Marian386
18.01.12,09:21
Dobry den,chcel by som sa poradit nasledovne.Otec ma problemy so starostom,ktory mu robi naprieky.Pri odhrnani snehu neodhrna obecnu pristupovu cestu,vyhovara sa na uskladnene drevo,na ktore ma otec najomnu zmluvu.Ked sa to skusalo odhrnut s inym este vascim traktorom nebol s tym ziadny problem.Sirka cesty ktoru treba odhrnut je 5 m.V najomnej zmluve je napisane ze pre uskladnene drevo nemoze obec vykonavat udrzbu cesty.Je to len cesta,ktora nie je vyasvaltovana,otec si myslel ze sa to tyka planirovania vyrovnavania jam atd.Podla mna sa obec nemoze zbavit zodpovednosti za udrzbu.

Druha cast otazky.Chcel by som vediet kolko ma byt sirka pristupovej cesty+sirka chodnika.Pytam sa preto,lebo cely spor vznikol,ze obec chcela na pristupovej ceste k otcovi ,tam kde je uskladnene drevo spravit parkovisko.Ale tato cesta je jedina pristupova cesta k otcovmu domu a keby tam parkovali auta otec by mal problemy dostat sa domov,pretoze potrebuje priestor aj ked mu TATRA dovezie do dvora drevo alebo uhlie a takisto ma traktor+zavesne zariadenia ktore su tiez siroke. Dakujem.
Marian386
18.01.12,13:18
Nijaky nazor?
misoft
18.01.12,16:01
K druhej otázke: Pokiaľ je komunikácia zaznačená v katastrálnej mape ako cesta a starosta "by tam chcel parkovisko", musel by sa držať zákona 8/2009 Z.z., kde sa pri parkovaní musí ponechať priestor (jazdný pruh) pre každý smer aspoň 3,5m (to vo všeobecnosti). Ale pokiaľ by zablokoval svojim rozhodnutím prístup k nehnuteľnosti, musel by to už riešiť iný orgán - obmedzenie práva užívať majetok.

Teda - obec vykonáva údržbu miestnych komunikácií vo vlastnej réžii (z vlastného rozpočtu). Pokiaľ sa rozhodne, že tam bude "parkovanie", musí tak urobiť, aby bol zabezpečený prístup k pozemku (aspoň 3,5m šírka).

Na druhej strane - tvoj otec obsadil komunikáciu uskladneným drevom - tiež porušuje nariadenie i zákon - cesta nie je skladovacia plocha! Preto sa nečuduj, že starosta takto postupuje - má na to právo ako správca komunikácie - a v tomto prípade asi uznal, že "nájomná zmluva" nie je celkom kóšer a je nevýhodná pre obec. Práve pre túto prekážku nerobí údržbu komunikácie (hrozí riziko poškodenia stroja-pluhu, alebo poškodenia uskladneného materiálu). Potom by nastupoval na scénu súd - hádali by sa ešte viacej.

Zober pílu, popíľ drevo, daj do dvora. Cesta bude voľná a až potom žiadaj starostu, aby cestu očistil.
Marian386
18.01.12,16:28
Je to vlastne slepa ulica pristup len k otcovmu domu,teda sirka 3.5 m ale este by snad patrilo pripocitat sirku chodnika 1.5 m k tej sirke cesty.
arizona
18.01.12,17:02
arizona
18.01.12,17:05
Je to vlastne slepa ulica pristup len k otcovmu domu,teda sirka 3.5 m ale este by snad patrilo pripocitat sirku chodnika 1.5 m k tej sirke cesty.
Patrilo? :eek: Vies kolko obci funguje bez chodnikov?
misoft
18.01.12,17:40
Nikde nie je stanovené, že vozovka (cesta) musí mať chodník (ktorý je mimochodom časťou cesty určenou pre chodcov, oddelená od vozovky pre motorové vozidlá vyvýšením). Taktiež nie je stanovené, aký má byť široký, je len stanovené, aká šírka musí byť voľná, ak vozidla parkujú na chodníku. Inak o cestách, parkovaní je zákon 8/2009 Z.z. a o ostatnom na vozovkách, cestách zase Zákon 135/1961 - Cestný zákon. a z neho:

§ 4b
Miestne komunikácie


(1) Miestnymi komunikáciami sú všeobecne prístupné a užívané ulice, parkoviská vo vlastníctve obcí a verejné priestranstvá, ktoré slúžia miestnej doprave a sú zaradené do siete miestnych komunikácií.

