skenner
10.01.12,15:59
Dobry den, zaucam sa v realitnej kancelarii uz vyse pol roka, kde chcem zacat pracovat na zivnost (nemam prax ani VS). chcem vsak poziadat o dotaciu z upsvar. som registrovany na upsvar 3 mesiace, mam absolvovanu prakticku prirpavu na zacatie podnikania, vypracovany podnikatelsky zamer. Problem je, ze si niesom isty co mam uviest ako predmet podnikatelskej cinnosti, ketze sprostredkovanie kupy predaja a prenajmu nehnutelnosti je viazana zivnost, tak to by som si v podnikatelskom zamere neobhajil (vzhladom na to ze nemam vzdelanie ani prax). rozmyslal som zeby som tam uviedol asistenciu pri sprostredkovani kupy predaja bla bla, inzercnu cinnost, drobne administrativne prace, ale niesom si tym isty, za vsetky rady budem vdacny. takisto neviem co mam uviest ako predmet podnikania do ziadosti na poskytnutie prispevku, ketze zivnostenske urady v kazdom meste vyavaju rozne volne zivnosti, vo vedlajsom okrese napriklad vydali volnu zivnost v zneni: poradenska a konzultana cinnost v oblasti sprostredkovania prenajmu, predaja a kupy nehnutelnosti, u nas viem ze to zivnostensky urad nevyda, tak ci bude stacit napriklad sprostredkovateska cinnost v oblasti obchodu, co viem ze zivnostensky urad vyda...
budem vdacny za vsetky rady :)
blavaciko
10.01.12,22:42
pokial mas vypracovany podnikatelsky zamer na realitnu cinnost tak si to nemozes nazvat sprostredkovanim v oblasti obchodu. najdi si zodpovedneho zastupcu alebo ziskaj pozadovanu prax.
skenner
11.01.12,08:31
tak viem urcite ze su ludia ktori tento prispevok dostali bez toho aby mali pozadovanu prax alebo vzdelanie na realitnu cinnost, takisto nemali zodpovedneho zastupcu.
v charakteristike zameru mam: "Predmetom podnikatelskej činnosti bude spolupráca s realitnou kanceláriou xy ktorá bude zahŕňať asistenciu pri sprostredkovaní kúpy, predaja a prenájmu nehnutelností, inzerčnú činnosť, prácu s databázou spoločnosti a drobné administratívne práce. Spoločnosť xy, s ktorou budem spolupracovať na základe zmluvy o spolupráci..." Tohoto sa snazim drzat v celom podnikatelskom zamere, teda daval som si pozor aby som nevykonaval v zamere realitnu cinnost priamo. nejak sa to musi dat aj bez toho aby som mal zastupcu, vsak 90% maklerov robi na volnu zivnost...
blavaciko
11.01.12,09:31
no ved potom to tak na trhu s realitami aj vyzera...
skenner
11.01.12,11:11
sorry ale nemyslim si ze na to aby som dokazal ist nafotit nehnutelnost, popytat sa majitela na podrobnosti alebo ist s klientom na obhliadku je potrebna vysoka skola alebo 5 rocna prax. a na druhej strane si myslim ze moze mat clovek aj 10 skol ak chce ojebabravat tak to bude robit skola neskola.. skratka potrebujem poradit ako to mam urobit bez toho aby som mal zastupcu.
blavaciko
11.01.12,11:38
co treba urobit? pozri si v zivnostenskom registri tych 90 % "maklerov" a zistis co maju v zivnosti zapisane...
buchač
11.01.12,12:07
sorry ale nemyslim si ze na to aby som dokazal ist nafotit nehnutelnost, popytat sa majitela na podrobnosti alebo ist s klientom na obhliadku je potrebna vysoka skola alebo 5 rocna prax. a na druhej strane si myslim ze moze mat clovek aj 10 skol ak chce ojebabravat tak to bude robit skola neskola.. skratka potrebujem poradit ako to mam urobit bez toho aby som mal zastupcu.
...a myslíš si že je to všetko ? ...foto - kino , údaje , prechádzka ...???

