pivko
03.02.12,08:52
Ale dneska aspoň dvoje spoďáre , kua v KE ešte teraz -16 brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Ingrid Ondruskova
03.02.12,08:06
220870...lepšie sa to snáď vystihnúť ani nedalo...celá záležitosť mi pripomína môj zážitok z práce...
ja a moja kolegyňna sme išli lobovať za celý kolektív k majiteľke firmy za vyššie platy a jeden kolega mi hovorí, že on
vlastne ani väčší plat nepotrebuje!!!! ale nakoniec, keď došlo k zvýšeniu platov pre všetkých, ani
len nepoďakoval....masy a malý kolektív sa vlastne správajú rovnako!!! nerozumiem tomu, tí, ktorí sa o GORILU ani
len náznakom nestarajú,a radšej čučia v teple obývačky do telky na nejakú telenovelu, nechcú ani len trošičku zmeniť tento prehnitý systém na Slovensku????
jar88
03.02.12,08:19
nerozumiem tomu, tí, ktorí sa o GORILU ani
len náznakom nestarajú,a radšej čučia v teple obývačky do telky na nejakú telenovelu, nechcú ani len trošičku zmeniť tento prehnitý systém na Slovensku????
Myslím, že by to radi zmenili, len nevedia ako a čo zmeniť.
Vlastne ani ta vaša líderka, čo bola včera v televízii, nevedela čo a ako chce dosiahnuť. Povedala len toľko, že niečo podobné, ako na Islande. No a čo majú na Islande? No asi už všetci viete.
jar88
03.02.12,08:21
Chcel som povedať len toľko, že všetci viete, čo nechcete, ale nikto z vás nevie povedať čo vlastne chce.
jar88
03.02.12,08:22
Tak sa ďaleko nedostanete.:---
Indeed
03.02.12,08:28
Len aby Vám na tých demonštráciach, nepremasírovali obuškom chrbat a ine časti tela....
Ingrid Ondruskova
03.02.12,08:33
...masáž zdarma...to bude ako bonus:D...samozrejme neverím, že by to niekto z policajtov spravil...
IVETA N
03.02.12,08:37
pred tou ,, našou líderkou,, klobúk dolu , že sa ona a spol okolo nej odvážili zorganizovať to čo v piatok.
Veď sme všetci doteraz nadávali na tento systém doma kde nás nikto nepočul . U mňa má ešte jedno veľké plus .Všade som počula len nadávky na dnešnú mladež / ,,liderka.. ma len 26 rokov / akí sú nevďačný , ako im je všetko jedno......
A zase nám tej staršej generácii, ktorá v 89 protestovala a ,,spala,,, ďalších 20 rokov ukázali že všetko sa dá len treba chcieť nabrať odvahu a vzdať sa troch toho svojho pohodlia .....

ČO zmenit a ako,nučia sa za pomoci ostatných.
jar88
03.02.12,08:39
Len aby Vám na tých demonštráciach, nepremasírovali obuškom chrbat a ine časti tela....
Tuším, že stále žiješ v dobách dávno minulých.
Dnes ťa policajti mlátiť nebudú.
trisestri
03.02.12,09:06
Napadlo niekoho spýtať sa starú známu otázku-kto má z tohoto prospech?A nepovedzte mi,že ľud.

ked protestovali lekari,vedeli ste dobre kto z toho bude mat prospech,ked protestuje lud zrazu to lekarom vadi-no vies tvoji kolegovaia tvrdili ze z vasich protestoch najvätsi prospech bude mat pacient,minule bplo v spravach ze zvysovanie platov lekarov pojde na ukor kvality poskytovania zdravotnej starostlivosti pre pacientov v nemocniciach,takze tak a preto ta otazka,podla kolegov dobre vies ze prospech ma iny nez sa deklaruje pri propagacii a prezentacii poziadaviek-ale to neznamena ze ked si lekari vydobyli omnoho viac nez mohli dufat,tak maju teraz sa cudovat a spochybnovat protesty inych.
stormcatcher
03.02.12,09:11
Tuším, že stále žiješ v dobách dávno minulých.
Dnes ťa policajti mlátiť nebudú.

To musíš ísť na demonštráciu a nie na mierový pochod!
Pikoška
03.02.12,09:16
Chcel som povedať len toľko, že všetci viete, čo nechcete, ale nikto z vás nevie povedať čo vlastne chce.Vitaj jardo, ešte že si prišiel, a aspoň niečo povedal. Zmysluplné, zrozumiteľné, ponúkajúce východisko. A hlavne, že vieš najlepšie ako a čo a kedy. Celý Ty.:)
trisestri
03.02.12,09:17
Chcel som povedať len toľko, že všetci viete, čo nechcete, ale nikto z vás nevie povedať čo vlastne chce.

ved to je uplne jednoduche,staci ziadat to aby ustava a zakony neboli pre niekoho iba zdrap papiera,aby pravo bolo vymahatelne a platilo pre kazdeho,plus zrusenie imuinity v plnom rozsahu pre vsetkych ktory su nou chraneny a aplikovatelny zakon o preukazovani povodu majetku,plus mastna dan na prevody penazi do danovych rajov,ale ak mas lepsie napady,tak porad mladym neskusenym organizatorom protestov,myslim ze su otvoreny korekcii poziadaviek.
AnnaK
03.02.12,10:04
ked protestovali lekari,vedeli ste dobre kto z toho bude mat prospech,ked protestuje lud zrazu to lekarom vadi-no vies tvoji kolegovaia tvrdili ze z vasich protestoch najvätsi prospech bude mat pacient,minule bplo v spravach ze zvysovanie platov lekarov pojde na ukor kvality poskytovania zdravotnej starostlivosti pre pacientov v nemocniciach,takze tak a preto ta otazka,podla kolegov dobre vies ze prospech ma iny nez sa deklaruje pri propagacii a prezentacii poziadaviek-ale to neznamena ze ked si lekari vydobyli omnoho viac nez mohli dufat,tak maju teraz sa cudovat a spochybnovat protesty inych.

Správam v akýchkoľvek našich médiach už dávno neverím ani slovo. Iba občas sa im podarí oznámiť aj pravdivú správu. A ministrovi pentliarikovi neverím, ani keď povie koľko je hodín.
IVETA N
03.02.12,10:23
pani poslanci si už zrušili priestupkovú imunitu,/ hlasovalo všetkých 147 poslancov / zostava ešte terstnoprávna
a že nič sa nedeje .
BXLmiami
03.02.12,10:23
ked protestovali lekari,vedeli ste dobre kto z toho bude mat prospech,ked protestuje lud zrazu to lekarom vadi-no vies tvoji kolegovaia tvrdili ze z vasich protestoch najvätsi prospech bude mat pacient,minule bplo v spravach ze zvysovanie platov lekarov pojde na ukor kvality poskytovania zdravotnej starostlivosti pre pacientov v nemocniciach,takze tak a preto ta otazka,podla kolegov dobre vies ze prospech ma iny nez sa deklaruje pri propagacii a prezentacii poziadaviek-ale to neznamena ze ked si lekari vydobyli omnoho viac nez mohli dufat,tak maju teraz sa cudovat a spochybnovat protesty inych.
To,že sa Pente prví v tejto krajine postavili lekári,nezmeníš.Co je z toho teraz a ako sa mstia je vec druhá.Ale neodpovedal si mi.Akurát si si na mne vylial žlč.Takže?Kto stojí za týmto?Vieš to?Lebo ja nie.
Barbara
03.02.12,10:38
To,že sa Pente prví v tejto krajine postavili lekári,nezmeníš.Co je z toho teraz a ako sa mstia je vec druhá.Ale neodpovedal si mi.Akurát si si na mne vylial žlč.Takže?Kto stojí za týmto?Vieš to?Lebo ja nie.


ja ti poviem kto za tým je tá celá skorumpovaná vláda a nie len terajšia , teda každá jedna čo tu už bola. čo ma po nejakom orangutanovi, veď to sa vedelo vždy, že všetci sú jedna celá maffianska chobotnica a aj to vieme, že inak to nebude ani do budúcna aj to vie každý. Mňa serie, že za to aby sa zvýšili platy nikto neprotestuje.:mad: aj tento protest predsi niekto riadí z vrchu ako aj tú lekársku akciu, ako je možné že p. minister nebol odvolaný, v druhých prípadoch keď niečo vyskytlo, tak hneď odvolať toho a toho , takže tak, je mi na grc z tej celej republiky

a to že v roku 1989 to ľud zmenil, ale prosím Vás utrite si čelo, alebo ste takí naivní, že tomu veríte? to zas bolo riadené a zorganizované z Ameriky a nikto ma nepresvedčí o opaku. Alebo si myslíte že by rusi nás neokupovali ako v roku 1968? hmmm
Barbara
03.02.12,10:40
ešte taký maličký dotaz ja som za aby sa kružkovali z tej kandidátnej listiny neznámi, lebo kým sa to bude točiť okolo Fica, Dzurindu, stále dokola tu poriadok nebude,
IVETA N
03.02.12,10:46
kto stojí za tým nevie asi nik, vedia to zatial len oni - všetko zlo vyplava na povrch a aj kto je zatým skôr či neskôr . Podstatné je to , že sa začalo niečo diať, predstav si , že by si niečo začal organizovať sám nik by sa k tebe nepridal , čo by si dosiahol -nič.
teraz je tu možnosť spolu dosiahnúť aspon také zmeny, že ked si vo volbách zvolíš svojho ,, zástupcu ,, bude ozaj zatupovať teba ako
občana- voliča. a nie zstupovať v prvom rade svoju stranu , ktorú riadi nejaký ,, vplyvný bohatý,, alebo napr.PENTA. Sám máš možnosť ovplyvniť chod vecí verejných maju svoj priestor na facebooku čo im nepoložíš túto otázku a aj iné.......

Co sa tým dosiahne ,že sa zakrúškuje neznami veď stále patrí k strane DZURINDU .Treba taký zákon aby si ich mohol kontrolovať treba taký zákon aby bolo jasné , že spraviš chybu a bez okolkov a všeljakých uhýbacích manévro bude za to postih .....

A keď je za tým celá skorumpovaná vlada je to jedno ktorá v tomto momente tak si pekne nas.......la do svojno hniezda.....
erzet
03.02.12,10:48
trisestri
03.02.12,10:55
To,že sa Pente prví v tejto krajine postavili lekári,nezmeníš.Co je z toho teraz a ako sa mstia je vec druhá.Ale neodpovedal si mi.Akurát si si na mne vylial žlč.Takže?Kto stojí za týmto?Vieš to?Lebo ja nie.

takze teraz je lepsie cusat a sediet doma a cakat na to kedy znovu zdvihnu dph,urobia restrikcie,zvysia odvody zivnostnikom,lebo moloch korupcie a drancovania verejnych financii je neuprosny a nenasytny,ak budu ludia tichucko donekonecna tolerovat toto vsetko,tak im to ako prospeje?A kde sa lekari postavili Pente?-pokial viem najviac sa dotahovali o platy,ziadali aj zastavenie transformacie nemocnic,ale to uz toho Penta mala dost subjektov v svojich pazuroch-ako pomenovanie konkretnych faktov je podla teba vylievanie zlosti? A zrazu lekari ktory bojovali udajne proti Pente agituju proti protestom,maju svoje platy uz im Penta ani korupcia nevadia,este lobuju aby ludia proti nim neprotestovali,aku toto ma logiku? Protesty by mali zmysel,keby zrazu sa nezdihla obrovska vlna protikampani a utokov na protesty a ich akterov pod malichernymi zamienkami--daju sa menit poziadavky,daju sa stupnovat protesty atd.Zmysel v pripade dlhodobych masovych a ostrych protestov to ma taky ze politici a ich gorily dostanu jasne najava ze stacilo a obcania uz nemienia dalej tolerovat drancovanie verejnych financii,ze obcania nie su ovce ktore slepo posluchaju a donekonecne sa daju okradat.Aj ja sa v zmysle tvojej logiky mozem spytat aky zmysel malo ist v novembri na namestia,aky zmysel mal protest zdravotnych sestier,lekarov a mnohe ine-co tieto protesty priniesli nam obycajnym obcanom?
Kvaka
03.02.12,11:11
Myslím si, že by som išla do ulíc, keby som bola fit. Tiež som dôchodkyňa, ja ale presne viem, čo chcem. Chcem jednak protestovať proti súčasnému politickému zoskupeniu, ale predovšetkým chcem, aby nastal koniec týmto praktikám, ktoré umožňujú beztrestné obohacovanie sa. Chcem spravodlivé vyšetrenie Gorily s účasťou verejnosti a tvrdé potrestanie vinníkov. V prípadoch, ak sa dokáže zneužitie právomocí verejných činiteľov spojených so spreneverou financií štátu, hodí sa mi tam aj slovo vlastizrada. Chcem spravodlivosť v tomto štáte a skutočnú demokraciu, nie tú, čo prišla s rokom 1989. Skoro každý, kto sa vtedy dostal k moci, začal vykonávať činnosti, ktoré zapadali do goriláckej ZOO. A neboli to tí poctivejší komunisti (z presvedčenia) ale skôr tí, ktorí sa naučili obohacovať a zneužívať moc už pred 1989. K nim sa pridali častokrát aj vylúčení zo strany, ale ruku na srdce, koľkí z nich boli vylúčení za to, že si otvárali hubu za spravodlivosť a koľkí za to, že páchali činnosť, ktorá sa aj teraz považuje za trestnú? Ja som nikdy nebola v nijakej strane, ale poznala som veľa slušných ľudí, ktorí tam boli a kto bol vtedy grázel, ostal ním aj potom, akurát po 1989 využil to, že ho niekto za to grázlovanie vylúčil. Vtedy bol dobrý každý, kto bol vylúčený. Nedávno som čítala, že nejaký mládenec dostal väzenie za ukradnutý rožok, lebo to urobil opakovane. Mne chýba rovnaký meter pre všetkých. Preto vyjadrujem svoj protest so súčasnými politikmi. Neviem, ako toto skončí, neviem, kto bude mať z toho nejaký úžitok, ale všetci voláme po trestnoprávnej zodpovednosť aktérov goriláckej ZOO a po radikálnej zmene politickej scény.
marjankaj
03.02.12,11:17
To,že sa Pente prví v tejto krajine postavili lekári,nezmeníš.Co je z toho teraz a ako sa mstia je vec druhá.Ale neodpovedal si mi.Akurát si si na mne vylial žlč.Takže?Kto stojí za týmto?Vieš to?Lebo ja nie.
No predsa vláda a parlament(teda všetky doterajšie). Tí navrhujú a tvoria zákony. A oni sa dávajú podplácať. Veď keby si ich vedela ty podplatiť(viac ako penta), tak ste nemuseli ani protestovať.
Barbara
03.02.12,11:21
A keď je za tým celá skorumpovaná vlada je to jedno ktorá v tomto momente tak si pekne nas.......la do svojno hniezda.....