(2) Siete miestnych komunikácií sa budujú a udržiavajú v súlade s územnoplánovacou dokumentáciou tak, aby uľahčovali osídlenie a vyhovovali potrebám miestnej dopravy, prípadne poľnohospodárskej dopravy, a ak to vyžadujú všeobecné záujmy, aj potrebám diaľkovej dopravy a potrebám obrany štátu.

Teda najskôr obecné záujmy, potom súkromné.
Marian386
18.01.12,19:36
Vdaka za prispevky.
majkovajko
24.11.12,18:42
Dobrý Večer chcel by som sa Vas spyť ako postupovať... som jeden z 20 tich majitelov 20 tich pozemkou všetci vlastnici chceme svoje pozemky prerobyť na stavebne pozemky, kde by sme všetci chceli postaviť svoje Rodinne domy len jedinym problemom je starosta obce ktory nam povedal že nam neda suhlas preto že ,pristupova cesta je vraj nepostačujuca nejakym europskym normam ? no a ja som sa dočital že cesta široka 3 m je postačujuca ,no a tiež že ako to je na slovensku zvykom niesu peniaze na vystavbu cesty a kanalizacie (je toto dosť silny dovod na to aby nam nemusel dať povolenie ?) pritom myslim že kanalizacia nieje potrebna pokial by každy z nas majitelou bol pripojeny k ČOV .a cesta ktoru je potrebne vybudovať je dlha cca 150 m.? pričom RD ktore by sme postavili by boly predsa väčšim finančnym prínosom (v podobe dani) pre obec ako nejake zatravnene neviužite luky. El siete si vybavujeme takže stym by nemal byť žiaden problem .
vopred ďakujem za reakcie a rady : s pozdravom
buchač
24.11.12,18:50
Dobrý Večer chcel by som sa Vas spyť ako postupovať... som jeden z 20 tich majitelov 20 tich pozemkou všetci vlastnici chceme svoje pozemky prerobyť na stavebne pozemky, kde by sme všetci chceli postaviť svoje Rodinne domy len jedinym problemom je starosta obce ktory nam povedal že nam neda suhlas preto že ,pristupova cesta je vraj nepostačujuca nejakym europskym normam ? no a ja som sa dočital že cesta široka 3 m je postačujuca ,no a tiež že ako to je na slovensku zvykom niesu peniaze na vystavbu cesty a kanalizacie (je toto dosť silny dovod na to aby nam nemusel dať povolenie ?) pritom myslim že kanalizacia nieje potrebna pokial by každy z nas majitelou bol pripojeny k ČOV .a cesta ktoru je potrebne vybudovať je dlha cca 150 m.? pričom RD ktore by sme postavili by boly predsa väčšim finančnym prínosom (v podobe dani) pre obec ako nejake zatravnene neviužite luky. El siete si vybavujeme takže stym by nemal byť žiaden problem .
vopred ďakujem za reakcie a rady : s pozdravom
Jedna babka povedala ....

Predpokladám , že vy ste sa iba pýtali a on vám povedal ....

Dajte žiadosť na papier a uvidí sa , čo písomne odpovie , nakoľko musí zdôvodniť svoj nesúhlas ......
...a mám dojem , že to bude iná káva ...
majkovajko
24.11.12,19:05
Myslite že by sa snim dalo nejak zatočiť a že by sme dačo vybojovali predsa 20 domou je 20 domou anie mala chatka ...a odvovodnenie z jeho strany že obec nema peniaze myslite že je postačujuca no ja osobne si myslim že nie dakujem za reakciu
tictac7
24.11.12,19:10
Dobrý Večer chcel by som sa Vas spyť ako postupovať... som jeden z 20 tich majitelov 20 tich pozemkou všetci vlastnici chceme svoje pozemky prerobyť na stavebne pozemky, kde by sme všetci chceli postaviť svoje Rodinne domy len jedinym problemom je starosta obce ktory nam povedal že nam neda suhlas preto že ,pristupova cesta je vraj nepostačujuca nejakym europskym normam ? no a ja som sa dočital že cesta široka 3 m je postačujuca ,no a tiež že ako to je na slovensku zvykom niesu peniaze na vystavbu cesty a kanalizacie (je toto dosť silny dovod na to aby nam nemusel dať povolenie ?) pritom myslim že kanalizacia nieje potrebna pokial by každy z nas majitelou bol pripojeny k ČOV .a cesta ktoru je potrebne vybudovať je dlha cca 150 m.? pričom RD ktore by sme postavili by boly predsa väčšim finančnym prínosom (v podobe dani) pre obec ako nejake zatravnene neviužite luky. El siete si vybavujeme takže stym by nemal byť žiaden problem .
vopred ďakujem za reakcie a rady : s pozdravom

