Jano86
09.01.12,17:59
Dobrý večer prajem !
Chcel by som sa opýtať na náležitosti založenia si SBS-ky. Kto s tým má skúsenosti a aké či sa oplatí a že či sa dajú zaobstarať zákazky bez problémov a podobne .
hornak.ebsr
09.01.12,17:03
Založenie SBS-ky na platforme S.R.O., nie je problém stačí doložiť platné oprávnenie - keďže sa jedná o viazanú živnosť. Či sa to oplatí záleží na regióne pôsobenia či to chcete vrámci celého Slovenska alebo iba vo Vašom okolí. Zákazky pre kvalifikovaných SBS-károv bude stále dosť (kultúrne podujatia, stráženie objektov a osôb, atď.) záleží na Vašej cenovej politike.
buchač
09.01.12,17:07
Dobrý večer prajem !
Chcel by som sa opýtať na náležitosti založenia si SBS-ky. Kto s tým má skúsenosti a aké či sa oplatí a že či sa dajú zaobstarať zákazky bez problémov a podobne .

http://www.porada.sk/t108426-ako-zalozit-sbs.html

...hm ......zákazky .....

Ako by som to ?.........
...problémy so získaním zákaziek sú predsa všade , v každom odvetví ...
...záleží od veľa aspektov ...
- poloha ( mesto )
- konkurencia
- potencionálni zákazníci ........
zalobaba
09.01.12,17:27
Založenie SBS-ky na platforme S.R.O., nie je problém stačí doložiť platné oprávnenie - keďže sa jedná o viazanú živnosť. Či sa to oplatí záleží na regióne pôsobenia či to chcete vrámci celého Slovenska alebo iba vo Vašom okolí. Zákazky pre kvalifikovaných SBS-károv bude stále dosť (kultúrne podujatia, stráženie objektov a osôb, atď.) záleží na Vašej cenovej politike.

.....viazaná živnosť?!.....:eek:...hmm, tomu sa povie dobrá rada nad zlato....
hornak.ebsr
09.01.12,17:30
.....viazaná živnosť?!.....:eek:...hmm, tomu sa povie dobrá rada nad zlato....

Je na tom niečo zlé ? Lebo neviem či to mam brať ironicky alebo nie :)
zalobaba
09.01.12,17:38
Je na tom niečo zlé ? Lebo neviem či to mam brať ironicky alebo nie :)

človeče ber to veľmi ironicky.....poskytovanie bezpečnostných služieb NIE JE živnosťou už mnoho rokov a nespadá pod pôsobnosť živnostenského zákona....
hornak.ebsr
09.01.12,17:49
človeče ber to veľmi ironicky.....poskytovanie bezpečnostných služieb NIE JE živnosťou už mnoho rokov a nespadá pod pôsobnosť živnostenského zákona....

Ospravedlňujem sa, zle som sa vyjadril.
V mojom ponímaní je živnosť - podnikateľská činnosť, ktorú eviduje živnostenský úrad a následne sa zapisuje do Obchodného registra.

Moja chyba, že som to označil ako viazanú živnosť ale chcel som poukázať na potrebu odborného oprávnenia.

Presne o tom pojednáva Zákon 473/2005 Z.z. o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti.
zalobaba
09.01.12,17:53
Ospravedlňujem sa, zle som sa vyjadril.
V mojom ponímaní je živnosť - podnikateľská činnosť, ktorú eviduje živnostenský úrad a následne sa zapisuje do Obchodného registra.

Moja chyba, že som to označil ako viazanú živnosť ale chcel som poukázať na potrebu odborného oprávnenia.


Presne o tom pojednáva Zákon 473/2005 Z.z. o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti.


