samuelovic
14.01.12,12:41
Dostal som výzvu (resp. majiteľ vozidla , keďže auto nie je moje ) k podaniu vysvetlenia z mestskej polície vo Vrútkach , že som nerešpektoval značku B2 a majú to na zázname z kamery.
Mám sa dostaviť atď., lebo ma môžu predvolať.....
Má mestská polícia právo na ukladanie pokút na základe kam. záznamu, keď ma nezastavili osobne?
Prípadne postúpiť na priestupok na Dpravnú políciu?

Musí majiteľ vozidla oznámiť kto auto šoféroval?

Priestupok sa stal 11/2011
buchač
14.01.12,12:20
Dostal som výzvu (resp. majiteľ vozidla , keďže auto nie je moje ) k podaniu vysvetlenia z mestskej polície vo Vrútkach , že som nerešpektoval značku B2 a majú to na zázname z kamery.
Mám sa dostaviť atď., lebo ma môžu predvolať.....
Má mestská polícia právo na ukladanie pokút na základe kam. záznamu, keď ma nezastavili osobne?
Prípadne postúpiť na priestupok na Dpravnú políciu?

Musí majiteľ vozidla oznámiť kto auto šoféroval?
...nemusí , no platiť pokutu asi nemieni ...Ty by si za druhého cvakal ???
Priestupok sa stal 11/2011
Viď

Zákon č. 564/1991 Zb. o obecnej polícií
Zákon č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení
Zákon SNR č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení zákona SNR č. 524/1990 Zb.

Zákazové značky definuje vyhláška MDPT 225/2204 ako značky (č. B 1 až B 37) , z uvedeného vyplýva, že pokutovať, zastavovať môže mestská polícia len pri porušení zákazov z uvedených značiek.
martin-nik
14.01.12,12:38
neviem či poradim ale ja viem že jeden známy od nas tak isto urobil priestupok neviem čo to už bolo ale mali jeho značku odfotografovanú tak mu prišlo poštou zaplatenie pokuty no on tvrdil že v rom aute nesedel ale ich nezaujimalo ano kto sedel v tom v aute proste že auto je pisane na neho a on zotpoveda zanho lebo to moze kazdy tak pri nejakom priestupku ak ho nestopne policia povedať že on neriadil auto a že ak ozaj to auto neriadil on tak nech si to da preplatiť od toho kto isiel na jeho aute
bubkoch
14.01.12,15:17
oidpoved na vsetky tvoje otazky je ANO
draik
14.01.12,17:59
neviem či poradim ale ja viem že jeden známy od nas tak isto urobil priestupok neviem čo to už bolo ale mali jeho značku odfotografovanú tak mu prišlo poštou zaplatenie pokuty no on tvrdil že v rom aute nesedel ale ich nezaujimalo ano kto sedel v tom v aute proste že auto je pisane na neho a on zotpoveda zanho lebo to moze kazdy tak pri nejakom priestupku ak ho nestopne policia povedať že on neriadil auto a že ak ozaj to auto neriadil on tak nech si to da preplatiť od toho kto isiel na jeho aute
Priestupok o.i. musí byť priestupcovi preukázaný - ešte neplatí objektívna zodpovednosť, podľa ktorej by za priestupky spáchané vozidlom automaticky zodpovedal vlastník/držiteľ auta. (Preto napríklad nie sú rozšírené stacionárne radary). MV už taký návrh však pripravilo.
Podľa zákona je však prevádzkovateľ vozidla povinný uviesť údaje osoby, ktorej zveril auto. Ak by to neurobil, dopustí sa priestupku = pokuta. Možnosti obídenia tohto ustanovenia sú, ale myslím, že každý, kto spáchal priestupok, mal by si to priznať, niesť dôsledky a nie hľadať cesty, ako sa z toho vyzuť.
mattto
14.01.12,18:04
Priestupok o.i. musí byť priestupcovi preukázaný - ešte neplatí objektívna zodpovednosť, podľa ktorej by za priestupky spáchané vozidlom automaticky zodpovedal vlastník/držiteľ auta. (Preto napríklad nie sú rozšírené stacionárne radary). MV už taký návrh však pripravilo.
Podľa zákona je však prevádzkovateľ vozidla povinný uviesť údaje osoby, ktorej zveril auto. Ak by to neurobil, dopustí sa priestupku = pokuta. Možnosti obídenia tohto ustanovenia sú, ale myslím, že každý, kto spáchal priestupok, mal by si to priznať, niesť dôsledky a nie hľadať cesty, ako sa z toho vyzuť.

