Zavrieť

Porady

Skrátenie doby zakladania spoločnosti a registrácie jej zmien do obchodného registra

Ahoj Poraďáci,

neviem, či ste zaregistrovali, ale od 1.1. 2012 je registrový súd povinný vykonať zápis novej spoločnosti (napr. zakladanej s.r.o.) alebo iného subjektu, resp. zápis ich zmien (napr. zmena konateľa, sídla, spoločníka, obchodného mena a pod.) do obchodného registra v lehote dvoch pracovných dní od doručenia návrhu. Doterajšia lehota bola 5 pracovných dní.
Samozrejme to platí len v prípade, ak je návrh kompletný a správny, t.j. ak sú splnené podmienky pre povolenie zápisu.

Pri živnostenskom oprávnení došlo ku skráteniu lehoty na 3 dni.
V dôsledku týchto zmien sa doba založenia obchodnej spoločnosti v podstate skráti o jeden pracovný týždeň, čo je v celku pozitívne.

Pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mr2 je offline (nepripojený) mr2

    som kto som len ma nehodnotte prosim podla mojej gamat"y"ky... :) ...viac mr2
    no ano dvojka je proste stastne cislo.. vcera bolo v spravach ako dvojdnova sro vyhrala konkurz na statne lesy za niekolko milionov eur... :/

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    sroservis Pozri príspevok
    Ahoj Poraďáci,

    neviem, či ste zaregistrovali, ale od 1.1. 2012 je registrový súd povinný vykonať zápis novej spoločnosti (napr. zakladanej s.r.o.) alebo iného subjektu, resp. zápis ich zmien (napr. zmena konateľa, sídla, spoločníka, obchodného mena a pod.) do obchodného registra v lehote dvoch pracovných dní od doručenia návrhu. Doterajšia lehota bola 5 pracovných dní.
    Samozrejme to platí len v prípade, ak je návrh kompletný a správny, t.j. ak sú splnené podmienky pre povolenie zápisu.

    Pri živnostenskom oprávnení došlo ku skráteniu lehoty na 3 dni.
    V dôsledku týchto zmien sa doba založenia obchodnej spoločnosti v podstate skráti o jeden pracovný týždeň, čo je v celku pozitívne.

    Pekný deň.
    Toto je pre mňa veľmi pozitívna a potešujúca správa. Ja osobne som o tom nevedela, ale jednu novú spoločnosť mi v BA ozaj rekordne rýchlo zapísali, snáď na 2. deň... A ja som myslela, že akí sú tam šikovní !
    Paráda, takto sa mi to páči !

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Presne, nám tiež začali rozhodovať v deň pridelenia sudcu, tak pri treťom prípade nám to už bolo podozrivé :-).
    Samozrejme ide o nepriamu novelu (aby to nebolo až tak jednoduché :-) -
    Novelou zákona o účtovníctve zmenili cca 40 ďalších zákonov.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Toto je slovenská klasika.... meniť zákony viacerých okruhov v rámci nejakého úplne iného. Kto to má potom dosledovať ? Ale toto je pre nás taký lepší pozitívnejší...

    Skrátenie doby zakladania spoločnosti a registrácie jej zmien do obchodného registra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.