Varadero
30.01.06,11:25
Dobry den,
nevie mi niekto poradit, ked dom si zalozila zivnost, musim mat aj podnikatelsky ucet? :confused: alebo staci bezny ucet?:rolleyes:
Poradte mi prosim niekto.
Dakujem
Šebestová Jana
30.01.06,14:52
to by zaujímalo aj mňa, či si musím otvoriť podnikateľský účet, alebo mi stačí normálny bežný osobný účet
ďakujem
ajobs
30.01.06,15:01
Platca dph - áno, povinne,
neplatca dph - nie, iba fakultatívne.
JankaO
30.01.06,15:01
to by zaujímalo aj mňa, či si musím otvoriť podnikateľský účet, alebo mi stačí normálny bežný osobný účet
ďakujem


Pozrite link, kde to už bolo.
http://www.porada.sk/showthread.php?t=16653&highlight=%FA%E8et
Melnick
01.02.06,17:00
Nie je možné používať osobný účet fyzickej osoby na podnikateľské účely:)
Gituška
02.02.06,11:35
takto : nemusíte mať založený účet ak nechcete nič hradiť z účtu, a nič vám na účet ani nebude prichádzať/príjmy/. Ale keď áno tak by bolo velmi vhodné, aby ste si taký účet založili, pretože sa z toho výpisu z účtu nebudete môcť vysomáriť, budú sa tam miešať súkromné veci s podniakteľskými a nebude toprehľadné. Tobôž pre Vašu učtovníčku.....
Janca
02.02.06,12:05
Len doplním, že aj poplatky a úroky z takéhoto "zbastardeného" účtu je problém rozúčtovať. Nehovoriac o tom, ako bude soptiť daňová kontrola.
Zita5
02.02.06,12:12
Môj názor k zriadeným účtom je nasledovný :

podnikateľský účet otvoriť na podnikateľskú činnosť
osobný účet otvoriť na súkromné platby


Tento názor zastávam , avšak na porade sa v názoroch rozchádzame .;) ;) ;) ;) :) Však aj daniari sa rozchádzajú v názoroch:rolleyes: , ale o tom to je .

Treba si však uvedomiť , že nie sú rovnaké obchodné podmienky pri založení podnikateľského účtu a tak isto osobného účtu . Taktiež aj poplatky sú rôzne .

Tieto dve veci podnikateľské a súkromné treba od seba oddeliť . Je pravdou , že sa zapájam do diskusie na PORADE ,čo sa týka súkromných platieb z podnikateľského účtu , ale nestotožňujem sa s tým . Ide čiste len o radu .Čiže môj názor je nemenný .
Šebestová Jana
02.02.06,19:27
ja mám osobný účet, na tento účet mi prišla aj dotácia z úradu práce a nežiadali odo mňa, aby som si otvorila podnikateľský účet, z tohto účtu si budem platiť soc. a zdravotné odvody, môže to takto byť?
všetky osobné trvalé príkazy, ktoré som mala na tomto účte, som presunula na manželov účet
ticiana
02.02.06,20:33
ja mám osobný účet, na tento účet mi prišla aj dotácia z úradu práce a nežiadali odo mňa, aby som si otvorila podnikateľský účet, z tohto účtu si budem platiť soc. a zdravotné odvody, môže to takto byť?
všetky osobné trvalé príkazy, ktoré som mala na tomto účte, som presunula na manželov účet
môže
ešte som nemala problém ani pri daňovej kontrole použivanie osobného účtu