Zavrieť

Porady

založenie s.r.o.

prosim dobrych ludi, ako zalozit s.r.o. s minimalnymi financnymi nakladmi.
Viem, ze ludia to robia, ale nik mi nevie, resp. nechce poradit.
Mam 1/2-rocné auto, ktore by som tam vlozila a co dalej?
Kolko vkladu musi byt v penaznej forme.
Velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aňa je offline (nepripojený) Aňa

    unavená zmenami zákonov Aňa
    Podľa toho čo je citované v spoločenskej zmluve. Koľko je spoločníkov a koľko ktorý spoločník vkladá. Keď chcete vložiť auto musí byť ohodnotené znalcom, ináč sa to vo väčšine s.r.o. robí tak, že majú vklad po 100.000,- Sk (napr.dvaja), teda vklad s.r.o. je 200.000,- Sk a v zmluve sa tiež uvádza či bola táto čiastka splatená a dáva sa to do pokladne ako vklad spoločníka, ak náhodou to nepôjde cez bankový účet. Keby ešte nejaký dotaz, skúsim poradiť.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    Práve som čitala, že ak je iba jeden spoločník, tak sám sebe dáva prehlásenie ako správcovi vkladu o tom, že splatil tych 200.000 Sk. Je to teda tak, že naozaj nemusím mať ani korunu a môžem založiť spoločnosť?
    V PU bude na ucte 411 200.000 Sk a bude to ok??
    Naposledy upravil ajacik : 15.07.04 at 17:15

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    to bude teda nepenazny vklad. myslim ze nejak zaciatkom roka bolo na dashoferi ako sa zaklada s.r.o. s jedinym spolocnikom, mozno to bude niekde v archive.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    no, ja som to myslela tak, ze tam vlozim vsetko ako penazny vklad, ale naozaj tie peniaze nemam fyzicky. Iba akoze. Ale idem to mrknut na ten dahoffer

    Fajdy je offline (nepripojený) Fajdy

    Fajdy
    V časopise Firemný právnik špeciál myslím č. 13/2002 je uverejnený vzor spoločenskej zmluvy a iných dokumentov potrebných na zápis s.r.o. do OR, ovšem pred novelou Obch. zákonníka. Nezabudnite si ustanovenia zosúladiť s platnou legislatívou. Prehlásenie správcu vkladu nájdete vo Vzoroch zmlúv a právnych podaní.
    Veľa úspechov.

    NADEJKA je offline (nepripojený) NADEJKA

    NADEJKA
    Dobrý deň, aj ja sa pripojím k debate. Na stránke Trendu nájdete všetky zmluvy,ktoré treba k založeniu s.r.o. Čo sa týka tých 200 000,--Sk, naozaj ich fyzicky nemusíte mať,stačí len "prehlásenie správcu vkladu",že ste ich vložili do pokladne.Jediný problém potom budete mať v účtovníctve,a to ten,že peniaze fyzicky v pokladni nebudú ale účtovne budú.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Aňa, prosím ťa, ktoré dokumenty treba mať overené /podpisy/ a koľko krát pri s.r.o. založenej 2 spoločníkmi-konateľmi. Ďakujem.

    Aňa je offline (nepripojený) Aňa

    unavená zmenami zákonov Aňa
    Toto všetko robí právnik, ten by mal vedieť poradiť viac. Nemám konkrétne skúsenosti.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    jess, odporúčam preštudovať nový zákon o Obchodnom registri, Obchodný zákonník, tam by si sa mal dozvedieť viac.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    to jess: ak ti to veľmi nesúri (taký týždeň), tak by som sa na to mohla pozrieť. Ale ak to potrebuješ už "pred hodinou", tak asi nepomôžem. Zakladala som s. r. o. pred piatimi rokmi a od vtedy sa asi "dosť" pomenilo.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Veď práve.Potrebujem to na utorok a nechcem platiť za overovanie podpisov viac ako treba. Chcela by som to mať O.K., lebo okresný súd je dosť ďaleko od nás a merať cestu viac krát sa mi nechce. Je to tiež o peniazoch.

    siman01 je offline (nepripojený) siman01

    siman01
    Viete mi niekto napisat "detailny" postup ako postupovat pri zapise do ORSR od A-Z, nieco som na nete vycital /ze najprv treba ziskat ZL, a potom podat navrh na zapis do ORSR/, ale clovek by sa rad v tom utvrdil, fakt by sa mi to zislo, pokial niekto budete mat cas , mozno by to pomohlo aj inym

    Dakujem Vam

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    siman01
    Viete mi niekto napisat "detailny" postup ako postupovat pri zapise do ORSR od A-Z,
    naprv ti treba vybaviť živnostenský list - keďže sa zákony menia, tak by som odporučila (je neviem aktuálny stav) zavolať, resp. ísť osobne na obvodný úrad, odbor živnostenského podnikania a tam ti všetko povedia, čo potrebuješ doložiť k vydaniu ŽL. ak sa nemýlim, musíš dokladovať prax v danej oblasti podnikania, ktorú si si zvolil, výpis z registra trestov, podnikateľský zámer, nejaké kolky, nájomnú zmluvu, resp. list vlastníctva nehnuteľnosti, kde chceš mať sídlo spoločnosti....
    Až na základe vydaného živnostenského listu môžeš dať zápis spoločnosti do Obchodného registra.
    Odporúčam tieto zdroje informácií:
    - Obchodný zákonník
    - Zákon o Obchodnom registri
    - Živnostenský zákon
    - www.zrsr.sk
    - www.orsr.sk
    - www.obcan.sk - tam máš životné situácie, nájdeš "živnosť"
    Pekný deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.