laurieta
06.01.12,19:07
Dobry den. Chcela by som sa opytat či by sa dola po uraze vyskocene rameno poistit a ist na operaciu ramena:(. Uraz sa stal pred rokom kde som neštastné spadla a vyskočelo mi rameno. Doktor mi ho napravel ale po pol roku mi znovu vyskočelo a doktor povedal aby som šla na operáciu. A chcem sa poistit aby som znizila naklady na operaciu. Je nejaka poistovna ktora ma pourazove poistenie alebo nieco take? Potrebuju poistovne zaznami z karty alebo staci len datum urazu napisat iný?Dakujem
misoft
06.01.12,18:12
Ak sa chceš dať poistiť - poisťovňa si niekedy zisťuje "zdravotný stav" - určite by prišli na to, že v priebehu 1 roka pred poistením ti "vyskočelo" rameno - potom bude:
A) poistia, ale splátky (platby) poistného budú také veľké, že to radšej nechaš tak;
B) vzhľadom k vysokému riziku opakovaného "zranenia" ťa nepoistia (boli by blázni, keby dostali cca 45€ splátku poistky a vzápätí by vysolili 1000€ za operáciu).

BTW: formulácia "poúrazové poistenie" neexistuje - len úrazové, životne a pod. Po následkoch "niečoho" sa ťažko poisťuje!
BTW2: Mal som niečo podobné - v priebehu 2 rokov rovnaké (myslené diagnózou) zdravotné komplikácie - rok po poslednom "incidente" som chcel uzavrieť životnú poistku - poisťovňa si zisťovala zdravotný stav 5 rokov dozadu - verdikt - nepoistiť - vysoké riziko úmrtia (to bolo pred 26 rokmi), teraz už som len v dobehu :D a ešte stále žijem (a trepem tu na Porade voloviny :D:D)
laurieta
06.01.12,18:31
Mam jedneho znameho na poistovni a ten by ma poistel bez problemov:
A) cena nieje az taka hrozna
B) vravel ze ma poistia
Lenze neviem ci to nebude trocha divno ked sa poistim a za tyzden pojdem na operaciu. Horsie je to zo zaznamami v karte.
ivka70
06.01.12,18:35
A na co by mala byt ta poistka?
Ved na SK za operaciu platit nebudes, pokial nepojdes do nejakeho sukromneho centra.

A poistit si PNku, na to nestaci byt poistena 1 tyzden.
Poistit uraz s ramenom uz nemozes, lebo ten sa uz stal.
Co ine chces poistit?
tictac7
06.01.12,18:41
Mam jedneho znameho na poistovni a ten by ma poistel bez problemov:
A) cena nieje az taka hrozna
B) vravel ze ma poistia
Lenze neviem ci to nebude trocha divno ked sa poistim a za tyzden pojdem na operaciu. Horsie je to zo zaznamami v karte.

...a keď zen známy by Ťa "poistel", tak načo riešiš, či nebude "divnô" keď po týždni pôjdeš na operáciu...
...chceš sa poistiť, vieš si to vybaviť, tak sa poisti a nerieš....
lujza.j
06.01.12,18:45
si tu daj pozor, aby ťa tu niekto nevyzistil čo tu "trénuješ" a budeš mať problém aj ty aj poisťovák....
Mila123
06.01.12,18:47
neobávaš sa poistného podvodu???? :eek:
misoft
06.01.12,18:48
V jej prípade prípade čuchám čuchám v povetrí čertovinu! (Aj by som povedal - poistný podvod).
KUA - až sa to prevalí - budeže to "radosti" - pre laurietu i "poisťováka" - od "smiechu" sa potom aj pos**ú :D
scarlett007
14.01.12,15:12
ten tvoj známy ti neporadil dobre. Nemôžeš sa dať poistiť na udalosti, čo sa už stali, len na tie čo sa stanú, alebo môžu stať v budúcnosti. V zdravotnom dotazníku musíš uviesť choroby, liečby a úrazy pred uzatvorením poistenia.