Zavrieť

Porady

Poistit po uraze s nasledkami

Dobry den. Chcela by som sa opytat či by sa dola po uraze vyskocene rameno poistit a ist na operaciu ramena. Uraz sa stal pred rokom kde som neštastné spadla a vyskočelo mi rameno. Doktor mi ho napravel ale po pol roku mi znovu vyskočelo a doktor povedal aby som šla na operáciu. A chcem sa poistit aby som znizila naklady na operaciu. Je nejaka poistovna ktora ma pourazove poistenie alebo nieco take? Potrebuju poistovne zaznami z karty alebo staci len datum urazu napisat iný?Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ten tvoj známy ti neporadil dobre. Nemôžeš sa dať poistiť na udalosti, čo sa už stali, len na tie čo sa stanú, alebo môžu stať v budúcnosti. V zdravotnom dotazníku musíš uviesť choroby, liečby a úrazy pred uzatvorením poistenia.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak sa chceš dať poistiť - poisťovňa si niekedy zisťuje "zdravotný stav" - určite by prišli na to, že v priebehu 1 roka pred poistením ti "vyskočelo" rameno - potom bude:
    A) poistia, ale splátky (platby) poistného budú také veľké, že to radšej nechaš tak;
    B) vzhľadom k vysokému riziku opakovaného "zranenia" ťa nepoistia (boli by blázni, keby dostali cca 45€ splátku poistky a vzápätí by vysolili 1000€ za operáciu).

    BTW: formulácia "poúrazové poistenie" neexistuje - len úrazové, životne a pod. Po následkoch "niečoho" sa ťažko poisťuje!
    BTW2: Mal som niečo podobné - v priebehu 2 rokov rovnaké (myslené diagnózou) zdravotné komplikácie - rok po poslednom "incidente" som chcel uzavrieť životnú poistku - poisťovňa si zisťovala zdravotný stav 5 rokov dozadu - verdikt - nepoistiť - vysoké riziko úmrtia (to bolo pred 26 rokmi), teraz už som len v dobehu a ešte stále žijem (a trepem tu na Porade voloviny )
    Naposledy upravil misoft : 06.01.12 at 18:19

    laurieta je offline (nepripojený) laurieta

    laurieta
    Mam jedneho znameho na poistovni a ten by ma poistel bez problemov:
    A) cena nieje az taka hrozna
    B) vravel ze ma poistia
    Lenze neviem ci to nebude trocha divno ked sa poistim a za tyzden pojdem na operaciu. Horsie je to zo zaznamami v karte.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    A na co by mala byt ta poistka?
    Ved na SK za operaciu platit nebudes, pokial nepojdes do nejakeho sukromneho centra.

    A poistit si PNku, na to nestaci byt poistena 1 tyzden.
    Poistit uraz s ramenom uz nemozes, lebo ten sa uz stal.
    Co ine chces poistit?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    laurieta Pozri príspevok
    Mam jedneho znameho na poistovni a ten by ma poistel bez problemov:
    A) cena nieje az taka hrozna
    B) vravel ze ma poistia
    Lenze neviem ci to nebude trocha divno ked sa poistim a za tyzden pojdem na operaciu. Horsie je to zo zaznamami v karte.
    ...a keď zen známy by Ťa "poistel", tak načo riešiš, či nebude "divnô" keď po týždni pôjdeš na operáciu...
    ...chceš sa poistiť, vieš si to vybaviť, tak sa poisti a nerieš....

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    si tu daj pozor, aby ťa tu niekto nevyzistil čo tu "trénuješ" a budeš mať problém aj ty aj poisťovák....

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    V jej prípade prípade čuchám čuchám v povetrí čertovinu! (Aj by som povedal - poistný podvod).
    KUA - až sa to prevalí - budeže to "radosti" - pre laurietu i "poisťováka" - od "smiechu" sa potom aj pos**ú

    Poistit po uraze s nasledkami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.