...a ako to urobiť...hm , určite lepšie ako X.Y. , osoba , ktorej by som najradšej hubu rozbil a teraz ju po súdoch vláčim...

no ved potom to tak na trhu s realitami aj vyzera...
...veď práve ...
skenner
11.01.12,20:07
ak clovek robi v serioznej realitke ma plnu podporu od vedenia, + pravnik a uverovy poradca by mal byt samozrejmostou. ja netvrdim ze je to jednouche, ale tak obhliadky - praca v terene + inzercia, tieto veci sa za pol roka straveneho v realitke vychytat daju, a administrativu z vecsej casti uz nemam na starosti ja ;) cize nevidim kde by mal byt problem.
mattto
11.01.12,20:17
ak clovek robi v serioznej realitke ma plnu podporu od vedenia, + pravnik a uverovy poradca by mal byt samozrejmostou. ja netvrdim ze je to jednouche, ale tak obhliadky - praca v terene + inzercia, tieto veci sa za pol roka straveneho v realitke vychytat daju, a administrativu z vecsej casti uz nemam na starosti ja ;) cize nevidim kde by mal byt problem.

zapadneš medzi 99% realiťákov, ktorí nevedia rozdiel medzi 1i bytom a garsónkou, balkónom a loggiou. Pri dome keď sa realiťáka opýtam z akého materiálu je a pri byte, aký je územný plán obce na priľahlé pozemky, pozerajú na mňa ako teliatka. Dúfam, že do plochy bytu započítavaš aj pivničnú kopku a loggiu :D Nechcem byť krutý, ale dnešní realitní makléri nastavili latku tak nízko, že to môže robiť každý, kto si nenájde inú prácu...
buchač
11.01.12,20:26
ak clovek robi v serioznej realitke ma plnu podporu od vedenia, + pravnik a uverovy poradca by mal byt samozrejmostou. ja netvrdim ze je to jednouche, ale tak obhliadky - praca v terene + inzercia, tieto veci sa za pol roka straveneho v realitke vychytat daju, a administrativu z vecsej casti uz nemam na starosti ja ;) cize nevidim kde by mal byt problem.

Administratíva obnáša v Tvojom ponímaní aj :
- vypracovanie zmlúv
- overenie
- vklady na kataster
...atď

Proste predajca a kupujúci len k podpisu zmlúv - HOTOVÝCH - prídu ....????
skenner
11.01.12,21:07
mattto: este rozdiel medzi obytnou a uzitkovou plochou poznam ;) neviem kde si sa stretol s takymto typom "maklerov" ale predpokaldam ze si riesil sprostredkovanie cez nejakeho mechanika z dediny co zil cely zivot v stodole a teras robi v remaxe realitaka..
buchac: ano vsetko co si vymenoval. pokial pri sprostredkovani nieje ziaden hacik, co sa nam ale uz dlho nestalo, vzdy sa riesi nejaka tarcha, problmy v banke a dalsie podobne veci ktore uz idu mimo mna - riesi to pravnik a kolega ktory ma tieto veci na starosti. nesme z tych realitiek co maju 10 maklerov na mesto s 90 tisic ludmi aj so spadovymi obcami kde sa makleri biju o ponuky navzajom.. a cielom je hladky priebeh sprostredkovania, nie milion nezmyselnych ponuk.
Dantess
11.01.12,21:22
Ja nerozumiem, že na čo by si použil príspevok od štátu ? Však si zamestnaný ako realitný maklér, tak na čo chceš tie peniaze ? Živnosť si môžeš vybaviť aj bez toho a kancelárie máš vo firme, kde si zamestnaný, nie ? Ako si sám napísal tvoja úloha je pofotit, stretnúť sa a poukazovať byt. Prečo na toto potrebuješ pôžičku od štátu ? A ak sám nevieš nájsť vhodné pomenovanie pre to, čo robíš, tak to asi na pôžičku nebude. Alebo to má byť začiatočný plat ? :D
nedielka
11.01.12,21:30
Skenner, najdi si zoznam volnych zivnosti a podla toho si vyber ,co Ti najviac pasuje k Tvojej buducej praci. Ale ako sa tak divam, ak sprostredkovanie cinnosti v oblasti sluzieb - konkretne reality- nie je mozne vykonavat ako volnu zivnost. Preto by som Ti poradila vybrat si inu zivnost- napr. administrativne sluzby a na zaklade toho vypracovat podnikatel.plan. Skus sa opytat aj na zivnostenskom urade,co by Ti poradili. Su tam kontaktne miesta,kde podavaju takeho info.
danushka
11.01.12,21:35
mattto: este rozdiel medzi obytnou a uzitkovou plochou poznam ;) neviem kde si sa stretol s takymto typom "maklerov" ale predpokaldam ze si riesil sprostredkovanie cez nejakeho mechanika z dediny co zil cely zivot v stodole a teras robi v remaxe realitaka..
buchac: ano vsetko co si vymenoval. pokial pri sprostredkovani nieje ziaden hacik, co sa nam ale uz dlho nestalo, vzdy sa riesi nejaka tarcha, problmy v banke a dalsie podobne veci ktore uz idu mimo mna - riesi to pravnik a kolega ktory ma tieto veci na starosti. nesme z tych realitiek co maju 10 maklerov na mesto s 90 tisic ludmi aj so spadovymi obcami kde sa makleri biju o ponuky navzajom.. a cielom je hladky priebeh sprostredkovania, nie milion nezmyselnych ponuk.