prepáč Ivi ale ja som taký nemtudko a nemchápem čo si chcela tým povedať, lebo ako som to napísala je mi z tej celej republiky na grc a keby som bola mladšia, tak ver mi že už som dávno za humna
Barbara
03.02.12,11:26
kto je potrestaní z politikov za to čo spáchal , nikto a preto je to všetko tak ako to je.
U politikov neexistuje žiadna morálka a presne je to tak kto nemá hrošiu kožu nemá čo v politike robiť / výrok p. zo SaS./
Niekto si povie aspoň sa môžem ráno pozrieť s čistým svedomím do zrkadla . A bude sa tam môcť pozrieť, keď nebude mať čo svojím deťom dať jesť, lebo nebude začo kúpiť to jedlo.Obdivujem ľudí , ktorí vyžijú s mizerných tristo eúr a oni delili si milióny je to jeden GRC teraz ,keď sa to nepohne k lepšiemu a nepomôžu protesty ,,GORILA tak potom len pobaliť svojich pár ,,švestiek,, a isť niekde na KAMČATKu... Lebo normálnemu človeku sa tu bude zle,,dýchať,, a to nehovorím ešte o žití v tejto ,,banánavej republike,,,.

IVETA N

vlastne si napísala to isté čo ja, len inými slovami tak aj ty si nas..la do vlastného hniezda????
prosím nechcem žiadnu hádku, takže končím
IVETA N
03.02.12,11:31
myslela som tým toto , že v dnešnej dobe je všetko možné ako FICO dosiahol víťazstvo vo volbách -kamionisti ,
dalšia vec su tu dôchodcovia /nech ma zato neulynčujú / keď sa s nimi rozprávam jednoznačne voliť -FICO , v minulosti ,,MECIAR
môže to byt predvolebný ťah nejakej strany , ktorá chce rozkradnúť ešte to málo čo tam ostalo .
Kde je občan na konci tohto všetkého .
Čo by si vyriešila ,,odchodom za humna,, O tom som uvažovala aj já tu mám korene tu mám svoju rodinu tu mám znamych tu mám svoj DOMOV.......

barbarka ano nas...la ale to každý z nás lebo sme to dovoli zajsť až tak ďaleko , že nám museli otvoriť oči zase len študenti......
Tvoje ,,končím,,, neakceptujem treba si povedať svoj názor či je taký alebo onaký.
BXLmiami
03.02.12,11:35
Poprosím aby ste si prečítali moje príspevky.Ani slovkom som sa nezmienila či ano,či nie,či suhlas alebo nesuhlas ,nič,ale v tej sekunde som sa stala nepriateľom čislo jedna.Prečo?Lebo nejakého potrebujete?A nemáte lepšieho ako mňa?Takže stačí,dalej reagovať nebudem,ale moja otázka-kto je za tým-ostáva a som na odpoved vážne zvedavá.Ale nemyslím že mi tú odpoved niekto z Vás dá.Odpoved mi dá buducnosť.
Zita5
03.02.12,11:41
myslela som tým toto , že v dnešnej dobe je všetko možné ako FICO dosiahol víťazstvo vo volbách -kamionisti ,
dalšia vec su tu dôchodcovia /nech ma zato neulynčujú / keď sa s nimi rozprávam jednoznačne voliť -FICO , v minulosti ,,MECIAR
môže to byt predvolebný ťah nejakej strany , ktorá chce rozkradnúť ešte to málo čo tam ostalo .
Kde je občan na konci tohto všetkého .
Čo by si vyriešila ,,odchodom za humna,, O tom som uvažovala aj já tu mám korene tu mám svoju rodinu tu mám znamych tu mám svoj DOMOV.......

Niektorí dôchodcovia najmä staršie generácie - taký 75-80 ročný dôchodca sa dá veľmi ľahko zmanipulovať na mítingu .A toho sú si vedomé aj niektoré politické strany .Stačí ak im niekto sľúbi len 10 euro navyšše a už ich majú . Moja svokra pôjde voliť Fica lebo Mečiara len za to, že pôjde na míting a dajú jej tam pohostenie.Ešte prišla domov aj s ružou v minulosti .Tak ich ospevuje do nebies a nemôžem to ani počúvať .:D Ak si chcem zachovať zdravé jadro rodiny, tak sa radšej vzdialim.
Barbara
03.02.12,11:48
áno Ivi máš pravdu, a súhlasím s Tebou vo všetkom, aj v tom že treba si povedať svoj názor, lenže ako určite to tu poznáš na Porade, nie vždy každému sa páči nejaký názor a už sú v sebe, takže preto som napísala, že končím, lebo som si myslela, že sa medzi nami dvomi sa rozvinie nejaká nechcená debata.
Lenže vidím, že si skvelá kočka
držme si prsty, aby sa to tu v tom našom štáte fakt prišlo k nejakým zmenám:) ale pravdupovediac sú to zase len sny:mee:

pozdravujem Vás všetkých
marjankaj
03.02.12,11:49
Poprosím aby ste si prečítali moje príspevky.Ani slovkom som sa nezmienila či ano,či nie,či suhlas alebo nesuhlas ,nič,ale v tej sekunde som sa stala nepriateľom čislo jedna.Prečo?Lebo nejakého potrebujete?A nemáte lepšieho ako mňa?Takže stačí,dalej reagovať nebudem,ale moja otázka-kto je za tým-ostáva a som na odpoved vážne zvedavá.Ale nemyslím že mi tú odpoved niekto z Vás dá.Odpoved mi dá buducnosť.
Odpoveď:
Vláda a parlament. Naši volení zástupcovia.
Oliwa
03.02.12,11:51
IVETA N (http://www.porada.sk/member.php?u=13404) Dnes, 12:23
pani poslanci si už zrušili priestupkovú imunitu,/ hlasovalo všetkých 147 poslancov / zostava ešte terstnoprávna
a že nič sa nedeje .

...
Včera zasa bez problémov odklepli zdravotným sestrám zvýšenie platov od 1. 4. - prítomné sestričky si dokonca od radosti na balkóne aj zatlieskali... Odrazu všetko ide, aj sú uznášaniaschopní, aj vedia vlastnú hlasovaciu kartičku strčiť, kam treba, a ešte ten zákon dokonca aj jednohlasne schvália - niečo nevídané, neslýchané...!

To prekvapilo aj mňa - tá bohatá účasť poslancov v parlamente v posledných dňoch! Inokedy lavice zívajú prázdnotou - a teraz... Žeby sa báli o svoje teplé miestečká pod zadkami a takto dúfajú, že ich kamera zachytí a volič si na nich snáď spomenie? Ako spieva Timko "čím to je, čím to je?"
Zvolebnieva sa... Alebo zgorilieva...?

Raz bol v TV príspevok o poslancoch, ktorí za celé volebné obdobie nepredložili nijaký návrh, za 4 roky nemali jediný diskusný príspevok, ani raz sa k ničomu nevyjadrili... Asi z ich pohľadu "nebyuo o čem"...
IVETA N
03.02.12,12:01
a ešte niečo dodám a odmlčím sa :

Zrušila by som aj to aby ani jedna strana , ktorá sa dostane do parlementu dostala peniaze od tohto štátu, keď chceš isť do volieb tak choď a akú nakladnú predvolebnú kmpaň si budeš viesť je to tvoj problém Ty zato potom respektíve ktorí sa z tvojej strany dostanu k ,,moci ,,
budú mať plat adekvatny k tomu aký post budú zastavať.....

barborka : ten nejaký názor ktorý mám ja ako jedinec sa nebude páčiť ,,všetkým,, vždy sa niekto nájde ,kto ho spochybní a netreba sa báť nejakého otvoreného názorového stretu. Aj na porade som to zažila nikomu z poraďákov to nazazlievam. ale naopka ďakujem ím , že založili ,,poradu,, je skvelá čo sa týka ,,účtovníctva,, mnohokrát mi veľmi pomohla.....
JankaV
03.02.12,12:01
No moc sa nevytešujeme, po voľbách si urobia zmenu zákona a sme tam, kde sme boli. Pred voľbami odhlasujú všetko.
AnnaK
03.02.12,12:01
Súhlasím s tým, čo povedal Samo Trnka na proteste proti gorilám 27. januára v Bratislave. Parafrázoval finančné skupiny: "Nech budete voliť kohokoľvek, vždy budete voliť nás". Alebo: "Sme s vami (ovládame vás) od narodenia až po hrob."

Úplne súhlasím s tým, že je veľmi potrebné vyjadriť svoj nesúhlas s s konaním tých, ktorým svojou voľbou dávame do rúk moc spravovať spoločnosť, v ktorej žijeme. Lebo najhlúpejším tvorom na zemi je človek práve preto, lebo je obdarený rozumom ale aj pažravosťou, pýchou a túžbou ovládať iných.

Ale tento svoj postoj musí vyjadriť a mal by stále vyjadrovať každý a vždy. Nielen v krčme pri pive alebo na internete, kde ho nikto nepozná. Lebo tí, ktorí sa snažia a budú snažiť všetko zneužiť pre seba nie sú tu len teraz ale budú aj v budúcnosti. Aj po budúcich voľbách. A ak sú ľudia ticho, myslia si, že si môžu dovoliť všetko.
A ozvať sa treba aj vtedy, ak sa ma to priamo netýka. Ale sa to týka možno mojich detí, mojich kolegov v práci alebo mojich susedov a známych. Nechápala som tých, ktorí tak vehementne odsudzovali protesty lekárov, najmä keď tým odsudzujúcim minister podhodil kosť v podobe 300 eur veľmi dobre vediac, že peniaze zaberú najlepšie. Ako to skutočne bolo v zákulisí, to vedia len tí, ktorých sa to týkalo. Veď v mnohých povolaniach zarábame veľmi málo. A to aj šikovní a schopní ľudia, nielen ľajdáci. A v každom povolaní sú schopní odborníci, ale aj tí, ktorí skôr uškodia ako pomôžu. Tak prečo sa neozvať a nepodporiť protesty aj iných.
Preto fandím a podporujem všetkých, ktorí sa neboja ozvať a žiadajú zodpovednosť. Nedotknuteľný by nemal byť nikto.
ela77
03.02.12,12:39
Som tiež za to aby žiadna strana nedostala od štátu peniaze. Ak jej zástupcovia budú dobre spravovať tento štát, tak potom v ďalších voľbách nebudú potrebovať ani kampaň a reklamu. Ich výsledky ľudí presvedčia aj bez bilbordov. Ale za to že sa tam dostane niekto klamstvami a potom zabudne na voličov a dostať ešte za to aj prachy tak to je silné kafé.
ešte poprosím radu, napriek tomu že touto poznámkou reagujem na konkrétny príspevok tak mi to hodí až za posledný príspevok. Čo treba urobiť aby to zostalo pod tým na ktorý reagujem. vďaka.
220870
03.02.12,12:49
Ja sa odmlčím idem to skontrolovať a podporiť naživo tu.


http://www.nitra24.sk/clanky?extend.125144_Gorila-na-Nitra24-online
buchač
03.02.12,12:52
Ide Fico s manželkou po meste a pozerá sa za každou mladou ženskou.

Ficova manželka už toho má dosť a vlepí mu poriadnu facku.

Vtom pribehne postarší solídny pán a dá mu druhú, tretiu...

"Čo mi mlátite muža?" spýta se rozčúlená Ficová.

"Prepáčte," ...ospravedlňuje se ten pán... "ja som si myslel, že už sa to začalo !" :--- :D
trisestri
03.02.12,12:52
Poprosím aby ste si prečítali moje príspevky.Ani slovkom som sa nezmienila či ano,či nie,či suhlas alebo nesuhlas ,nič,ale v tej sekunde som sa stala nepriateľom čislo jedna.Prečo?Lebo nejakého potrebujete?A nemáte lepšieho ako mňa?Takže stačí,dalej reagovať nebudem,ale moja otázka-kto je za tým-ostáva a som na odpoved vážne zvedavá.Ale nemyslím že mi tú odpoved niekto z Vás dá.Odpoved mi
dá buducnosť.

kto nechce najst odpoved ten ju nenajde,aj ked tu je zopar odpovedi,ak ta neuspokojili to neznamena ze tu nie su-polemika z nazormi nie je prejavom nepriatelstva,to trochu dramatizujes,nie vzdy sa vsetci zhodnu vo vsetkom,ide o to ze na sk mame slabu obciansku spolocnost a preto treba skor podporit a nie spochybnovat obcianske protesty-mam tiez vyhrady k obsahu poziadaviek a formu prezentacie,ale kazdy protest ma svoj zmysel,aj maly krocik vpred je viac ako stat na miste
Zita5
03.02.12,12:56
Tweety
03.02.12,12:58
Tak toto nie je sloboda
http://www.aktuality.sk/clanok/200966/kniha-novinara-nicholsona-o-gorile-nebude-rozhodol-sud/ To s dalo očakávať, veď všetci vieme, aké máme súdnictvo.(česť výnimkam) Viď parketový lev.:rolleyes:
Zita5
03.02.12,12:59
To s dala očakávať, veď všetci vieme, aké máme súdnictvo. Viď parketový lev.:rolleyes:

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/domace/hascak-dosiahol-svoje-sud-zakazal-vydanie-knihy-o-gorile.html

Zrazu vedia súdy aj promtne rozhodovať. To je neuveriteľné.
buchač
03.02.12,13:07
To s dalo očakávať, veď všetci vieme, aké máme súdnictvo.(česť výnimkam) Viď parketový lev.:rolleyes:

...ryba smrdí od hlavy .......

