Retuska
15.01.12,17:13
Dobrý deň,cchela by soms a poradit,neviete odporučit nejakeho notara v kosiciach?...zomrel nam dedko a malo by rpebehnut teraz notarske konanie.pozname jednu notarku no nemame s nou velmi dobre skusenosti,preto ak nahodou mate niekoho odporucit,najlepsie nie najdrahsieho,poprosim radu.dakujem
Xanti
15.01.12,16:19
No neviem,
ale notára určuje súd. Ten sa na dedičské konanie nevyberá.
Takže ak budete mať šťastie tak na tú čo ju poznáte nenatrafíte.
niella
15.01.12,19:33
Dobrý deň,cchela by soms a poradit,neviete odporučit nejakeho notara v kosiciach?...zomrel nam dedko a malo by rpebehnut teraz notarske konanie.pozname jednu notarku no nemame s nou velmi dobre skusenosti,preto ak nahodou mate niekoho odporucit,najlepsie nie najdrahsieho,poprosim radu.dakujem

JUDr.Daniela Kováčová, máme s ňou dobré skúsenosti pri delení majetku.
mattto
15.01.12,20:01
JUDr.Daniela Kováčová, máme s ňou dobré skúsenosti pri delení majetku.

notára si účastníci dedičského konania nevolia. V obvode každého okresného súdu sú pridelené notárske úrady notárskou komorou a týmto notárom prideľuje súd podľa priezviska zomrelého prejednanie dedičstva
doktor23
16.01.12,07:27
na tejto stránke nájdeš rozvrh práce KS Košice pre rok 2012, kde je aj na strane cca. 81 rozvrh práce notárov. Tam vieš zistiť, ktorému notárovi bude dedičské konanie pridelené

http://www.justice.gov.sk/Stranky/Sudy/Krajsky-sud-Kosice/Rozvrh-prace.aspx

závisí to od toho, kde mal dedko trvalý pobyt a kedy zomrel. Notári by sa mali riadiť vyhláškou Ministerstva spravodlivosti o odmenách a náhradách notárov a v princípe k hocikomu prídeš, mal by si platiť +- rovnako
Retuska
16.01.12,13:06
pytam sa preto,pretoze nam povedali ze si mame vybrat notara sami
doktor23
16.01.12,14:15
a to kto Vám povedal????
Retuska
18.01.12,15:06
v pohrebnej sluzbe
mattto
18.01.12,18:27
v pohrebnej sluzbe

asi sa to moc nehodí, ale :D:D:D

nenechajte si radiť v oblasti práva od pracovníkov pohrebnej služby. Neviem ako sa má správne kopať jama a ako ju zabezpečiť pred zosuvom, preto im neradím
Retuska
18.01.12,18:31
ja soms a preto pytala,lebo babka bola z toho mimo.ja som tiez tak vedela ze notara urcuje sud,lenze ona sa hadala ze v pohrebnej sluzbe povedali..ved viete jak to so starymi ludmi....tak uvidime akot o dopadne:)
Tweety
18.01.12,18:50
ja soms a preto pytala,lebo babka bola z toho mimo.ja som tiez tak vedela ze notara urcuje sud,lenze ona sa hadala ze v pohrebnej sluzbe povedali..ved viete jak to so starymi ludmi....tak uvidime akot o dopadne:)
Povedz babke, že v pohrebnej službe v tom nemajú jasno, že príde predvolanka od notára.