Zatiaľ si ako budúci zástupca RK nespomenul overovanie sprostredkovaných nehnuteľnustí...
To, že sprostredkovávaná nehnuteľnosť vyzerá byť ,,čistá" na LV ešte neznamená,, že je naozaj ,,čistá"...
Po polročnej skúsenosti makléra máš vskutku veľkú odvahu pustiť sa do tohto biznisu bez toho, aby si pripravoval zmluvy a jednal v rozličných prieťahoch s katastrom, bankami, prípadne s dodatočne vzniknutými exekučnými plombami na listoch vlastníctva, atď.

Realitná činnosť sa nevydáva do rúk oprávnených vykonávať takúto len tak zo srandy a potom sa nedivme, že reality majú tak nízku úroveň na Slovensku pre svoju ,,garážovosť".
skenner
11.01.12,21:44
este raz, nic cim som si nie isty nerobim sam, mam za sebou ludi ktori sa tomuto venuju uz zopar rokov... nakoniec, na viazanu zivnost sprostredkovanie realit treba 5 rocnu prax. kde inde asi tak clovek moze ziskat tu prax ak nie v REALITNEJ KANCELARII?? a tiez tu prax clovek asi neziskava zametanim schodov a umyvanim salok od kavy.
danushka
11.01.12,21:49
No a presne o tom to je skenner. Za 5 rokov sa stretneš s tak rôznymi obchodnými situáciami a kadejakými podvodníkmi v realitách, že sa úplne inak budeš dívať na túto prácu a začneš mať obavy robiť ju vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť. Neunáhli sa, ale vycibri sa, aby si sa nezaradil medzi garážových, ale medzi profesionálov.
skenner
11.01.12,21:51
este to dantess: ano, priestory mam to je pravda. ale co tak PC, zrkadlovka so sirokouhlym objektivom ktora je specialne vhodna na fotenie interierov? zaplatena zdravotna poistovna na najblizsie 2 roky? dalsia vec je ze tu zrkadlovku potrebujem primarne na inu cinnost, vo volnom case sa venujem fotografovaniu a chcem zacat fotit aktivne - rozumej za prachy, volna zivnost fotograficke sluzby, ale nie v takom rozsahu zeby som si otvaral studio, resp. zeby to bolo na podnikatelsky zamer a prispevok od UPSVAR.
danushka
11.01.12,21:58
este to dantess: ano, priestory mam to je pravda. ale co tak PC, zrkadlovka so sirokouhlym objektivom ktora je specialne vhodna na fotenie interierov? zaplatena zdravotna poistovna na najblizsie 2 roky? dalsia vec je ze tu zrkadlovku potrebujem primarne na inu cinnost, vo volnom case sa venujem fotografovaniu a chcem zacat fotit aktivne - rozumej za prachy, volna zivnost fotograficke sluzby, ale nie v takom rozsahu zeby som si otvaral studio, resp. zeby to bolo na podnikatelsky zamer a prispevok od UPSVAR.