...a sám najvyšší ...????

Žalúdok sa mi obracia , keď ho vidím .....počuť ho ???....čistý koniec - ako keby ma pitvali za živa ....
marjankaj
03.02.12,13:12
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/domace/hascak-dosiahol-svoje-sud-zakazal-vydanie-knihy-o-gorile.html

Zrazu vedia súdy aj promtne rozhodovať. To je neuveriteľné.

Že by to ani v Česku nemohli vydať?
Tweety
03.02.12,13:27
Že by to ani v Česku nemohli vydať? Len mi nie je jasné jedno. To o vydaní všetkých kníh rozhoduje súd, či len o knihách o sprisahaniach politikov? Veď gorilčatá sa spriahli proti obyčajným voličom, či?
marjankaj
03.02.12,13:32
To,že sa Pente prví v tejto krajine postavili lekári,nezmeníš.Co je z toho teraz a ako sa mstia je vec druhá.Ale neodpovedal si mi.Akurát si si na mne vylial žlč.Takže?Kto stojí za týmto?Vieš to?Lebo ja nie.

Ty si dobrá.
To ako keby som sa ja opýtal: Kto je za tým, že pacienti dávajú lekárom za operácie úplatky?
No asi pacienti. Keby nedávali nič, tak tí lekári sú najčestnejší ľudia na svete.:eek:

Alebo lekári, ktorí majú "natrčené" vrecká?:confused:
Oliwa
03.02.12,14:23
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/domace/hascak-dosiahol-svoje-sud-zakazal-vydanie-knihy-o-gorile.html

Zrazu vedia súdy aj promtne rozhodovať. To je neuveriteľné.
Asi to bude tými mrazmi - poslancom odrazu primrzlo 147 zadkov na stoličkách a svorne hlasujú /hoci inokedy sú ako svorka vlkov/, rozhodujúcemu sudcovi asi zamrzla nádrž v aute, keď neprišiel do práce, a poniektorým evidentne primŕza úsmev na perách... Ozaj neviete, čo je s Ficom alebo Dzurindom? Teda nieže by mi niektorý z nich chýbal, ale "dávno" som ho nevidela...

Ale na tú cenzúru nemám slov... Také chlapčiatko Haščák - a aha ho! Aké mal šťastie, že sudca tak rýchlo konal - a náhodou jeho návrhu vyhovel. Ale je to medvedia služba - si myslím teda ja... Ak to nie je pravda, tak prečo ten "pamflet" nemôže ísť na svetlo božie? Alebo žeby to predsa len bola pravda? Čo na to povie Miky teraz??? Že sudca sa zbláznil? Alebo Jardo sa zbláznil?


Čo na to všetci, ktorí sa celé roky nemôžu domôcť svojich práv na súdoch – neprávom prepustení zo zamestnania, neprávom obžalovaní, neprávom stíhaní, občania, ktorým vydržali pozemky pod diaľnice bez zaplatenia, týrané ženy, matky, ktoré sa nemôžu domôcť výživného, otcovia, ktorým nie je dovolené stýkať sa s vlastnými deťmi - Vy by ste neuvítali takéto rekordne rýchle rozhodnutie? Asi to bude tým, že sa nevoláte Haščák...
Eulalia
03.02.12,15:15
Asi to bude tými mrazmi - poslancom odrazu primrzlo 147 zadkov na stoličkách a svorne hlasujú /hoci inokedy sú ako svorka vlkov/, rozhodujúcemu sudcovi asi zamrzla nádrž v aute, keď neprišiel do práce, a poniektorým evidentne primŕza úsmev na perách... Ozaj neviete, čo je s Ficom alebo Dzurindom? Teda nieže by mi niektorý z nich chýbal, ale "dávno" som ho nevidela...

Ale na tú cenzúru nemám slov... Také chlapčiatko Haščák - a aha ho! Aké mal šťastie, že sudca tak rýchlo konal - a náhodou jeho návrhu vyhovel. Ale je to medvedia služba - si myslím teda ja... Ak to nie je pravda, tak prečo ten "pamflet" nemôže ísť na svetlo božie? Alebo žeby to predsa len bola pravda? Čo na to povie Miky teraz??? Že sudca sa zbláznil? Alebo Jardo sa zbláznil?


Čo na to všetci, ktorí sa celé roky nemôžu domôcť svojich práv na súdoch – neprávom prepustení zo zamestnania, neprávom obžalovaní, neprávom stíhaní, občania, ktorým vydržali pozemky pod diaľnice bez zaplatenia, týrané ženy, matky, ktoré sa nemôžu domôcť výživného, otcovia, ktorým nie je dovolené stýkať sa s vlastnými deťmi - Vy by ste neuvítali takéto rekordne rýchle rozhodnutie? Asi to bude tým, že sa nevoláte Haščák...


.. a hlavne nemáte jeho peniaze....
Rozalka
03.02.12,16:39
Asi to bude tými mrazmi - poslancom odrazu primrzlo 147 zadkov na stoličkách a svorne hlasujú /hoci inokedy sú ako svorka vlkov/, rozhodujúcemu sudcovi asi zamrzla nádrž v aute, keď neprišiel do práce, a poniektorým evidentne primŕza úsmev na perách... Ozaj neviete, čo je s Ficom alebo Dzurindom? Teda nieže by mi niektorý z nich chýbal, ale "dávno" som ho nevidela...

Ale na tú cenzúru nemám slov... Také chlapčiatko Haščák - a aha ho! Aké mal šťastie, že sudca tak rýchlo konal - a náhodou jeho návrhu vyhovel. Ale je to medvedia služba - si myslím teda ja... Ak to nie je pravda, tak prečo ten "pamflet" nemôže ísť na svetlo božie? Alebo žeby to predsa len bola pravda? Čo na to povie Miky teraz??? Že sudca sa zbláznil? Alebo Jardo sa zbláznil?


Čo na to všetci, ktorí sa celé roky nemôžu domôcť svojich práv na súdoch – neprávom prepustení zo zamestnania, neprávom obžalovaní, neprávom stíhaní, občania, ktorým vydržali pozemky pod diaľnice bez zaplatenia, týrané ženy, matky, ktoré sa nemôžu domôcť výživného, otcovia, ktorým nie je dovolené stýkať sa s vlastnými deťmi - Vy by ste neuvítali takéto rekordne rýchle rozhodnutie? Asi to bude tým, že sa nevoláte Haščák...


Voľakedy sme mali Chartu a 2000slov a tiež sme ich mnohí nevideli ale museli byť proti ... a nakoniec to ako skončilo?!? ...
Hádam aj tu sa svojho času dočká aj spravodlivosť.
misoft
03.02.12,18:08
Asi to bude tými mrazmi - poslancom odrazu primrzlo 147 zadkov na stoličkách a svorne hlasujú /hoci inokedy sú ako svorka vlkov/, rozhodujúcemu sudcovi asi zamrzla nádrž v aute, keď neprišiel do práce, a poniektorým evidentne primŕza úsmev na perách... Prd mrazmi! Robia si čiaročky, aby ľud videl, ako "oni sa obetujú" - keby nebolo gorilapochodov - srali by na nejaké to oné - rušenie imunity - ešte by si ju radšej rozšírili až do smrti Ozaj neviete, čo je s Ficom alebo Dzurindom? Teda nieže by mi niektorý z nich chýbal, ale "dávno" som ho nevidela... buď rada, že ich nevidíš - príde ti zle, budeš grckať, obgrckáš novú gaučovku. Kto ti potom preplatí čistenie? Tí dvaja nie.

Ale na tú cenzúru nemám slov... Také chlapčiatko Haščák - a aha ho! Aké mal šťastie, že sudca tak rýchlo konal - a náhodou jeho návrhu vyhovel. Teraz možno mal "šťastie", ale - mám taký dojem - už si ho preje*al - kua - nemal by teraz vyliezať zo svojho pelechu, furt sa nájde nejaký akčný aktivista a Haščák bude odrazu jehovista Ale je to medvedia služba - si myslím teda ja... žiadna medvedia - Heroínova služba Ak to nie je pravda, tak prečo ten "pamflet" nemôže ísť na svetlo božie? Lebo by čoskoro nebol k dispozícii - pre veľký záujem Alebo žeby to predsa len bola pravda? Čo na to povie Miky teraz??? On aj hovorí? On len opakuje nejaké tie frázy! Že sudca sa zbláznil? Dg. debus iurisdicus Alebo Jardo sa zbláznil?


Čo na to všetci, ktorí sa celé roky nemôžu domôcť svojich práv na súdoch – neprávom prepustení zo zamestnania, neprávom obžalovaní, neprávom stíhaní, občania, ktorým vydržali pozemky pod diaľnice bez zaplatenia, týrané ženy, matky, ktoré sa nemôžu domôcť výživného, otcovia, ktorým nie je dovolené stýkať sa s vlastnými deťmi - no predsa preto, lebo sú tam tí s diagnózou debus iurisdicus Vy by ste neuvítali takéto rekordne rýchle rozhodnutie? Asi to bude tým, že sa nevoláte Haščák...Hačšák - už nebude v telke na Snickers reklama "Ty pííííííp, tvoja kočka vravela..........", ale "Ty Hačšak, tvoj sudca vravel.......".
220870
03.02.12,19:01
Citujem z diskusie ja som síce tú ach nevolil ale som jej trochu veril. Inak ako keby moje myšlienky písal.
Milá Pani premiérka.
"ĎAKUJEM VÁM".
Za to, že som Vám dôveroval a Vy ste si moju dôveru sproste ukradli.

"Ďakujem Vám" za to, že ste sa naučili od svojho šéfa, ako si s dôverou ľudí poutierať topánky. Za to, že po tom, ako Vás aj môj hlas vyniesol do premiérskeho kresla, ste sa vyjadrili, že máte politiky - teda aj mňa - ´po krk´.

"Ďakujem Vám" za to, že Vás v skutočnosti obťažovalo hájenie mojich záujmov - záujmov Vášho voliča.

"Ďakujem Vám" za to, že ste si mnou daný mandát odcudzili na presadzovanie straníckych záujmov Vášho šéfa, ktorého som NEVOLIL.

"Ďakujem Vám", že ste si ho sama prizvali do vlády a tak obišli vôľu voličov SDKÚ, ktorí túto stranu zrejme naposledy volili práve preto, že NEKANDIDOVAL Dzurinda.

"Ďakujem Vám", že ste si môj mandát privlastnili na podpísanie navýšeného eurovalu a na politické záväzky k trvalému eurovalu, pričom ste sa spolcili zo smerom aby ste to presadili, pricom som Vám môj hlas dal práve preto, že ste SĽUBOVALI, že tak NIKDY neurobíte.

A nakoniec, milá pani premiérka, VÁM "ĎAKUJEM", že ste aj pomocou MôJHO HLASU zlynčovali v priamom prenose človeka pana Galka ktory chcel otvorit kauzu sdkusmeru mokys, že ste ho odsúdili bez súdu, že ste boli hlavným katom v spolupraci s Gasparovicom aj za pomoci mandátu získaného odo mňa! Cítim sa vrcholne ZNEUŽITÝ Vami, mojou premiérkou, cítim sa okradnutý o hlas. Sproste ste si ukradli moju podporu na to, ABY STE PÁCHALI SVINSTVÁ, OD KTORÝCH SA DIŠTANCUJEM! NA TIETO ŠPINAVOSTI SOM VÁM MANDÁT NEDÁVAL!!!
marleau
03.02.12,19:14
.. a hlavne nemáte jeho peniaze....
Aké jeho?Aké jeho?
N A Š E !!!
marleau
03.02.12,19:17
Pokiaľ to bude stále takéto mierumilovné,nič sa nezmení.Na strane protivníka si to pýta obete,doslvovne,po zásluhe!
A to vodné delo...dnes,v tomto počasí...dement,čo vydá rozkaz a ešte väčší,čo poslúchne.
trisestri
03.02.12,19:40
Pokiaľ to bude stále takéto mierumilovné,nič sa nezmení.Na strane protivníka si to pýta obete,doslvovne,po zásluhe!
A to vodné delo...dnes,v tomto počasí...dement,čo vydá rozkaz a ešte väčší,čo poslúchne.