....a pozrel si sa aj do územného plánu obce? Výstavba RD nie je len tak. ....a vôbec nie je pravdou, že obec má z toho úžitok - Ty píšeš, že budete platiť dane - ja sa pýtam od kedy? - pokiaľ viem, je tam dosť dlhú dobu oslobodenie. A keď ich platiť budete - obec tam musí aj komunikáciu spraviť, chodníky, osvetlenie, zabezpečiť zimnú údržbu.... pre deti ihriská, školku, školu.... takže problémov je viac ako dosť. A určite o tom nerozhoduje starosta sám....
tictac7
24.11.12,19:12
Myslite že by sa snim dalo nejak zatočiť a že by sme dačo vybojovali predsa 20 domou je 20 domou anie mala chatka ...a odvovodnenie z jeho strany že obec nema peniaze myslite že je postačujuca no ja osobne si myslim že nie dakujem za reakciu

...prečo hneď s niekým zatočiť treba? Aj keď to tak občas nevyzerá, máme zákony, ktoré treba dodržiavať.... Aj ja si aj s ďalšími dvadsiatimi ľuďmi zmyslím, že si postavíme domy okolo Štrbského plesa..... a teraz, čo?! ...sa všetci majú....?
buchač
24.11.12,19:15
Myslite že by sa snim dalo nejak zatočiť a že by sme dačo vybojovali predsa 20 domou je 20 domou anie mala chatka ...a odvovodnenie z jeho strany že obec nema peniaze myslite že je postačujuca no ja osobne si myslim že nie dakujem za reakciu

Nuž zatočiť ???
Hm , pekne ...predpokladám , že ste tzv prišelci ...

som jeden z 20 tich majitelov 20 tich pozemkou všetci vlastnici chceme svoje pozemky prerobyť na stavebne pozemky, kde by sme všetci chceli postaviť svoje Rodinne domy


Jasná vec , že keď obec nemá peniaze , tak nebude činnosť vyvíjať ...
Snáď si pôžičku nevezme ...

...a tá káva , čo som spomínal , sa aj horká dá vypiť ...no starosta si aj cukor dá ....
majkovajko
24.11.12,19:27
no tak teda na slovensku nema žiadna obec peniaze no a ved kto ich ma tak že sa nikde nebude stavať .....a či mame si zafinancovať tu cestu sami či teda tak nahrubo zhutniť zem vysipať teda okrem asfaltu to už by bolo trochu dosť ......
majkovajko
24.11.12,19:29
no ved ano zatočiť len vramci zakonou no len vždy sa nejako aj starostu da obysť .... či nie ?
tictac7
24.11.12,19:35
http://www.porada.sk/images/misc/unknown.gif

majkovajko (http://www.porada.sk/member.php?u=283667) 4 Minutes Ago #27011 no ved ano zatočiť len vramci zakonou no len vždy sa nejako aj starostu da obysť .... či nie ?