Predávanie realít nie je len o priestorch a zrkadlovke panebože...
Dnes ľudia kupujú a získavajú informácie prostredníctvom internetu porovnávaním. Jeden klient ponúkne svoju nehnuteľnosť bez výhradnej zmluvy aj desiatim realitným kanceláriám a bude si ju naďalej predávať po svojej čiare cez bazoš a prostredníctvom inzercie regionálnych denníkov.
Máš predstavu koľko stojí mesačne inzercia na realitných portáloch na nete, aby si sa dostal vôbec na svetlo božie a konkuroval existujúcim RK? A máš dostatok síl čeliť nedôvere kupujúcich, ktorí si vyberajú RK s menom a dobrou povesťou?
skenner
11.01.12,22:20
on sa pytal na co mi je prispevok od UPSVAR, tak som mu odpovedal, ja netvrdim ze je to o priestoroch a fotaku, ale tak preco by som nemal cerpat prispevok od statu ak je taka moznost? a spolupracujem uz s existujucou RK, ktora ma aj meno aj dobru povest. A mam predstavu kolko taka inzercia stoji, ale osobne zatial inzerujem na 6tich portaloch ktore su zadarmo, a vobec nemam pocit zeby ludia za ucelom vyhladavania inzercie uprednostnovali platene portaly, vzdy mam najviac pozreti na bazosi a v regionalnej inzercii na strankach mesta. ani platene topreality.sk sa navstevnostou nechytaju... inak ja sa nikde neponahlam, ja do toho idem s plnym vedomim ze je to tazka praca, a viem ze ak to budem brat ako biznis za vidinou lahkeho zarobku tak sa nikam nedostanem, realitna cinnost je hlavne o sluzbe beznemu cloveku, a tohto sa mam v umysle cely cas drzat.
mattto
12.01.12,15:27
mattto: este rozdiel medzi obytnou a uzitkovou plochou poznam ;) neviem kde si sa stretol s takymto typom "maklerov" ale predpokaldam ze si riesil sprostredkovanie cez nejakeho mechanika z dediny co zil cely zivot v stodole a teras robi v remaxe realitaka..
buchac: ano vsetko co si vymenoval. pokial pri sprostredkovani nieje ziaden hacik, co sa nam ale uz dlho nestalo, vzdy sa riesi nejaka tarcha, problmy v banke a dalsie podobne veci ktore uz idu mimo mna - riesi to pravnik a kolega ktory ma tieto veci na starosti. nesme z tych realitiek co maju 10 maklerov na mesto s 90 tisic ludmi aj so spadovymi obcami kde sa makleri biju o ponuky navzajom.. a cielom je hladky priebeh sprostredkovania, nie milion nezmyselnych ponuk.

ee žiaden mechanik z dediny, bol to projekt v Bratislave, chlapík v sáčku s headsetom v uchu :D

ako ti písal buchač: ak som klient, vyžadujem od makléra protihodnotu za svojich 3-4% z kúpnej ceny, ktorú si účtuje, teda keď sa ho začnem pýtať, aby mi vedel odpovedať. Nie, že toto rieši právnik, toto rieši kolega, ja vám iba ukážem fotky, ako si to predstavuješ ty. Preto sa vyžaduje VŠ vzdelanie právnického smeru, alebo SŠ a prax. Ty v podstate obhajuješ konanie realiťáka, ktorý je iba nosič kľúčov a ukazovateľ fotiek, ak príde reč na skutočné problémy, odkážeš ho na právnika, kolegu... a že prečo si ľudia myslia, že realiťáci sú neschopní darmožráči :D