treba obliat toho dementa co vydal ten rozkaz aj toho kto posluchol a ich rodiny ladovou vodou,su to svine a podla toho je treba z nimi zaobchadzat aj z ich rodinami
IVETA N
03.02.12,19:50
ich rodiny za to nemôžu
BXLmiami
04.02.12,04:25
Prečo nikto nedemonštruje pred Elektrou?Ten majetok je čistý?Alebo jej majiteľ to celé z uzadia diriguje ked sa na neho zabudlo?
alabut
04.02.12,04:54
BXL, aj mne je smutno na dusi, gorily su v kazdej obci, na okresoch, VUC-kach, policii, sudnictve, zvlastna kapitola exekutori, neusmievaj sa ... aj doktori, uplne sa zmenila hierarchia hodnot, narod zblbol. :-(
Pikoška
04.02.12,06:06
o
Prečo nikto nedemonštruje pred Elektrou?Ten majetok je čistý?Alebo jej majiteľ to celé z uzadia diriguje ked sa na neho zabudlo?Protestujúci majú na zreteli všetok sprivatizovaný majetok, a všetkých, ktorí ho beztrestne rozpredali pod cenu, nabalili si kontá.Všetkých, ktorí tieto svinstvá nevyšetrili, všetkých, čo dali podpisy pod takéto účtovníctva, teda príslušné skorumpované daňové úrady. Slovom všetkých bez rozdielu. A Tebe v hlave máta Mečiar. Lebo Fico, lebo Mečiar. Ale to je už otrepané. Teraz je v kurze LEBO GORILA!!!
220870
04.02.12,06:44
Elektra je už mŕtva tamič nenademoštruješ.
Prečo nikto nedemonštruje pred Elektrou?Ten majetok je čistý?Alebo jej majiteľ to celé z uzadia diriguje ked sa na neho zabudlo?
ela77
04.02.12,08:09
To vodné delo mali použiť minule na umytie budovy Národnej rady a bolo by ich to vyšlo úplne lacno a nie to dali oblizovať nejakej súkromnej firme. A spolok pán Gál a ostatní ako tu mnohí tvrdíte, že v tom má jasno, oni mali jasno aj vtedy keď národ v r.1989 oblbovali aj ostatní v tom majú "jasno" pred každými a každými voľbami, len potom sme pre nich už nezaujímaví a myslia si že sú malí bohovia. Ľudia im dali iba mandát, ale nie aby rozhodovali o nich bez nich a boli pre nich zaujímaví v uliciach zase iba v predvolebných kortešačkách.
pavol54
04.02.12,08:43
To vodné delo mali použiť minule na umytie budovy Národnej rady a bolo by ich to vyšlo úplne lacno a nie to dali oblizovať nejakej súkromnej firme. A spolok pán Gál a ostatní ako tu mnohí tvrdíte, že v tom má jasno, oni mali jasno aj vtedy keď národ v r.1989 oblbovali aj ostatní v tom majú "jasno" pred každými a každými voľbami, len potom sme pre nich už nezaujímaví a myslia si že sú malí bohovia. Ľudia im dali iba mandát, ale nie aby rozhodovali o nich bez nich a boli pre nich zaujímaví v uliciach zase iba v predvolebných kortešačkách.

ukáž mi jedného čo po zvolení do politiky ostal a ostane bezúhonný. A keby aj ostal bezúhonný nájde sa niekto kto naňho(z akéhokoľvek dôvodu) ukáže že je špinavý aj keď to nie je pravda a kým dokáže svoju pravdu tak sa stokrát opakovaná lož stane pravdou, takže mu ani neostáva nič iné aspoň si prilepšiť(veď aj tak ho okydajú). A za druhé hrable vždy hrabú jedným smerom inakšie ešte nevymysleli.
erzet
04.02.12,10:26
03.02.2011 Protest Gorila - Trenčín
erzet
04.02.12,10:29
Šibenice, linč, verejné, svojvoľné popravy - nie, nie, nie
misomiso
04.02.12,10:34
Pani a damy, musim vas trocha schladit.

Uz som to daval do vedlajsej temy, ale dam to aj tu.

http://www.sme.sk/c/6245401/fedor-gal-lidri-protestov-maju-sibnute-vizie.html

Gala neozaj "nemusim", ale do tohto naozaj vidi uplne ne 100%.

Problem je v tom ze nemate ziadnu, opakujem ziadnu alternativu, ziadne riesenie (hoci o tom, ake je Gorila obludne svinstvo nediskutujme, ano, je).

Aj tu odcitujem z clanku:

„Vo svojich 67 rokoch a so svojimi životnými skúsenosťami neverím na také kategórie, ako je ľud, národ, masa a dav. Za týmito všeobjímajúcimi kategóriami sa skrývajú individuálne, skupinové záujmy ľudí vrátane rozličných hajzlov, ktorí tieto slová používajú iba ako výťah k moci a profitu. Obávam sa, že vzopätie sa emócií bude zneužité. Mám obavy aj z toho, že voľný priestor dostanú hlasy, s ktorými nemôžem v žiadnom prípade súhlasiť. Sú to hlasy, ktoré zaznievajú s resentimentmi na socializmus, nejakú beztriednu spoločnosť..."


Ano, som si viac ako isty tym, ze este vacsi hajzli a vacsie Gorily uz su teraz nanominovani medzi organizatormi, pretoze ti vzdy prvi vytusia prilezitost. Podobne ako STBaci pocas neznej. Mecier este stihol nechat skartovat cely spis, ktory zacinal M a nasledne mal najviac kecov v prospech demokracia a obcana, takze razom bol v cele VPN...
marleau
04.02.12,11:25
Na polievanie právom nespokojných ľudí vedia zabezpečiť vodu tak,aby nezamrzla,ale že ľudia v Stropkove nemajú pitnú vodu a vyhliadky nesľubujú nápravu ani v najbližších dňoch,to ich netrápi.Keby sa chcelo,tak sa to dá.Ak toto nevidíte vy,čo chcete voliť smer,sdku,kdh,most,sns,sas,smk,hzds a ostatných už nakŕmených darmožráčov,tak si nezaslúžite tú vodu ani vy mať.
pavol54
04.02.12,11:35
Na polievanie právom nespokojných ľudí vedia zabezpečiť vodu tak,aby nezamrzla,ale že ľudia v Stropkove nemajú pitnú vodu a vyhliadky nesľubujú nápravu ani v najbližších dňoch,to ich netrápi.Keby sa chcelo,tak sa to dá.Ak toto nevidíte vy,čo chcete voliť smer,sdku,kdh,most,sns,sas,smk,hzds a ostatných už nakŕmených darmožráčov,tak si nezaslúžite tú vodu ani vy mať.
však daj typ
misomiso
04.02.12,11:43
však daj typ

Zeby Nora?
marleau
04.02.12,11:46
však daj typ
ĽS-NS
marleau
04.02.12,11:47
Zeby Nora?
Voľ si ju ty.
Pikoška
04.02.12,12:35
Zeby Nora?Kto Ťa poslal, aby si nás schladil?:) Je ešte jedna alternatíva. Neodmietnúť účasť vo voľbách, ale im tam hodiť prázdnu obálku, a ukázať im všetkým jasne zdvihnutý prostredník. Ako sme to zažili vo voľbách roku 1946.
pavol54
04.02.12,12:37
Zeby Nora?
v mladosti ma nebili reťazou aneb čo som sa s koňom zrazil?
trisestri
04.02.12,12:41
Fedor Gal bol tak arogantny ze ho narod vyhnal zo Slovenska,ten nema pravo nikomu radit ktovie ako on zbohatol a preco tak agituje zrazu proti protestom,ked sa im tlupe svin a goril hodi chcu obciansku angazovanost a ked nie tak uz proti nej agituju-staci nanho pozriet co je zac.
misomiso
04.02.12,13:23
Kto Ťa poslal, aby si nás schladil?:) Je ešte jedna alternatíva. Neodmietnúť účasť vo voľbách, ale im tam hodiť prázdnu obálku, a ukázať im všetkým jasne zdvihnutý prostredník. Ako sme to zažili vo voľbách roku 1946.

Joj, prosim ta bud taka dobra a urob to. Moj hlas potom bude mat vacsiu vahu.
misomiso
04.02.12,13:25
Fedor Gal bol tak arogantny ze ho narod vyhnal zo Slovenska,ten nema pravo nikomu radit ktovie ako on zbohatol a preco tak agituje zrazu proti protestom,ked sa im tlupe svin a goril hodi chcu obciansku angazovanost a ked nie tak uz proti nej agituju-staci nanho pozriet co je zac.

Niekto ho vyhnal? Ja som si myslel, ze odisiel, (ako kopec inych Slovakov).
day
04.02.12,13:45
suhlasim s misom, gal ma pravdu, v tejto chvili by bolo najlepsie volby prelozit na neskorsi termin
220870
04.02.12,13:46
Nerozumiem?
suhlasim s misom, gal ma pravdu, v tejto chvili by bolo najlepsie volby prelozit na neskorsi termin
day
04.02.12,13:51
vid prispevok 563
misomiso
04.02.12,13:53
suhlasim s misom, gal ma pravdu, v tejto chvili by bolo najlepsie volby prelozit na neskorsi termin

Gal toto napisal? (Ja som pisal, zwe som Gala necital ani dokonca, tak sorry za neinformovanost).

Ak to Gal napisal, tak s nim snad ani nesuhlasim. Bolo by to risenie, ak by sa do jesene podarilo (ak by bolo realne) vysetrit a uzavriet Gorilu. No obavam sa, ze to realne nie je a to ani pri uprimnej snahe (ktora neviem ci je).

Ak teda dame teraz stranam viac casu, moze to byt iba na skodu. Tieto mozgy disponuju (pre peniaze, ktore ukradli) tymi uplne najlepsimi odbornikmi (aj zo zahranicia), na pravo, aj na marketing. (Napriklad, strana 99% si plati ameticku poradensku agenturu, ktora pomohla Obamovi vyhrat volby).

Teda ja si skor myslim, ze Gorilam by sme dali iba viac casu na to, aby preskupili sily, (SDKU by pravdepodobne na celo nastrcila dalsiu nevinnu a neposkvrnenu tvar podobne ako tam nastrcili chderu Radicovu), mali by cas vytiahnut nieco (alebo vyslovene vykonstruovat) spinave na tych par novych tvari, ktore su v nastavajucich volbach skor nadejou...

Neviem. Mne to stale vychadza, ze cim viac casu im dame, tym lepsie pre nich a horsie pre nas.
trisestri
04.02.12,13:55
Niekto ho vyhnal? Ja som si myslel, ze odisiel, (ako kopec inych Slovakov).

na rozdiel od inych musel odist,treba ozivit si trochu historiu,po sporoch vo VPN z Meciarom sa voci nemu zdvihla taka vlna nenavisti ze to neuniesol-vsak tedy sa to vedelo,nuz mnohy maju kratku pamät,inak by aj volby dopadali-dnes megakauza a v marci vsetko zabudnute,jeden den vsetci volaju podme protestovat na druhy den polovica zabudla ze chcela ist do ulic,kdeto este si pamätat nejake udalosti z 90 rokov
trisestri
04.02.12,13:59
odklad volieb pochybujem ci nieco riesi,skor tam mali dat ine poziadavky,nesplnene od revolucie /odpolitizovanie sudnictva, policie, prokuratury,Generalnu prokuraturu zrusit a nahradit statnymy zastupitelstvami podobne ako v CR/
misomiso
04.02.12,14:00
na rozdiel od inych musel odist,treba ozivit si trochu historiu,po sporoch vo VPN z Meciarom sa voci nemu zdvihla taka vlna nenavisti ze to neuniesol-vsak tedy sa to vedelo,nuz mnohy maju kratku pamät,inak by aj volby dopadali-dnes megakauza a v marci vsetko zabudnute,jeden den vsetci volaju podme protestovat na druhy den polovica zabudla ze chcela ist do ulic,kdeto este si pamätat nejake udalosti z 90 rokov

No na mna Gal neposobi ako clovek, ktoreho by trapilo, co si o nom ini myslia, nie este to, ze by to "neuniesol". Mozno ani slovenski hokejisti ktori hraju v NHL "neuniesli" ako sa na nich doma niekto skaredo pozrel, tak teraz hraju za tazke prachy za mlakou. :)

Inak Gal mi nie je velmi sympaticky, to uz som povedal, ale ak ma (raz za cas) v niecom jasno, tak to zas treba priznat.
day
04.02.12,14:01
ja si myslim, ze nie sme ako narod natolko uvedomeli, ze do marca zmenime nas postoj k politickym stranam.

p.s.: posunutie terminu nespominal gal, moj navrh
marleau
04.02.12,15:43
Ten nech drží papuľu a čuší!
misomiso
04.02.12,15:55
ja si myslim, ze nie sme ako narod natolko uvedomeli, ze do marca zmenime nas postoj k politickym stranam.

p.s.: posunutie terminu nespominal gal, moj navrh

No ja si myslim, ze ak niekto nie je schopny zorientovat sa do marca, nema sanci ani do vianoc. Ja s tym nemam problem, ze ak som kedysi sympatizoval s SDKU a teraz sa ukazali nie len ako neschpni ale aj gauneri a zlodeji aby isli do basy namiesto do parlamentu.

Ale je pravda, ze niektori volici sa nevedia zmierit s tym, ze realita sa zmenila. Maju pocit, ze priznanie si, ze clovek, ktoreho volili parti do basy je akesi ich osobne zlyhanie (myslim zlyhanie alebo omyl volic,a co samozrejme nie je pravda). Preto napriklad generacia "babiek demokratiek" musela fyzicky vymriet, tebla sanca, ze Meciarovi by nejaka kauza uskodila v preferenciach.

Ale par mesiacov nehra rolu. Stale si myslim ze cim skor, tym lepsie. Ja mozem volit aj dnes.
Pikoška
04.02.12,16:36
No ja si myslim, ze ak niekto nie je schopny zorientovat sa do marca, nema sanci ani do vianoc. Ja s tym nemam problem, ze ak som kedysi sympatizoval s SDKU a teraz sa ukazali nie len ako neschpni ale aj gauneri a zlodeji aby isli do basy namiesto do parlamentu.

Ale je pravda, ze niektori volici sa nevedia zmierit s tym, ze realita sa zmenila. Maju pocit, ze priznanie si, ze clovek, ktoreho volili parti do basy je akesi ich osobne zlyhanie (myslim zlyhanie alebo omyl volic,a co samozrejme nie je pravda). Preto napriklad generacia "babiek demokratiek" musela fyzicky vymriet, tebla sanca, ze Meciarovi by nejaka kauza uskodila v preferenciach.

