sroservis
18.01.12,10:24
Ahoj Poraďáci,

neviem, či ste zaregistrovali, ale od 1.1. 2012 je registrový súd povinný vykonať zápis novej spoločnosti (napr. zakladanej s.r.o.) alebo iného subjektu, resp. zápis ich zmien (napr. zmena konateľa, sídla, spoločníka, obchodného mena a pod.) do obchodného registra v lehote dvoch pracovných dní od doručenia návrhu. Doterajšia lehota bola 5 pracovných dní.
Samozrejme to platí len v prípade, ak je návrh kompletný a správny, t.j. ak sú splnené podmienky pre povolenie zápisu.

Pri živnostenskom oprávnení došlo ku skráteniu lehoty na 3 dni.
V dôsledku týchto zmien sa doba založenia obchodnej spoločnosti v podstate skráti o jeden pracovný týždeň, čo je v celku pozitívne.

Pekný deň.
Economic
18.01.12,09:56
Ahoj Poraďáci,

neviem, či ste zaregistrovali, ale od 1.1. 2012 je registrový súd povinný vykonať zápis novej spoločnosti (napr. zakladanej s.r.o.) alebo iného subjektu, resp. zápis ich zmien (napr. zmena konateľa, sídla, spoločníka, obchodného mena a pod.) do obchodného registra v lehote dvoch pracovných dní od doručenia návrhu. Doterajšia lehota bola 5 pracovných dní.
Samozrejme to platí len v prípade, ak je návrh kompletný a správny, t.j. ak sú splnené podmienky pre povolenie zápisu.

Pri živnostenskom oprávnení došlo ku skráteniu lehoty na 3 dni.
V dôsledku týchto zmien sa doba založenia obchodnej spoločnosti v podstate skráti o jeden pracovný týždeň, čo je v celku pozitívne.

Pekný deň.

Toto je pre mňa veľmi pozitívna a potešujúca správa. Ja osobne som o tom nevedela, ale jednu novú spoločnosť mi v BA ozaj rekordne rýchlo zapísali, snáď na 2. deň... A ja som myslela, že akí sú tam šikovní !
Paráda, takto sa mi to páči !
mr2
18.01.12,10:02
no ano dvojka je proste stastne cislo.. vcera bolo v spravach ako dvojdnova sro vyhrala konkurz na statne lesy za niekolko milionov eur... :/
sroservis
18.01.12,10:48
Presne, nám tiež začali rozhodovať v deň pridelenia sudcu, tak pri treťom prípade nám to už bolo podozrivé :-).
Samozrejme ide o nepriamu novelu (aby to nebolo až tak jednoduché :-) -
Novelou zákona o účtovníctve zmenili cca 40 ďalších zákonov.
Economic
18.01.12,10:59
Toto je slovenská klasika.... meniť zákony viacerých okruhov v rámci nejakého úplne iného. Kto to má potom dosledovať ? Ale toto je pre nás taký lepší pozitívnejší...