...stále si neodpovedal na základnú otázku - čo je v ÚP obce - ako sú tieto pozemky vyznačené?! Trvalý pobyt si, dúfam, necháš tam, kde máš a nedáš si ho na nejakú dzedzinu = dúfam, že som chápem dobre Tvoje "ciele"....
majkovajko
24.11.12,19:38
zdravym chceš mi povedať že s narastajucim počtom obyvatelou a teda RD nema obec žiadne vyhodi teda zisky ....o tych chodnikoch .... no v celej dedinke som nevidel ani jeden chodnik snad len na cintorine.... škola školka su skoro prazdne je to skor taka vymierajuca dedinka no v peknom prostredi a blizko mesta dakujem za reakciu
majkovajko
24.11.12,19:42
tieto pozemkysu zatial vedene ako trvali travnaty porast.no trvali pobyt nechaj už na mna ja už mam plne zuby špinaveho mesta
tictac7
24.11.12,19:45
zdravym chceš mi povedať že s narastajucim počtom obyvatelou a teda RD nema obec žiadne vyhodi teda zisky ....o tych chodnikoch .... no v celej dedinke som nevidel ani jeden chodnik snad len na cintorine.... škola školka su skoro prazdne je to skor taka vymierajuca dedinka no v peknom prostredi a blizko mesta dakujem za reakciu

...áno, s narastajúcim počtom obyvateľstva, podotýkam však s trvalým pobytom v danej obci (lebo nie každý obývaný dom v obci, alebo byt v meste má aj obyvateľa nahláseného na trvalý pobyt - zabíjala by som takých "prišelcov" - majú najviac rečí a požiadaviek a pritom z nich nie je žiadny príjem - pretože oni sú patrioti a trvalý pobyt majú nahlásený u rodičov, kde už 20 rokov nežijú....), prídu aj nejaké peniaze, avšak vždy ich je niekoľkonásobne menej (počítaj aspoň v desaťnásobkoch), ako je nutných výdavkov pre obec v prepočte na obyvateľa. Tento pomer je tým nepriaznivejší, čím je počet obyvateľov nižší....

...a ako aj sám píšeš, jedná sa o obec blízko mesta - tie sú na tom najhoršie - prišelci z mesta si tam postavia (resp. kúpia) domy, ale trvalý pobyt si nechajú v meste.....
tictac7
24.11.12,19:53
tieto pozemkysu zatial vedene ako trvali travnaty porast.no trvali pobyt nechaj už na mna ja už mam plne zuby špinaveho mesta

...ani mne sa nepáči bývať v špinavom meste .... a trvalý pobyt na Teba nenechám - pretože to je základný problém. Uvediem príklad:
Bývam v bytovke 2x28 bytov v širšom centre. Na poschodí 4 byty. 1. byt - som vlastníčka, mám ja aj moja "polovička" nahlásený TP - moja MČ "dostáva" na nás peniaze (podielové dane sa tomu hovorí). Vedľa je byt - pôvodne 3-členná rodina - odsťahovali sa - bývajú úplne inde - 4 podnájomníci s tromi autami bez TP. V ďalšom byte býva síce vlastníčka, avšak bez TP. No a v poslednom vlastníka úplne mimo - prenajíma 2 ľuďom, ktorí nemajú TP tu.... Teda na našom poschodí býva reálne 9 ľudí. Z nich sme na TP prihlásení dvaja.... a všetci len kritizujú.....napr., že nemajú kde zaparkovať - prečo obec nepostaví parkovisko - sa pýtam a za čo?! a vôbec....na čo? veď tam bývajú len 2 ľudia.....
majkovajko
24.11.12,19:54
no takych je možno vela no to už nieje moj pripad...... a ty ostatny no to je ich vec no keby každa obec nad tymto rozmyšlala tak by toteras neboli vybudovane ani cesty ale aj tak dik za radu
Ice dive
24.11.12,19:58
...a ako aj sám píšeš, jedná sa o obec blízko mesta - tie sú na tom najhoršie - prišelci z mesta si tam postavia (resp. kúpia) domy, ale trvalý pobyt si nechajú v meste.....

no keby zmena trvalého pobytu nebola taká obtiažna tak by si ho tí prišelci asi aj zmenili, ale keďže žijeme na slovensku tak ver tomu, že toľko byrokracie a peňazí čo obnáša zmena trvalého pobytu väčšinu ľudí odradí od toho keď to nemusia absolvovať...
- prepis auta (ak v rámci okresu tak len 6,50 € ak menší značky 66 €)
- zmena občianskeho preukazu tiež dajaký kolok...
- zmena na katastri myslím že tá je na žiadosť zdarma
- informovať banky a poisťovne (najmä tú zdravotnú a sociálnu...)
- zmena v orsr alebo zrsr... ak má firmu alebo živnosť...

