Zavrieť

Porady

materska pri druhom dietati

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Som na materskej dovolenke, teda poberám už len rodičovký príspevok, s manželom by sme chceli druhé dieťa a preto sa chcem opýtať aký príspevok v akej výške by som poberala. Ide o to, že kým som bola ešte tehotná, tak spoločnosť v kotrej som pracovala skrachovala, ale materská mi bola priznaná v plnej výške na koľko som bola v ochrannej dobe a aj nemocensky poistená viac ako 270 dní. Mám si začať platiť doplnkové nemocenské a z čoho sa mi bude vypočítavať vymeriavací základ, budem mať vôbec nárok na materské? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    prihlás sa na DNP s max. VZ....iná možnosť pre Teba nie je....(ešte sa zamestnať)
    ďakujem za odpoveď, tak to sa asi budem musieť poponáhľať lebo takáto možnosť platenia si DNP je vraj len do konca januára.

    yennn je offline (nepripojený) yennn

    yennn
    Dobry den prajem, snazim sa tu z toho nejako vysomarit, ale nejde mi to.
    Momentalne som na materskej s 1.dietatom, maly ma 2r. a 1 mesiac, koncom novembra bude mat 3 roky. Pred nastupom na MD som bola dlho a riadne zamestnana, mala som narok na plnu matersku. Zamestnana som stale. Teraz poberam rodicovsku. Chceli by sme otehotniet a mat druhe babo. Chcela by som sa spytat, ako je to, na co sa mam pripravit pripadne ci mam nieco zacat riesit - platit a pod.
    Ak stihnem porodit (nastupit na MD?) este predtym nez maly bude mat 3roky, tak myslim (dufam) ze budem mat narok na tu istu matersku, ako prvykrat. Ak to vsak nestihnem, a budem tehotna, ak bude mat 3 roky a pojde do skolky - musim nastupit tehotna do prace a odpracovat si XY (kolko?) mesiacov na to, aby som mala narok na materske? Ak ano - co ak pojdem na PN?
    Snad je moja otazka jasne formulovana, dakujem vopred za odpoved.

    materska pri druhom dietati

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.