Fotolindia
02.01.12,10:58
Mam otazku. Ako zacinajuca podnikatelka mam dilemu, kazdy mi tvrdi nieco ine. Kde je vsak pravda? :( Prosim o radu: je pravdou, ze do uctovnictva mozem pouzit doklady o nakupe veci potrebnych k podnikaniu, ktore som kupila v case do pol roka pred podnikanim? Je to pre mna velmi dolezite vediet, nakolko som fotografka a fotoaparaty, blesky a objektivy som kupila vopred, nuz a od toho sa odvijaju dalsie veci. Tazko sa mi stahuju naklady, ak sa to neda pouzit do uctvonictva. Dakujem za akukolvek pomoc! :)
evina
02.01.12,10:12
Mam otazku. Ako zacinajuca podnikatelka mam dilemu, kazdy mi tvrdi nieco ine. Kde je vsak pravda? :( Prosim o radu: je pravdou, ze do uctovnictva mozem pouzit doklady o nakupe veci potrebnych k podnikaniu, ktore som kupila v case do pol roka pred podnikanim? Je to pre mna velmi dolezite vediet, nakolko som fotografka a fotoaparaty, blesky a objektivy som kupila vopred, nuz a od toho sa odvijaju dalsie veci. Tazko sa mi stahuju naklady, ak sa to neda pouzit do uctvonictva. Dakujem za akukolvek pomoc! :)
par. 4
4) Výdavky vynaložené na zásoby a iné nevyhnutne vynaložené výdavky spojené so začatím činnosti vynaložené v kalendárnom roku, ktorý predchádzal roku, v ktorom daňovník s príjmami podľa § 6 začal túto činnosť vykonávať, sa zahrnú do základu dane, počnúc zdaňovacím obdobím, v ktorom začal túto činnosť vykonávať. U daňovníka s príjmami podľa § 6, ktorý pokračuje v činnosti8) poručiteľa, sa prihliadne aj na zásoby získané z dedičstva po poručiteľovi, ktorý mal príjmy podľa § 6, ak o tieto zásoby bol zvýšený základ dane poručiteľa podľa § 17 ods. 8.

čiže za celý predchádzajúci kalendárny rok pred začatím podnikania. Začala si podnikať 2011, tak za rok 2010
Fotolindia
07.01.12,10:35
Dakujem Evinka, dakujeeeeeeem! :))))) Fotolindia