prišiel som podať vysvetlenie, svoje vozidlo som zveril pánovi Mkweke Nzulovi z Tanzánie, jeho adresu nepoznám, je vysoký asi 175 cm, cca. 70 kg, tmavšej pleti :D
bubkoch
14.01.12,18:09
prišiel som podať vysvetlenie, svoje vozidlo som zveril pánovi Mkweke Nzulovi z Tanzánie, jeho adresu nepoznám, je vysoký asi 175 cm, cca. 70 kg, tmavšej pleti :D
jasne ... lebo mi tu vsetci na slovensku seno žerieme ... sice 40% smeru by tomu mohlo nasvedcovat, ale ... no vsak skus byt taky frajer s takou odpovedou aj v realite, a potom napis ako si dopadol ... nech sa zasmejeme :D
mattto
14.01.12,18:28
jasne ... lebo mi tu vsetci na slovensku seno žerieme ... sice 40% smeru by tomu mohlo nasvedcovat, ale ... no vsak skus byt taky frajer s takou odpovedou aj v realite, a potom napis ako si dopadol ... nech sa zasmejeme :D

prečo by to nemohla byť pravda? v správnom konaní je správny orgán povinný sám bez návrhu zistiť skutkový stav, vyhľadávať a vykonávať dôkazy pre a proti... ja som oznámil, čo o veci viem, je na správnom orgáne, aby zabezpečil všetky dôkazy pre rozhodnutie vo veci

stačí nebyť pos..tý pred políciou, ktorá je skupinou tých najväčších grázlov v tejto spoločnosti :D
buchač
15.01.12,12:34
prečo by to nemohla byť pravda? v správnom konaní je správny orgán povinný sám bez návrhu zistiť skutkový stav, vyhľadávať a vykonávať dôkazy pre a proti... ja som oznámil, čo o veci viem, je na správnom orgáne, aby zabezpečil všetky dôkazy pre rozhodnutie vo veci

stačí nebyť pos..tý pred políciou, ktorá je skupinou tých najväčších grázlov v tejto spoločnosti :D
...za seba vravím ...

Mestskí ...štátni ???
...nezvyknem sa poondiť pred hocikým a hociakým...
...poliša v uniforme som už aj do oných dierok poslal...
...úctu dostane každý podľa uváženia , podľa JEHO správania ...inak utrum ...:rolleyes:

...grázli ???....mestskí ???
...pche ........inak sa im zvykne vravievať ...ale pekné prívlastky to nie sú ...:---...skôr tie expresíva...:D

...grázli ???...štátni ???
...hm ,nie je potrebné všetkých a všade hádzať do jedného vreca hádzať ...všade sa čierna ovca nájde ...
No na druhej strane nikdy nevie jeden , kedy bude náhodou pomoc toho grázla potrebovať ...
draik
15.01.12,14:08
prišiel som podať vysvetlenie, svoje vozidlo som zveril pánovi Mkweke Nzulovi z Tanzánie, jeho adresu nepoznám, je vysoký asi 175 cm, cca. 70 kg, tmavšej pleti :D
Zrovna tento postup nie je správny, pretože je overiteľné, či zrovna tento človek mal šancu sa v sledovanom období zdržiavať na Slovensku. Čiže aj v tomto prípade by to pre držiteľa vozidla mohlo skončiť pokutou, nie však za dopravný priestupok, ale z dôvodu iného porušenia zákona o cestnej premávke.
mattto
15.01.12,18:54
Zrovna tento postup nie je správny, pretože je overiteľné, či zrovna tento človek mal šancu sa v sledovanom období zdržiavať na Slovensku. Čiže aj v tomto prípade by to pre držiteľa vozidla mohlo skončiť pokutou, nie však za dopravný priestupok, ale z dôvodu iného porušenia zákona o cestnej premávke.

napr. akého porušenia a ako sa to dá overiť?
Ice dive
15.01.12,18:59
no stačí zavolať na konzulát a zistiť, či daný pán tmavšej plati mal v tom čase vízum a nachádzal sa v SR... a porušenia by si sa dopustil krivej výpovede...
mattto
15.01.12,19:04
no stačí zavolať na konzulát a zistiť, či daný pán tmavšej plati mal v tom čase vízum a nachádzal sa v SR... a porušenia by si sa dopustil krivej výpovede...

