujem o tom ,že černoško mal väčší chobot s ktorým dokázal viac ,ako jej manžel.Ja byť jej maželom tak takú suku nepustím do domu anie ,ešte ju odhovárať.
Máme takú susedu (bývalú)nechala tri deti 1-2-4 ročné a šla sa ku.viť do BA .Čo chcete s takým čosi robiť len vyhnať z domu ,ako prašivú suku.To isté platí opačne na chlapov.
čo sa týka "toho", tak asi máš pravdu- černoši údajne majú fakt vačšie parametre...
marleau
30.12.11,13:54
....no niečim jej každopádne rozum opantal.....
Na rovinu??
Trubka si myslí,že keď má neger geneticky väčšie proporcie,že ju lepšie obšťastní.To,že mu pri "tom" ostáva 60 % nástroja mimo nej a nemá vplyv na kvalitu "práce",iba mu to odoberá krv,ktorú by potreboval na prekrvenie svojho chabého mozočku,to ju nezaujíma,to nechápe.O pár rokov príde rozdlávená ako cigánska galoša a bude sa tu trhať na súde o svoje deti,ktoré kedysi opustila.
Krajšie to napísať nejde,nezaslúži si to.
Aj takýto ľudia sú medzi nami...bohužiaľ.
danushka
30.12.11,13:55
....no niečim jej každopádne rozum opantal.....
To sa mohla nechať poblázniť aj slováčiskom...
Už tie ženské nemajú mieru v šantení a flirtovaní na sociáych sieťach.
Moja fakt dobrá kamoška šantieva kade-tade virtuálne, je vydatá a preplo je tiež. Teraz pred sviatkami si dala spraviť fotoalbum za 300 evri, stylistka na vlasy a vizáž ju stála ďaľších 100 evri, vraj darček pre manžela pod stromček. A keď je u nás na návšteve a zazvoní jej mobil, sprace sa s ním na toaletu. Ta mne tu bude niekto tretiu dierku do nosa vŕtať:rolleyes:. Jednoducho niektoré ženy okolo 35ťky to nezvládajú a najväčšia smola je dať im večer do postele notbook, keď je manžel na týždňovke, alebo v nočnej...
To už len nechať tie baby, nech ich život riadne preplieska, čo tu už človek naradí...
Mila123
30.12.11,13:56
no ja sa obávam, aby ju potom niekde nenašli zakopanú v lese...
a ako dlho sa poznajú? koľko spolu strávili času? mám blbý pocit, že sa nezaľúbila do hĺbky jeho duše či peňaženky, ale do niečoho úplne iného.....
afričan chce občianstvo z akéhokoľvek štátu EÚ, o to mu ide.......
marleau
30.12.11,13:57
to vieš cez ten fejs lahko ženu nahovoríš, sladké rečičky a pod.- však už kopu mladých pozabíjali náhodné známosti z fejsu...- je tam dosť všelijakých úchylov- tým nemysli mňa :-)))

fejs je záhuba ľudských hodnot
marleau
30.12.11,14:00
Aj by som jej niečo odkázal,ale "kúúúrva se neřííkááá"...
Stanislav 1975
30.12.11,14:01
To sa mohla nechať poblázniť aj slováčiskom...
Už tie ženské nemajú mieru v šantení a flirtovaní na sociáych sieťach.
Moja fakt dobrá kamoška šantieva kade-tade virtuálne, je vydatá a preplo je tiež. Teraz pred sviatkami si dala spraviť fotoalbum za 300 evri, stylistka na vlasy a vizáž ju stála ďaľších 100 evri, vraj darček pre manžela pod stromček. A keď je u nás na návšteve a zazvoní jej mobil, sprace sa s ním na toaletu. Ta mne tu bude niekto tretiu dierku do nosa vŕtať:rolleyes:. Jednoducho niektoré ženy okolo 35ťky to nezvládajú a najväčšia smola je dať im večer do postele notbook, keď je manžel na týždňovke, alebo v nočnej...
To už len nechať tie baby, nech ich život riadne preplieska, čo tu už človek naradí...
tak, tak- ked niekto chodí na wc s mobilom-tak je jasný ( á ) ...:-), to je taký dokaz ako nič iné...
marleau
30.12.11,14:03
tak, tak- ked niekto chodí na wc z mobilom-tak je jasný ( á ) ...:-), to je taký dokaz ako nič iné...
Ja si na WC beriem atlas sveta....
Stanislav 1975
30.12.11,14:04
Ja si na WC beriem atlas sveta....
kukáš kde je austrália? :D
danushka
30.12.11,14:07
tak, tak- ked niekto chodí na wc z mobilom-tak je jasný ( á ) ...:-), to je taký dokaz ako nič iné...
:D :D :D

Prepáč zadávateľka, ale táto téma sa zvrhne, nič iné som ani nečakala. Popravde, už mi chýbalo niečo rehotné pred Silvestrom.

