Tati5
05.01.12,13:33
Dobrý deň,

chcela by som si otvoriť predajňu s výživovými doplnkami. Momentálne hľadám priestor na prenájom. Mám jeden vyhliadnutý, avšak pri bližšej obhliadke som zistila, že sú tam staré okná, ktoré sa dajú veľmi ťažko otvárať, iné vetranie tam nie je. Priestor je súčasťou čajovne, predtým slúžil ako sklad, je tam staršia parketová podlaha, prívod vody nie je, ale v rámci čajovne je možné využívať spoločné wc, šatňu. Prosím o radu aké podmienky je potrebné splniť, aby mi túto prevádzku hygiena schválila. Nie som si celkom istá ako s tými oknami, či treba vymeniť alebo ako. Prípadne sú ešte nejaké iné ďalšie požiadavky, ktoré treba splniť. Prácu by som vykonávala sama, zamestnancov zatiaľ neplánujem mať.

Poradíte mi? Ďakujem pekne.

Tati5
kopretinka
05.01.12,12:44
opýtaj sa na hygiene,na všetko sú presné predpisy,napr.aj na to,aký počet wc tam musíš mať.....
kezeso
05.01.12,14:05
Musíš požiadať o schválenie podmienok k podnikaniu Úrad verejneho zdravotníctva /bývalá Okresná hyg.stanica/ Je na to tlačivo so žiadosťou, poplatok 16,50 €
Tým chcem povedať, že pracovníčka tohoto orgánu ti určí, čo máš dať do poriadku.
Tati5
05.01.12,18:31
Ďakujem pekne za odpovede. Áno viem, že je potrebné podať si žiadosť na Úrad verejného zdravotníctva na schválenie priestorov, no ja sa ešte len rozhodujem, či ten priestor vziať alebo nie. Nakoľko priestor je vlastníctvom mestského úradu a ja budem mať nájomnú zmluvu s ďalším nájomcom - ktorý bude mať zmluvu s vlastníkom. Ako zistím, či hygiena vyžaduje výmenu okien? Mám ich tam zavolať na obhliadku ešte vopred? Alebo akým spôsobom? Prosím poraďte, kto máte s týmto skúsenosti.

Ďakujem pekne.
kopretinka
05.01.12,18:57
ja osobne som bola za hygieničkou u nej doma,lebo náhodou bývame v rovnakom meste......jednoducho som sa jej bola opýtať....bola som taká blbá,že som netušila,ako inak sa mám dozvedieť,aké budú mať požiadavky.Ale to bolo veeeeeeeľmi dávno:D a bola veeeeeľmi nepríjemná.....
Zavolaj tam,hádam Ti nevynadajú.
sroservis
07.01.12,21:13
Dobrý deň, samozrejme tam treba zavolať, isto Vám bez problémov poskytnú požadované informácie. Pekný deň.