Zavrieť

Porady

Ako posudzovať priestory na podnikanie?

Dobrý deň,

chcela by som si otvoriť predajňu s výživovými doplnkami. Momentálne hľadám priestor na prenájom. Mám jeden vyhliadnutý, avšak pri bližšej obhliadke som zistila, že sú tam staré okná, ktoré sa dajú veľmi ťažko otvárať, iné vetranie tam nie je. Priestor je súčasťou čajovne, predtým slúžil ako sklad, je tam staršia parketová podlaha, prívod vody nie je, ale v rámci čajovne je možné využívať spoločné wc, šatňu. Prosím o radu aké podmienky je potrebné splniť, aby mi túto prevádzku hygiena schválila. Nie som si celkom istá ako s tými oknami, či treba vymeniť alebo ako. Prípadne sú ešte nejaké iné ďalšie požiadavky, ktoré treba splniť. Prácu by som vykonávala sama, zamestnancov zatiaľ neplánujem mať.

Poradíte mi? Ďakujem pekne.

Tati5
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    opýtaj sa na hygiene,na všetko sú presné predpisy,napr.aj na to,aký počet wc tam musíš mať.....

    kezeso je offline (nepripojený) kezeso

    obchodník kezeso
    Musíš požiadať o schválenie podmienok k podnikaniu Úrad verejneho zdravotníctva /bývalá Okresná hyg.stanica/ Je na to tlačivo so žiadosťou, poplatok 16,50 €
    Tým chcem povedať, že pracovníčka tohoto orgánu ti určí, čo máš dať do poriadku.
    Naposledy upravil kezeso : 05.01.12 at 14:14

    Tati5 je offline (nepripojený) Tati5

    Tati5
    Ďakujem pekne za odpovede. Áno viem, že je potrebné podať si žiadosť na Úrad verejného zdravotníctva na schválenie priestorov, no ja sa ešte len rozhodujem, či ten priestor vziať alebo nie. Nakoľko priestor je vlastníctvom mestského úradu a ja budem mať nájomnú zmluvu s ďalším nájomcom - ktorý bude mať zmluvu s vlastníkom. Ako zistím, či hygiena vyžaduje výmenu okien? Mám ich tam zavolať na obhliadku ešte vopred? Alebo akým spôsobom? Prosím poraďte, kto máte s týmto skúsenosti.

    Ďakujem pekne.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    ja osobne som bola za hygieničkou u nej doma,lebo náhodou bývame v rovnakom meste......jednoducho som sa jej bola opýtať....bola som taká blbá,že som netušila,ako inak sa mám dozvedieť,aké budú mať požiadavky.Ale to bolo veeeeeeeľmi dávno a bola veeeeeľmi nepríjemná.....
    Zavolaj tam,hádam Ti nevynadajú.

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Dobrý deň, samozrejme tam treba zavolať, isto Vám bez problémov poskytnú požadované informácie. Pekný deň.

    Ako posudzovať priestory na podnikanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.