Odteraz mobil so sebou na WCko neberiem, aby som neupadla do podozrenia ... :D.
Ale moji kolegovia mobil na toalete využívajú z čisto prozaických dôvodov, je to jediná záchrana, keď tam chýba toaletný papier :D :D :D.
Takže na WC bez mobilu a s rolkou papiera pod pazuchou, lopúchy tam nerastú!
Gabhus
30.12.11,14:17
No nie, tu sranda končí. Keď chce, nech ide, ale deti by v každom prípade mali ostať u otca, alebo u nejakých príbuzných doma. Jej keď niet rady......Motyku mladej do ruky a zemiaky okopávať, na iné by myslela ako na onéééé:D
danushka
30.12.11,14:19
kukáš kde je austrália? :D
Cestovať po svete v čase krízy z toalety nie je zlý nápad :D...
Stanislav 1975
30.12.11,14:22
Cestovať po svete v čase krízy z toalety nie je zlý nápad :D...
ja často cestovávam cez Google- včera som bol v Iráne..., v teheráne sa kuknúť...:D
Stanislav 1975
30.12.11,14:23
No nie, tu sranda končí. Keď chce, nech ide, ale deti by v každom prípade mali ostať u otca, alebo u nejakých príbuzných doma. Jej keď niet rady......Motyku mladej do ruky a zemiaky okopávať, na iné by myslela ako na onéééé:D
čo je to to onéééééé?:D
danushka
30.12.11,14:25
Stanko, v Teheráne chodia baby zahalené, stárneš vari, čo tak niekde k vode? :D
Stanislav 1975
30.12.11,14:25
a možnože mu krivdíme a nieje to žiadny Nigérijčan, ale už čistý švajčiarisko ako repa...

ja sa vždy smejem keď je v telke maraton a reportér hlási- na štadion práve vbieha Dán Jeese Obywueoklu...:D
Stanislav 1975
30.12.11,14:27
Stanko, v Teheráne chodia baby zahalené, stárneš vari, čo tak niekde k vode? :D

No jo danuš, mňa už tie ženy nebavia tak ako kedysi-už to nechávam mladším...:D-čo už ja možem-ja som už dobačoval...
Rozalka
30.12.11,14:28
Ja zas hovorím, že "keď je koze dobre, ide sa šmýkať na ľad ..."
čo sa týka mobilu na WC: dnes mi zostala kľučka v ruke - samozrejme zvnútra ....... dĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺho som musela búchať, kým to niekto začul. ;)
danushka
30.12.11,14:31
Jojojój Rozálka moja, rehocem sa ako kôň teraz :D...
Tak teraz ako s tým mobilom, treba, či netreba s ním na tú toaletu chodiť? :D
marleau
30.12.11,14:38
Ja zas hovorím, že "keď je koze dobre, ide sa šmýkať na ľad ..."
čo sa týka mobilu na WC: dnes mi zostala kľučka v ruke - samozrejme zvnútra ....... dĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺho som musela búchať, kým to niekto začul. ;)
Nesprávne osadená kľučka.
lujza.j
30.12.11,14:47
misomiso
30.12.11,15:16
Ahojte,mam velky problem a potrebujem poradit.Moja sesternica si nasla na facebooku Nigerijca do ktoreho sa strasne zamilovala a chce sa za neho vydat.Ide sa koli nemu rozviest ,ma aj deti....chysta sa za nim vystahovat do Svajciarska kde on momentalne zije.Ja viem ze je to podvodnik a chce ju vyuzit ale ona si to neda vyhovorit z hlavy a my cela rodina sme totalne bezmocni.Nevieme co mame robit a ako postupovat dalej,chcela by som to niekam nahlasit alebo nechat ho sledovat,neviem kde zacat.Nigerijci su strasne znami podvodmi sobasnymi ci financnymi..neviem co robit poradte prosim vas.....pred nedavnom isla za nim lebo ju poprosil aby sla za svedka na svadbu jednemu jeho kamaratovy tiez nigerijcovi nakolko potreboval svedka niekoho z EU...no neviem....ona sa chysta za neho vydat v lete....:mad::mad::mad:

