Bohuslava
04.01.12,10:33
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Som na materskej dovolenke, teda poberám už len rodičovký príspevok, s manželom by sme chceli druhé dieťa a preto sa chcem opýtať aký príspevok v akej výške by som poberala. Ide o to, že kým som bola ešte tehotná, tak spoločnosť v kotrej som pracovala skrachovala, ale materská mi bola priznaná v plnej výške na koľko som bola v ochrannej dobe a aj nemocensky poistená viac ako 270 dní. Mám si začať platiť doplnkové nemocenské a z čoho sa mi bude vypočítavať vymeriavací základ, budem mať vôbec nárok na materské? Ďakujem za odpoveď.
Mila123
04.01.12,09:35
prihlás sa na DNP s max. VZ....iná možnosť pre Teba nie je....(ešte sa zamestnať)
Bohuslava
04.01.12,10:20
ďakujem za odpoveď, tak to sa asi budem musieť poponáhľať lebo takáto možnosť platenia si DNP je vraj len do konca januára.
yennn
09.01.12,11:09
Dobry den prajem, snazim sa tu z toho nejako vysomarit, ale nejde mi to.
Momentalne som na materskej s 1.dietatom, maly ma 2r. a 1 mesiac, koncom novembra bude mat 3 roky. Pred nastupom na MD som bola dlho a riadne zamestnana, mala som narok na plnu matersku. Zamestnana som stale. Teraz poberam rodicovsku. Chceli by sme otehotniet a mat druhe babo. Chcela by som sa spytat, ako je to, na co sa mam pripravit pripadne ci mam nieco zacat riesit - platit a pod.
Ak stihnem porodit (nastupit na MD?) este predtym nez maly bude mat 3roky, tak myslim (dufam) ze budem mat narok na tu istu matersku, ako prvykrat. Ak to vsak nestihnem, a budem tehotna, ak bude mat 3 roky a pojde do skolky - musim nastupit tehotna do prace a odpracovat si XY (kolko?) mesiacov na to, aby som mala narok na materske? Ak ano - co ak pojdem na PN?
Snad je moja otazka jasne formulovana, dakujem vopred za odpoved.