Ale par mesiacov nehra rolu. Stale si myslim ze cim skor, tym lepsie. Ja mozem volit aj dnes.Miso, možno si bol v Indii, možno si bol v Číne aj v Antarktíde. Ale nebol si medzi babkami, možno aj demokatkami a inými, čo sa už spamätali v protestnom sprievode. Ťažko môžeš posudzovať, kto sa spamätal, či nespamätal. Možno si výborný podnikateľ, ale nechci byť aj jasnovidec a prognostik výsledku týchto protestov, ktorým zjavne nefandíš. Miso, a odpoviem Ti aj, či budú veľké ryby na odstrel. Pokiaľ neskartovali, budú. Pokiaľ skartovali, možno budú. Také ľahké nevieš?
P.S. Galantnosť voči dámam v témach Gorila Ti zjavne zostala na zahraničných pracovných cestách.:rolleyes:
Bastian
04.02.12,22:16
Pani a damy, musim vas trocha schladit.

Uz som to daval do vedlajsej temy, ale dam to aj tu.

http://www.sme.sk/c/6245401/fedor-gal-lidri-protestov-maju-sibnute-vizie.html

Gala neozaj "nemusim", ale do tohto naozaj vidi uplne ne 100%.

Problem je v tom ze nemate ziadnu, opakujem ziadnu alternativu, ziadne riesenie (hoci o tom, ake je Gorila obludne svinstvo nediskutujme, ano, je).

Aj tu odcitujem z clanku:

„Vo svojich 67 rokoch a so svojimi životnými skúsenosťami neverím na také kategórie, ako je ľud, národ, masa a dav. Za týmito všeobjímajúcimi kategóriami sa skrývajú individuálne, skupinové záujmy ľudí vrátane rozličných hajzlov, ktorí tieto slová používajú iba ako výťah k moci a profitu. Obávam sa, že vzopätie sa emócií bude zneužité. Mám obavy aj z toho, že voľný priestor dostanú hlasy, s ktorými nemôžem v žiadnom prípade súhlasiť. Sú to hlasy, ktoré zaznievajú s resentimentmi na socializmus, nejakú beztriednu spoločnosť..."


Ano, som si viac ako isty tym, ze este vacsi hajzli a vacsie Gorily uz su teraz nanominovani medzi organizatormi, pretoze ti vzdy prvi vytusia prilezitost. Podobne ako STBaci pocas neznej. Mecier este stihol nechat skartovat cely spis, ktory zacinal M a nasledne mal najviac kecov v prospech demokracia a obcana, takze razom bol v cele VPN...




Gál v tom článku povedal veľkú pravdu:
„Bojím sa o budúcnosť krajiny, kde šibnuté, naivné a amatérske vízie budú realizované. Všetky utópie, ktoré mali byť realizované, sa premenili na nefungujúce spoločnosti. Kedysi aj komunizmus bola utópia, z ktorej sa vykľulo zlo. Je absolútna katastrofa, keď si niekto predstavuje budúcnosť tak, že vygumuje všetko, čo bolo a načrtne nejaký iluzívny obraz toho, čo má byť. Desím sa toho. Vízie o beztriednej a spravodlivej spoločnosti sú kraviny, pokiaľ nie sú zakotvené do reálnych podmienok každodenného života.

Kto si na Slovensku spomenie, že skorumpovaná politika je produktom mečiarizmu a že našiel vo Ficovi učenlivého žiaka? Kto si spomenie na to, že Fico potichu premenil Slovensko na štát, ktorý napríklad ignoroval práva Hedvigy Malinovej, jezuitských farárov a ďalších.
kukučka
04.02.12,22:52
To už sa nemáte s kým stotožniť, iba s Gálom???
A čítali ste aj reakcie ?
http://www.sme.sk/diskusie/1956146/1/Fedor-Gal-Lidri-protestov-maju-sibnute-vizie.html
220870
04.02.12,23:52
Mal by Dzurinda skončiť?

„Myslím, že kultivovaný politik by mal vedieť, kedy mu zazvonil zvonček. Kedy má odísť nie pre subjektívny pocit viny, ale preto, že je pre spoločnosť kontraproduktívny. Mikuláš Dzurinda by už mal odísť.“
Tým že ten chlpatý úd nazval Dzurindu kultivovaným politikom povedal úplne všetko nemusel nič len túto jednu vetu.Aby sme pochopili čo chcel povedať.
Neviem koľko tu má kto rokov či zažil komunistov revolúciu v 89.V tých rokoch to vrelo ľudia nadávali na vtedajší systém kade chodili.Ale nikto nikto neveril ,že príde zmena.Ja som v 89 na jeseň rukoval .Ak by mi niekto v auguste povedal ,že do pol roka pod tlakom revolúcie skolabuje celý komunistický systém tak by som mu ukázal prstom na čelo a zaťukal.A vidíte padli robili zle ľudia ich vyhnali.Zle robia aj týto a ľudia ich vyženú,či to bude do mesiaca ,alebo roka neviem .Opakuje sa tu presne ten istý scénar ,ako bol v 89 .Ľudia sa začali búriť už v 87 po návšteve Gorbačova (ktorý mal odvahu a ako prvý Ruský politik tu chodil po družstvách a fabrikách a podával ruky obyčajným robotníkom) boli prvé potýčky študentov v Prahe a Bratislave najskôr len pár ľudí .Ale malo to ohromný efekt postupne sa začali pridávať ostatný na jar v 89 prišlo k prvým ostrým stretom študentov a polície ,trochu to cez prázdniny ututlali ,ale zapálenú iskru už nedokázali uhasiť a znova sa vznietila príchodom študentov do školy.Celé to vyústilo do 17 novembra.
Z celej školy si najlepšie pamätám na čas krátko pred maturitami keď sme s triednou učiteľkou sedeli v triede a debatovali o zbytočnosti komunistov .Kto nezažil komančov nemôže pochopiť ,že vtedy to bola brutálna odvaha .Nezabudnem ,ako sa starší chlapi 21 augusta 89 skoro pobili ,majster radový komunista s robotníkmi skrz to jeden tvrdil ,že nás Rusi oslobodili druhý ,že napadli.Ja som vtedy nechápal o čom sa vôbec tak vášnivo rozprávajú.Na druhý deň doniesol ten robotník preto, aby dokázal svoju pravdu , noviny (smenu) z augusta 68.Vtedy som pvýkrát v živote prečítal celé noviny.Dodnes si pamätám nadpis titulného článku.Okupanti v Bratislave zastrelili 17-ročné dievča vyfotený tank niekde na Mierovom námestí v BA.U nás v rodine sa o takýchto veciach vôbec nedebatovalo.Pre mňa boli tie noviny ,ako facka z čistého neba doslova šok, ktorý ma prebral ,nedokážem to opísať bolo to veľmi emotívne ,ešte aj dnes.Tie noviny som prečítal celé možno trikrát.Prvý krát v živote som čítal slobodnú nescenzurovanú tlač.Vtedy vo mne vrela krv nikdy predtým som nič také nepoznal.Nedá sa to opísať.
To isté je teraz noviny sú tvrdo cenzurované novinári nemôžu písať čo chcú ,ako cítia.Televízie a tlač vlastnia novodobý oligarchovia ,ktorý si tento štátik ukradli pre seba.Ich nenažranosť nemá konca.Po rozkradnutí všetkého čo malo ,akú takú hodnotu a zadĺžení tohto štátu na desaťročia dopredu predania obyvateľstva do otroctva ,okradnutí celých generácií o cesty ,železnice, dôchodokové úspory , si chcú privlastniť aj posledné zbytky ešte štátneho majetku,nemocnice ,vzduch pôdu,zdravotné a sociálne odvody.Totálne zdegenerovali ľudské myslenie najspodnejších vrstiev národa ktorému nasilu pomocou rôznych demagógií vysielaných v televíziách v spravodajstve ,novinách ,pomocou rôznych bilboardov a mediálnych masáží vymývajú mozgy a posledné zbytky zdravého ľudského myslenia.
Dnes keď väčšina národa si myslí ,že volia slobodne a zvolia svojho idealizovaného vodcu a je im vnucovaná myšlieka ,že vodca môže predsa kradnúť koľko chce.Bohužiaľ dosiahli stav keď väčšina národa neverí v zmenu totálne zblbli národ.
V tejto dobe ktorá sa ,ako vajce vajcu podobá s tou v 89 keď súdruhovia ,už neboli schopný národu zabezpečiť ani toaletný papier,dnes nie sú schopný ani základnej zdravotnej a sociálnej starostlivosti v dobe ,keď sme nútený kupovať našu vodu od zahraničnej firmy,keď platíme za našu elektrickú energiu, ktorú sme si dokázali vyrobiť sami pre seba najlacnejšie v celej európe sme ju nútený kupovať za najvyššiu cenu v celej EU,od cudzej firmi ,sa začala rodiť nová revolúcia.Netvrdím ,že ľudia ktorý momentálne stoja v čele sú ideálny ,ale sú to ľudia ,ktorý toho majú DOSŤ ,chcú s tým niečo robiť a pre mňa je česť byť medzi nimi.Verím ,že sme zapálil požiar v ktorom zhorí novodobá oligarchia ,možno sa ho podarí trochu dusiť ,ale verím ,že už ho neuhasia tak ,ako v 89 neuhasili komunisti.,
Celé ľudské dejiny sú posiate tisíckami revolúcií,vzbúr, demonštrácií ,rebelií.Vždy sa búrila chudoba ,ktorá toho mala DOSŤ.A ja osobne toho mám po krk .Nemusíte so mnou súhlasiť neviem ,ako sa robí revolúcia nevedia to ani tý čo sa postavili v tej zime na námestia ,ale ideme sa pokúsiť urobiť revolúciu pretože MÁME TOHO DOSŤ.
Ak niekto nevie čo je to priama demokracia a odsudzuje ju dopredu tak pre porovnanie je to ten systém čo s veľkým úspechom funguje vo Švajčiarsku.
Priama demokracia bola zavedená na Islande.Národ tam vyhnal svojich skorumpovaných politikov niektorý medzi nimi aj ich premiér skončili za mrežami.U nás v našich médiách je Island a jeho revolta tabu.
Toto by trebalo aj u nás ,keď len preto ,aby si každý politik ,ktorý príde po takto zvrhnutej vláde uvedomil čo sa mu môže stať.
Takto svojich oligarchov hnal jeden z najmierumilovnejších národov na svete.

http://www.youtube.com/watch?v=OFyOdJWt02Y&feature=g-hist&context=G2614376AHTy3UjwADAA
(http://www.youtube.com/watch?v=OFyOdJWt02Y&feature=g-hist&context=G2614376AHTy3UjwADAA)http://www.youtube.com/watch?v=hH_xmjKcaZY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=22U4zjrcZHU
220870
05.02.12,01:09
Výborné čítanie.Ak toto dočítate tak nebudete veriť ani tomu že ešte máte nos medzi očami.
http://moje.hnonline.sk/node/2289
pavol54
05.02.12,05:30
Výborné čítanie.Ak toto dočítate tak nebudete veriť ani tomu že ešte máte nos medzi očami.
http://moje.hnonline.sk/node/2289
čo si prebehol na druhú stranu brehu?
No vidíš a keby ti to niekto pred 89 povedal tak by si povedal že je to komunistická propaganda.
Myslím si že vždy je treba vidieť spoločenský pohyb a spoločenské bytie v širšom kontexte, lebo za komunistov sme síce nemali dosť spotrebných tovarov ale ako stavbár musíš uznať že maximum prostriedkov bolo venovaných na tzv megalomanské stavby ktoré si veľké korporácie riadené(ideologicky) z Bruselu privlastnili od našich politických bábok za pár drobných, a by ich uspokojili tak aj im hodili niečo.
Raz povedal údajne ten pán Adenauer,: "Čo sa nám nepodarilo dosiahnuť puškami, dosiahneme prácou a utiahnutými opaskami".
Aj o týchto protestoch by sa dalo hovoriť ale dopadnú tak ako každá iná revolúcia -zožerie svoje vlastné dieťa. Možno PENTA a iné už dávno zmenila obsah, je len prázdnou škrupinkou a jej obsah sa stratil v nedohľadne.
Pikoška
05.02.12,05:47
čo si prebehol na druhú stranu brehu?
No vidíš a keby ti to niekto pred 89 povedal tak by si povedal že je to komunistická propaganda.
Myslím si že vždy je treba vidieť spoločenský pohyb a spoločenské bytie v širšom kontexte, lebo za komunistov sme síce nemali dosť spotrebných tovarov ale ako stavbár musíš uznať že maximum prostriedkov bolo venovaných na tzv megalomanské stavby ktoré si veľké korporácie riadené(ideologicky) z Bruselu privlastnili od našich politických bábok za pár drobných, a by ich uspokojili tak aj im hodili niečo.
Raz povedal údajne ten pán Adenauer,: "Čo sa nám nepodarilo dosiahnuť puškami, dosiahneme prácou a utiahnutými opaskami".
Aj o týchto protestoch by sa dalo hovoriť ale dopadnú tak ako každá iná revolúcia -zožerie svoje vlastné dieťa. Možno PENTA a iné už dávno zmenila obsah, je len prázdnou škrupinkou a jej obsah sa stratil v nedohľadne.A vysvetlíš mi, ako vieš, že je obsah už v nedohľadne? Čo si tým chcel povedať. Revolúcia sa nerovná revoľte. Penta rozhoduje o celom štáte. Ešte aj svojho predstaviteľa má v Únii zamestnávateľov. Teda sú všade. Jedno heslo na transparente za všetky, ktoré jasne vyjadrujú súčasný stav:

" KÝM GORILÁK STAVIA VILU, TAK TY ROBÍŠ NA GORILU " !!!
P.S. Patrí pre všetkých negorilákov. A otočili sme od svojich volených viacerí. Skôr, či neskôr. Podľa toho, akú rafinovanú škrabošku si nasadili.
BXLmiami
05.02.12,06:08
Skladám si informácie z médií-organizátor Pčolinský,Nicholson,teraz včera hovorila organizátorka protestu Krempaská....náhoda?
Pikoška
05.02.12,06:45
Skladám si informácie z médií-organizátor Pčolinský,Nicholson,teraz včera hovorila organizátorka protestu Krempaská....náhoda?Nič v živote nie je náhoda. Len podaktorí sa prebúdzajú z mentálneho spánku.
BXLmiami
05.02.12,06:50
Myslíš,že KDH doteraz spalo?No neviem....
nika.sum
05.02.12,06:54
Ja si myslim, ze Gorila a vsetky ine zvery su len kauzy na odputanie nasej pozornosti. Mozno sa trosku s Gorilou prepocitali a vymklo sa to z ruk, ale dopadne to ako vzdy, zahrabu to pod koberec. Uz niekolko obdobi si pred volbami vzdy hovorim, ze nepojdem volit, ale nakoniec mi to neda, a volim podla mna to mensie zlo,no aj tak to je cim dalej tym horsie. Neviem co je mensie zlo teraz. V mediach je len to co chcu aby sme vedeli a hoci my vsetci obycajni obcania vieme, ze tato vlada je prehnita z prava, z lava, z hora i dola, nevieme co s tym urobit. Koho volit? Aj z tej novej strany ktora vyzera byt neposkvrnena a s dobrymi nazormi sa vykluje len had, ktory zmenil kabat a vie presne na aku strunu zahrat. Niekto tu pisal, ze vsetci by brali keby im niekto ponukal miliony. No ja neviem, osobne by som nedokazala asi spavat a pozerat sa ludom okolo seba do oci...ale hovori sa, ze to sa clovek nauci tak zit. Je normalne, ze ked ma clovek moznost aj v podnikani, pomoct rodine, ze dohodit nejaku pracu, tak to spravi, ale ani ja si nedam urobit kupelnu bratrancovi, ked mi to chce spravit o 200% drahsie a este aj nekvalitne, ked je na trhu niekto cudzi a spravi to lepsie a lacnejsie. Lenze ti hore neberu majetok statu, ze je to majetok nas vsetkych, beru to len ako moznost na ukor nas ostatnych zbohatnut...Ale to je len moj nazor obycajneho jednoducheho cloveka...
pavol54
05.02.12,06:56
A vysvetlíš mi, ako vieš, že je obsah už v nedohľadne? Čo si tým chcel povedať. Revolúcia sa nerovná revoľte. Penta rozhoduje o celom štáte. Ešte aj svojho predstaviteľa má v Únii zamestnávateľov. Teda sú všade. Jedno heslo na transparente za všetky, ktoré jasne vyjadrujú súčasný stav:

" KÝM GORILÁK STAVIA VILU, TAK TY ROBÍŠ NA GORILU " !!!
P.S. Patrí pre všetkých negorilákov. A otočili sme od svojich volených viacerí. Skôr, či neskôr. Podľa toho, akú rafinovanú škrabošku si nasadili.
rozdiel je medzi pojmami možno a viem
marleau
05.02.12,06:58
Mne to pripadá,ako keď herec v bábkovom divadle hrá ľavou rukou odvážneho princa a pravou draka,čo uniesol princeznú.
day
05.02.12,07:03
Mne to pripadá,ako keď herec v bábkovom divadle hrá ľavou rukou odvážneho princa a pravou draka,čo uniesol princeznú.

situacia na SK sa lepsie vystihnut neda
pavol54
05.02.12,07:06
Ja si myslim, ze Gorila a vsetky ine zvery su len kauzy na odputanie nasej pozornosti. Mozno sa trosku s Gorilou prepocitali a vymklo sa to z ruk, ale dopadne to ako vzdy, zahrabu to pod koberec. Uz niekolko obdobi si pred volbami vzdy hovorim, ze nepojdem volit, ale nakoniec mi to neda, a volim podla mna to mensie zlo,no aj tak to je cim dalej tym horsie. Neviem co je mensie zlo teraz. V mediach je len to co chcu aby sme vedeli a hoci my vsetci obycajni obcania vieme, ze tato vlada je prehnita z prava, z lava, z hora i dola, nevieme co s tym urobit. Koho volit? Aj z tej novej strany ktora vyzera byt neposkvrnena a s dobrymi nazormi sa vykluje len had, ktory zmenil kabat a vie presne na aku strunu zahrat. Niekto tu pisal, ze vsetci by brali keby im niekto ponukal miliony. No ja neviem, osobne by som nedokazala asi spavat a pozerat sa ludom okolo seba do oci...ale hovori sa, ze to sa clovek nauci tak zit. Je normalne, ze ked ma clovek moznost aj v podnikani, pomoct rodine, ze dohodit nejaku pracu, tak to spravi, ale ani ja si nedam urobit kupelnu bratrancovi, ked mi to chce spravit o 200% drahsie a este aj nekvalitne, ked je na trhu niekto cudzi a spravi to lepsie a lacnejsie. Lenze ti hore neberu majetok statu, ze je to majetok nas vsetkych, beru to len ako moznost na ukor nas ostatnych zbohatnut...Ale to je len moj nazor obycajneho jednoducheho cloveka...

súhlasím s prvou vetou ale možno tá réžia presne funguje a nič sa nevymklo z rúk.
Aký je rozdiel ak zoberie majetok nás všetkých nejaký zahraničný energetický (štátny) alebo súkromný podnik a keď sa to dostane do rúk naších goríl jedno je yes yes a to druhé je nou nou. A vždy to okradnutie bolo s úplatkami aby ho dostal ten správny. Aby sme si rozumeli neobhajujem ani PENTU ani tých ktorí sa dostali k majetkom privatizáciou a potom ich nadnárodný kapitál odstavil tak sa ho museli zbaviť a v podstate to skončilo v cudzích rukách tak či tak len oškvarky ostali buď v rukách privatizérov, poradenských firiem ale tým ktorí sa skladali na tie investície ostalo tak či tak hovno s prepáčením.
Pikoška
05.02.12,07:17
Myslíš,že KDH doteraz spalo?No neviem....KDH čuší, ako všetci, len Lipšic koná. A driemala aj slovač. O tej ja hovorím, ak hovorím o niekom, že sa prebral.
marleau
05.02.12,07:20
súhlasím s prvou vetou ale možno tá réžia presne funguje a nič sa nevymklo z rúk.
Aký je rozdiel ak zoberie majetok nás všetkých nejaký zahraničný energetický (štátny) alebo súkromný podnik a keď sa to dostane do rúk naších goríl jedno je yes yes a to druhé je nou nou. A vždy to okradnutie bolo s úplatkami aby ho dostal ten správny. Aby sme si rozumeli neobhajujem ani PENTU ani tých ktorí sa dostali k majetkom privatizáciou a potom ich nadnárodný kapitál odstavil tak sa ho museli zbaviť a v podstate to skončilo v cudzích rukách tak či tak len oškvarky ostali buď v rukách privatizérov, poradenských firiem ale tým ktorí sa skladali na tie investície ostalo tak či tak hovno s prepáčením.
Ono nám ostane aj bez prepáčenia,ak sa ľudia nespamätajú.Ak budú voliť stále tých istých.Ja tam vidím priestor len pre jednu stranu,tie ostatné malé nepoznám.
pavol54
05.02.12,07:20
situacia na SK sa lepsie vystihnut neda
Inak ja som pochopil len jednu vec poďme do ulíc ale nechápem prečo čo sa má dosiahnuť, NEJAKÝ SUBJEKT rozanalyzoval nespokojnosť más, v kontexte s celosvetovým virvarom, hodí do médií niečo čo scelí dav v jeden mechanizmus ale čo ďalej. Nech niekto povie čo chce alebo to nepovie len to navedie a výsledok dosiahne.
Pikoška
05.02.12,07:28
súhlasím s prvou vetou ale možno tá réžia presne funguje a nič sa nevymklo z rúk.
Aký je rozdiel ak zoberie majetok nás všetkých nejaký zahraničný energetický (štátny) alebo súkromný podnik a keď sa to dostane do rúk naších goríl jedno je yes yes a to druhé je nou nou. A vždy to okradnutie bolo s úplatkami aby ho dostal ten správny. Aby sme si rozumeli neobhajujem ani PENTU ani tých ktorí sa dostali k majetkom privatizáciou a potom ich nadnárodný kapitál odstavil tak sa ho museli zbaviť a v podstate to skončilo v cudzích rukách tak či tak len oškvarky ostali buď v rukách privatizérov, poradenských firiem ale tým ktorí sa skladali na tie investície ostalo tak či tak hovno s prepáčením.Ty nazývaš to, čo ostalo v rukách privatizérov oškvarkami? Tak si si sem potom prišiel len
požartovať. A rada prijmem tie ICH oškvarky za národné jedlo.
unaghy
05.02.12,08:41
Ak si niekto celé tie roky myslel, že je to celých 20 rokov od revolúcie inak ako je poukázané v kauze Gorila, bol veľmi naivný. Gorila je napriek tomu iba špička ľadovca. Ani demonštrácie naivných ludí toto nezmenia - boli naivný už raz, keď si mysleli, že štát sa nerozkráda dennodenne na najvyššej úrovni a sú naivný opäť, keď si myslia, že demonštráciami niečo vyriešia. Tento problém je zakorenený v samotnom jadre fungovania volebného systému formou voľby zástupcov. Ak aj odídu tí čo sú tam teraz, tak prídu noví, ktorí v tom budú pokračovať. Jediný rozdiel je v tom, že ak sa protesty a demonštrácie vymknú s pod kontroly, bude napáchaná veľká škoda, ktorú zaplatia všetci, nielen tí čo demonštrovali. A je úplne jedno koho zvolíte. Ak bude pri moci jedna veľká strana, tak bude kradnúť potichu, bez toho aby sa o tom niekto dozvedel a zakrývať to sociálnou politikou. Bude to fungovať roky, kým nedôjdu peniaze, tak ako v Grécku. Ak bude pri moci skupina malých strán, tak tí budú kradnúť pomenej, keďže sa budú navzájom strážiť, ale zároveň budú prijímať reformy, aby oddialili vyschnutie zdroja peňazí a mohli kradnúť dlhšie. Občan nevyhrá, občan už nemá na výber menšie zlo, je už iba na výber, či sa mať zle dnes alebo ešte horšie o rok!!!
220870
05.02.12,09:38
" ak sa protesty a demonštrácie vymknú s pod kontroly, bude napáchaná "veľká škoda", ktorú zaplatia všetci, nielen tí čo demonštrovali "

v porovnaní s tým, čo sa rozkráda je to asi tak """malina"""
Na toto acilpirín nepomôže..
misoft
05.02.12,12:17
A možno ani horúci kúpeľ - jedine tak teplá smola a perie (ako na divokom západe).
Mila123
05.02.12,13:08
pavol54
05.02.12,13:16
Ty nazývaš to, čo ostalo v rukách privatizérov oškvarkami? Tak si si sem potom prišiel len
požartovať. A rada prijmem tie ICH oškvarky za národné jedlo.
no ja tie oškvarky nechcem ak by ich zobrali z môjho tak áno, ale na tie oškvarky a aj celé mastné hrnce pracovali moji predkovia, mali malé platy a dnes nemajú na lieky na lekárov na lôžka v nemocnici. treba všetko vrátiť tam kam patrí.
jaros5
05.02.12,15:21
NIEKTO BY MAL ZHASNÚŤ ....
Pikoška
05.02.12,16:40
no ja tie oškvarky nechcem ak by ich zobrali z môjho tak áno, ale na tie oškvarky a aj celé mastné hrnce pracovali moji predkovia, mali malé platy a dnes nemajú na lieky na lekárov na lôžka v nemocnici. treba všetko vrátiť tam kam patrí.No konečne sme našli spoločnú reč.
Pikoška
05.02.12,16:42
NIEKTO BY MAL ZHASNÚŤ ....Jaros5, Ty si už jeden vypínač stlačil. Ak bude vhodný čas, posledný zhasne. Vyčkaj času, jak hus klasu.
jar88
05.02.12,17:55
" ak sa protesty a demonštrácie vymknú s pod kontroly, bude napáchaná "veľká škoda", ktorú zaplatia všetci, nielen tí čo demonštrovali "

v porovnaní s tým, čo sa rozkráda je to asi tak """malina"""
Možno to bude len malina,
ale ak by to prerástlo do občianskych nepokojov, ktoré následne vedia prerásť do občianskej vojny, tak potom by ti ta malina nebola len malinou.
pavol54
05.02.12,18:08
No konečne sme našli spoločnú reč.
Ale ak si nájdeš moje príspevky tak aj to tvrdím stále a niektorí ma preto posielajú za pánmi v bielych plášťoch.
misoft
05.02.12,18:10
ale ak by to prerástlo do občianskych nepokojov, ktoré následne vedia prerásť do občianskej vojny, tak potom by ti ta malina nebola len malinou. .... už by bola černicou http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11829.gifhttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s11827.gifhttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s9664.gifhttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s9658.gif
Pikoška
05.02.12,18:21
Ale ak si nájdeš moje príspevky tak aj to tvrdím stále a niektorí ma preto posielajú za pánmi v bielych plášťoch.Ja nemám s tým problém priznať, že Tvoje príspevky boli pre mňa štýlovo obtiažne k správnemu pochopeniu. A s tými oškvarkami si ma nadobro zmagoril. Už som pri čítaní Tvojich príspevkov ostrieľanejšia.:)
Oliwa
06.02.12,07:52
Mal by Dzurinda skončiť?