kedysi keď sa to mňa týkalo tak sme s kolegom vyrátali, že táto evidenčná zmena obnáša návštevu resp. povinnosť informovať 23 inštitúcií a stojí cca 250 € + nejaká tá dovolenka na obehanie, keďže nie všade úradujú aj po 16:00...

ako jasné obce prichádzajú o peniaze, z podieľových daní, taktiež odvoz odpadu a pod sa nerieši... ale stálo by na zamyslenie, prečo je nutná všade evidencia osoby s adresou a túto vpisovať kde sa len dá a náročne a za poplatok ju meniť pri čo i len drobnej zmene... prečo napríklad pri cestnej kontrole ukazujem doklad totožnosti a osvedčenie o evidencií...? však v doklade o totožnosti má adresu uvedenú tak načo je uvedená aj v osvedčení o evidencií... (túto si predsa môžu policajti evidovať centrálne pri zmene pobytu...) takže úplne nezmyselné je napríklad to, že ak zmením trvalý pobyt napr. z BA do SC alebo do MA okresu tak musím navštíviť 2x tú istú inštitúciu za účelom zmeny občianskeho preukazu a za účelom zmeny EČV..
majkovajko
24.11.12,20:07
urite je to obtiažne a to dosť moja manželaka je z ineho mesta no ale vidala sa ku mne no a to si nevieš ani predstaviť ake problemi to poprinašalo i ked ma zmeneny obiansky preukaz všetko poprehlasovane tak ako ma byť no i tak ako to už byva v našich inštituciach je to chaos a teras len chodia upomienky na na exekuciu a dokonca aj exekcie same a mna to stalo už peknu kopku penazi a je uplne jedno i sa ty prehlasiš na všetkych tychto uradoch len či ta aj oni prehlasia ako to bolo v pripade mojej manželky ..... takže tyto tzv uradnici slovenskej spravi ktory vypiju desiatky kav denne za 8 hodinovu pracovnu dobu su tu uplne zbytočny ...... no i tak by som si ten TP zmenil no čo už iu
dakujem za reakc
tictac7
24.11.12,20:09
....absolvovala som to - určite to nebolo 23 inštitúcií osobne a ani 250 €.... riešime občana a nie podnikateľa ani firmu....
wagner
24.11.12,20:10
Starostu môže obísť s mäkkým i a nie s tvrdým y ako si napísal. S tvrdým y môžeš ísť akurát do ...
wagner
24.11.12,20:15
....a pozrel si sa aj do územného plánu obce? Výstavba RD nie je len tak. ....a vôbec nie je pravdou, že obec má z toho úžitok - Ty píšeš, že budete platiť dane - ja sa pýtam od kedy? - pokiaľ viem, je tam dosť dlhú dobu oslobodenie. A keď ich platiť budete - obec tam musí aj komunikáciu spraviť, chodníky, osvetlenie, zabezpečiť zimnú údržbu.... pre deti ihriská, školku, školu.... takže problémov je viac ako dosť. A určite o tom nerozhoduje starosta sám....

Nový zákon zrušil oslobodenie od dane z nehnuteľnosti pri novostavbách. Chvala bohu. Obec nemusí spraviť ani komunikáciu, ani chodníky, ani osvetlenie, zabezpečiť zimnú údržbu, ani ihriská pre deti, ani školu, ani škôlku. Obec môže v rámci finančných možností vybudovať, zabezpečiť. Už nežijeme v socializme. A o peniazoch rozhodujú pos(r)lanci zastupiteľstva. Starosta iba predkladá návrhy, žiadosti ....
buchač
24.11.12,20:16
urite je to obtiažne a to dosť moja manželaka je z ineho mesta no ale vidala sa ku mne no a to si nevieš ani predstaviť ake problemi to poprinašalo i ked ma zmeneny obiansky preukaz všetko poprehlasovane tak ako ma byť no i tak ako to už byva v našich inštituciach je to chaos a teras len chodia upomienky na na exekuciu a dokonca aj exekcie same a mna to stalo už peknu kopku penazi a je uplne jedno i sa ty prehlasiš na všetkych tychto uradoch len či ta aj oni prehlasia ako to bolo v pripade mojej manželky ..... takže tyto tzv uradnici slovenskej spravi ktory vypiju desiatky kav denne za 8 hodinovu pracovnu dobu su tu uplne zbytočny ...... no i tak by som si ten TP zmenil no čo už iu
dakujem za reakc
Nejak sme odbočili ......či ?