nemal by som problém, aby sprostredkovanie predaja/prenájmu nehnuteľností mohol robiť iba človek s VŠ vzdelaním II. stupňa právnického smeru a nemohlo by sa to nijak obchádzať, ako sa snažíš ty
skenner
12.01.12,18:22
:DD to by bolo velmi pekne ak by si makler pytal 3-4% .. v skutocnosti to v realitkach chodi tak ze makleri alebo ako ich ty nazyvas "makleri" dostanu z tych 3-4% 20-40% .. presne z toho titulu ze kopec administrativy za nich robi pravnik, uverovy poradca atd.
danushka
12.01.12,19:43
:DD to by bolo velmi pekne ak by si makler pytal 3-4% .. v skutocnosti to v realitkach chodi tak ze makleri alebo ako ich ty nazyvas "makleri" dostanu z tych 3-4% 20-40% .. presne z toho titulu ze kopec administrativy za nich robi pravnik, uverovy poradca atd.

skenner, toto keď si prečíta človek z realitnej praxe, človek, ktorý sa venuje tejto činnosti s najväčšou vážnosťou môže povedať s Pánom Bohom s realitami na Slovensku...
Takže z vlastnej skúsenosti môžem povedať ako to funguje v renomovaných RK pri sprostredkovaní predaja bytov napríklad v KE:
Maklér buď ponúka sprostredkovávaný byt na výhradnú alebo nevýhradnú zmluvu, resp. bez nej, ale keď už dochádza ku skutočnému sprostredkovaniu, podpisuje za zmluva o sprostredkovaní. Buď sa v zmluve dohodne s klientom na percentuálnej odmene z predaja, resp. je dohoda taká, že klient si určí svoju a navýšenie nad cenu klienta je odmena RK. V odmene za sprostredkovanie predaja je započítaný komletný právny servis včetne vypracovania kúpnych zmlúv a ešte som sa naozaj nestretla s odmenou vo výške 20 - 40 % :eek:...
väčša sa jedná o províziu vo výške 1.000 - 2.000 €.
Hovoriť o tom, že dnešné RK žijú zo sprostredkovaní sa vôbec nedá, dnešné silné RK dokážu zarábať na odkupoch zadĺžených nehnuteľností pod exekúciou, či dražbou, následne nehnuteľnosti trošku dajú dokopy /nie vždy/ a tam sa dá hovoriť o dobrej marži, ale vonkoncom nie pri sprostredkovaní, pretože sprostredkovaných obchodov je veľmi málo.

Takže skenner, snívajte ďalej s veľkými očami a pustite sa do biznisu, raz-dva Vás prebudí silná konkurencia s kapitálom.
Potrebujete mať dobré meno, priestory na úrovni, šikovné asistentky na vyracovávanie zmlúv, veľký balík peňazí na svoju reklamu, regionálnu inzerciu v denníkoch, inzercia na realitných portáloch, autá s reklamou,...atď a hlavne dravých a šikovných maklérov, ktorí odolajú konkurencii, ktorá je neúprosná a podrazí Vám kolená na doslova každom kroku ;). A aby som nezabudla, treba mať veľmi, zdôrazňujem veľmi dobrú ekonómku.