BINGO!
Profesionál, pôsobiaci v predaji ready made spoločností, by nemal bežným ľuďom poskytovať také zmätočné informácie.
Jano86
10.01.12,14:56
no velmi pekne dakujem za kazde info. problem by tu bol len z financnej stranky co v podstate nie je maly problem. na kurz sbs typu P by som financie mal len so zakladnym imanim na s.r.o, ktore je 5000 eur by bol problem .
hornak.ebsr
10.01.12,15:06
Zo základným imaním si netreba robiť starosti. Jedná sa len o formalitu.
Písal som Vám správu s ponukou, bližšie o tejto ZI problematike môžme mailom.
tiberius30
11.01.12,12:41
Mna by zaujimalo ako je to v pripade, ze by som chcel robit skolenia SBS. Tych skolitelov (policajt, hasic, lekar) by mi MV poskytlo na poziadanie, alebo by som si ich musel sam zhanat.
buchač
11.01.12,12:45
Mna by zaujimalo ako je to v pripade, ze by som chcel robit skolenia SBS. Tych skolitelov (policajt, hasic, lekar) by mi MV poskytlo na poziadanie, alebo by som si ich musel sam zhanat.
...lektorov si musíš sám ...
Economic
12.01.12,17:53
Založenie SBS-ky na platforme S.R.O., nie je problém stačí doložiť platné oprávnenie - keďže sa jedná o viazanú živnosť. Či sa to oplatí záleží na regióne pôsobenia či to chcete vrámci celého Slovenska alebo iba vo Vašom okolí. Zákazky pre kvalifikovaných SBS-károv bude stále dosť (kultúrne podujatia, stráženie objektov a osôb, atď.) záleží na Vašej cenovej politike.

Dovolím si opraviť : SBS nie je viazaná činnosť. SBS nespadá pod živnostenský zákon. Na SBS treba Licenciu, ktorú udeľuje KR PZ. Zakladala som už 3 spoločnosti, kde bola SBS v predmete podnikania :

1. Strážna služba - § 3 písm. a, b, c, d, e, f, g, h , zákona číslo 473/2005 Z.z. o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
2. Detektívna služba - § 4 ods. 1 písm. a, b, c, d, e, f, g, , zákona číslo 473/2005 o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
3. Odborná príprava a poradenstvo - § 5 písm. a, b, c, d, zákona číslo 473/2005 o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
hornak.ebsr
12.01.12,19:20
Dovolím si opraviť : SBS nie je viazaná činnosť. SBS nespadá pod živnostenský zákon. Na SBS treba Licenciu, ktorú udeľuje KR PZ. Zakladala som už 3 spoločnosti, kde bola SBS v predmete podnikania :

1. Strážna služba - § 3 písm. a, b, c, d, e, f, g, h , zákona číslo 473/2005 Z.z. o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
2. Detektívna služba - § 4 ods. 1 písm. a, b, c, d, e, f, g, , zákona číslo 473/2005 o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
3. Odborná príprava a poradenstvo - § 5 písm. a, b, c, d, zákona číslo 473/2005 o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov


Economic písal som to v ďalšom príspevku :) resp. som sa poopravil aby to bolo zrozumiteľné
Economic
12.01.12,19:23
V pohode, ja som to len zvýraznila, aby to bolo jednoznančné... a všetky tri služby boli po kope, tak ako je to zapísané na licenciách.
tiberius30
13.01.12,10:02
...lektorov si musíš sám ...

mas s tym skusenost? nieje to trosku problem zohnat tych lektorov, predsalen je ten kurz 7 dnovy a cez pracovny tyzden
buchač
13.01.12,11:09
mas s tym skusenost? nieje to trosku problem zohnat tych lektorov, predsalen je ten kurz 7 dnovy a cez pracovny tyzden
...hm ,ako sa to vezme...