„Myslím, že kultivovaný politik by mal vedieť, kedy mu zazvonil zvonček. Kedy má odísť nie pre subjektívny pocit viny, ale preto, že je pre spoločnosť kontraproduktívny. Mikuláš Dzurinda by už mal odísť.“
Tým že ten chlpatý úd nazval Dzurindu kultivovaným politikom povedal úplne všetko nemusel nič len túto jednu vetu.Aby sme pochopili čo chcel povedať.
Neviem koľko tu má kto rokov či zažil komunistov revolúciu v 89.V tých rokoch to vrelo ľudia nadávali na vtedajší systém kade chodili.Ale nikto nikto neveril ,že príde zmena.Ja som v 89 na jeseň rukoval .Ak by mi niekto v auguste povedal ,že do pol roka pod tlakom revolúcie skolabuje celý komunistický systém tak by som mu ukázal prstom na čelo a zaťukal.A vidíte padli robili zle ľudia ich vyhnali.Zle robia aj týto a ľudia ich vyženú,či to bude do mesiaca ,alebo roka neviem .Opakuje sa tu presne ten istý scénar ,ako bol v 89 .Ľudia sa začali búriť už v 87 po návšteve Gorbačova (ktorý mal odvahu a ako prvý Ruský politik tu chodil po družstvách a fabrikách a podával ruky obyčajným robotníkom) boli prvé potýčky študentov v Prahe a Bratislave najskôr len pár ľudí .Ale malo to ohromný efekt postupne sa začali pridávať ostatný na jar v 89 prišlo k prvým ostrým stretom študentov a polície ,trochu to cez prázdniny ututlali ,ale zapálenú iskru už nedokázali uhasiť a znova sa vznietila príchodom študentov do školy.Celé to vyústilo do 17 novembra.
Z celej školy si najlepšie pamätám na čas krátko pred maturitami keď sme s triednou učiteľkou sedeli v triede a debatovali o zbytočnosti komunistov .Kto nezažil komančov nemôže pochopiť ,že vtedy to bola brutálna odvaha .Nezabudnem ,ako sa starší chlapi 21 augusta 89 skoro pobili ,majster radový komunista s robotníkmi skrz to jeden tvrdil ,že nás Rusi oslobodili druhý ,že napadli.Ja som vtedy nechápal o čom sa vôbec tak vášnivo rozprávajú.Na druhý deň doniesol ten robotník preto, aby dokázal svoju pravdu , noviny (smenu) z augusta 68.Vtedy som pvýkrát v živote prečítal celé noviny.Dodnes si pamätám nadpis titulného článku.Okupanti v Bratislave zastrelili 17-ročné dievča vyfotený tank niekde na Mierovom námestí v BA.U nás v rodine sa o takýchto veciach vôbec nedebatovalo.Pre mňa boli tie noviny ,ako facka z čistého neba doslova šok, ktorý ma prebral ,nedokážem to opísať bolo to veľmi emotívne ,ešte aj dnes.Tie noviny som prečítal celé možno trikrát.Prvý krát v živote som čítal slobodnú nescenzurovanú tlač.Vtedy vo mne vrela krv nikdy predtým som nič také nepoznal.Nedá sa to opísať.
To isté je teraz noviny sú tvrdo cenzurované novinári nemôžu písať čo chcú ,ako cítia.Televízie a tlač vlastnia novodobý oligarchovia ,ktorý si tento štátik ukradli pre seba.Ich nenažranosť nemá konca.Po rozkradnutí všetkého čo malo ,akú takú hodnotu a zadĺžení tohto štátu na desaťročia dopredu predania obyvateľstva do otroctva ,okradnutí celých generácií o cesty ,železnice, dôchodokové úspory , si chcú privlastniť aj posledné zbytky ešte štátneho majetku,nemocnice ,vzduch pôdu,zdravotné a sociálne odvody.Totálne zdegenerovali ľudské myslenie najspodnejších vrstiev národa ktorému nasilu pomocou rôznych demagógií vysielaných v televíziách v spravodajstve ,novinách ,pomocou rôznych bilboardov a mediálnych masáží vymývajú mozgy a posledné zbytky zdravého ľudského myslenia.
Dnes keď väčšina národa si myslí ,že volia slobodne a zvolia svojho idealizovaného vodcu a je im vnucovaná myšlieka ,že vodca môže predsa kradnúť koľko chce.Bohužiaľ dosiahli stav keď väčšina národa neverí v zmenu totálne zblbli národ.
V tejto dobe ktorá sa ,ako vajce vajcu podobá s tou v 89 keď súdruhovia ,už neboli schopný národu zabezpečiť ani toaletný papier,dnes nie sú schopný ani základnej zdravotnej a sociálnej starostlivosti v dobe ,keď sme nútený kupovať našu vodu od zahraničnej firmy,keď platíme za našu elektrickú energiu, ktorú sme si dokázali vyrobiť sami pre seba najlacnejšie v celej európe sme ju nútený kupovať za najvyššiu cenu v celej EU,od cudzej firmi ,sa začala rodiť nová revolúcia.Netvrdím ,že ľudia ktorý momentálne stoja v čele sú ideálny ,ale sú to ľudia ,ktorý toho majú DOSŤ ,chcú s tým niečo robiť a pre mňa je česť byť medzi nimi.Verím ,že sme zapálil požiar v ktorom zhorí novodobá oligarchia ,možno sa ho podarí trochu dusiť ,ale verím ,že už ho neuhasia tak ,ako v 89 neuhasili komunisti.,
Celé ľudské dejiny sú posiate tisíckami revolúcií,vzbúr, demonštrácií ,rebelií.Vždy sa búrila chudoba ,ktorá toho mala DOSŤ.A ja osobne toho mám po krk .Nemusíte so mnou súhlasiť neviem ,ako sa robí revolúcia nevedia to ani tý čo sa postavili v tej zime na námestia ,ale ideme sa pokúsiť urobiť revolúciu pretože MÁME TOHO DOSŤ.
Ak niekto nevie čo je to priama demokracia a odsudzuje ju dopredu tak pre porovnanie je to ten systém čo s veľkým úspechom funguje vo Švajčiarsku.
Priama demokracia bola zavedená na Islande.Národ tam vyhnal svojich skorumpovaných politikov niektorý medzi nimi aj ich premiér skončili za mrežami.U nás v našich médiách je Island a jeho revolta tabu.
Toto by trebalo aj u nás ,keď len preto ,aby si každý politik ,ktorý príde po takto zvrhnutej vláde uvedomil čo sa mu môže stať.
Takto svojich oligarchov hnal jeden z najmierumilovnejších národov na svete.

http://www.youtube.com/watch?v=OFyOdJWt02Y&feature=g-hist&context=G2614376AHTy3UjwADAA
(http://www.youtube.com/watch?v=OFyOdJWt02Y&feature=g-hist&context=G2614376AHTy3UjwADAA)http://www.youtube.com/watch?v=hH_xmjKcaZY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=22U4zjrcZHU










V dvoch veciach si Ťa dovolím doplniť či poopraviť 220870:
1. myslím, že Gál hovoril o odchode politikov vo všeobecnosti,
a Dzurindu uviedol ako príklad - ale to je momentálne irelevantné

2. "V tejto dobe ktorá sa ,ako vajce vajcu podobá s tou v 89..."
Oproti r. 1989 je tu jeden obrovský rozdiel: na našom území nie sú cudzie vojská, ktoré sem prišli na Biľakovo "pozvanie" a zostali nám tu na návšteve celých 22 rokov... A tie vojská mohli kedykoľvek zasiahnuť. Myslím, že naším šťastím bolo, že v Kremli už nesedel Stalin či Brežnev, ale - Gorbačov... Počas tých dlhých rokov sme mali nepriateľov dvoch: vonkajšieho - Rusov a vnútorného - komunistov, ktorí si bez nich nedokázali ani ... O to väčšiu občiansku statočnosť bolo treba vynaložiť, aby sa občan postavil na tribúnu alebo vyšiel do ulíc, lebo mu išlo doslova o život.

Súčasná situácia je o to tragickejšia - že nás ožobračujú naši vlastní - a nemajú sa ani na koho vyhovoriť.
Naším nepriateľom je ich egoizmus, arogancia, nadradenosť, nenažranosť, pýcha, povýšeneckosť, absolútna ignorancia, chýbajúca empatia... Dospeli sme to štádia - človek človeku vlkom. Na farbe straníckeho trička, či loga, spod ktorého tí vlci vycierajú na nás pred kamerami a pred voľbami zuby, pritom vôbec nezáleží...
O to väčšiu občiansku statočnosť treba vynaložiť dnes, lebo nás zradili a zrádzajú naši vlastní, ktorým sme verili a ktorých sme 22 rokov volili. Chceli sme žiť, nie živoriť...
Vnútorný nepriateľ je tak oveľa horší ako ten ruský, zelený, s tankami, ktorého bolo vidieť a počuť zďaleka. Tento sa infiltroval všade... Zasiahol politiku, verejný, spoločenský i súkromný život. Je ako rakovina s metastázami. Keď na chirurgické odstránenie primárneho nádoru je už neskoro a liek je v nedohľadne... Pretože novodobé zlaté teľa - PENIAZE A TÚŽBA PO MOCI oslepilo a zaslepilo zrak mnohým...
Oliwa
06.02.12,08:55
Mne to pripadá,ako keď herec v bábkovom divadle hrá ľavou rukou odvážneho princa a pravou draka,čo uniesol princeznú.
100 bodov, marleau! :) "Naše současnost za pětset"... ;)
... teraz ide o to, čo urobí princezná... :rolleyes:
misoft
06.02.12,16:39
http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: marleau http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.porada.sk/184309-slovensko-zije-gorilou-a-porada-strka-hlavu-do-piesku-post1969059.html#post1969059)

Mne to pripadá,ako keď herec v bábkovom divadle hrá ľavou rukou odvážneho princa a pravou draka,čo uniesol princeznú.
100 bodov, marleau! :) "Naše současnost za pětset"... ;)
... teraz ide o to, čo urobí princezná... :rolleyes:

Otázka je - s čím hrá ten herec tú princeznú :D:D:D (najmä ak princ a drak budú o tú "princeznú" bojovať) http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11963.gif
Pikoška
07.02.12,17:56
100 bodov, marleau! :) "Naše současnost za pětset"... ;)
... teraz ide o to, čo urobí princezná... :rolleyes:

http://aktualne.atlas.sk/slovakom-v-proteste-gorila-radia-aj-rozhorceni-spanieli/slovensko/politika/
magno
07.02.12,18:15
Toto sa dnes ku mne dostalo a vzhľadom na to,že tam naozaj nie je z čoho vyberať mi to pride ako celkom dobrá myšlienka.Keď už nič iné aspoň nové tváre - hoci..........

....čítaj a vykonaj !!!!!!!!!!!!!!!!!!

> Vážení spoluobčania!
>
> 10. marec sa blíži a my všetci máme šancu zmeniť náš parlament! Teda aspoň
> poslancov v parlamente keď už nie politické strany, s ktorými toho veľa
> nenarobíme. Ako? Veľmi jednoducho. Stačí sa dňa 10.3.2012 zúčastniť volieb,
> vybrať si tú svoju politickú stranu (to je jedno či Smer, SDKÚ, KDH, SaS,
> SNS, Most-Híd alebo inú) a teraz to najpodstatnejšie: Povinne všetci (!!!)
> zakrúžkovať práve 4 čísla od 100 do 150 a preferenčnými hlasmi vyhnať z
> parlamentu "osobnosti" ako Dzurinda, Fico, Mikloš, Sulík, Figeľ, Bugár,
> Paška, Kaník, Lipšic atď.! V žiadnom prípade nevhadzovať lístok bez
> zakrúžkovaných čísel alebo so zakrúžkovanými 1-3 číslami! Výnimkou môžu byť
> strany, ktoré neponúkajú 150 kandidátov ale menej. Tu treba krúžkovať čísla
> z poslednej tretiny kandidátov. stranu .Takto si treba prelustrovať tú svoju
> politickú stranu na stránke www.minv.sk/?nr10-kandidati1 (http://www.minv.sk/?nr10-kandidati1) . Ďalšou výnimkou
> je strana Smer-sociálna demokracia, ktorá má reálnu šancu na zisk 50-75
> kresiel v parlamente. Tu treba krúžkovať čísla od 75 do 150! Ak väčšina z
> nás dodrží tieto zásady, nebudeme po 10. marci vidieť aspoň tie isté už viac
> než 20 ročné ksichty. A tí čo sa dostanú do parlamentu budú mať nad sebou
> výkričník, že to isté sa môže stať i nim.
>
>Preposielajte túto správu mailami, na Facebooku, Twitteri, Skype apod. Keď
> sa Slováci vedeli zjednotiť v roku 1989 prečo by sa to nemohlo zopakovať v
> roku 2012!!!
>
> Len od disciplíny nás všetkých záleží! Šťastnú ruku!!!
>
> ANONYMOUS

PS : to čítaj a vykonaj bolo v pôvodnom texte ;)
marleau
07.02.12,18:30
Otázka je - s čím hrá ten herec tú princeznú :D:D:D (najmä ak princ a drak budú o tú "princeznú" bojovať) http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11963.gif
Realita je na Slovensku taká,že princa nehrá nikto,lebo režisér si takú postavu nepraje.
wagner
07.02.12,19:02
Oproti r. 1989 je tu jeden obrovský rozdiel: na našom území nie sú cudzie vojská, ktoré sem prišli na Biľakovo "pozvanie" a zostali nám tu na návšteve celých 22 rokov

mimotemyDovolím si doplniť, nie len na Biľakove, ale okrem jeho podpisu tam bol podpis aj jedného súdruha, čo ma učil na VŠ obranu a sám sa nám s tým priznal. A ešte sa čudoval, že mu to ľudia nevedeli zabudnúť:confused:
marleau
07.02.12,19:13
Nuž,nie sú tu,to je pravda,ale počul som o zmluve,ktorá dovoľuje likvidáciu Slováka na Slovensku americkými ozbrojenými zložkami,ak ten bude podozrivý z terorizmu.A to podotýkam,bez súdu a okamžite.Vraj to podpísal ten smrad,čo tam v TV podskakuje ako na rímse.
ela77
07.02.12,19:25
Už prvý idealistický filozof v Grécku Platón povedal:Prístup k moci by mal byť zakázaný tým, ktorí ju milujú

No a tu je ďalší návod ako na to. A presvedč babky, že to čo má v názve kresťanské, tak nemusí byť práve to správne.
Aby kresťania nemuseli krúžkovať len tak od buka do buka, či rozhodovať sa systémom naverímboha, vydavateľstvo Don Bosca pre nich nachystalo príručku katolíckeho kňaza Jozefa Vadkertiho Kresťan a voľby.