Ja by som to nevidel az tak tragicky. Nigerijci potrebuju predovsetkym pas EU. Do sobasa sesternicu isto necha nazive a bude o nu vzorne starat. Penazi oni vedia roznymi sposobmi zaobstarat habadej. Po sobasi sa jej mozno podari utiect a ukryt sa niekde na Slovensku. Ja by som jej poradil, aby oddialovala termin sobasa...
Stanislav 1975
30.12.11,15:28
Ja by som to nevidel az tak tragicky. Nigerijci potrebuju predovsetkym pas EU. Do sobasa sesternicu isto necha nazive a bude o nu vzorne starat. Penazi oni vedia roznymi sposobmi zaobstarat habadej. Po sobasi sa jej mozno podari utiect a ukryt sa niekde na Slovensku. Ja by som jej poradil, aby oddialovala termin sobasa...
:D,Miso ty si iné číslo- do sobáša ju nechá nažive...:D
danushka
30.12.11,15:45
...Mišo je prosto obchodník :D...
gardenia
30.12.11,15:50
Ďakujem vám všetkým za vaše vtipné príspevky.................. už dávno som sa tak schuti nerehlila, ................fakt.:) Prajem vám pekný predsilvestrovský večer!
jarka32
31.12.11,14:59
No zasmiala som sa aj ja...sice som radu nenasla,ale aj tak dakujem....:)
Stanislav 1975
31.12.11,15:31
No zasmiala som sa aj ja...sice som radu nenasla,ale aj tak dakujem....:)
akože nie- odhovoriť ju od toho v dobrom...-po právnej stránke s tým nemožeš robiť nič, až keby ju uniesol( čo sa predpokladám, skor či neskor aj stane)-nič dobré ju nečaká, ak nezmení názor...
alla66
31.12.11,15:41
čo sa týka "toho", tak asi máš pravdu- černoši údajne majú fakt vačšie parametre...

mimotemy asi mi jeho fotka prišla mailom...volalo sa to
Ked ti jeden idiot kazí dovolenku ... .

PS: obrázok nie je vhodný pre osoby opačného pohlavia a malé deti - kto bude mať záujem, prepošlem ....:D
Stanislav 1975
31.12.11,15:43
mimotemy asi mi jeho fotka prišla mailom...volalo sa to
Ked ti jeden idiot kazí dovolenku ... .

PS: obrázok nie je vhodný pre osoby opačného pohlavia a malé deti - kto bude mať záujem, prepošlem ....:D

Ali radšej mi nič neposielaj- mohol by som z toho dostať nejakú formu depresie alebo už by som si v živote neveril...:D
duves
31.12.11,16:17
Ahojte,mam velky problem a potrebujem poradit.Moja sesternica si nasla na facebooku Nigerijca do ktoreho sa strasne zamilovala a chce sa za neho vydat.Ide sa koli nemu rozviest ,ma aj deti....chysta sa za nim vystahovat do Svajciarska kde on momentalne zije.Ja viem ze je to podvodnik a chce ju vyuzit ale ona si to neda vyhovorit z hlavy a my cela rodina sme totalne bezmocni.Nevieme co mame robit a ako postupovat dalej,chcela by som to niekam nahlasit alebo nechat ho sledovat,neviem kde zacat.Nigerijci su strasne znami podvodmi sobasnymi ci financnymi..neviem co robit poradte prosim vas.....pred nedavnom isla za nim lebo ju poprosil aby sla za svedka na svadbu jednemu jeho kamaratovy tiez nigerijcovi nakolko potreboval svedka niekoho z EU...no neviem....ona sa chysta za neho vydat v lete....:mad::mad::mad:
Osobná skúsenosť je neprenositelná. Netreba jej brániť. Práve naopak, len smelo do toho. Ešte by sa mohlo stat, že by do konca života svojmu súčasnému manželovi vyčítala sk..ný život.
220870
02.01.12,09:29
Práve mi prišlo mailom.Nemám záujem ak niekto mal......o :D fotto nieje k dispozícii.
Ahojky,

Doplnok deň, prosím prepáčte, ak som zasahovať do súkromia, moje meno je slečna Alim Hamed, vek 24, výška 5 ft 11 palcov, hmotnosť 61, ja som jediná dcéra neskoré pán Joseph Hamed z Abidjane, Ivory pobreží v západnej Afrike, môj otec bol obchodný magnát a politik. Pozoroval som vás dôležitá osobnosť, než som sa do mojej mysle, aby vás kontaktovali. Prosím, budem chcieť vedieť viac o vás, pretože som si so sebou nejaké finančné prostriedky, ktoré mi bude páčiť investovať do dobrej obchodnej tam vo vašej krajine. Kiež by si bol úprimný, pre mňa, aby som mohol ísť do tejto investície sa vám moje ja a budem potrebovať vaše dobré rady.