Kde som ja robil kurz ( šéfa poznám osobne - bývalý kolega ) , tam mali externistov...
Kurz má trvanie síce určitý čas , no tá odbornejšia príprava je iba pár hodín ...
Kurz zvykne byť až do tej 17,00 hodiny v pohode , takže v tom by som problém nevidel ...
Vždy sa nájde niekto , kto si rád nejaké €-čko pridá k životnej úrovni...
Jurivo
14.01.12,21:11
Mna by zaujimalo ako je to v pripade, ze by som chcel robit skolenia SBS. Tych skolitelov (policajt, hasic, lekar) by mi MV poskytlo na poziadanie, alebo by som si ich musel sam zhanat.

Na robenie kurzov pre SBS je potrebná akreditácia ministerstva vnútra. Nemôže takéto kurzy robiť hocikto.
tiberius30
15.01.12,09:11
Na robenie kurzov pre SBS je potrebná akreditácia ministerstva vnútra. Nemôže takéto kurzy robiť hocikto.

to samozrejme viem, mna len zaujimalo ako je to s tymi lektormi
Jano86
23.01.12,14:00
No s tym kurzom SBS nie je take jednoduche. Uz som oslovil par firiem, ktore sa s tym zaoberaju no len jedna sa ozvala no ale ani tá s nic pozitivnim. Pojdem tam asi osobne prejednat to .
Economic
23.01.12,14:05
No s tym kurzom SBS nie je take jednoduche. Uz som oslovil par firiem, ktore sa s tym zaoberaju no len jedna sa ozvala no ale ani tá s nic pozitivnim. Pojdem tam asi osobne prejednat to .

No ono je to tak, za kšeftom treba ísť. Kšeft nepríde za tebou sám ! :)
buchač
23.01.12,14:10
No s tym kurzom SBS nie je take jednoduche. Uz som oslovil par firiem, ktore sa s tym zaoberaju no len jedna sa ozvala no ale ani tá s nic pozitivnim. Pojdem tam asi osobne prejednat to .

...kde konkrétne...??..okres postačí ...
Jano86
23.01.12,14:17
...kde konkrétne...??..okres postačí ...
no tak ja som hladal kurzy v kosiciach ale som z okresu trebisov... lenze tu nic nie je v podstate... takze to v tomto okrese som ani nehladal...slovensko sa zacina od kosic smerom na BA. v KE su firmy, ktore robia kurzy lenze ak nie su uchadzaci pre dany kurz tak asi smola...kvôli jednému to asi nebudú...
buchač
23.01.12,16:38
no tak ja som hladal kurzy v kosiciach ale som z okresu trebisov... lenze tu nic nie je v podstate... takze to v tomto okrese som ani nehladal...slovensko sa zacina od kosic smerom na BA. v KE su firmy, ktore robia kurzy lenze ak nie su uchadzaci pre dany kurz tak asi smola...kvôli jednému to asi nebudú...

...skús tu...;)

http://www.patron.sk/
Jano86
23.01.12,16:45
...skús tu...;)

http://www.patron.sk/
no tak patron tak to poznam totiz studujem na VSBM a P-cko tam nie je len S ale diky mozno ze sa opytam toho riaditela lebo on nas ucil v prvom rocniku pravo vseobecne ci nahodou nie je moznost P-cka .
buchač
23.01.12,16:52
no tak patron tak to poznam totiz studujem na VSBM a P-cko tam nie je len S ale diky mozno ze sa opytam toho riaditela lebo on nas ucil v prvom rocniku pravo vseobecne ci nahodou nie je moznost P-cka .

...pozdrav Mesároša , Kelemena , Benka , Šípoša ......;):---:D:D:D
matej85
28.07.12,11:07
Zdravím,
vedel by mi niekto povedať, aký zisk má SBS firma zo stráženia jedného objektu? Asi najlepšie by bolo, keby sa vyjadrila nejaká účtovníčka čo robí pre SBS.
buchač
28.07.12,11:26
Zdravím,
vedel by mi niekto povedať, aký zisk má SBS firma zo stráženia jedného objektu? Asi najlepšie by bolo, keby sa vyjadrila nejaká účtovníčka čo robí pre SBS.

...chvalabohu , nie som účtovník ....