Od neochoty stavať cestu k exekúciám ........hm...
wagner
24.11.12,20:19
urite je to obtiažne a to dosť moja manželaka je z ineho mesta no ale vidala sa ku mne no a to si nevieš ani predstaviť ake problemi to poprinašalo i ked ma zmeneny obiansky preukaz všetko poprehlasovane tak ako ma byť no i tak ako to už byva v našich inštituciach je to chaos a teras len chodia upomienky na na exekuciu a dokonca aj exekcie same a mna to stalo už peknu kopku penazi a je uplne jedno i sa ty prehlasiš na všetkych tychto uradoch len či ta aj oni prehlasia ako to bolo v pripade mojej manželky ..... takže tyto tzv uradnici slovenskej spravi ktory vypiju desiatky kav denne za 8 hodinovu pracovnu dobu su tu uplne zbytočny ...... no i tak by som si ten TP zmenil no čo už iu
dakujem za reakc

Rozumieš sa tomu ako hus pivu. Doporučujem Ti, aby si sa najprv naučil pravopis a potom tu vypisoval blbosti. Pretože dnes už zamestnanci verejnej správy a usudzujem že ani štátnej správy nemajú toľko času cez pracovnú dobu, aby kávičkovali. Poznám z vlastnej skúsenosti.
tictac7
24.11.12,20:22
...to vieš, všetci úradníci na všetkých úradoch, a všetci starostovia všetkých naších obcí, primátori miest a starostovia všetkých MČ v BA v KE, sú zlí a len exekúcie posielajú, aj keď sa človek presťahuje....
majkovajko
24.11.12,20:24
takže ked obec nema peniaze na vybudovanie cesty....... da sa stym potom niečo robyť teda mylim v naš prospech alebo si tu cestu mame vybudovať sami
wagner
24.11.12,20:24
tieto pozemkysu zatial vedene ako trvali travnaty porast.no trvali pobyt nechaj už na mna ja už mam plne zuby špinaveho mesta
Však si ich najprv dajte zapísať ako stavebné pozemky a zaplaťte si daň za stavebný pozemok. A potom vyskakuj, či niekoho obídeš a kto má aké zisky z čoho. Ak budeš mať postavený rodinný dom 25 rokov, potom sa snáď dočkáš aj cesty aj chodníka. Môj rodinný dom je postavený veľa rokov a chodník na našej ulici nepoznáme. A to už mám vnúčence.
tictac7
24.11.12,20:25
urite je to obtiažne a to dosť moja manželaka je z ineho mesta no ale vidala sa ku mne no a to si nevieš ani predstaviť ake problemi to poprinašalo i ked ma zmeneny obiansky preukaz všetko poprehlasovane tak ako ma byť no i tak ako to už byva v našich inštituciach je to chaos a teras len chodia upomienky na na exekuciu a dokonca aj exekcie same a mna to stalo už peknu kopku penazi a je uplne jedno i sa ty prehlasiš na všetkych tychto uradoch len či ta aj oni prehlasia ako to bolo v pripade mojej manželky ..... takže tyto tzv uradnici slovenskej spravi ktory vypiju desiatky kav denne za 8 hodinovu pracovnu dobu su tu uplne zbytočny ...... no i tak by som si ten TP zmenil no čo už iu
dakujem za reakc