Veľa zdaru! :)

PS: RK, ktorej administratívu robí právnik to môže zabaliť, nedoplatí sa...
mattto
12.01.12,20:08
:DD to by bolo velmi pekne ak by si makler pytal 3-4% .. v skutocnosti to v realitkach chodi tak ze makleri alebo ako ich ty nazyvas "makleri" dostanu z tych 3-4% 20-40% .. presne z toho titulu ze kopec administrativy za nich robi pravnik, uverovy poradca atd.

dobre vieš, ako som to myslel :) je mi jedno, ako sa delíte, ja musím zaplatiť 3-4%, že je maklér tupelo a zmluvy mu musí robiť právnik a ďalšiu administratívu kolega, mi je úplne jedno... aspoň vidíš, aké máš medzery. Keby si všetko vedel robiť sám, nepotreboval by si ich...
skenner
12.01.12,20:18
danushka, skus este raz precitat co som napisal, mattto to nastastie pochopil.. a to o com pises.. neviem kde zijes, ale ja zijem v meste s 50 tisic ludmi, so spadovymi obcami 90 tisic, je tu asi 7 "realitiek" z toho 2-3 realitky, ale ani jedna nezaraba na odkupoch zadlzenych nehnutelnosti, ty asi nezijes na slovensku vsak? takto to funguje mozno vo velkych mestach ale v mensich regionoch to je o nicom inom.. v podstate tu nemame konkurenciu, ak neratam rychlokvasky z ktorych kazda tak do roka padne..
//ono treba citat, na zaciatku som pisal ze pracujem uz pre existujucu realitku, ktora je na trhu vyse 8 rokov a je jedna z prvych v regione, vsetko z toho co si spomenula mame, bohuzial nikto mi nevedel pomoct s podnikatelskym zamerom na prispevok lebo posledne sa to tu riesilo asi 6 rokov dozadu kedy podmienky na ziskanie prispevku boli uplne ine, takisto sposob vydavania zivnosti bol uplne iny.. z toho titulu som zakladal temu, o nic ine mi neslo len o radu..
mattto, ak by si kazdy vsetko vedel robit sam, realitne kancelarie nemusia vobec existovat, kazdy makler by fungoval na vlastnu past ;)
mattto
12.01.12,20:24
danushka, skus este raz precitat co som napisal, mattto to nastastie pochopil.. a to o com pises.. neviem kde zijes, ale ja zijem v meste s 50 tisic ludmi, so spadovymi obcami 90 tisic, je tu asi 7 "realitiek" z toho 2-3 realitky, ale ani jedna nezaraba na odkupoch zadlzenych nehnutelnosti, ty asi nezijes na slovensku vsak? takto to funguje mozno vo velkych mestach ale v mensich regionoch to je o nicom inom.. v podstate tu nemame konkurenciu, ak neratam rychlokvasky z ktorych kazda tak do roka padne..
mattto, ak by si kazdy vsetko vedel robit sam, realitne kancelarie nemusia vobec existovat, kazdy makler by fungoval na vlastnu past ;)


konečne si pochopil, prečo si myslím, že realiťáci sú zbytoční ľudia tzv. darmožráči :D všetko si viem urobiť sám, ak realiťák niečo urobí, tak je to na 99% zle. Ale keďže má predávajúci zmluvu s realitkou, cena sa navyšuje a ja živím týchto darmožráčov :D
skenner
12.01.12,20:32
mattto co potom hladas v tejto teme?? :D
danushka
13.01.12,13:07
konečne si pochopil, prečo si myslím, že realiťáci sú zbytoční ľudia tzv. darmožráči :D všetko si viem urobiť sám, ak realiťák niečo urobí, tak je to na 99% zle. Ale keďže má predávajúci zmluvu s realitkou, cena sa navyšuje a ja živím týchto darmožráčov :D

Teda, Vy dvaja ste sa stretli v tejto téme...
Jeden s totálne podcenivým a druhý s totálne nadcenivým pohľadom na tento druh podnikania.

Sprostredkovanie je celkom fajn a nerobí sa len v realitách, je všade a dá sa na ňom slušne zarobiť. Ide len o mieru profesionality, skúseností, zodpovednosti a dostatku sebareflexie.

Povedať o akomkoľvek podnikateľovi, že je darmožráč sa mi zdá viac ako trúfalé.
Darmožráč je podľa mňa niekto, čo sa nechá živiť iným bez toho, aby pohol prstom.
Ak niekto vyvíja úsilie, aby zarobil, riadne platí dane, venuje sa svojmu podnikaniu profesionálne, vytvára pracovné miesta - podľa mňa darmožráč nie je, je to podnikateľ.

