Zavrieť

Porady

Doklady do uctovnictva pol roka pred podnikanim?

Mam otazku. Ako zacinajuca podnikatelka mam dilemu, kazdy mi tvrdi nieco ine. Kde je vsak pravda? Prosim o radu: je pravdou, ze do uctovnictva mozem pouzit doklady o nakupe veci potrebnych k podnikaniu, ktore som kupila v case do pol roka pred podnikanim? Je to pre mna velmi dolezite vediet, nakolko som fotografka a fotoaparaty, blesky a objektivy som kupila vopred, nuz a od toho sa odvijaju dalsie veci. Tazko sa mi stahuju naklady, ak sa to neda pouzit do uctvonictva. Dakujem za akukolvek pomoc!
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

evina je offline (nepripojený) evina

evina
Fotolindia Pozri príspevok
Mam otazku. Ako zacinajuca podnikatelka mam dilemu, kazdy mi tvrdi nieco ine. Kde je vsak pravda? Prosim o radu: je pravdou, ze do uctovnictva mozem pouzit doklady o nakupe veci potrebnych k podnikaniu, ktore som kupila v case do pol roka pred podnikanim? Je to pre mna velmi dolezite vediet, nakolko som fotografka a fotoaparaty, blesky a objektivy som kupila vopred, nuz a od toho sa odvijaju dalsie veci. Tazko sa mi stahuju naklady, ak sa to neda pouzit do uctvonictva. Dakujem za akukolvek pomoc!
par. 4
4) Výdavky vynaložené na zásoby a iné nevyhnutne vynaložené výdavky spojené so začatím činnosti vynaložené v kalendárnom roku, ktorý predchádzal roku, v ktorom daňovník s príjmami podľa § 6 začal túto činnosť vykonávať, sa zahrnú do základu dane, počnúc zdaňovacím obdobím, v ktorom začal túto činnosť vykonávať. U daňovníka s príjmami podľa § 6, ktorý pokračuje v činnosti8) poručiteľa, sa prihliadne aj na zásoby získané z dedičstva po poručiteľovi, ktorý mal príjmy podľa § 6, ak o tieto zásoby bol zvýšený základ dane poručiteľa podľa § 17 ods. 8.

čiže za celý predchádzajúci kalendárny rok pred začatím podnikania. Začala si podnikať 2011, tak za rok 2010

Doklady do uctovnictva pol roka pred podnikanim?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.