Zavrieť

Porady

Založenie SBS-ky s.r.o

Dobrý večer prajem !
Chcel by som sa opýtať na náležitosti založenia si SBS-ky. Kto s tým má skúsenosti a aké či sa oplatí a že či sa dajú zaobstarať zákazky bez problémov a podobne .
Usporiadat
hornak.ebsr hornak.ebsr

hornak.ebsr je offline (nepripojený) hornak.ebsr

Založenie SBS-ky na platforme S.R.O., nie je problém stačí doložiť platné oprávnenie - keďže sa jedná o viazanú živnosť. Či sa to oplatí záleží na regióne pôsobenia či to chcete vrámci celého Slovenska alebo iba vo Vašom okolí. Zákazky pre kvalifikovaných SBS-károv bude stále dosť (kultúrne podujatia, stráženie objektov a osôb, atď.) záleží na Vašej cenovej politike.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jano86 Pozri príspevok
Dobrý večer prajem !
Chcel by som sa opýtať na náležitosti založenia si SBS-ky. Kto s tým má skúsenosti a aké či sa oplatí a že či sa dajú zaobstarať zákazky bez problémov a podobne .
http://www.porada.sk/t108426-ako-zalozit-sbs.html

...hm ......zákazky .....

Ako by som to ?.........
...problémy so získaním zákaziek sú predsa všade , v každom odvetví ...
...záleží od veľa aspektov ...
- poloha ( mesto )
- konkurencia
- potencionálni zákazníci ........
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
hornak.ebsr Pozri príspevok
Založenie SBS-ky na platforme S.R.O., nie je problém stačí doložiť platné oprávnenie - keďže sa jedná o viazanú živnosť. Či sa to oplatí záleží na regióne pôsobenia či to chcete vrámci celého Slovenska alebo iba vo Vašom okolí. Zákazky pre kvalifikovaných SBS-károv bude stále dosť (kultúrne podujatia, stráženie objektov a osôb, atď.) záleží na Vašej cenovej politike.
.....viazaná živnosť?!........hmm, tomu sa povie dobrá rada nad zlato....
0 0
hornak.ebsr hornak.ebsr

hornak.ebsr je offline (nepripojený) hornak.ebsr

zalobaba Pozri príspevok
.....viazaná živnosť?!........hmm, tomu sa povie dobrá rada nad zlato....
Je na tom niečo zlé ? Lebo neviem či to mam brať ironicky alebo nie
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
hornak.ebsr Pozri príspevok
Je na tom niečo zlé ? Lebo neviem či to mam brať ironicky alebo nie
človeče ber to veľmi ironicky.....poskytovanie bezpečnostných služieb NIE JE živnosťou už mnoho rokov a nespadá pod pôsobnosť živnostenského zákona....
0 0
hornak.ebsr hornak.ebsr

hornak.ebsr je offline (nepripojený) hornak.ebsr

zalobaba Pozri príspevok
človeče ber to veľmi ironicky.....poskytovanie bezpečnostných služieb NIE JE živnosťou už mnoho rokov a nespadá pod pôsobnosť živnostenského zákona....
Ospravedlňujem sa, zle som sa vyjadril.
V mojom ponímaní je živnosť - podnikateľská činnosť, ktorú eviduje živnostenský úrad a následne sa zapisuje do Obchodného registra.

Moja chyba, že som to označil ako viazanú živnosť ale chcel som poukázať na potrebu odborného oprávnenia.

Presne o tom pojednáva Zákon 473/2005 Z.z. o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
hornak.ebsr Pozri príspevok
Ospravedlňujem sa, zle som sa vyjadril.
V mojom ponímaní je živnosť - podnikateľská činnosť, ktorú eviduje živnostenský úrad a následne sa zapisuje do Obchodného registra.

Moja chyba, že som to označil ako viazanú živnosť ale chcel som poukázať na potrebu odborného oprávnenia.


Presne o tom pojednáva Zákon 473/2005 Z.z. o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti.

BINGO!
Profesionál, pôsobiaci v predaji ready made spoločností, by nemal bežným ľuďom poskytovať také zmätočné informácie.
0 0
Jano86 Jano86

Jano86 je offline (nepripojený) Jano86

no velmi pekne dakujem za kazde info. problem by tu bol len z financnej stranky co v podstate nie je maly problem. na kurz sbs typu P by som financie mal len so zakladnym imanim na s.r.o, ktore je 5000 eur by bol problem .
0 0
hornak.ebsr hornak.ebsr

hornak.ebsr je offline (nepripojený) hornak.ebsr

Zo základným imaním si netreba robiť starosti. Jedná sa len o formalitu.
Písal som Vám správu s ponukou, bližšie o tejto ZI problematike môžme mailom.
0 0
tiberius30 tiberius30