Ešte prosím o radu, čo robím zle. Reagovala som na komentár č.619. a hodilo mi to na samý koniec príspevkov.Zafajkla som minikomentár.
Jana7777777
07.02.12,19:37
Gorila nám dýcha všetkým na krk, ale na Porade už je problém vyriešený! Slovensko je na nohách, a traja statoční poraďáci nám povedali, že nič sa nedeje? Ale deje. Tak nezatvárajte ústa tým, čo majú záujem o veci verejné, prosím!

Som matkou 21 ročnej dcéry ktorá navštevuje vysokú školu. 3 roky dozadu som mala problém a nebol zaplatený nájom 7 mesiacov. Problém je v tom, že byt som si neodkúpila a za to, že som nezaplatila 7 mesiacov mam na krku deložovanie. Prosím o pomoc som sama na všetko. Verím že mi Gorila v tomto pomôže. A spoň dúfam, bože môj...
trisestri
07.02.12,21:39
Som matkou 21 ročnej dcéry ktorá navštevuje vysokú školu. 3 roky dozadu som mala problém a nebol zaplatený nájom 7 mesiacov. Problém je v tom, že byt som si neodkúpila a za to, že som nezaplatila 7 mesiacov mam na krku deložovanie. Prosím o pomoc som sama na všetko. Verím že mi Gorila v tomto pomôže. A spoň dúfam, bože môj...

ak sa nadalej bude kradnut takym tempom,zvysi sa dph este viac,stupnu ceny aj energii aj nakladov na byvanie a takych ktory nebudu stihat platit za byvanie a bude im hrozit delozovanie bude ovela viacej-preboha je to take jednoduche,peniaze nepadaju statu z neba,cim viac sa rozkradne,tym viac bude treba vytiahnut od obycajnych ludi
apropo dalsi novy nick,ktovie kolky uz tej istej osoby-ryby, rybky,rybicky alebo milanandstanley
IVETA N
08.02.12,07:23
včera som sa rozprávala s dcérou ako je u nich v robote tri dni pred výplatou mama ,ktorá má tri deti
má v ,,peňaženke,, tri eurá a delila si ich jeden deň jedno .
Tuto dopracoval celý naš soc.systém.
IVETA N
08.02.12,15:54
kliknite si na pluska.sk na obrazok ,,stop gorila,,
Pikoška
09.02.12,16:02
Oproti r. 1989 je tu jeden obrovský rozdiel: na našom území nie sú cudzie vojská, ktoré sem prišli na Biľakovo "pozvanie" a zostali nám tu na návšteve celých 22 rokov

mimotemyDovolím si doplniť, nie len na Biľakove, ale okrem jeho podpisu tam bol podpis aj jedného súdruha, čo ma učil na VŠ obranu a sám sa nám s tým priznal. A ešte sa čudoval, že mu to ľudia nevedeli zabudnúť:confused:My tu máme aj po odchode vojsk dostatok domácich zbojníkov, čo nám plienili a plienia republiku. Čert ako diabol.
Pikoška
09.02.12,16:10
Som matkou 21 ročnej dcéry ktorá navštevuje vysokú školu. 3 roky dozadu som mala problém a nebol zaplatený nájom 7 mesiacov. Problém je v tom, že byt som si neodkúpila a za to, že som nezaplatila 7 mesiacov mam na krku deložovanie. Prosím o pomoc som sama na všetko. Verím že mi Gorila v tomto pomôže. A spoň dúfam, bože môj...Tvoj vycibrený štýl Ťa prezradí vždy, ja Ťa poznám aj so zaviazanými očami.;)Ale ak si fakt na tom tak biedne, skoro už ako ja:), tak poď so mnou do protestného zhromaždenia, stretneme sa zajtra pred manderlou a budeme od dobrých ľudí spolu vyberať po 50 centov. Pomôžem Ti a nemusíme sa deliť. Si za?
P.S. Nestretávajú sa hory s horami.....cmuk.
Pikoška
09.02.12,17:25
KoxXxo
09.02.12,17:31
IVETA N
10.02.12,13:40
http://dolezite.sk/Uz_nejde_len_o_Gorilu_Slovensko_20_256.html

nech si prečíta každí, komu na svojom osude záleží či sa má dobre alebo zle ,či je kresťan alebo katolík, či je róm alebo neróm.
ďakujem pikoške , že to sem priradila. príspevok ,,630,,

Tak všetci bez ,,všetkého,, aj odevu;) :D rozdielu
marjankaj
10.02.12,13:48
nech si prečíta každí, komu na svojom osude záleží či sa má dobre alebo zle ,či je kresťan alebo katolík, či je róm alebo neróm.
ďakujem pikoške , že to sem priradila. príspevok ,,630,,
Tak neviem kam sa mám zaradiť? Asi budem mimo.:---
legolas
10.02.12,14:03
...a ja som proti takýmto témam na porade..., porada by mala slúžiť na poradenie a nie na politikárčenie... ruku na srdce, všetci ste takí poctiví ako sa tu tvárite? tamtí hore berú vo veľkom, vy menej, ale tiež beriete a tí čo ich chcete, myslite, že ony brať nebudú...politika bola vždy a bude pánske svinstvo....
marjankaj
10.02.12,14:08
...a ja som proti takýmto témam na porade..., porada by mala slúžiť na poradenie a nie na politikárčenie... ruku na srdce, všetci ste takí poctiví ako sa tu tvárite? tamtí hore berú vo veľkom, vy menej, ale tiež beriete a tí čo ich chcete, myslite, že ony brať nebudú...politika bola vždy a bude pánske svinstvo....
Tak prečo teda neporadíš?:rolleyes:
trisestri
10.02.12,14:23
...a ja som proti takýmto témam na porade..., porada by mala slúžiť na poradenie a nie na politikárčenie... ruku na srdce, všetci ste takí poctiví ako sa tu tvárite? tamtí hore berú vo veľkom, vy menej, ale tiež beriete a tí čo ich chcete, myslite, že ony brať nebudú...politika bola vždy a bude pánske svinstvo....

a co nesuvisi z politikou? /este aj ten sport suvisy,lebo je zavisly aj od dotacii/-obvinit vsetkych ludi zo zlodejstva je dost odvazne a nenalezite pausalizujuce obvinenie
uvedomujes si ze ked narod dalej bude spokojny a ze kradnutie sa bude stupnovat a ze dosledkom toho sa budu zvysovat hlavne nepriame dane a poplatky a tym aj ceny,za vsetko sa bude platit/skolstvo, zdravotnictvo, verejne sluzby atd/ a budu sa zmrazovat prijmy a ze sa mozeme stat chudobincom Europy?
myslis ze ludia maju nadalej cusat aj keby im ukradli stolicku spod zadku a maju s toho v buducnosti mat dobry pocit ze sa nechali zodrat z koze a drzali hubu a krok-este aj to najmensie zviera sa brani ked mu idu ublizit,ci uz ludia nemaju mat ani tolko odvahy ako osa?
skor mam obavy z toho aby tieto protesty neboli iba zastieraci manever, ktory sluzi na to aby sa obcania vyburili a potom ked sa budu robit tvrde opatrenia na zaplatenie gorilych dlhov,ze uz budu ludia vybureny a apaticky a tak sa odvrati hrozba ostrych socialnych nepookojov-je to cudne ked sa protestujuci davaju dohromady z policiou,ked sa distancuju,cenzuruju,ked protestuju pred prazdnym parlamentom,ked sa nejde Pente po krku,ked sa k poziadavkam pridavaju take co su totozne z koalicnymi postojmi atd,ked ich spoluorganizuje brat poradcu ministra vnutra-ak treba treba zmenit aj organizatorov,aj obsah a formy protestov a ak zase maju doplacat obcania na basovanie,treba sa este viac zmobilizovat a pritvrdit
legolas
10.02.12,14:55
..to máš tak, pri nežnej sa zmanipulovala mládež, štrngali kľúčmi a teraz nadávajú.., demokracia..definuj mi slovo demokracia.., každá vláda čo bola pri moci do dnešného dňa brala čo sa dalo..tí noví čo nám zaručujú lepší život ...kto sú???? kde doteraz boli????? , a znova sa dostávame na začiatok..kto ide do ulíc??? zasa mládež, lebo s tou sa dá manipulovať..., poviem len jedno..., žid okrádal tak, že zdieral ľudí po jednom halieriku a postupne bohatol.., dnešní ľudia nechcú čakať...tak berú ihneď všetko...a to je jedno kto bude pri moci..., kradlo sa, kradne sa a bude sa kradnúť :) a nikto to z poraďákov neovplyvní...
marleau
10.02.12,17:18
NEVERÍM ORGANIZÁTOROM PROTESTOV KU KAUZE GORILA !!!
IVETA N
10.02.12,17:58
čo im neveríš veď sú neohrabaní a majú šibnuté vízie
Pikoška
10.02.12,18:33
...a ja som proti takýmto témam na porade..., porada by mala slúžiť na poradenie a nie na politikárčenie... ruku na srdce, všetci ste takí poctiví ako sa tu tvárite? tamtí hore berú vo veľkom, vy menej, ale tiež beriete a tí čo ich chcete, myslite, že ony brať nebudú...politika bola vždy a bude pánske svinstvo....No ešte že Ty si tu prišiel niečo riešiť o čestnosti, či poctivosti. A ako si Ty dovoľuješ hodnotiť, kto koľko, a či vôbec - berie. Ak Ti neprekážajú na Porade témy o tom, ako pri hlučnej súloži nemôžu susedia spávať, tak táto, celospoločensky možno najvážnejšia Ti prekážať nemusí. Navyše si svojprávny a teda sám rozhoduješ, ktorú tému navštíviš. Poznám rôzne svinstvá a to pánske, o ktorom hovoríš sa vyrovná aj svinstvám od menších pánov. Sú nielen finančné, ale aj morálne svinstvá. A zaujímajú ma len potiaľ, pokiaľ sa ma osobne dotýkajú. Rozkradnutá krajina sa ma osobne dotýka. Ak sa Ťa to nedotýka, tak potom fajn, ale nediktuj. Súloženie rovnako nie je účtovanie, ale nepostrehla som, že by si sa v takých témach bol niekedy ohradil. A to sme obaja na Porade dostatočne dlhý čas.
220870
11.02.12,08:37
Je úplne jedno či si muž žena,teplý ,chuligán ,luterán,katolík maďar,slovák,mladý ,starý,pravičiar ,ľavičiar smerák ,alebo súlíkovec.Máme všetci jedno spoločné týto špinavci nás okradli o stovky miliárd .Najviac sú v tom namočené strany SMER a SDKU a preto vás výzývam nevoľte ich ,voľte niekoho iného a pre živého boha chodte voliť.Ak takýmto spôsobom odstavíme tieto dve megastrany od koryta ostané strany sa z toho poserú a budú nás musieť poslúchať!!!!
Ingrid Ondruskova
11.02.12,09:33
Je úplne jedno či si muž žena,teplý ,chuligán ,luterán,katolík maďar,slovák,mladý ,starý,pravičiar ,ľavičiar smerák ,alebo súlíkovec.Máme všetci jedno spoločné týto špinavci nás okradli o stovky miliárd .Najviac sú v tom namočené strany SMER a SDKU a preto vás výzývam nevoľte ich ,voľte niekoho iného a pre živého boha chodte voliť.Ak takýmto spôsobom odstavíme tieto dve megastrany od koryta ostané strany sa z toho poserú a budú nás musieť poslúchať!!!!


...PRIPÁJAM TAKTO VIDITEĽNE SVOJ SÚHLAS!!!!!
legolas
11.02.12,09:45
...a ty veríš v Boha? keď nás v jeho mene vyzývaš? ...nespomínaj meno Božie nadarmo..
legolas
11.02.12,09:51
..a to kedy si prišla na to, že sa v tej republike kradne? nie si náhodou z BA?, lebo pokiaľ viem, tak Slovensko je len po BA...tam sú najmúdrejší, najschopnejší a najviacej kecajú ...
Pikoška
11.02.12,10:03
Pikoška
12.02.12,18:00
..to máš tak, pri nežnej sa zmanipulovala mládež, štrngali kľúčmi a teraz nadávajú.., demokracia..definuj mi slovo demokracia.., každá vláda čo bola pri moci do dnešného dňa brala čo sa dalo..tí noví čo nám zaručujú lepší život ...kto sú???? kde doteraz boli????? , a znova sa dostávame na začiatok..kto ide do ulíc??? zasa mládež, lebo s tou sa dá manipulovať..., poviem len jedno..., žid okrádal tak, že zdieral ľudí po jednom halieriku a postupne bohatol.., dnešní ľudia nechcú čakať...tak berú ihneď všetko...a to je jedno kto bude pri moci..., kradlo sa, kradne sa a bude sa kradnúť :) a nikto to z poraďákov neovplyvní...Kto ide do ulíc? Dobrá otázka. Ten, čo nemudruje nad tým, kto ľudí do ulíc vytiahol. Ten, čo vie, že doma na riti a mudrovaním za obrazovkou nedosiahne zmenu z toho gorilieho balastu. V uliciach je to pol na pol, žiadna osamotená mládež! A v uliciach sú ľudia aj preto, aby sa kradlo menej, aj keď niektorým, ako Tebe je z toho veselo. A nikto to z poraďákov neovplyvní? No keď myslíš, asi to bude tak. Poraďáci keď chcú, vedia aj ovplyvniť. Na stoličku najsociálnejšiu pomohli najmenej sociálnemu a dokázali to. LEBO CHCELI! A keďže Ty si už prvý privrel dvere, ja nemám rada prievan, a tak si ich dovolím uzamknúť sama. Konečne som nadobudla pocit, že poraďákom je vcelku dobre. A so stavom krajiny sú nadmieru spokojní. Teším sa z toho, a Tebe Tvoj optimizmus nech dlho vydrží.:)