ALE odpoviem inak ...NIK Ti zodpovedne nepovie , že aký má zisk , nakoľko sa to nedá takto jednoducho povedať ...
Predsa záleží od mnoho faktorov ...
Jeden objekt môže predsa byť obyčajný sklad , kde sa točia v smenách 3 - 5 chlapi........
No môže to byť aj nejaká povedzme fabrika , kde je na jednej smene tých 3 - 5 maníkov ...
Nevraviac už o tom , že poniektoré zákazky sú mimoriadne lukratívne a tým pádom sa aj v iných fakturačných číslach pohybuje príslušná SBS voči objednávateľovi...
Economic
28.07.12,14:43
Na toto ti nik nedá odpoveď, pretože zisk v SBS závisí od xx faktorov.
Jano86
05.08.12,12:47
Zdravím.
Problematiku kurzu som už vyriešil t.z. získal som preukaz OS typu P.
Teraz mám trošku nejasnosti ohľadom tej žiadosti na prevádzkovanie BS. V zákone sa píše , že : U právnickej osoby, ktorá sa povinne zapisuje do obchodného registra, pred jej zápisom do obchodného registra, rozhoduje o udelení licencie na prevádzkovanie bezpečnostnej služby krajské riaditeľstvo na základe žiadosti zakladateľov, prípadne orgánov alebo osôb oprávnených podať návrh na zápis do obchodného registra, ak je preukázané, že právnická osoba bola založená.
Takže právnická osoba (s.r.o.) má byť založená ešte pred podaním žiadosti alebo sa zakladá po udelení licencie?
A k tým prílohám v žiadosti : opäť musím predložiť aj odpis z RT? Lekársky posudok stačí napr. od môjho obvodného lekára? A treba aj psychologický posudok ?
Kontaktoval som aj firmy, ktoré sa zaoberajú poradenstvom ale zatiaľ som nedostal od nich odpoveď.
Za prípadné informácie Vám vopred ďakujem.
Economic
05.08.12,13:04
Zdravím.
Problematiku kurzu som už vyriešil t.z. získal som preukaz OS typu P.
Teraz mám trošku nejasnosti ohľadom tej žiadosti na prevádzkovanie BS. V zákone sa píše , že : U právnickej osoby, ktorá sa povinne zapisuje do obchodného registra, pred jej zápisom do obchodného registra, rozhoduje o udelení licencie na prevádzkovanie bezpečnostnej služby krajské riaditeľstvo na základe žiadosti zakladateľov, prípadne orgánov alebo osôb oprávnených podať návrh na zápis do obchodného registra, ak je preukázané, že právnická osoba bola založená.
Takže právnická osoba (s.r.o.) má byť založená ešte pred podaním žiadosti alebo sa zakladá po udelení licencie?
A k tým prílohám v žiadosti : opäť musím predložiť aj odpis z RT? Lekársky posudok stačí napr. od môjho obvodného lekára? A treba aj psychologický posudok ?
Kontaktoval som aj firmy, ktoré sa zaoberajú poradenstvom ale zatiaľ som nedostal od nich odpoveď.
Za prípadné informácie Vám vopred ďakujem.

Jedni moji klienti to vybavovali tak, že najprv bola licencia a Osvedčenia, až potom zápis do OR. Do licencie si následne dali úradne dopísať pridelené IČO. Ja čo som robila svojim iným klientom papiere, tým som robila : Osvedčenie o živnostenskom oprávnení ( tiež mali aj iné predmety), zápis do OR a a následne licencia a opäť zápis predmetu podnikania na základe licencie do OR. Tu sa už nemusel robiť úradný záznam na doplnenie IČO. Takže dá sa aj tak, aj tak, no určite konzultuj s Tvojim príslušným KÚ PZ, ktorý Ti bude vydávať licenciu.
Na lekársky posudok ti dajú tlačivo.
Na NET-e je žiadosť, pokukaj čo za prílohy k tomu treba.