Ale na Slovensku to už je raz tak, nevážime si učiteľov, lekárov, na podnikateľov sa pozeráme ako na zlodejov. Vlastne, nevážime si už ani rodinné väzby, nič nám nie je sväté. Nevážime slová, prísľub ako slovo nemá váhu, musíme sa zazmluvňovať, obviňovať, vyviňovať, dokazovať a divíme sa, že je nejaká hospodárska kríza. Je to naša ľudská kríza, my ľudia si to robíme, kopeme a každý pozerá len na seba.
mattto
13.01.12,16:55
mattto co potom hladas v tejto teme?? :D

bavím sa na "realiťákoch" :D
isis.kvety
22.01.12,20:32
Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať, aká je výška príspevku z ÚP na začatie podnikania v KOŠICIACH. Chcel by som si otvoriť kvetinárstvo. A či kvetinárstvo patrí medzi remeselnú (voľnú ) živnosť alebo medzi viazanú. Ďakujem*;)
Paso007
02.05.12,20:39
mattto: ty tých "darmožráčov" ako ich nazývaš určite neživíš, keďže si vieš všetko na svete spraviť sám. Cez leto počítam dovolenkuješ so Supermanom alebo s Rodinkou úžasných.

ostatní: myslím, že porada.sk nie je o tom, že keď prosí niekto o radu, každý kto ide náhodou okolo ho dodrbe a kopne si do neho a pridá ešte aj pár pľuvancov a lieči si tak svoje komplexy alebo nevie prehltnúť svoje predošlé nepríjemné skúsenosti a vyvŕši sa na nevinnom človiečikovi.

skenner: ak si ešte nezistil, čo si zistiť chcel, prípadne chceš podebatiť na tému realitiek, tak ma kontaktuj cez Skype: Vladan007.

for ALL: inak má podľa môjho názoru kus pravdy každý z Vás čo sa týka maklérov a realitiek, ale každý z Vás tupo pretláča výlučne svoj názor. Nahádzať všetko a všetkých do jedného vreca je BLBÉ !!!
pantheon
06.05.12,07:57
niekedy nechapem preco sa vsetci tak obuvaju do realitakov - je to praca ako kazda ina, a pokial to robia poctivo a nikoho neodzubavaju a je o ich sluzbu zaujem...preco nie. snad dospely clovek ma dost rozumu na to aby si zhodnotil ci sa mu oplati za ich sluzby platit alebo nie, rovnako ci sa mu oplati ked skonci vecer o 19h v praci sediet za netom a riesit a hladat informacie, alebo ci pojde s prkotinou na aute do servisu alebo si to urobi sam...rovnako ako su servisy a "servisy", rovnako su lekari a "lekari" a to iste plati vsade v kadej sluzbe, povolani atd...problem slovenska je to ze niektore veci ludia zacali robit rychlo rychlo aby mali co najrychlejsie a co najviac penazi bez ohladu na to aku sluzbu poskytuju...a verte mi ze to ako sa napr spravaju dnes lekari a aky maju pristup a nic neriesia a clovek musi ist sukromne a calovat zase a omnoho viacej, by nas malo viac trapit ako toto...
ps: nie som realitak, volakedy som o tom iba uvazoval, nakolko som nepracoval kazdy den, tak bolo dost volna, ale je ked to chcete robit dobre a kvalitne, tak to nie je jednoduche...nakoniec ako vsetko ine...
Denisa Szokolova
22.05.12,13:52
to scenner: chcela by som vás poprosit, ci by ste mi prosim nepomohli s podnikatelskym zamerom, viem ako by to asi malo vyzerat, mam vzory aj vsetko, len mi chybaju konkretnejsie veci. Som presne v takej situacii ako vy a velmi by mi pomohlo ak by som mohla nahliadnut do vasho planu. Za vasu ochotu velmi pekne dakujem. Moj mail je deszo777@gmail.com