mimotemy človek, ktorý chce zatočiť so starostom a chodia mu upomienky a exekúcie...... zaujímavé..... nedodržuje zákony, normy a pravidlá a aj podľa otázok ani v budúcnosti nechce dodržiavať.... Ale nie! To tí úradníci sú zlí!!!!
....a mimochodom - troška na tetu gramatiku pozor si dávať, by tiež neuškodilo....
majkovajko
24.11.12,20:30
no ja mam tiež nejake tie skusenosti s pracovničkami na uradoch zapnuty facebook a mojimy podotykam doležitymi papiermi prekrivali kolečko od pohara kavy takže asi tak .... a moj pravopis nechaj už na mna no aj tak dik za rady
wagner
24.11.12,20:31
takže ked obec nema peniaze na vybudovanie cesty....... da sa stym potom niečo robyť teda mylim v naš prospech alebo si tu cestu mame vybudovať sami
Keď obec nemá peniaze, tak cestu nevybuduje. A Vy si môžete cestu budovať na svojom. Na obecnom majetku len s písomným súhlasom obce a príslušným stavebným povolením
wagner
24.11.12,20:32
Však aby tie papiere nezašpinili.
lubko6394
24.11.12,20:32
Však si ich najprv dajte zapísať ako stavebné pozemky a zaplaťte si daň za stavebný pozemok. A potom vyskakuj, či niekoho obídeš a kto má aké zisky z čoho. Ak budeš mať postavený rodinný dom 25 rokov, potom sa snáď dočkáš aj cesty aj chodníka. Môj rodinný dom je postavený veľa rokov a chodník na našej ulici nepoznáme. A to už mám vnúčence.

Lenže na predchádzajúcej strane je uvedené, že sú to TPP, takže je viac ako pravdepodobné, že ani v územnom pláne nie je naplánované tam stavať. Takže najskôr zmena ÚP a keď sa to nevidí starostovi tak sa to nemusí vidieť ani poslancom. Asi ten, čo im tie pozemky predal nechcel chovať ovce a prenechal to mešťanom za slušnú sumu a s nádejou na vilky v prírode v nedohľane.
wagner
24.11.12,20:37
Lenže na predchádzajúcej strane je uvedené, že sú to TPP, takže je viac ako pravdepodobné, že ani v územnom pláne nie je naplánované tam stavať. Takže najskôr zmena ÚP a keď sa to nevidí starostovi tak sa to nemusí vidieť ani poslancom. Asi ten, čo im tie pozemky predal nechcel chovať ovce a prenechal to mešťanom za slušnú sumu a s nádejou na vilky v prírode v nedohľane.
Však preto som mu to napísala. Nech si najprv vybaví zmenu ÚP - nech si to zaplatí(teda všetci) a nech platia dane. On si to totiž predstavuje ako Hurvínek válku. Príde za starostom a povie že táto cesta je jeho a ide tam stavať. A myslí si, že keď to je jeho, môže si robiť čo chce. Preto som mu to tak napísala. Nech si nemyslí, že je to len tak - príde na kataster a povie že toto je stavebný pozemok a zapíšte mi ho.
misoft
24.11.12,20:39
Dáva Slovenčinovi po bokovi!
misoft
24.11.12,20:40
Nakoniec vysvitne, že to nie sú problémy so starostom, ale že starosta má problémy s ním.
tictac7
24.11.12,20:42
...nič nové pod slnkom.....teda pod tou jeho časťou, čo na SK svieti :-)
majkovajko
24.11.12,20:42
no na tu gramatiku by si aj ty mohla sem tam pozrieť moja draha no ale nič .... tie upomienky mi teda manželke chodili s datumou čo manželka už 5 rokou byvala a trvalý pobyt mala v španielsku a vo svojom rodnom meste nebyva už 12 rokou tak akeže uradničky ...no ja si zakladam na zakonoch a ich dodržiavani ked už sme pri tom no a mimochodom mimo temy si tu akurat ty kedže začala si rozoberať svojich susedou no neva ja som len chcel rady od niekoho kto o tom niečo vie no a ty asi o mnou položenou otazkou na poradenie asi vela nevieš ako nas o tom presveil / wagner / ale aj tak dik
majkovajko
24.11.12,20:43
nie nie to si na omyle
majkovajko
24.11.12,20:48
no to mi došlo že svety peter nam to asi neposveti že to musi podpisať zastupitel obce no aj tak dik
wagner
24.11.12,20:49
no na tu gramatiku by si aj y mohla sem tam pozrieť moja draha no ale nič .... tie upomienky mi teda manželke chodili s datumou čo manželka už 5 rokou byvala a trvalý pobyt mala v španielsku a vo svojom rodnom meste nebyva už 12 rokou tak akeže uradničky ...no ja si zakladam na zakonoch a ich dodržiavani ked už sme pri tom no a mimochodom mimo temy si tu akurat ty kedže začala si rozoberať svojich susedou no neva ja som len chcel rady od niekoho kto o tom niečo vie no a ty asi o mnou položenou otazkou na poradenie asi vela nevieš ako nas o tom presveil / wagner / ale aj tak dik
Neviem o tom, že by som začala rozoberať mojich susedov. A takýmto veciam sa rozumiem - za 12 rokov stavebných konaní som si mudrlantov užila dosť. Môžem Ťa uistiť, že keď ma raz naštveš, tak Ti opravím Tvoje príspevky a bude to červené more. Nastav si na PC pravopis,lebo pravopis veľa napovie o pisateľovi.
tictac7
24.11.12,20:49
to: majkovajko - nakoľko si sa ale že naozaj veľmi odklonil od svojej pôvodnej otázky a Tvoje príspevky už nemajú nič spoločné s pôvodne zadanou témou "Problémy so starostom", a odmietaš všetky odpovede, ktoré sú Ti dávané v medziach zákonov, opúšťam túto debatu s Tebou....
...občas treba byť nastavený aj na príjem - aj vysielačka má také tlačítko....
wagner
24.11.12,20:54
no to mi došlo, že svety peter nam to asi neposveti, že to musi podpisať zastupitel obce. no aj tak dik
:D
majkovajko
24.11.12,20:54
ja som sa len pytal a chcel som nejake rady od vas skusenych preto ste asi poradcovia
Ďakujem
majkovajko
24.11.12,20:55
no krása
Ďakujem Pani učiteľka
lubko6394
24.11.12,20:56
urite je to obtiažne a to dosť moja manželaka je z ineho mesta no ale vidala sa ku mne no a to si nevieš ani predstaviť ake problemi to poprinašalo i ked ma zmeneny obiansky preukaz všetko poprehlasovane tak ako ma byť no i tak ako to už byva v našich inštituciach je to chaos a teras len chodia upomienky na na exekuciu a dokonca aj exekcie same a mna to stalo už peknu kopku penazi a je uplne jedno i sa ty prehlasiš na všetkych tychto uradoch len či ta aj oni prehlasia ako to bolo v pripade mojej manželky ..... takže tyto tzv uradnici slovenskej spravi ktory vypiju desiatky kav denne za 8 hodinovu pracovnu dobu su tu uplne zbytočny ...... no i tak by som si ten TP zmenil no čo už iu
dakujem za reakc