Po prvé, ja chcel vedieť, čo robíte pre bývanie, si vás upútala moju pozornosť, preto som sa s vami na prvom mieste. Budeme vedieť viac sami seba, ako sme spolu komunikovať.

Ďakujeme za pochopenie, dúfať, že počujem od vás čoskoro.:D:D:D

Z môjho srdca
Slečna Alim Hamed
kopretinka
02.01.12,09:34
:D:D:D
JankaO
02.01.12,09:41
... no vidíš, a potom vraj nezamiluj sa!
marleau
02.01.12,09:41
Práve mi prišlo mailom.Nemám záujem ak niekto mal......o :D fotto nieje k dispozícii.
Ahojky,

Doplnok deň, prosím prepáčte, ak som zasahovať do súkromia, moje meno je slečna Alim Hamed, vek 24, výška 5 ft 11 palcov, hmotnosť 61, ja som jediná dcéra neskoré pán Joseph Hamed z Abidjane, Ivory pobreží v západnej Afrike, môj otec bol obchodný magnát a politik. Pozoroval som vás dôležitá osobnosť, než som sa do mojej mysle, aby vás kontaktovali. Prosím, budem chcieť vedieť viac o vás, pretože som si so sebou nejaké finančné prostriedky, ktoré mi bude páčiť investovať do dobrej obchodnej tam vo vašej krajine. Kiež by si bol úprimný, pre mňa, aby som mohol ísť do tejto investície sa vám moje ja a budem potrebovať vaše dobré rady.

Po prvé, ja chcel vedieť, čo robíte pre bývanie, si vás upútala moju pozornosť, preto som sa s vami na prvom mieste. Budeme vedieť viac sami seba, ako sme spolu komunikovať.

Ďakujeme za pochopenie, dúfať, že počujem od vás čoskoro.:D:D:D

Z môjho srdca
Slečna Alim Hamed

Niekto sa má,keď mu magnát vnucuje svoju dcéru....
Halli
02.01.12,10:01
Niekto sa má,keď mu magnát vnucuje svoju dcéru....

Mne sa skôr zdá, že Alim ešte nepochopil kto je u nás "slečna"....:D

Jáááj toto je srandovná téma na Nový rok, bodaj by sme sa celý takto usmievali na monitor http://www.beruska8.cz/smajlici/male2/47.gif
GabiZ
02.01.12,10:02
Ahojte,mam velky problem a potrebujem poradit.Moja sesternica si nasla na facebooku Nigerijca do ktoreho sa strasne zamilovala a chce sa za neho vydat.Ide sa koli nemu rozviest ,ma aj deti....chysta sa za nim vystahovat do Svajciarska kde on momentalne zije.Ja viem ze je to podvodnik a chce ju vyuzit ale ona si to neda vyhovorit z hlavy a my cela rodina sme totalne bezmocni.Nevieme co mame robit a ako postupovat dalej,chcela by som to niekam nahlasit alebo nechat ho sledovat,neviem kde zacat.Nigerijci su strasne znami podvodmi sobasnymi ci financnymi..neviem co robit poradte prosim vas.....pred nedavnom isla za nim lebo ju poprosil aby sla za svedka na svadbu jednemu jeho kamaratovy tiez nigerijcovi nakolko potreboval svedka niekoho z EU...no neviem....ona sa chysta za neho vydat v lete....:mad::mad::mad:

Čo sa týka jej rozhodnutia, s tým zrejme nič neurobíte, ako tu bolo popísané. Ale čo sa týka detí, aj keď by ju súd rozviedol a zveril deti do jej osobnej starostlivosti, na vycestovanie do zahraničia (nehovoriac o presťahovaní sa) musí dať súhlas aj otec. A tu by mohla mať ona problém a vy spolu s otcom, ak mu na deťoch záleží, môžete zabrániť aspoň v tom, aby do tohto šialenstva nezatiahla aj tie chúdence. V prípade, ak bolo dieťaťa neoprávnene premiestnené bývalým partnerom z jedného členského štátu EÚ do druhého (bez súhlasu druhého rodiča alebo v rozpore s rozhodnutím súdu v členskom štáte EÚ), môže druhý rodič podať návrh na začatie súdneho konania o uplatnenie svojich opatrovníckych práv.
V zmysle Zákona o rodine a Dohovoru o občianskoprávnych aspektoch medzinárodných únosov detí sa považuje trvalé vycestovanie s mal. dieťaťom do cudziny bez súhlasu druhého rodiča za tzv. občianskoprávny únos. V niektorých krajinách ide o dokonca o trestný čin. Je pri tom úplne irelevantné, či pred vycestovaním bolo mal. dieťa zverené súdom do opatery rodiča, ktorý s mal. dieťaťom vycestoval do cudziny. Ide o to, že rodič, ktorému bolo dieťa zverené do výchovy má právo dieťa zastupovať a rozhodovať o ňom len v tzv. bežných veciach. V podstatných veciach je vždy nevyhnutný súhlas druhého rodiča, pričom za podstatnú vec sa považuje trvalé vycestovanie mal. dieťaťa do cudziny. Pokiaľ rodič napriek tomu v rozpore so zákonom natrvalo vycestuje do cudziny, môže sa druhý rodič domáhať nariadenia návratu mal. dieťaťa do krajiny obvyklého pobytu. Krajinou obvyklého pobytu treba rozumieť krajinu v ktorej má mal. dieťa sociálne väzby, t.j. ľudovo povedané, kde má domov.
mareko
02.01.12,13:11
....no niečim jej každopádne rozum opantal.....
...no, niečim veľkým asi...
marleau
02.01.12,13:16
...no, niečim veľkým asi...
Keby ju s tým chcel vyšvácať po hlave ...!
mareko
02.01.12,13:23
[QUOTE=marleau;1930023]Keby ju s tým chcel vyšvácať po hlave ...! :D :D :D :D :D tak to by bolo účelné využitie a zrejme by to veľmi rýchlo pochopila
lujza.j
04.01.12,21:20
Halli
12.01.12,07:35
Keby ju s tým chcel vyšvácať po hlave ...!



http://www.beruska8.cz/smajlici/male2/50.gif si zabil...
Letko
12.01.12,07:49
Odporúčam si pozrieť film BIELA MASAJKA - išlo to nedávno na STV. Príbeh o Švajčiarke, ktorá sa vydala za Masaja, žila a trpela s ním v jeho rodnej dedine. Nakoniec sa nestotožnila s ich kultúrou a utiekla späť domov.
misoft
12.01.12,16:35
Biela Masajka - to by mal byť povinný film pre všetky tie, ktoré opantané najmä - mareko veľmi jednoducho naznačil - istým čímsi sa nachytajú a potom žiadajú o pomoc (keď sa dostanú do arabského sveta - tak amencma - su v r*ci!).
mattto
12.01.12,17:56
k tejto téme: film/kniha Biela Masajka je fajn, len je to podané iba z jej pohľadu, takže o objektívnosti sa asi nemôžeme baviť. Už ten názov je zlý, lebo on nebol Masaj, ale Samburu, čo je rozdiel.

čo sa týka rečí o veľkosti ... černochov, nie je to pravda, ide o cliché, že všetci černosi ich majú veľkých, všetci Aziati ovládajú kung-fu, všetci Taliani jedia špagety...

k ženám, čo chcú exotiku, je to ok, len ak prídete do inej kultúry/mentality, nezmeníte ju, musíte sa zmeniť vy
expeeert
12.01.12,19:12
Kamarátka išla robiť do Nemecka, tak sme jej pred odchodom vraveli nech si tam nájde frajera, ale nech si dá pokoj od Arabov, samozrejme hádajte koho si tam našla... Takmer 2x staršieho a neuveriteľne žiarlivého, keď príde domov a jej telefonuje, tak sa beží schovať aby náhodou nezačul v telefóne chlapa... Samozrejme on nemá problém obšťastňovať aj iné... Nuž ale vyhovoriť si to nedá...
Ešte predtým mala chvíľu normálneho chalana Nemca, nuž ale komu niet rady...
GabiZ
13.01.12,05:56
Keď sa tak rozhodla, nech skúsi, nech ide. Kto neskúsi na vlastnej koži, neuverí. Len nech do toho neťahá deti, pretože tie za nič nemôžu a zo všetkých by najhoršie dopadli práve oni.
Antea
13.01.12,06:40
No u nás robil pomocníka jeden Egypťan tu ženatý. Zlatý chlapec VŠ, ale tá jeho 150 kg mašina ho tak komandovala, že nemohol ani ceknúť. Keď ju bolo treba niekde odviesť tak mu volala do práce a on poslušne cupkal, už to išlo šéfovi na nervy, aj sa mu sťažoval, ale asi opustiť ju nechce majú spolu dieťa. Tak asi všetci nie sú rovnakí