Zavrieť

Porady

založenie podnikateľského účtu

Dobry den,
nevie mi niekto poradit, ked dom si zalozila zivnost, musim mat aj podnikatelsky ucet? alebo staci bezny ucet?
Poradte mi prosim niekto.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    to by zaujímalo aj mňa, či si musím otvoriť podnikateľský účet, alebo mi stačí normálny bežný osobný účet
    ďakujem

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Šebestová Jana
    to by zaujímalo aj mňa, či si musím otvoriť podnikateľský účet, alebo mi stačí normálny bežný osobný účet
    ďakujem

    Pozrite link, kde to už bolo.
    http://www.porada.sk/showthread.php?...light=%FA%E8et

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Nie je možné používať osobný účet fyzickej osoby na podnikateľské účely

    Gituška je offline (nepripojený) Gituška

    optimizmus nado všetko Gituška
    takto : nemusíte mať založený účet ak nechcete nič hradiť z účtu, a nič vám na účet ani nebude prichádzať/príjmy/. Ale keď áno tak by bolo velmi vhodné, aby ste si taký účet založili, pretože sa z toho výpisu z účtu nebudete môcť vysomáriť, budú sa tam miešať súkromné veci s podniakteľskými a nebude toprehľadné. Tobôž pre Vašu učtovníčku.....

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Len doplním, že aj poplatky a úroky z takéhoto "zbastardeného" účtu je problém rozúčtovať. Nehovoriac o tom, ako bude soptiť daňová kontrola.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Môj názor k zriadeným účtom je nasledovný :

    podnikateľský účet otvoriť na podnikateľskú činnosť
    osobný účet otvoriť na súkromné platby


    Tento názor zastávam , avšak na porade sa v názoroch rozchádzame . Však aj daniari sa rozchádzajú v názoroch , ale o tom to je .

    Treba si však uvedomiť , že nie sú rovnaké obchodné podmienky pri založení podnikateľského účtu a tak isto osobného účtu . Taktiež aj poplatky sú rôzne .

    Tieto dve veci podnikateľské a súkromné treba od seba oddeliť . Je pravdou , že sa zapájam do diskusie na PORADE ,čo sa týka súkromných platieb z podnikateľského účtu , ale nestotožňujem sa s tým . Ide čiste len o radu .Čiže môj názor je nemenný .
    ja mám osobný účet, na tento účet mi prišla aj dotácia z úradu práce a nežiadali odo mňa, aby som si otvorila podnikateľský účet, z tohto účtu si budem platiť soc. a zdravotné odvody, môže to takto byť?
    všetky osobné trvalé príkazy, ktoré som mala na tomto účte, som presunula na manželov účet

    ticiana je offline (nepripojený) ticiana

    ticiana
    Šebestová Jana
    ja mám osobný účet, na tento účet mi prišla aj dotácia z úradu práce a nežiadali odo mňa, aby som si otvorila podnikateľský účet, z tohto účtu si budem platiť soc. a zdravotné odvody, môže to takto byť?
    všetky osobné trvalé príkazy, ktoré som mala na tomto účte, som presunula na manželov účet
    môže
    ešte som nemala problém ani pri daňovej kontrole použivanie osobného účtu

    založenie podnikateľského účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.