Aha, všetci sú blbci a pravdu máš len Ty a úradníčky chlascú kávu. Lenže píšeš o exekúcii, takže to môže byť nebankovka, banka alebo aj iný veriteľ. A práve tí dávajú podklady na súd také aké majú - teda IM manželka neoznámila zmenu adresy. A Ty hneď z toho obviníš úradníčku čo tomu nemôže nijak zabrániť/pomôcť aj keby drela 24 hodín denne a kávu pila len na sviatok sv.Štefana mučeníka.
majkovajko
24.11.12,20:59
Ďakujem pani úradíci Dobrú noc
misoft
24.11.12,21:06
Zbohom!
Ice dive
25.11.12,07:09
no ale keď má občan svoje auto + vozík a mení okres tak je to 99 €, zápis ORSR ak má firmu 66, zmena OP cca 4 €, mobilný operátor, poisťovne komerčné, zdravotné sociálna, dsske poslať info... ono nemusíš byť ani podnikateľ stačí ak ste dvaja čo to menia.
Ice dive
25.11.12,07:10
iné je ak sa mení len pobyt a nemáš xy rôznych zmlúv na svoje meno a iné je, keď musíš všetko prehlasovať...
draik
25.11.12,14:59
Príprava nového územného plánu alebo jeho zmeny (ak ho obec má) je spravidla otázka viac ako jedného roka a stojí dosť peňazí. Prvým krokom by mal byť súhlas obce s vypracovaním zmeny územného plánu na základe urbanistickej štúdie. Po schválení územného plánu sa môžte pohnúť ďalej. Počítajte s tým, že celú prípravu a inžinierske siete vrátane osvetlenia a cesty (šírka 3m je málo, navyše ďalší pás treba na chodník a vsakovací rigol) si zaplatíte zo svojho. Kým nebudete mať siete a cestu, nedostanete stavebné povolenie na dom.
lubko6394
25.11.12,17:02
A cesta nie slepá aby sa mohli otočiť napr.smetiari.