ee, že niekto nemal víza, neznamená, že nemohol šoférovať auto. Ty nenesieš zodpovednosť, či sa tu niekto nachádza legálne :D toto nie je krivá výpoveď
Ice dive
15.01.12,20:33
no spýtajú sa na konzuláte či v ich krajine evidujú takého človeka akého si uviedol... nemusíš sa trafiť do mena... za ďalšie čo povieš, ak ti preukážu, že taký človek neexistuje a v tom čase sa nenachádzal na území SR... a ďalšia vec, ak by sa nachádzal na území SR nelegálne mal by si podať vysvetlenie, kde sa nachádza inak pomáhaš utečencovi:D:D:D ale to už máme riadne sci fi:):):)
bodliak
15.01.12,20:39
Podla mna si ho pozical Robertovi Ficovi, teda aspon ten chlap tak vyzeral...
bubkoch
15.01.12,20:41
prečo by to nemohla byť pravda? v správnom konaní je správny orgán povinný sám bez návrhu zistiť skutkový stav, vyhľadávať a vykonávať dôkazy pre a proti... ja som oznámil, čo o veci viem, je na správnom orgáne, aby zabezpečil všetky dôkazy pre rozhodnutie vo veci

stačí nebyť pos..tý pred políciou, ktorá je skupinou tých najväčších grázlov v tejto spoločnosti :D
si zabavny ... :D

zakon 8/2009

§ 6
Povinnosti prevádzkovateľa vozidla (1) Prevádzkovateľ vozidla 16) nesmie zveriť vedenie vozidla osobe, ktorá nespĺňa podmienky na jeho vedenie ustanovené týmto zákonom alebo osobitným predpisom, 17) nemá pri sebe platné doklady ustanovené na vedenie vozidla, je pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky, osobe, ktorej schopnosť na vedenie je inak znížená, alebo osobe, ktorej totožnosť nepozná.

(5) Prevádzkovateľ vozidla je povinný v súvislosti s konaním o priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky orgánu oprávnenému objasňovať alebo prejednať priestupok oznámiť osobné údaje osoby, ktorej zveril vedenie vozidla, v rozsahu meno, priezvisko a adresa pobytu.

takze konanie o priestupku sa zastavi a ty dostanes pokutu za porusenie vyssie citovanych ustanoveni
draik
16.01.12,08:59
napr. akého porušenia a ako sa to dá overiť?
Zákon o priestupkoch určuje sankcie za konkrétne priestupky a okrem toho je v ňom schovaný bod aj o porušení zákona o cestnej premávke inak. Teda za priestupky konkrétne uvedené v zákone o priestupkoch platia sankcie v rozsahu uvedenom v tomto zákone, na všetky ostatné porušenia zákona o cestnej premávke (to sa týka aj neposkytnutia údajov o osobe, ktorej bolo zverené vozidlo) sa vzťahuje "generálne" ustanovenie o sankcii podľa zákona o priestupkoch:
Priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky sa dopustí ten, kto
k) iným konaním, ako sa uvádza v písmenách a) až j), poruší všeobecne záväzný právny predpis o bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.
mattto
16.01.12,17:30
no spýtajú sa na konzuláte či v ich krajine evidujú takého človeka akého si uviedol... nemusíš sa trafiť do mena... za ďalšie čo povieš, ak ti preukážu, že taký človek neexistuje a v tom čase sa nenachádzal na území SR... a ďalšia vec, ak by sa nachádzal na území SR nelegálne mal by si podať vysvetlenie, kde sa nachádza inak pomáhaš utečencovi:D:D:D ale to už máme riadne sci fi:):):)

toľko nezmyslov pokope :) že taký človek nie je v evidencii v Tanzánii, nie je moja starosť, mne sa preukázal dokladmi, že boli možno falošné? nie je moja starosť. Jeho právny status nepoznám, ani nemám prečo, preto o žiadne "pomáhanie utečencovi nejde" :D
mattto
16.01.12,17:40
si zabavny ... :D

zakon 8/2009

§ 6
Povinnosti prevádzkovateľa vozidla

(1) Prevádzkovateľ vozidla 16) nesmie zveriť vedenie vozidla osobe, ktorá nespĺňa podmienky na jeho vedenie ustanovené týmto zákonom alebo osobitným predpisom, 17) nemá pri sebe platné doklady ustanovené na vedenie vozidla, je pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky, osobe, ktorej schopnosť na vedenie je inak znížená, alebo osobe, ktorej totožnosť nepozná.

(5) Prevádzkovateľ vozidla je povinný v súvislosti s konaním o priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky orgánu oprávnenému objasňovať alebo prejednať priestupok oznámiť osobné údaje osoby, ktorej zveril vedenie vozidla, v rozsahu meno, priezvisko a adresa pobytu.

takze konanie o priestupku sa zastavi a ty dostanes pokutu za porusenie vyssie citovanych ustanoveni


ja dostanem pokutu? si zábavný :D Osoba, ktorej som zveril, svoje motorové vozidlo splňala podmienky na jeho vedenie. Ukázala mi medzinárodný vodičský preukaz podľa Viedenského dohovoru a preukaz totožnosti. Že boli falošné? to ja nemôžem zistiť.

Podľa tvojej a IceDive logiky, ak niekto príde do požičovne áut a na falošné doklady si požičia auto, dopustí sa správneho deliktu podľa §138 ods. 1 písm. e) zák. č. 8/2009 Z.z. - absurdné a podľa IceDive sa dopustí dokonca možno až trestného činu marenia spravodlivosti, alebo nadržovania :D
mattto
16.01.12,17:42
Zákon o priestupkoch určuje sankcie za konkrétne priestupky a okrem toho je v ňom schovaný bod aj o porušení zákona o cestnej premávke inak. Teda za priestupky konkrétne uvedené v zákone o priestupkoch platia sankcie v rozsahu uvedenom v tomto zákone, na všetky ostatné porušenia zákona o cestnej premávke (to sa týka aj neposkytnutia údajov o osobe, ktorej bolo zverené vozidlo) sa vzťahuje "generálne" ustanovenie o sankcii podľa zákona o priestupkoch:
Priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky sa dopustí ten, kto
k) iným konaním, ako sa uvádza v písmenách a) až j), poruší všeobecne záväzný právny predpis o bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

prosím ťa, mňa nemusíš poučovať :) reagoval som na absurdný príspevok podľa ktorého každý človek zodpovedá za to, či sa niekto na území SR zdržiava legálne a na základe pravých dokladov
verkaz
16.01.12,18:00
Neviem prečo sa tu osočujete. Stačí ísť na MsP a tam Ti povedia o čo vlastne ide. A dá sa to vyriešiť aj dohovorom. Záleží od prístupu k veci od obidvoch strán.
Čo sa tam bojíš ísť a postaviť sa zoči - voči ?:D:D:confused:
buchač
16.01.12,18:06
toľko nezmyslov pokope :) že taký človek nie je v evidencii v Tanzánii, nie je moja starosť, mne sa preukázal dokladmi, že boli možno falošné? nie je moja starosť. Jeho právny status nepoznám, ani nemám prečo, preto o žiadne "pomáhanie utečencovi nejde" :D
...takže predpokladám , že na základe tohoto by si len tak niekomu auto do rúk zveril ......

...nemyslím si to ......a teraz neberiem do úvahy chlapíka z Afriky ...slovákovi , ktorého nepoznám , by kľúče do ruky nedostal ..

ja dostanem pokutu? si zábavný :D Osoba, ktorej som zveril, svoje motorové vozidlo splňala podmienky na jeho vedenie. Ukázala mi medzinárodný vodičský preukaz podľa Viedenského dohovoru a preukaz totožnosti. Že boli falošné? to ja nemôžem zistiť.

Podľa tvojej a IceDive logiky, ak niekto príde do požičovne áut a na falošné doklady si požičia auto, dopustí sa správneho
( bez " s " ..iba právneho a nie je to veru správne ...;)) deliktu podľa §138 ods. 1 písm. e) zák. č. 8/2009 Z.z. - absurdné a podľa IceDive sa dopustí dokonca možno až trestného činu marenia spravodlivosti, alebo nadržovania :D
...či ...??? :rolleyes:
mattto
17.01.12,14:51
...takže predpokladám , že na základe tohoto by si len tak niekomu auto do rúk zveril ......

...nemyslím si to ......a teraz neberiem do úvahy chlapíka z Afriky ...slovákovi , ktorého nepoznám , by kľúče do ruky nedostal ..

...či ...??? :rolleyes:

veru je to správne, ide o správny delikt, nie právny :D
buchač
17.01.12,17:45
...uhm ...správne je správne ....

...kurnik ...slovenčina naša , zle som čítal ........tiež by tam iný výraz mohli dosadiť ...:rolleyes:

...nie vždy je správne všetko správne , čo sa týka správ , sprava ......;) :--- :D