tiberius30 je offline (nepripojený) tiberius30

Mna by zaujimalo ako je to v pripade, ze by som chcel robit skolenia SBS. Tych skolitelov (policajt, hasic, lekar) by mi MV poskytlo na poziadanie, alebo by som si ich musel sam zhanat.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
tiberius30 Pozri príspevok
Mna by zaujimalo ako je to v pripade, ze by som chcel robit skolenia SBS. Tych skolitelov (policajt, hasic, lekar) by mi MV poskytlo na poziadanie, alebo by som si ich musel sam zhanat.
...lektorov si musíš sám ...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
hornak.ebsr Pozri príspevok
Založenie SBS-ky na platforme S.R.O., nie je problém stačí doložiť platné oprávnenie - keďže sa jedná o viazanú živnosť. Či sa to oplatí záleží na regióne pôsobenia či to chcete vrámci celého Slovenska alebo iba vo Vašom okolí. Zákazky pre kvalifikovaných SBS-károv bude stále dosť (kultúrne podujatia, stráženie objektov a osôb, atď.) záleží na Vašej cenovej politike.
Dovolím si opraviť : SBS nie je viazaná činnosť. SBS nespadá pod živnostenský zákon. Na SBS treba Licenciu, ktorú udeľuje KR PZ. Zakladala som už 3 spoločnosti, kde bola SBS v predmete podnikania :

1. Strážna služba - § 3 písm. a, b, c, d, e, f, g, h , zákona číslo 473/2005 Z.z. o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
2. Detektívna služba - § 4 ods. 1 písm. a, b, c, d, e, f, g, , zákona číslo 473/2005 o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
3. Odborná príprava a poradenstvo - § 5 písm. a, b, c, d, zákona číslo 473/2005 o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

0 0
hornak.ebsr hornak.ebsr

hornak.ebsr je offline (nepripojený) hornak.ebsr

Economic Pozri príspevok
Dovolím si opraviť : SBS nie je viazaná činnosť. SBS nespadá pod živnostenský zákon. Na SBS treba Licenciu, ktorú udeľuje KR PZ. Zakladala som už 3 spoločnosti, kde bola SBS v predmete podnikania :

1. Strážna služba - § 3 písm. a, b, c, d, e, f, g, h , zákona číslo 473/2005 Z.z. o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
2. Detektívna služba - § 4 ods. 1 písm. a, b, c, d, e, f, g, , zákona číslo 473/2005 o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
3. Odborná príprava a poradenstvo - § 5 písm. a, b, c, d, zákona číslo 473/2005 o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
Economic písal som to v ďalšom príspevku resp. som sa poopravil aby to bolo zrozumiteľné
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
V pohode, ja som to len zvýraznila, aby to bolo jednoznančné... a všetky tri služby boli po kope, tak ako je to zapísané na licenciách.
0 0
tiberius30 tiberius30

tiberius30 je offline (nepripojený) tiberius30

buchač Pozri príspevok
...lektorov si musíš sám ...
mas s tym skusenost? nieje to trosku problem zohnat tych lektorov, predsalen je ten kurz 7 dnovy a cez pracovny tyzden
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
tiberius30 Pozri príspevok
mas s tym skusenost? nieje to trosku problem zohnat tych lektorov, predsalen je ten kurz 7 dnovy a cez pracovny tyzden
...hm ,ako sa to vezme...

Kde som ja robil kurz ( šéfa poznám osobne - bývalý kolega ) , tam mali externistov...
Kurz má trvanie síce určitý čas , no tá odbornejšia príprava je iba pár hodín ...
Kurz zvykne byť až do tej 17,00 hodiny v pohode , takže v tom by som problém nevidel ...
Vždy sa nájde niekto , kto si rád nejaké €-čko pridá k životnej úrovni...
0 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

tiberius30 Pozri príspevok
Mna by zaujimalo ako je to v pripade, ze by som chcel robit skolenia SBS. Tych skolitelov (policajt, hasic, lekar) by mi MV poskytlo na poziadanie, alebo by som si ich musel sam zhanat.
Na robenie kurzov pre SBS je potrebná akreditácia ministerstva vnútra. Nemôže takéto kurzy robiť hocikto.
0 0
tiberius30 tiberius30

tiberius30 je offline (nepripojený) tiberius30

Jurivo Pozri príspevok
Na robenie kurzov pre SBS je potrebná akreditácia ministerstva vnútra. Nemôže takéto kurzy robiť hocikto.
to samozrejme viem, mna len zaujimalo ako je to s tymi lektormi
0 0
Jano86 Jano86

Jano86 je offline (nepripojený) Jano86

No s tym kurzom SBS nie je take jednoduche. Uz som oslovil par firiem, ktore sa s tym zaoberaju no len jedna sa ozvala no ale ani tá s nic pozitivnim. Pojdem tam asi osobne prejednat to .
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Jano86 Pozri príspevok
No s tym kurzom SBS nie je take jednoduche. Uz som oslovil par firiem, ktore sa s tym zaoberaju no len jedna sa ozvala no ale ani tá s nic pozitivnim. Pojdem tam asi osobne prejednat to .
No ono je to tak, za kšeftom treba ísť. Kšeft nepríde za tebou sám !
Naposledy upravil Economic : 23.01.12 at 14:13
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať